Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


BJúlia # 2014.03.15. 15:21

Ja, megismétlem:

Úgy vélem, a rehabilitáció, foglalkoztatás rendszere igen sokrétű, a jogszabályok sokasága folyton változik, és nem könnyű eligazodni benne. Munkám során gyakran tapasztalom, hogy nemcsak az érintett nyugdíjasok, a rászorulók, a gyermeket nevelők nem ismerik ezeket. Ezen ismeretek hiánya hátrányos következményekkel járhat, komoly lehet az anyagi veszteség. Ez a munkaadókra, a társadalomra is vonatkozik. Szeretném, ha Mindenki kellő információhoz jutna (érintettnek díjmentesen, mivel én magam is érintett vagyok).

Ezért létrehoztam saját forrásból saját szakmai honlapomat, amely napra kész.
De persze nem tartalmaz mindent, nem is tartalmazhat, és szándékosan nem tartalmaz,(emellett jogvédett) hiszen sokszor jogszabályok együttértelmezése szükséges egy-egy kérdés megoldásához ezért is. Illetve minden eset, körülmény más-más.
Így elengedhetetlen, megkerülhetetlen, hogy megkeressenek konkrét esetükkel érintettek, munkaadók, hivatalok.

http://www.versenykepesseg.eu/

BJúlia # 2014.03.15. 15:16

Na, mentem, szép hétgét

BJúlia # 2014.03.15. 15:15

Rendkívül jó, ügyes összeállítás a Friderikusz műsora a rokkant emberek helyzetéről, és a magyarországi egyedülálló morbid nyugdíjrendszer helyzetről, és általában.
Mindenkinek javaslom megtekintését, érintett vagy sem, bármely oldalon áll, gazdag vagy szegény, van munkahelye vagy sem, fiatal vagy idősebb,
mert bármelyik pillanatban kerülhet az érintettek közé, és a törvény mindenkire vonatkozik.
Csak azt nem értem, miért nem előbb született meg ez a riport, miért csak a 2011. évi CXCI.tv. megszületése után két évvel.
A Média az érdekérvényesítés egyik eszköze. Ügyes, megfelelően visszafogott Tibor és József. Friderikusz pedig felkészült volt, jól kérdezett és a válaszadó nyugdíjszakértőt is jól választotta meg, és érthető. Igazán kiváló.
http://www.atv.hu/…z-2014-03-06

http://www.atv.hu/…z-2014-03-06

BJúlia # 2014.03.15. 13:10

ladopapa001
Rehab gazd szakértőként tájékoztatom a végrehajtási törvény
1994. évi LIII.tv. alapján:

gyermektartásról szóbeli megállapodást bíróság előtt lehet hivatalossá tenni, különben nem végrehajtható.

A letiltás mindig a nettó összegből történik, általános szabály, hogy ennek a nettó összegnek legfeljebb a 33%-át vonhatják le, de kivételes esetben (3 esetben) az 50%-át lehet letiltani (pl. több tartozás esetén, tartásdíj esetén,).

Az adós részére meg kell hagyni a mindenkori öregségi minimálnyugdíj összegét (28500Ft). Viszont a havonta kifizetett jövedelmnek az a része, amely a mindenkori öregségi minimális nyugdíj ötszörösét meghaladja, korlátozás nélkül letiltható.

Egészségbiztosítási ellátásokból (ilyen a megváltozott munkaképességű személyek ellátásai, táppénz, baleseti járadék, gyermekgondozási díj, terhességi segélyek,...)
Levonás csak 33 %-ig terjedhet, ezért nem szokták elfogadni a bankok ezt az ellátási formákat hitelfedezetnek.
Családi pótlékból is csak 33%-ot lehet vonni, hitelhez jutni csak ezzel nem lehet így.

Vannak olyan jövedelmek, melyek mentesek a letiltás alól, pl. átmeneti segély, anyasági támogatás, rokkantsági járadék, ösztöndíj, tartásdíj.

A letiltás addig tart, míg a végrehajtást kérő jelzi, hogy megtérült a követelése, vagy a letiltási iratban szereplő összeg kifizetésre került.

A végrehajtás azért jó a végrehajtást kérőnek (banknak, gyermektartást kérőnek,...akinek tartozik valaki), mert így biztosan megkapja a havi összeget.
A végrehajtónak jogosultsága van arra, hogy letiltást adjon ki a rendszeres jövedelemből, utasítsa a nyugdíjfolyósítót, munkáltatót,...
Így kényszerítik rendszeres fizetésre az adóst, hogy jövedelmének egy részét nem kapja meg, hanem a jogosultnak juttatják.

Szakmai honlapomon bővebben olvashat az ott olvasható jognyilatkozat tiszteletben tartása mellett: http://www.versenykepesseg.eu/index.php?…

Vagy email kérdezhet tőlem. Készséggel válaszolok.
Szép hétvégét

BJúlia # 2014.03.15. 13:09

Brigi24
Rehab gazd szakértőként tájékoztatom a 2011. évi CXCI.tv. (Mmtv) értelmében:
nem adott elég információt, így nehéz korrektül tájékoztatni, tudnom kellene, ez előtt milyen ellátást kapott, mert enm mindegy, hogy B1, C1 rehab ellátást, vagy 2011. dec.31-ig III.cs. rokinyugdíjat, amit rehab ellátássá fordítottak, de ugyan olyan összegben folyósították tovább és jelentkeznie kellett felülvizsgálatra, különben nem folyósították volna tovább ellátását 2012. májustól.

Mert ha utóbbi eset, akkor ennek jelenlegi minősítési kategóriája C2, rokkantsági ellátás, és ez ugyan az a kategória, tehát kb. ugyan olyan összegben kap ellátást, mint ezelőtt, azzal a kitélele, hogy nem lehet az összeg 139500Ft-nál (2012. évi minimálbér, 93ezer 150%-a)
Pontosabban együttértelmezni kell a Mmtv 33/A § és a 3§ és 12§ megfelelő pontjait, amely szerint
havi átlagjövedelmének (III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesülő személy esetén a felülvizsgálatot megelőző hónapra járó ellátás összegének 165 százalékát,)60%-a lesz a C2 rokkantsági ellátás összege.

Amennyiben azonban mások a tények, mint amit feltételeztem elmondása alapján, akkor kérem, közölje velem, mert akkor más lesz az összeg is.

Konkrét, korrekt tájékoztatást a tények ismeretében, személyes email megkeresésen keresztül.

Megtalál honlapomon keresztül az ott lévő email címen, ha megtisztel, azt naponta olvasom: http://www.versenykepesseg.eu/
Szép hétvégét

samessza
Index fórumon szoktam lenni, de emailom rendszeresen olvasom.
Forduljon hozzám konkrét kérdésével, rehab gazd szakértőként készséggel váalszolok, kérem, ha lehet, B2 határozatát megküldeni nekem, amely ismeretében jogszabálysértés esetén megírom Ön helyett fellebbezést is akár, ingyen, ill. tájékoztatom annak ismeretébnen, mik a lehetőségei, mi mit jelent,...

Megtalál honlapomon keresztül az ott lévő email címen, ha megtisztel, azt naponta olvasom: http://www.versenykepesseg.eu/
Szép hétvégét

hazimano
2012. jan-tól a 2011. évi CXCI tv. (Mmtv) szerint az ellátás összege az igénybeadás előtti egy év átlagjövedelemtől függ (attól is, hogy volt-e ellátása, vagy új igénylő, vagy rehab járadékos,...), és a bizottság általi minősítéstől (B1, B2, C1, C2, D, E.

Megtalál honlapomon keresztül az ott lévő email címen, ha megtisztel, azt naponta olvasom: http://www.versenykepesseg.eu/
Szép hétvégét

Marysa,
Index fórumon szoktam inkább lenni.
Rehab gazd szakértőként tájékoztatom a Mt (Munka törvénykönyve) értelmében (együttértelmezve 2011. évi CXCI.tv. (Mmtv):
a +5 nap pótszabi csak a tényleges évi szabadság igénybevétele után vehető ki, ezért ilyen nincs, hogy visszamenőleg, mert adott évben vehető igénybe, ha legalább 50%-os az egészségkárosodása a rehab szakhatóság szerint. És fontos a szó, egészségkárosodás)

Megtalál honlapomon keresztül az ott lévő email címen, ha megtisztel, azt naponta olvasom: http://www.versenykepesseg.eu/
Szép hétvégét

szebasztian48
Rehab gazd szakértőként tájékoztatom a 2011. évi CXCI.tv. Mmtv értelmében:

Attól függ korlátozása, milyen ellátásban részesül pontosan és 2011. dec.31-ig milyen ellátása volt. Nem mindegy a neve ellátásának, és egyéb előbbi tények sem. CSAK a tények pontos ismeretében tudom tájékoztatni korrektül.

Egymásnak ellentmondó írása, így nehéz tájékoztatni pontosan: azt írja, rokkantsági ellátást kap férje, de van rehab kártyája, amivel munkát vállalhatna, és felülvizsgálatra vár, ami csúszik egy éve.

Ebből azt valószínűsítem, hogy 2011. dec.31-ig III.cs. rokinyugdíjas volt, amelyet 2012. jan-tól rehab ellátásként folyósított tovább hivatal, és jelentkeznie kellett felülvizsgálatra, különben nem folyósították volna ellátását 2012. májustól. Tehát vagy soros vagy kötelező komplex felülvizsgálatra vár volt III.cs. rokinyugdíjasként, most rehab ellátottként. Tehát nem rokiellátást kap.

Ezért ha ez így van, ahogy feltételeztem, időben nincs korlátozva a felülvizsgálatot követő jogerős döntésig, hanem csak keresetben van korlátozva, szakmai honlapomon a jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett itt olvasható 7) pontban:
http://www.versenykepesseg.eu/index.php?…

Rehab kártyát ebben az esetben a Rehab Szakig Szerv ad ki (NAV-val együttműködve), ha nincsen Önnek a törvény értelmében az ellátását igazoló határozat (törzsszám) ismeretében, kérelemre, az adatlapot szívesen elküldöm Önnek.
Rehab kártya a munkaadónak ad járulékfizetési kedvezményt visszavonásig a megvált.munkaképességű személy foglalkoztatása időtartamára.

Szakmai honlapomon bővebben olvashat az ott olvasható jognyilatkozat tiszteletben tartása mellett: http://www.versenykepesseg.eu/index.php?…

Vagy email kérdezhet tőlem. Készséggel válaszolok.
Szép hétvégét

ginesz
Rehab gazd szakértőklént tájékoztatlak a 2011. évi CXCI.tv. (Mmtv) értelmében, leírásod alapján C2 minősítésnek felel meg, ennek az összege rehab járadékos esetében 2014. jan.1-től a rehab járadék (átlagjövedelem) 140%-nak 60 %-a, DE nem lehet több a tv. szerint a 2012. évi minimálbér (93zere) 150%-ánál, vagyis 139500Ft-nál.
2014. jan.1- je előtti összeg pedig a C2 rokkantsági ellátás összege a tv. értelmében a 2012. évi minimálbér, 93ezer(átlagjövedelem 60%, vagyis 55800Ft.

Szakmai honlapomon bővebben olvashatsz az ott olvasható jognyilatkozat tiszteletben tartása mellett: http://www.versenykepesseg.eu/index.php?…
Vagy email konkrét tények ismeretében készséggel tájékoztatok díjmentesen.
Szép hétvégét

BJúlia # 2014.03.15. 13:02

Úgy vélem, a rehabilitáció, foglalkoztatás rendszere igen sokrétű, a jogszabályok sokasága folyton változik, és nem könnyű eligazodni benne. Munkám során gyakran tapasztalom, hogy nemcsak az érintett nyugdíjasok, a rászorulók, a gyermeket nevelők nem ismerik ezeket. Ezen ismeretek hiánya hátrányos következményekkel járhat, komoly lehet az anyagi veszteség. Ez a munkaadókra, a társadalomra is vonatkozik. Szeretném, ha Mindenki kellő információhoz jutna (érintettnek díjmentesen, mivel én magam is érintett vagyok).

Ezért létrehoztam saját forrásból saját szakmai honlapomat, amely napra kész.
De persze nem tartalmaz mindent, nem is tartalmazhat, és szándékosan nem tartalmaz,(emellett jogvédett) hiszen sokszor jogszabályok együttértelmezése szükséges egy-egy kérdés megoldásához ezért is. Illetve minden eset, körülmény más-más.
Így elengedhetetlen, megkerülhetetlen, hogy megkeressenek konkrét esetükkel érintettek, munkaadók, hivatalok.

http://www.versenykepesseg.eu/

Gagga # 2014.03.15. 06:59

Tisztelt Sorstáraim!

2014 április 6 napján mindannyiunknak lehetősége lesz arra, hogy döntsünk melyik párt alkalmas az ország vezetésére.
Ezen a napon "900 ezer" (soltész) rokkantnak és családtagjainak lehetősége lesz arra, hogy megköszönjük Dr Mengele fideSSes kormányának az értünk tett fáradozását.

A rokkant nyugdíj megszüntetését és járulékká silányítását, rokkant társaink visszaminősítését.
És ne felejtsük el azt sem, hogy ezeknek az intézkedéseknek köszönhetően hány társunk menekült az éhenhalás és szégyen elől a halálba, lettek öngyilkosok!

Mesterházy Attila a héten ígéretet tett arra, hogy visszaállítják a rokkantnyugdíj és a tisztességes ellátás rendszerét.

Ezért a saját és rokkant társaitok érdekében szavazzatok az MSZP-DK-EGYÜTT PM-LIBERÁLISOK-MOMA pártszövetségére és erre kérjétek meg barátaitokat és családtagjaitokat is!

Mert félő, hogy ha a fideSS kerül hatalomra maradék kedvezményeket is elvonják majd tőletek!
Eddig "csak" 60 ezer sorstársadat juttattak koldusbotra, alig várják, hogy holnapra Te is sorra kerülj!
2014. április 6. sorsdöntő nap az életedben!

Tisztességes ellátás vagy koldusbot! Ez a kérdés, válasszatok!

nico56 # 2014.03.14. 12:48

ginesz
Igen. A munkaügyi központban az RSZSZ ügyintéz.
Szerintem C2 minősítést kaptál,könnyen kiszámítható.

"Új szabály 2014.01.01-jét követően megállapításra kerülő ellátások esetén:

Ha a 2011. december 31-én rehabilitációs járadékban részesülő személy részére 2014. január 1-jét követően megváltozott munkaképességű személyek ellátása kerül megállapításra, az ellátás összegének meghatározása során, ha az számára kedvezőbb, havi átlagjövedelemként a megszűnést megelőző hónapra járó rehabilitációs járadék összegének 140 százalékát kell figyelembe venni."http://nrszh.kormany.hu/a-megvaltozott-munkakepessegu-szemelyeknek-jaro-ellatasok-igenylese

ginesz # 2014.03.14. 09:17

Sziasztok!

Két napja voltam felülvizsgálaton. 20 év rokkantnyugdij után 3 év rehabilitácios járadékon voltam. Most ezt kaptam meg még 3 évre.Hogyan tudom kiszámolni, hogy kb mennyi pénzt fogok kapni?
Sajnos a betüjelet nem tudom, hogy mit irtak a papiromra.
A benn dolgozo munkaügyi központos holgy azt mondta, hogy a mostani pénzem felszorozva 140%-al és annak az összegnek a 60 %-a lesz a pénzem. Ez lehetséges?
Köszönök minden segitséget.


g.eszti

év57 # 2014.03.14. 07:40

Regina.h # 2014.03.13. 08:54

Ókút, szia!

Emlékszem Irénre. :(
Isten nyugosztalja szegényt!

Kösz, hogy hírt adtál felőle!

nico56 # 2014.03.10. 17:49

senkióbuda
Igen fel kell mondani...fordulj az alábbi linken lévő szakértőhöz ingyenes útbaigazít.
http://versenykepesseg.eu/

senkiobuda (törölt felhasználó) # 2014.03.10. 15:29

Tisztelt fórumozók!
59 évesen 57 % munkaképesség-csökkenésről kaptam határozatot, rehabilitációs járadék igényléséről kell nyilatkozni 15 napos határidő mellett. Jelenleg 4 órás munkaviszonyban dolgozom, előtte nettó 35.000 Ft-ért 2 órára voltam bejelentve.
Szolgálati idő számításánál a 4 órás munkaviszonyt hogy veszik figyelembe? Hallottam olyat, hogy így csak a fele szolgálati időt számolják.
4 órás munkaviszonyt is fel kell mondani ahhoz, hogy igényelni lehessen a rehab. járadékot? Hogyan lehet megtudni, hogy mennyi a rehab. járadék? Lehet- e kérni nyugdíj kiszámítását 59 évesen?

labesco # 2014.03.08. 19:00

nagyapó22!

Mit írtak a papírra,hogy mi alapján számolták,illetve járna az a 107.000 Ft,és miért csak 37.200 Ft-ot kap????

labesco # 2014.03.08. 14:04

ladopapa001!

68/A. §198 (1) A megváltozott munkaképességű személyek ellátásaiból legfeljebb 33%-ot lehet levonni.
(2) A levonás a megváltozott munkaképességű személyek ellátásainak legfeljebb 50%-áig terjedhet az alábbi követelések fejében:

  1. gyermektartásdíj,
  2. megváltozott munkaképességű személyeknek járó, jogalap nélkül felvett ellátás.

(3) Több letiltás esetén a levonás a megváltozott munkaképességű személy ellátásaiból ellátásának legfeljebb 50%-áig terjedhet.

http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

ladopapa001 # 2014.03.07. 12:48

érdeklödni szeretnék hogy mi vonható le a rehabilitácios járadékból a gyerektartáson kivül
Én fizetek gyerektartást de csak szobeli megállapodásunk van ami havi 35000ft ezt hogy lehet hivatalossá tenni

elöre is köszönöm

nico56 # 2014.03.07. 08:04
nico56 # 2014.03.06. 21:11

nagyapó22
Írj a szakértőnek,szkennelve vagy fotóban küld el a határozatot is.Amennyiben szükséges,a fellebbezést is megírja.
Kicsit lejjebb megtalálod, nemrég felraktam az elérhetőségét.

fatima # 2014.03.06. 18:50

Tisztelt nagyapó22!

Ezek szerint a B1 kategóriába kerültél. Az összeg ami adható a B1 kat.-ban: min:27900Ft max: 37200Ft.
Esetleg megfellebbezheted az orvosi szakvéleményt és akkor magasabb kategóriába kerülsz.
Ha rehabilitálhatónak minősítettek a C1 kat.-be kerülhetsz de nem sok a különbség, itt a max: 46500Ft.

nagyapó22 # 2014.03.06. 16:41

Tiszteletem!
Ma kaptam meg a határozatot arról, hogy ugyan a számítások szerint 107 000 Ft rehab ellátásra lennék jogosult de max. a 2012 es év minimálbérnek a 40%-át fogom kapni 37 200 Ft-ot Mit tudok tenni? hová és mivel forduljak? Csak a frank hitelem 110 000 Ft havonta.

nico56 # 2014.03.05. 09:55

Akinek szaktanácsra van szüksége,közvetlenül hozzá forduljon.
http://versenykepesseg.eu/

george2 # 2014.03.04. 21:35

Gondolom ott tart ahol eddig le se....
A lényeg,hogy a tyúkketrecek elég nagyok legyenek,az hogy a ki mit művel a rokkantjaival,azt lexarják.

exrokki? # 2014.03.04. 19:52

Sziasztok!
Tud valaki valamit a MEOSZ által Strasbourgba beadott indítványról a rokkant nyugdíj ügyben hol tart????????????Vagy valami fejleményt egyéni ügyekkel kapcsolatban????


Sziasztok!

szebasztian48 # 2014.03.04. 16:41

Tisztelt Szakértő.

Férjem rokkant ellátást kap. Most lehetősége lenne munkát vállalni rehabilitációs kártyával.Szeretném megtudni van-e valamilyen korlátozás akár munkaidőben akár pénzbeni? E miatt elveszítheti-e a rokkant ellátását? A felülvizsgálata 1 éve csúszik. Kérném mielőbbi válaszát hogy a munkáltató ne várjon hiába. Köszönöm.

Marysa # 2014.03.04. 14:40

Kedves Szerkesztő!
Segítségét szeretném kérni!
Most tudtam meg hogy 2013 januártól jár +5 nap szabadság 50%-ban egészségkárosodott munkavállalónak.
És azt szeretném megtudni,hogy visszamenőleg lehet e igényelni? És ha igen hol találok róla igazolást? Köszönettel. Marysa.