Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


vbartamonika@citromail.hu # 2011.01.13. 13:41

Sziasztok!

Először is grt annak aki nyert .

Én veszek egy mély levegőt és... ma megjártam a poklot a bíróságon .Már jól nem kezdődőt felújítsák ott az ablakokat nagy huzat és büdös por a folyóson míg el kezdődik a tárgyalás.

Nincs csuszás kezdek őrülni, hamar el is kezdi a bíró ismételten én vagyok meg ő orszitól se senkitől nem jelent meg senki.

Jó gyorsan elmondja a dolgokat és itt jön a lényeg a pokol tornácán való mély zuhanás kezdete.

Az első szakértőt elrendelte ,hogy bontsa le százalékokra a betegségeket, az eredményt hiába tartja embertelenek, a táblázatot annak akkor is meg kell felelnie neki is.

Ezt meg is tette a szakértő ezért csúszott az ügy öt hónapot és itt jő a feketeleves nem tartotta hitelesnek a bíró az eredmény hasra ütés képen csinálhatta meg a szakértő így ítélte meg a bíró.

Majdnem rosszul lettem ,de muszáj volt tartanom magamat ,hogy értsem is amit mond .

Elrendelt egy újabb szakértőt aki nem igen fog már megvizsgálni csak megnézi a leleteket és újra ír ő is egy véleményt.

Ha az se kedvez akkor le is zárhassa a bíró az ügyet és elmehetek a só hivatalba.

Kérdem én tőle ,hogy mi van a állapot rosszabódásommal azt mondja ez nem tartozik ide mivel eddigi leleteket nézik.

A végeredmény ,hogy el is állhatok a pertől és akkor beadhatom Állapot roszabódásra a nyugdíjintézethez a papírt de az eddigi idő elvész.

Szóval ha valakit vagy valamit lehet fokozni ez az volt így néz ki egy beteg aki beteg ,de talán nem is beteg......

vbartamonika@citromail.hu # 2011.01.13. 13:43

Ja és húsz perc alatt megvolt a tárgyalás ezért utaztam 20 km ))))

jácintka # 2011.01.13. 15:20

Tettem egy kisérletet még múlt évben és elküldtem az ország miniszterelnökének az alábbi levélkét .
A mai napig válasz nem jött !

Tisztelt Orbán Viktor Miniszterelnök úr!

Köszönettel vettem megtisztelő levelét !

Amelyben biztosított , hogy biztonságba helyezte nyugdijamat!

Köszönöm Önnek /nem íróniának szántam /

A fentiekkel csak az a gondom , hogy 30 év munka után 2000 január 1-től rokkant majd az ORSZI nagy tudásúnak minősített orvosai visszavették, és 50 % ra .

Mi nem kaptunk emlést a horribilis 27.000.- Ft járadékunkra

Az Ön Miniszterének az alábbi levelet küldetem el egy MTV1 műsora után.

Tisztelt Miniszter úr.

Már a sokadik vesztegetés írható az ORSZI orvosai számlájára.

Akik nem tudtak - tudnak leletek és a szakvélemények közé kitömött borítékot tenni sajnos úgy járnak, mint én és még sokan hozzám hasonlóan.

"Vesztegetésen ért tetten két, az Országos Rehabilitációs Szakértői Intézet egri irodájában dolgozó orvosszakértőt a rendőrség - jelentette be a Heves Megyei Rendőr-főkapitányság bűnügyi osztályának megbízott vezetője.

Az egri nyomozás adatai szerint a gyanúsítottak 2007 júliusától rendszeresen fogadtak el készpénz azért, hogy a leszázalékolási, illetve a leszázalékolást felülvizsgáló eljárásokat befolyásolják - közölte Péró Albin."

1999-be operáltak nyaki-porckorongsérvvel az amerikai úti Idegsebészeten. Két sérvet műtöttek a nyaki csigolya részen.

Ami lebénulás, elesés, szédülés, gerinc fájdalmakkal, ami főleg a jobb oldali részre sugárzott, vizelettartási problémákkal.

Az Mr vizsgálat eredménye CIV-es extrusio mellett ebben a magasságban canalis spinalis stenosist, CV-ös protrusio mellett baloldali recesus és foramen szűkületet véleményezett.

Nem volt elég a betegség maga, ami akárhogy is nézzük nem egy mandula vagy vakbélgyulladás.

Ennek ellenére az akkori OOSZI vizsgálatnál 40 % munkaképesség csökkenést állapítottak meg.

Pedig akkor már ott volt a MR vizsgálati eredmény, valamint az Idegsebészet vizsgálati dokumentuma.

Nem egy kéményseprői vagy egy bolti számla hanem egy olyan orvosé aki a maga szakmájában szaktekintély .

Vagy mégsem ?

Igen az OOSZI - nál ez a bevett szokás: ami látható akkor és ott, az van, ami nem az nincs!

A vizsgáló orvos saját szemeivel láthatta, hogy ott van a neurológus valamint az Idegsebészeti szakvéleményen az, hogy telefonon értesítenek. Ez be is következett novemberben.

Húsz, igen 20 napot töltöttem el az Idegsebészeten.

Decemberben friss műtöttként ismét a bizottság elé kellett járulnom. Talán élvezték, hogy friss mütétest berángassanak.

Nekem nem volt egy felemelő érzés! Sőt!

Az akkori vizsgálatnál megkaptam a 67%-ot.

Ezután minden évben behívtak vizsgálatra az OOSZI-ba. 2000 decemberi vizsgálat után behívtak 2001 májusában is.

Felháborító és megalázó volt az ott végzett vizsgálat, ha azt egyáltalán annak lehet nevezni! 2-3 másodperc alatti vérnyomásmérés!

"Mi a panasza"? Úgy gondolom, hogy nem receptfelírásra jelenik meg ott a beteg, hanem azért, hogy elbírálják vajon tényleg beteg-e.

Megcáfolják azt a tényt, hogy az, aki ott megjelenik az igenis mindazokkal a betegségekkel megáldott, amiket a kezelőorvosai leírtak!

2003-ba a kezelőorvosok szerint magasvérnyomás és más mozgásszervi betegséggel szaporítottam az eddigi diagnózisokat:

Exrusio mediolateralis CIII.-IV,V ls

Protruso " C.V-VI. THI-II. ls

Dysthimia

insuffitientia vertebrob.

Hermina exstripationen hernie disci intervert. CIV.et vent. fix

Lumbaischialgia sypmt l.s

Spondylarthrosis unvi

ISZB

A Felülvizsgálatot végző orvosok szerint :

"Cardiopulm.compensalt. Tensioja gyógyszer szedése nélkül is normális tartományban van."

Diagnózis :Nyaki porckorong rendellenesség

Postlaminectomiás syndroma.

Ha jól megnézzük a kezelőorvosok és a felülvizsgáló orvos diagnózisát akkor látható a különbség.

Eme szakvéleményt DR. Szalontai Teodora, DR Somogyi Ágnes írta le.

50%-ra levették a százalékot így rokkantnyugdíj helyett járadékot kapok.

Harminc évet dolgoztam, nem könnyű munkát.

Igaz íróasztali munka is volt benne, de aki nap mint nap 8 órát tényleg amellett ül az tudja mi a hát, a derék és nyakifájdalom.

Most már nem évente, hanem kétévente hívtak be.

A hangnem hasonló volt mindenesetben.

2005-be vizsgálatkor az alábbi diagnózisok szerepeltek a zárójelentések és a szakorvosi leleteken:

Discopathia

Vertebrobasilaris syndroma

TOS

st.post.exstrip. herniae disci interv. CIV et

Polydiscopathia et spondylarthrosis lunbalis

ISZB

Spondylarthrosis iniv.

A vizsgálatot végző orvos véleménye :

Nyaki porckorong rendellenesség

Intervertebrális discus rendellenesség,

Térdizületi arthosis

Vertebrobasilaris synd.

A felülvizsgáló órvos szakvéleménye: Gerincet nem terhelő ülőmunkát végezhet.

DR. Krasznai Attila Dr. Kilián Sándor.

Újból 50%-ot kaptam.

Csak azt nem értem egy vérnyomás méréshez miért kellett félpucérra vetkőznöm!

A hangnemen már meg sem lepődtem, az változatlan!

2007-be újabb vizsgálat.

Gerinckímélet írja az Amerikai úti Idegsebészeti orvos!

Tovább szakorvosi diagnózisok.

Incontinencia

Polydiscopathia lumb.

Neuralgia

Polydiscopathia cerus

st p. discectomian CIV

Thoratic outlet sydr.

ISZB Insuff. verteb.

Gastritis chr hiatus hermia

Tos l.u.

Tieze syndroma

A OSZI dignózisa:

Nyaki porckorong rendellellenesség

Intervertebralis discus

Térdizületi arht.

Vertebrobasilaris syndroma.

Felülvizsgálatot végző orvos véleménye: Gerincpanaszai miatt gyógytorna és rendszeres úszás javasolt.

Gerincet nem terhelő ülő munka javasolt teljes munkaidőben.

Dr. Kiss István Dr. Vágó Zsolt

A hangnemet már csak ismételve lehetne leírni. Változatlan.

Az idei évben végzett vizsgálat minden képzeletet felülmúlt.

Orvosilag diagnosztizált széklet és vizelet inkontinencia áll fent esetemben.

A jelenlévő orvos, mert egy volt és nem kettő, sőt ha megnézzük az ORSZI honlapján lévő tájékoztatást, akkor két orvos és egy rehabilitációs szakembernek kellene jelen lenni! Ami nincs. Itt csak egy orvos és egy, aki írja szorgalmasan, amit orvos diktál.

Mi a panasza?

Már vártam, mert különben hiányoltam volna.

Sorolom, ami éppen eszembe jutott.

Persze az inkontinenciára lecsap, mint egy sas madár.

Már súrolja a megfélemlítés határát.

De tud ennél tovább is menni, kétségbevon orvosi szaktekintélyek által kiállított szakorvosi leleteket, tovább menve hazugságnak állítva be.

Szakorvosok diagnózisai:

Polydiscop.cerv.

st.p. Discectomiam C.IV.et ventrofixationen

Polydiscop.lumb.

pedes planini.

VBI

DysthimiaISZB

TOS

Magasvérnyomás elsődleges

pánik syndroma

protrusio disci intervertebralis L.IV.et.L.v.-

Hemangiomavertebrae l.IV.et.L.V.

Spondylarthrosis univ.-

Gonarthrosis l.s.-

Atherosclerosis ACI l.u. / incip./

Mitralis prolapsus syndroma.-

Incontinntia urinae.

Heberden Bouchard arthrosis

Ezen vizsgálatot végző orvos 17 db orvosi szakvéleményt nem tüntetet fel!

További 17 darabnál pedig a szakorvos által leírt diagnózist átköltötte.

Pl.neurológus leírja Romberg járáskor balra dől, de figyelemeltereléskor vissza dől.

Ellenben a vizsgáló orvos figyelmeztetés szót talált beleírni! Pedig mekkora különbség!

Emlékeztem , hogy valamikor 2000 évben beutaltak a Fül- Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti klinikára.

Bizony a Romberg már akkor bizonytalanságként volt feltüntetve!

Akárhogy csűrjük csavarjuk a dolgot ez már nem új keletű, de mindenesetre érdekes átköltés!

A java még most jön!

Valaki aki tudomásom szerint reumaorvos, nem tud megállapítani térdben lévő folyadékot!

A vizsgálatot végző orvosról van szó!

18 ml folyadékot csapoltak le a Vajda Péter utcai ORSZI-től párszáz méterre lévő Kőbányai rendelőintézetben!

Tessék csak az időpontokat nézni!

ORSZI vizsgálat 2009. június 8. 13 óra 30perc.

Bajcsy - Zsilinszky kórház X. ker. Szakrendelő 13 óra 57 perc -14óra 59 perc

Milyen orvos szakértő az, aki nem tud kitapintani egy térdben folyadékot.

De tovább megyek, hogy tud vérnyomást mérni 3-4 másodperc alatt?

Miként tudd megítélni inkontinenciát!

Ha a saját szakterületén belül sem áll a helyzet magaslatán!

"Le guggolást meg sem próbálja"

Tessék emlékezni,mit csapoltak le a jobb térdemből !

Ez már csak a többszörös hab a tortán én Rehabilitációs vagy foglalkoztatási szakértővel nem találkoztam, pedig ott a neve a papíron: Móricz Rita.

ORSZI szakvéleménye: Cardio-pulm. statusa, tenziója rendben. Neurol. góctünet nem észlelhető. Mozgásszervi statusában a subjectiv panaszok jelentenek lényeges eltérést.

Mozgáskorlátozottsága nehezen vizsgálható, de nem lényeges.

Dr.Hoffmann Kornélia Dr. Golenyák Béla.

35%-ot kaptam vagyis tudok dolgozni!

Pedig én nagyon szeretnék, de ez nem nagyon megy!

II.fok sem volt külömb.

Már azzal sem, hogy az elsőfok által leírt szakvéleményt szinte szóról szóra leírta, vagyis nem nagyon vette a fáradságot, hogy a vitt orvosi SZAKVÉLEMÉNYEKET elolvassa!

Szakvéleménye: Fokozott fizikai terheléssel, sok állás járás és kényszertesthelyzetet nem igénylő könnyű munkát végezhet:

40 Százalék munkaképesség csökkenést állapított meg .

A magasvérnyomás az nemkerült bele a diagnózisok közé , függgetlenül attól , hogy 190/100 mért a vizsgálatot végző orvos!

Dr. Szikra Ildikó Dr. Rontó Ágnes.

Mindenütt két orvos áláirása található!

Munkaügyi bíróságra nem akartam menni.

Megaláztatást tovább nem tudta volna a gyomrom elviselni.

A leírtakat igazolni tudom!

Minden kórházi és szakorvosi lelet, valamint ORSZI véleményt be tudok mutatni, a fentiek igazolásához.

Kérem figyelembe venni levelem valóságos tartalmát, és előre is köszönöm tenni akarásukat, és a lehetőséget, hogy leírhattam a panaszomat!

Az ország legerősebb rokkantnyugdíjasa
Szerző: zero – 2010.07.19. 10:45

Íme Nick Árpád (Iron Jaw), Guinness rekorder erőművész, hazánk és a világ egyik legerősebb embere.
57 éves.

Négyszeres Guinness rekorder:
1997-ben Balatonfüreden egy 234 tonnás katamarán hajót 11 méterre.
2002-ben egy Boeing 737-es, 60 tonnás repülőgépet.
2004-ben egy 309 tonnás komphajót.
2010-ben 100 embert hintókon foggal húzott el.

„Igazi példaképe egy egész sportolói generációnak.
Ma is aktív médiaszereplő, csupaszív ember
A Drogmentes Magyarországért Mozgalom védnöke.“ – írják.

És rokkantnyugdíjas.

Nézzünk egy példát, mire is képes egy rokkantnyugdíjas ma Magyarországon:

Árpi helyében a postást, aki hozza a rokkantnyugdíjat, minden hónapban egy hasonló produkcióval szórakoztatnám …

Nick Árpi hivatalosan rokkantnyugdíjas, évekkel ezelőtt leszázalékolták gyenge szíve miatt.

„A hetvenezer forintos rokkantnyugdíj mellé nagy segítség volt a néhány tízezer forint, amit egy-egy show után kaptam. Ám jóval többször mentem iskolák, óvodák, állatotthonok és nyugdíjasklubok javára jótékonysági célból szórakoztatni, csupán tapsért, mosolyért. Elmondhatom, hogy nem csak a pénzért vállaltam a fellépéseket, lelkileg is szükségem volt a közönség szeretetére.“ – nyilatkozta Árpi a Blikknek.

Az erőember a Blikknek elmondta: nem érzi úgy, hogy jogosulatlanul vagy etikátlanul venné igénybe az állami támogatást, állítja: tényleg beteg. Úgy véli, nem az ő szégyene, hogy a kevés rokkantnyugdíja mellé kénytelen volt haknikat vállalni egészsége kockáztatása árán is. Ráadásul gyakran vállal jótékonysági fellépéseket óvodák, állatotthonok javára.

Reménykedem , hogy az Ön által el rendelt vizsgálat , kiterjedhet arra is hogy , hogy fenti két eset- esetek orvoslásra kerüljenek.

Üdvözlettel

Gondolva arra , hogy ime itt két példa tessék megnézzni és meg vizsgálni csak ezt két esetet.Mert kiböki a szemét bárkinek ,hogy itt valami nem stimmel !

Igen vannak olyanok akik a rokkantságot valahogy kapták , mig mások akik tényleg betegek dobálják ki rendszerből.

Ime itt válasz .

NEMZETI ERŐFORRÁS MINISZTÉRIUM

SZOCIÁLIS LAKOSSÁGI ÉS TÁJÉKOZTATÁSI OSZTÁLY

Iktatószám: 59275-1/2010-NEFMI(SZ)

Ügyintéző: dr. Nyári János

Telefon: 795-3021

Tisztelt Asszonyom!

Dr. Réthelyi Miklós miniszter úrnak írott levelére válaszolva, a miniszter úr megbízásából a következő tájékoztatást adom.

A minisztérium egyedi ügyek intézésébe nem szólhat bele, az eljáró szerveket nem utasíthatja, hatáskörüket nem vonhatja el. A nyugdíjmegállapító határozatban foglaltakkal szemben a határozatban megjelölt jogorvoslati utat veheti igénybe. Egészségkárosodása mértékének megállapítása orvosi szakkérdés. A regionális nyugdíjbiztosítási igazgatóság a szakértői bizottság állásfoglalása alapján hozza meg a döntését. A bizottság állásfoglalása önállóan nem támadható, de a nyugdíjbiztosítási igazgatóság határozata ellen benyújtott fellebbezésben az orvosi megállapítások ellen is előterjeszthet kifogásokat. Az orvosi megállapítások felülvizsgálatára kizárólag az Ön fellebbezése nyomán a II. fokú bizottságnak van hatásköre. Amennyiben Ön a II. fokú döntéssel sem értene egyet, lehetősége van munkaügyi bírósághoz fordulni keresettel. A bíróság független igazságügyi orvosszakértő bevonásával hozza meg az ítéletét. Ebbe a folyamatba minisztériumunk illetve a miniszter úr nem avatkozhat bele.

Ha az orvosszakértői bizottság eljárásával kapcsolatban van észrevétele vagy panasza, azt elküldheti dr. Pósfai Gábor úrnak, az Országos Rehabilitációs és Szociális Szakértői Intézet főigazgatójának:

1071 Budapest, Damjanich u. 48.
Postacím: 1406 Budapest Pf.4.

orszi@orszi.hu

Sajnálom, hogy hatáskör hiányában kedvezőbb választ nem adhatok, de remélem, hogy tájékoztatásommal a segítségére lehettem.

Budapest, 2010. december 6.

Üdvözlettel:

dr. Veres Gábor sk.

osztályvezető

Felmerül bennem és sokakban kik hozzám hasonló helyzetbe vannak , hogy tessék itt van két eset .

Nyilvánosságra lehetne hozni esetleg kivizsgálni, szembesíteni az ORSZI orvosait azzal , hogy mire tették rá a bélyegzőjüket és az aláírásukat!

Számtalan helyen le írtuk már van külömbség beteg és beteg között.

Azzal , hogy olyan beteg embereket dobáltak és dobálnak ki , rokkantsági fokozatukat csökkentve vagy teljesen elvéve , akik nem képesek még 4 órát sem dolgozni .

Ebben az országban nincs meg teremtve a háttér !

Az a hátér amely eljuttatja a beteg embert munkahelyére.Az pedig végkép nincs, hogy olyan munkát találjanak neki amit el tudd végezni..

Nem mindeki tudd hegyet mászni paszióból.

Erőss Zsolt példáját összehasonlítani egy munkája közben balesetet szenvedett emberrel nem etikus!

Erőss Zsolt milyen művégtagot kapott? A munkája közben balesetet szenvedett ember milyen művégtagot?

Ha ugyan olyan segédeszköz kap minden balesetet szenvedett ember akkor sem biztos , hogy mindenki hegyet fog mászni.

Ellenben meg adatik az az esély, hogy valamilyen más munkát eltudd végezni. De ehhez háttér kell . Egy jól működő redszer , ami minden fogyatékkal élő és dolgozni akaró embernek segit és talál is munkát.Vagy legalábbis a többssége.

Tisztelt Miniszterelnök úr !

Levelem nem pillanatnyi indulat szüleménye. Sok sok beteg és kétségbe eset ember esetét olvasva és látva gondoltam , hogy Önhöz fordulva és bízva , hogy a rokkantság mögé bujó munkaképes állampolgárok akik tudnak - vagy tudnának dolgozni, és nem olyanoktól veszik el azt a pénzt akik ténylegesen rá szorulnának felderitésre kerülnek.De nem olyan áron , hogy a betegeket dobálják ki helyettük rendszerből!

Nem mindegy , hogy az adófizetők pénzének egy része hova és kikhez kerül.

Higgye el , hogy mi is szeretnénk dolgozni , akár saját vállalkozásba munkahelyet teremtve saját magunknak.de erre nincs pénz!

Köszönöm , hogy elolvassa hosszúra sikeredett levelemet.

Üdvözlettel

ananász # 2011.01.13. 16:34

Mindenhol 800 ezer rokkantnyugdíjasról szólnak a hírek és információk.

Csak azt nem veszik figyelembe ,hogy aki eléri az öregségi nyugdíj korhatárt,az továbbra is rokkantnyugdíjas marad élete végéig.

Nem minősítik át öregségi nyugdíjasnak ,ami ebben az esetben teljesesen jogos és értelemszerű lenne.

Amennyiben ezt meg tennék,azonnal kb 50% kevesebb, durván 400 ezer körüli rokkantnyugdíjasról beszélhetünk csak.

Micsoda különbség!Megváltoznának a keretszámok,%-os arányok.

Csak akkor, azt más "kalapból"kellene finanszírozni.

Talán akkor sok valóban beteg,rokkant ember nem kerülne ki a rendszerből.

ujpesti # 2011.01.13. 16:55

Meggyőződésem,hogy semmi jó változásra nem számíthatunk,sőt,egyre rosszabb lesz.Hiába írunk bárhová,el van döntve,hogy csökkenteni kell a rokkantnyugdíjasok számát.Nem hiszem,hogy bármit tehetnénk !

Túlélő # 2011.01.14. 05:36

Jácintka! és MIndenki.
Nem semmi a leveled.Csak gratulálni tudok hozá. Sajnos kiderül belőle,hogy nem fogadják el a SZAKVÉLEMÉNYEKET. Mert az ORSZI orvosai mindenki felett állnak,csak azt tudnám MIÉRT??????? Mindenkit bíróságra küldenek,holott szerintem ezek nem munkaügyi bíróságra kéne,hogy tartozzanak. A vizsgálatokon mindíg csak 1 orvos van bent,mégis 2 írja alá a papírt I és II fokon is,na meg persze 2 rehabos "szakember"akiket még sosem láttam.Kérdezem-ha nem is találkoznak velünk,hogy döntik el,hogy rehabilitálhatóak vagyunk?Ismerik a betegségeinket?Látták a mozgásterjedelmet?fizikai állapotot?stb....
Ebben az országban mindenki ért mindenhez,ez van.
Nekem már nagyon elegem van az egészből.Még egy hétig van gyógyszerem,utána már nem tudom kiváltani.Majd meglátjuk mi lesz.Főleg,hogy a az volt a hírekben,elveszik a tánogatást a gyógyszerekről.
Hová kéne fordulnunk?ahová érdemes is?Jácintka leveléből kiderül,hogy hová ne.Valakinek ötlet?
Szép és fájdalommentes napot mindenkinek.

hkati2 # 2011.01.14. 15:10

"Orbán most a korhatár előtti nyugdíjazásnak és a tömeges rokkantnyugdíjazásnak is hadat üzent, mindkét terület megreformálása régi adóssága a politikai elitnek.

Az állami nyugdíjalapot a kormány úgy fogja kiegyensúlyozni, hogy párhuzamosan szorítja vissza mindkét típusú kedvezményes nyugdíjazást, illetve feltehetőleg ezeket a kifizetéseket teljesen kiveszi nyugdíjkasszából – erre utal az NGM egy korábbi tanulmánya is [7]. A tb így a jövőben csak örégsegi nyugdíjakat folyósít majd, miközben a szociális jellegű nyugdíjakat csak a központi költségvetésből lehet majd finanszírozni, a tervek szerin egy külön erre a célra létrehozott alapon keresztül."
Na ha ez igaz lesz akkor aztán tényleg vége a rokkantaknak!

jácintka # 2011.01.15. 11:08

Az egész dolog ugy sántit , hogy én két mankót adnék alá !
Nyugati félteken ismerik 4 órás munkahelyeket , nálunk nem nagyon.
Ha ez elkezdjük boncolgatni akkor ott 2 ember végez el egy 8 órás munkát meg osztva !
Nálunk ez nem müködik! Miért ? Talán vállkozók és illetékesek tudnának választ adni !
Ha van is 4 órás tuti , hogy nem 4 órát dolgozik kis hazánkba egy 4 órásként felvet munka vállaló.Nem egy és két esetbe fordul elő , hogy 4 órásként felvett munka vállaló kénytelen 8 órát dolgozni !Sőt ezt megteszik rokkantkat foglalkozó vállalkozások !

"Rokkantország" Magyarország?
2010. június 23., 05:00
[A+ A-] [Nyomtatás] [Küldés e-mailben] Ossza meg!
A rokkantnyugdíjazással kapcsolatos számokat, arányokat eddig is ismertem, de más irányú érdeklődésem és tevékenységem következtében nem sokat elmélkedtem a rendszer összefüggésein. Az elmúlt hetekben a világhálón több alkalommal is olvastam a rokkantnyugdíjazás hazai helyzetéről. A 10 milliós Magyarországon megközelítőleg 800 ezren élnek rokkantnyugdíjból (több mint a felük még nem érte el az öregségi nyugdíjkorhatárt), az 5 milliós Szlovákiában pedig 70 ezren. Semmiképpen nem szeretnék beállni a "bezzeg Szlovákiában" hangoztatók sorába, de erre az ordító különbségre magyarázatot kell keresni, találni.

Sajnos, mélyreható szakmai elemzésbe nem kezdhetek, hiszen nem vagyok sem társadalomtudós, sem orvos, sem nyugdíjszakértő, így írásom kizárólag a figyelem felkeltése céljából került papírra. Az, hogy a téma nem a szakterületem nem jelenti azt, hogy néhány konkrét megállapítást ne tehetnék.
Nem hiszem, hogy ilyen "bődületes" különbség van (a magyarok hátrányára) a két nép egészségi állapota között. Az sem valószínű, hogy Szlovákia ellátatlanul hagyja rokkant polgárainak százezreit! A jelentős differenciát - vélhetően - a társadalom szemléletében, a leszázalékolási folyamat feltételeiben és az eljárási módban, illetve a rokkant nyugdíjba vonulásban való érdekeltség területén kell keresni. (Talán érdemes figyelmesen tanulmányozni északi szomszédunk és más országok gyakorlatát. Ha nem is adaptálhatók egészében, azért néhány jól működő részelem biztos átemelhető.)
2010-ben a korhatár alatti rokkantnyugdíjasok havi átlagos ellátása csaknem 70 ezer forint, az éves - országosan e jogcímen - kifizetett összeg bőven meghaladja a 300 milliárd forintot. Szakemberek szerint a leszázalékoltak 5-10 százalékának nincs olyan betegsége, ami miatt nem végezhetne munkát Ha ez igaz, a mai szabályozási környezetben éves szinten 15-30 milliárd forint tűnhet el értelmetlenül és jogellenesen. Azt se felejtsük el: a rokkantnyugdíj-kifizetések alapját (elméleti szinten biztosan) jelentős részben a 40-45 évet dolgozók járulékfizetései fedezik. A szolidaritás elve tehát érvényesül, az egészségesek segítséget nyújtanak a rászorultaknak. Ez így is van rendjén. Az viszont irritáló, hogy a közös teherviselés elvével és gyakorlatával cinikusan és durva módon vissza lehet élni és valószínűsíthető: sokan meg is teszik. Ez előbb-utóbb oda vezethet, hogy a hosszú ideig fegyelmezetten fizetők "ráunnak" a járulékfizetésre, mondván: a sunyi módon megcsapolt közös kasszába nem érdemes befizetni.
Mennyit lehetne megtakarítani egy korrekt és korszerű szabályrendszer alkalmazásával? Talán további 15-30 milliárdot is? Nem tudom. Azt viszont bátran ajánlom az ambiciózus munkaügyi ellenőröknek, hogy a feketén dolgozó rokkant nyugdíjasokra fordítsanak több figyelmet, és jelentéseikben javasolják a "megfogott" személyek azonnali reaktiválását is. (Ha valaki képes 40 évesen, rokkantnyugdíjasként feketén dolgozni, próbálja meg nyugdíj nélkül vagy nyugdíjjal, de legális módon. Hátha sikerül.) A jövő szempontjából fontosnak tűnik, hogy a hosszú - 40-45 éves - szolgálati idővel rendelkezők érzékelhetően magasabb nyugellátásban részesüljenek, mint akik 20-25 éves szolgálat után rokkantnyugdíjasok lesznek. Ha ilyen irányú változás nem lesz, akkor értelmét veszti a hosszú szolgálati időben való érdekeltség és a nyugdíjkorhatár emelés is.
Középpontba kell állítani a rehabilitálhatóságra való törekvés kérdését is. Jelszó: a megmaradt képességekkel is vissza a munkaerőpiacra! (Ma a mintegy 400 ezer korhatár alatti rokkantnyugdíjasnak mintegy 10 százaléka dolgozik legálisan, holott vélhetően a háromnegyed része alkalmas lenne valamilyen munkavégzésre.)Meggyőződésem, hogy abban az esetben a versenyszféra munkáltatói is nagyobb érdeklődést mutatnának, ha a társadalombiztosítási járulék jelentős csökkenésével preferálnák a megváltozott munkaképességük alkalmazását. Zsákutca a jelenlegi gyakorlat, nevezetesen: a húsz fő feletti vállalkozásokra rótt rehabilitációs hozzájárulás folyamatos és brutális emelése (idén a tavalyihoz képest ötszörösére emelték), nem szolgálja a célt és rendkívüli ellenérzést kelt munkáltatói körökben a "büntető adó" kivetése. A szabály: 20 fő feletti cégeknél akkor nem kell fizetni a fent jelzett hozzájárulást, ha a megváltozott munkaképességűek létszámának aránya a vállalkozás összlétszámához viszonyítva meghaladja az 5 százalékot.
Húsz fős vállalkozásnál ez egy főt jelent, nem foglalkoztatás esetén a befizetendő hozzájárulás: 964.500,-Ft/év/fő, azaz 20-as osztályközönként csaknem egymillióval ugrik a tarifa. Nesze neked ösztönzés, nesze neked társadalmi szolidaritás! Arról már nem is szólok, hogy bizonyos szakmákban - a tevékenység jellegéből eredően - nem is alkalmazható megváltozott munkaképességű személy. A hozzájárulás persze ez esetben is fizetendő. Törni kellene a szakértő fejeket az ösztönző és alkalmazható megoldáson.
Valószínű, hogy az életviteli szempontokat is be kell építeni a jövő rendszerébe. Nálam más elbírálás alá esik az, aki önpusztító életmódot folytatva 40-45 éves korára jut el a fizikai (és lelki) összeomlás határára és másként viszonyulok azokhoz az esetekhez, amelyeknél az egyén ilyen vonatkozásban vétlen. (Bizonyára nem egyszerű a pontos mérés, de törekedni kell rá, hogy egyre közelebb kerüljünk a hiteles diagnózishoz).
Hozzáértők szerint a rokkantnyugdíjazások számának növekedése nagyrészt a munkaerőpiac alakulásának következménye, azaz indirekt módon kimondják: egészséges emberek is hozzájuthatnak az ellátáshoz. Ezt a feltételezést erősítik a következő számok is: a korhatár alatti rokkantsági nyugdíjasok száma az 1991. évi 232 ezerről a 2009. évre 422 ezerre emelkedett, ez 20 év alatt 81 százalékos növekedést jelent. Jól kinézünk: összességében javuló életkörülmények és folyamatosan emelkedő átlagéletkor mellett csaknem megduplázódott a fiatalon - papír szerint részlegesen vagy teljesen munkaképtelenné válók és - nyugdíjba vonulók száma. (Az öregségi nyugdíjra jogosultak száma ugyanezen időszak alatt "csak " 18 százalékkal nőtt.) Érdemes lenne megvizsgálni (összehasonlítani), hogy a rokkantnyugdíjba vonulók és az öregségi nyugdíjba vonulók várható és tényleges élettartama miként alakult az elmúlt tíz-húsz évben. Mondjuk ki: a szóban forgó kérdéskör hosszú ideje a "rendezetlen" ügyeink számát gyarapítja. Mindenki beszél visszaélésekről és "sumákságokról", de csak ritkán "borul ki a bili". Szerintem is kényes kérdés a korhatár alatti nyugdíjazás szabályainak felülvizsgálata és esetleges megváltoztatása, de ebből nem következhet az ellentmondások és rendszerhibák agyonhallgatása. Nem hiszem és a jövőben sem akarom hinni, hogy hazánk polgárainak egyetlen célja, hogy minél hamarabb nyugdíjba meneküljenek.
Természetesen a rászorult és jogszerűen nyugellátást felvevőkre semmiféle negatív jelzőt nem aggathatok és nem is aggatok, elég baj nekik, hogy részben, vagy egészben elvesztették egészségüket és munkaképességüket. De a dörzsölt ingyenélők orrára azért - inkább előbb, mint utóbb - oda kellene koppintani. Sem a rafinéria, sem az orvosok "szociális érzékenysége", sem pedig a sokszor valóban kilátástalan munkaerő piaci helyzet nem adhat okot a leszázalékolási folyamat elnéző, nagyvonalú kezelésére. Hamis a megoldás, rossz az üzenet és a válasz: ezt mindannyian tudjuk!
A gyors és - reményeim szerint - hatékony beavatkozás azért is indokolt, mivel a munkaképes korú magyar lakosság aktivitási aránya 56 százalék körül van, ami a nemzetközi adatok tükrében rendkívül alacsony. Ennek az arányszámnak rövid időn belül hatossal kell(ene) kezdődnie. A már korábban említettSzlovákiában ez az arány 60 százalék fölötti, Európa gazdagabb és boldogabb felében 65 százalék körüli. A nemkívánatosan magas inaktivitás és az egészségi okból eredő (vagy arra hivatkozó) korai nyugdíjba vonulás közötti, vélhetően szoros kapcsolat valamennyi érintkezési pontját érdemes lenne feltárni és megismerni. Az alapos helyzetelemzést követően viszont határozott lépésekre van szükség, ezt követeli az igazság érvényülése iránti egyre erősebb társadalmi igény. Egyet ne tegyünk! Ne fogadjuk el, hogy az írásban szereplő intézményrendszer Magyarországon csak így működhet, ahogy most, és nem lehet beavatkozni! Intenzív jogalkotási periódus előtt állunk, van mód arra, hogy a jelenlegi - rossz végeredményt produkáló - gyakorlatot jó irányba tereljük. Mindannyian tudjuk: itt az ideje, hogy a közösségi pénzeket újraosztó rendszerek működése áttekinthető és igazságos legyen. Lehet húzni-halasztani a korrekt megoldást, de fölösleges. Emberséges és jól átgondolt rokkantnyugdíjazási rendszerről álmodom, türelmetlenségemmel a hozzáértők szívére és eszére szeretnék hatni. Általam is ismert kiváló szakértők dolgoznak e területen, adjunk nekik megbízást az átfogó elemzésre és a szakmai javaslattételre. Ezt már csak a bátor és határozott cselekvésnek kell követnie!
Dávid Ferenc, Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége /

Tisztelt Dávid Ferenc !
A Népszavában megjelent írására reagálnék.
Magyarországon a renszer váltás elött is elég sok volt a rokkant.
A tényleges betegség miatt rokkantak nagy valószínűséggel kevesebben lehettek- lehetnek mint akik csak úgy " legyünk rokkantak "- ságot választották valami miatt!
Magyarországon 1991 után futószalagon rokkantósították le azokat az embereket akiknek a munkahelye megszünt valamilyen oknál fogva.
Ehhez az ORSZI / OOSZI/ is hozzájárult a mai igen magas rokkantsági látszámhoz!
Az ORSZI /OOSZI/ maga is felül tudja bírálni, sőt felül is bírálja a szakorvosok diagnozisait.
Legyen az ténylegesen alátámasztva diagnózissal, és persze ezeket ne hagyja figyelmen kívül az orvos szakértő!
Mint ahogy most lesöpri a szakorvosok által diagnosztizált betegséget.!
Az utóbbi elmúlt 2-3 évben ez a jellmező !
Ön Szlovákiát hozta példának!
Rossz példa, mert Szlovákiában aki betegségéből adódóan például gyógyfürdőre jogosult, ingyenesen igénybe veheti nem kell hosszú hónapokat várni.
Nálunk mi is a helyzet? Vagy kapsz, vagy nem.
Magyarországon ma az 1960 évek egészségi állapotban van a lakosság.
Ezt nem én mondom, hanem olyan orvosi szaktekintélyek, akik sajnos nem az ORSZI felülvizsgáló orvosai.
Akik hosszú évtizedes orvosi tapasztalataik után jutottak erre a megállpításra.
Magyarországon magas a stroke- ban elhunytak száma.
A magas vérnyomás, igen gyakori betegség, ami egyben előszobája sztroke-k.
A mai 50-s korosztály szenved - szenvedett a legtöbbet a redszerváltás utáni években és most is.
Magyarországon, a feketén dolgozó "rokkantak" számát megbecsülni nem nagyon merészelik.
Ehhez csak annyit kellene tenni, megnézni, utána járni hány falu,- község,- város lakossága "rokkant".
Ehhez még meg kell nézni milyen munkahelyek vannak a környéken.
Milyen összetételű a "rokkantak" száma korosztály szerint.
Azonban elgondolkodtató, hogy egy vállalkozó miért nem alkalmaz csökkent munkaképességű dolgozót.
Sőt az is, hogy ha 4 órában foglalkoztatható, akkor miért dolgoztatja 8 órában.
Persze ez már nincs benne a munkaszerződésbe csak a 4 óra!
Ezeknek az embereknek nem mindegy, hogy 4-5-6-8 órába dolgoznak-e.
Aki tudd 8 órát dolgozni az nem rokkant!
De!
Kikényszerítik a már amúgy is beteg embertől aki előbb vagy utóbb még betegebb lesz!
Vagyis a válalkozóknak és az összes adófizetőnek sokkal többe fog kerülni!
Az állam kimenekült a járadékosok és a rokkantak/ 40%-50%-70%/ foglalkoztatásából. Igen, oda lökte a vállalkozásoknak .
Ez pedig nem nagyon tetszik Önöknek.
Egy beteg embernek el kell jutni valahogy a munkahelyére - ha van.
Ennek a lehetőségét sem biztosítják - nem, hogy a munkát.
Ön Szlovákiával példálózott.
Én Európa nyugati felével, ahonnan példát, sőt sok példát átkellene venni mind az államnak mind a vállalkózóknak.
A vállalkozók nem szeretik, ha a dolgozó beteg, azért van, hogy dolgozzon, hogy képzeli, hogy még beteg is lesz !
Bizony még az egészséges ember is elkaphat akár egy járványos hasmenést vagy egy influenzát.
De! Ezzel is menni kell dolgozni Magyarországon, mert a vállalkozó kirúgja .
"Van, akik kint a kapu előtt várnak"…mondják a dolgozóknak.
A szabadság kiadás is kész cirkusz!
Ki sem fizeti a munkáltató, ha szabadságra próbál szerencsétlen ember menni!
Két hét, hogy képzeli a dolgozó !?
Talán őt nem illeti meg a pihenés?
Talán ő abba az ember csoportba tartozik, akik csak arra jók, hogy termeljenek?!
Megteremtve értékeket, de hogy emberszámba vegyék azt már nem !?
Magyarországon az férfiaknál a várható életkor 62 év.
Nőknél kb. 5-8 évvel több.
Miért?
A fenti okok miatt!
Még oda tehetjük a túlhajszoltságot. A munka mellett másod állás.
Miért?!
A jövedelemnek vagy bérnek nevezet valami nem elég arra, hogy egy család rendesen megéljen belőle.
Amig 60-70 ezer forintért dolgoztatnak több müszakba embereket, az ország több helyén kihasználva a már fent említett tényeket !
Visszatérve rokkantsághoz, mert amit kitérőként leírtam út a rokkantsághoz!
Az ORSZI mint felülvizsgáló szerintem nem áll a helyzet magaslatán, hogy megtudja ítélni ki az aki beteg és ki az aki 4-6-8 órában is tud dolgozni.
De ehhez megint vissza kell térni a már fentebb emlitettekhez!
Vannak jól képzett szakorvosok.
Minden megyei kórházba meg találhatók !
Belgyógyász, Neurológus, reumatológus, kardiológus, stb….
…akik igenis eltudják együttesen dönteni, hogy a vizsgált ember tényleg olyan betegségbe,- betegségekbe szenved amivel nem tudd hosszú távon dolgozni.
Csak egy példa.
Kb. 110 kg nő beteg számtalan olyan betegsége van amivel a szakorvosai szerint igenis rokkant, nem tudd dolgozni.
ORSZI visszavette a százalékát 40 % ra mert fel tudd öltőzni !
Kérdezem Önt, alkalmazna egy 110 kg nőt akinek mozgásszervi problémája, magas vérnyomása, súlyos aszthmája van, porérzékeny?
Visszatérve a vizsgálatra az ORSZI-be nem egészen 15 perc alatt eldöntik, hogy rokkant vagy nem rokkant az ember.
Teszik ezt annak függvényébe, hogy ott a szemük előtt egy súlyos gerinc beteg áll. /tele van vérdaganattal a gerince/, agydaganatos , inkontinenciába szenvedő /vizelet és széklet/, magas vérnyomásos akinek még ott az ORSZI-be 190/100 mértek.

  • Kérdezem ÖNT alkalmazna ilyen embereket ?-

Ez igazi csoda részükről mert általába két három pumpálással megtudják állapítani a delikvens vérnyomását.
Remélem a fentieket olvasva elgondolkodik azon amit leírt!
Igen, felül kell vizsgálni a rokkantságot.
Főleg azokat akik véglegesített rokkantak.
Ez régióként megtehető !
De!
Ne az kerüljön ki a renszerből aki igazán beteg, hanem az aki kitömött borítékot tesz a orvosi szakvélemények közé!
Az igen is menjen dolgozni, ehhez pedig munkahelyek, bejelentett munkahelyek kellenek !!!!!!!!!!!
Ahol nem kozmetikázva van, hogy kapsz minimálbért, de a többit megkapod zsebbe!!!!!!
Üdvözlettel

kázmér58 # 2011.01.15. 11:19

Üdvözlöm a fórumozókat segítséget szeretnék önöktől kérni
hogy mit jelent a korhatár alatti és a kórhatár feletti rokkant nyugdíj?hány éves kór alatt vagy felett vannak ezek a határok?27 év munkaviszonnyal rendelkezem ,rokkantsági nyugdíjas igazságügyi szakértő által levéglegesített az új szabály szerint elvehetik-e a nyugdíjamat?válaszukat előre is köszönöm.

kázmér58 # 2011.01.15. 13:52

Tisztelt ferife Nem ez volt a kérdésem lényege.Hanem hogy mi a korhatár alatti és feletti rokkantság.

monalisa1 # 2011.01.15. 17:11

Ha a rokkantság százalékát az orvosi bizottság állapította meg, akkor az esedékes és/vagy esetleges felülvizgálatkor rossz esetben akár vissza is minősíthet, AZONBAN ha bíróság mondta ki hogy xy rokkantsága végleges, az orvosi bizottság utóbb nem tud "szembemenni" a bíróság jogerős döntésével.

Az ezen rokkantak aktáit így nem is veszik elő a továbbiakban.

Hogy Veci szavait idézzem: a ma hatályos jogszabályok alapján...

kázmér58 # 2011.01.15. 17:26

Köszönöm a hozzászólásokat. Most már nyugodtabban fekszem le.Tényleg jó a fórum.

kázmér58 # 2011.01.15. 19:00

Nekem az volt a határozatban hogy felülvizsgálatra nem kel soha mennem. Csak rosszabbodás várható. Állapot végletes

liza56 # 2011.01.15. 19:15

Kázmérka58

http://www.prosperal.hu/…-errendszeri
érdemes elolvasni erre hívta fel a fórumba Veci a figyelmünket

kobeka # 2011.01.15. 21:13

A 40 éves kor feletti munkavállalót, a munkaadók, a még egészséges embert sem szeretik alkalmazni, 50 felettieket biztosan nem.

A kort betöltött rokkant nyugdíjas, a nemzetközi gyakorlat szerint, öregségi nyugdíjasnak számít.

2010 januárjában (tehát 1 éve már) a rokkant nyugdíjasok, akik a rájuk irányadó nyugdíjba kerülési kort még nem töltötték még be 379.326 fő volt összesen.
Aki az 50 éves kort még nem töltötte be ebből 69.347 fő volt összesen.
Ezek a számok az ONYF statisztikai kiadványaiban megtalálhatóak. Tudjuk ebből a létszámból az ORSZI banda azóta sokakat kiszórt. Az idei adatok még nem elérhetőek.

Tehát a 800ezres rokkant létszámról a politikusoknak hazudozni tisztességtelen.

jácintka # 2011.01.16. 08:40

Kobeka !
Arról nincs adat , a renszeres szociális járadékosok arányát kor szerint ? Szerintem ez is egy érdekes adat lenne.

ilcsi55 # 2011.01.16. 08:52

Üdv Veci
szeretném megkérdeni egy ismerősöm 52-születésű kb1998-óta rehabjáradékos 3-éve véglegesítették nem kell
neki vissza menni Ő mikor mehet öregségi nyugdíjba

jácintka # 2011.01.16. 08:54

http://www.onyf.hu/?…

Érdemes ezt az oldalt megnézni .

Veci # 2011.01.16. 10:06

jácintka
Ritkábban írok ide mostanában (van épp elég teendő a másik két nyugdíjas topic-ban). Megnéztem a 2010-es statisztikát.

  • Az egészségkárosodattak (rendszeres szociális járadék, átmeneti járadék, bányász egészségkárosodási járadék, akik 40-49 %-ot értek el) létszáma több mint a korbetöltöttek 60 %-a. Ebből úgy gondolom elég sokan nincsenek bejelentett munkaviszonyban, részben egészségi okok miatt, részben a keresetkorlát, és főleg, hogy nem találnak munkát. A megélhetés biztosításdához a fekete munka van, amiből ugye nincs járulékfizetés (mint a zsebbe fizetésből élők mindegyikénél).
  • Namármost, akik (legyen az aktív, rokkantnyugdíjas vagy járadékos) és nem fizet járulékot, ellentétbe azokkal, akik minden fillér után járulékot, asót fizetnek, akik előbb kapják meg a bérpapírt, mint a fizetést, akiket nem zsebből fizetnek, akkor érthető, hogy a nyugdíjkasszából kifizetés több, mint a bevétel.
  • Ebbe a létszámban tartoznak sokan olyanok, akik a járulékfizetés kisebb mértékének fizetése mellett továbbra is ugyanannyit dolgoznak, mint azelőtt. Tudok olyan vállalkozót, aki azt mondta, azért akarta végig járni a hercehurcát, mert akkor kevesebb járulékokat kell fizetnie. Pedig ugyanolyan, sőt még rosszabb egészségi állapotban dolgoznak az aktívak (persze mert félti jobban a munkahelyét, családja megélhetését, a szolgálati idejét, mint az egészségét), és valahol ez is tarthatatlan. - Bocsássatok meg ezért a megjegyzésért. Pl.: van olyan kb. 45 éves ismerősöm, aki már vagy 8-10 éve járadékos, nem is dolgozik, mert a férje eltartja. Na és mi lesz idős korára, és még az ember szemébe nevet, annak az embernek, akinek a járulékaiból őt is is járadékban részesítik (holott 10 évet összesen nem dolgozott, az is 1988 előtt volt)

Aki ténylegesen beteg, azok többnyire bentmaradnak szerintem a rendszerben, a pénzen vett rokkantakat ki kellene szórni (ha gonosz akarnék lenni, még valamennyit vissza is fizettetnék a korábbi ellátásból). DE ők most is lefizetik a sok pénzt, szerintem a korrupció ezzel akár még fel is erősödhet.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2011.01.16. 10:26

ilcsi55

A ma még hatályos tv. szerint a rehabilitációs járadék folyósítási ideje tudtommal a szolgálati idő része, anem téveszted össze más járadék folyósításssal. Úgy tudob a rehab. járadék max. 3 évig jár, ha indokolt az egészségkárosodása okán, akkor rokkantsági nyugdíjjá alakul. Ehhez a témához nem értek, vannak itt "szakavatottabb" fórumozók.

Nem írtad meg, hogy nő vagy férfi az illető, mert mindkettő előrehozott nyugdíjára más a rendelkezés, hangsúlyozom a ma még hatályos törvény szerint.

ITT találst tájékoztatót az előrehozott nyugdíjra: http://www.onyf.hu/index.php?…

ITT a rehab járadékról: http://www.onyf.hu/index.php?…

ITT a rokkantsági nyugdíjról: http://www.onyf.hu/index.php?…

ITT az egészségkárosodottakra vonatkozóka: http://www.onyf.hu/index.php?…
Okosodjatok, ennyit tudok ebben segíteni., de tisztázzuk az előrehozott nyugdíjhoz, hogy mit folyósítanak 1998 óta.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2011.01.16. 11:49

ilcsi55

Az alábbiak miatt kétséges, hogy 1998-tól rehab. járadékot folyósítanak:

Milyen időtartamra állapítható meg a rehabilitációs járadék?

A rehabilitációs járadék a rehabilitációhoz szükséges időtartamra, de legfeljebb három évre állapítható meg. A hároméves időtartam nem hosszabbítható meg.

Ha a rehabilitáció a maximális időtartam lejártáig sem volt sikeres, akkor a járadékos egészségi állapotától függően rokkantsági nyugdíjra vagy munkanélküli, szociális ellátásra válhat jogosulttá.


Üdvözlettel Veci

ilcsi55 # 2011.01.16. 12:57

üdv Veci
bocs nem jól írtam 50%-ra van leszázalékolva férfi az illető,3-évvel ezelőtt volt felülvizsgálaton és azt mondták hogy véglegesítették.Csak ha az állapota rosszabbra fordul akkor kell vissza menni.Ő eltud menni hamarabb nyugdíjba?52-es születésű

Túlélő # 2011.01.16. 16:19

Tud valaki segíteni abban a kérdésben,ha 56% rokkant vagyok de rehabilitálhatónak ítélnek (16hónapja küzdünk)akkor a rehab járadékot is megkapom visszamenőleg.Azt tudom,hogy a rokkantnyugdíj jár visszamenőleg is,de a rehabbal nem tudom mi a helyzet???Sehol nem találok rá választ.Köszönöm.

lengyelne # 2011.01.16. 16:43

Szerintem meg az új rendszerrel pont a ténylegesen betegek jártak rosszul. Őket nagyrészt járadékra tették, közülük sokan nem is mertek a bírósághoz fordulni. Sokan meg is haltak közülük, pedig állítólag nem is voltak betegek. Aki járadékos abból nem lehet megélni sokszor a rokkantny.-ből sem.A rokkantakat foglalkoztató cégek döntő többsége agyonhajszolja ez embereket és nem érdekli őket kinek milyen betegsége van, és azzal a betegségének megfelelő munkát végeztessen. Van természetesen orvosi alkalmassági vizsgálat, ahol nem valós munkaköri papírokkal mennek az emberek. Akinek még van iskolás gyereke, az kénytelen dolgozni, hogy taníttassa és enni tudjon neki adni.A rezsit is ki kell valamiből fizetni, a gyógyszereket sem adják ingyen. Én úgy gondolom, hogy nagyon sok rokkant ember, ha a betegségének megfelelő munkát kapna és annyi bért, hogy abból ne éhezzen és fázzon nem kérné a rokkant nyugdíjat.

Veci # 2011.01.16. 17:31

ilcsi55

  • Ha régi 50 %-os munkaképességcsökkenés volt (rendszeres szociális járadék), akkor az az idő kedvezményként nem számít bele az előrehozott nyugdíjnál.
  • Ha rági 67 % munkaképességcsökkenés (III. rokkantségi csoport), akkor kedvezményként figyelembe vehető. De nem biztos, hogy jól járna egy újraszámítással, főleg 2013-től (ez megerősíteni és cáfolni sem tudom)
  • Ha az új ORSZI eredmény szerint 50 %-os egészségkárosodása van (III. rokkantségi csoport), akkor annak az időtartama is kedvezményként figyelembe vehető.
  • Az 1952-es születésű férfi legkorábban előrehozott nyugdíjba, 42 év szolgálati idővel 60 évesen mehet, ha minimum 37 éve lesz, akkor 60,5 évesen, de mindkét esetben max. 8,4 %-al csökkentett. Már ez is igazolja, hogy az évenkéni rokkantnyugdíj emeléssel úgy gondolom több lenne a r. nyugdíj, mintha előrehozottat igényelve, főleg, hogy 1998 óta egészségkárosodott.

Üdvözlettel Veci