Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


gattaga # 2010.12.10. 05:14

Dánesz

A rehabilitációs járadékra való jogosultság

3. § (1) Rehabilitációs járadékra az a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról szóló törvény szerint bejelentett magyarországi lakóhellyel rendelkező személy jogosult, aki

  1. 50-79 százalékos egészségkárosodást szenvedett, és ezzel összefüggésben a jelenlegi vagy az egészségkárosodását megelőző munkakörében, illetve a képzettségének megfelelő más munkakörben való foglalkoztatásra rehabilitáció nélkül nem alkalmas, és

aa) kereső tevékenységet nem folytat, vagy

ab) a keresete, jövedelme legalább 30 százalékkal alacsonyabb az egészségkárosodást megelőző négy naptári hónapra vonatkozó keresete jövedelme havi átlagánál, továbbá

b) rehabilitálható, és

  1. az életkora szerint szükséges szolgálati időt megszerezte.

(2) A jogosultsághoz szükséges szolgálati időre, megállapítására és igazolására a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvénynek (a továbbiakban: Tny.) a rokkantsági nyugdíjhoz szükséges szolgálati időre vonatkozó rendelkezéseit kell megfelelően alkalmazni azzal, hogy a jogosultsághoz szükséges szolgálati időbe be kell számítani a rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíj időtartamát is. Ha az egészségkárosodás azelőtt következett be, hogy az igénylő szolgálati időt szerzett volna, az (1) bekezdés a) pont ab) alpontja szerinti feltételt azt az időpontot megelőző négy naptári hónapra kell vizsgálni, amelytől kezdődően az igénylő a rehabilitációs járadék megállapítását kéri.

(3) Rehabilitációs járadékra nem jogosult az, aki

  1. öregségi nyugdíjban, előrehozott öregségi nyugdíjban, csökkentett összegű előrehozott öregségi nyugdíjban, korkedvezményes nyugdíjban, rokkantsági nyugdíjban, baleseti rokkantsági nyugdíjban,
  2. bányásznyugdíjban, korengedményes nyugdíjban, egyes művészeti tevékenységet folytatók öregségi nyugdíjában, szolgálati nyugdíjban, az országgyűlési képviselők javadalmazásáról szóló törvény alapján járó öregségi nyugdíjban, polgármester öregségi nyugdíjában vagy közszolgálati járadékában,
  3. terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban, táppénzben, baleseti táppénzben,
  4. munkanélküliség esetére járó ellátásban,
  5. átmeneti járadékban, rendszeres szociális járadékban, bányász dolgozók egészségkárosodási járadékában, rokkantsági járadékban

részesül.

(4) Az (1) bekezdés a) pont aa) és ab) alpontja alkalmazása során

  1. az uniós rendeletek hatálya alá tartozó személy esetén EGT-államban,
  2. a szociálpolitikai, szociális biztonsági egyezmény hatálya alá tartozó személy esetén - ha az egyezmény eltérően nem rendelkezik - a szerződő államban

végzett keresőtevékenységet és ott szerzett keresetet, jövedelmet is - az igénylő nyilatkozata, illetve az ügyben hatáskörrel rendelkező külföldi szerv adatszolgáltatása alapján - figyelembe kell venni.

Mielőtt tippeket szednél be a rehab "megszerzéséhez",néhány tanács illetve megállapítás korrekten!:

A "vizsgabizottság" ( ORSZI) előtt nyilatkoznod kell,arra a kérdésre többek között: Dolgozik??
Nos innentől őket az adott válasz (őszinte,mert a NYUFIG-nál rögtön kibukik! )pozitív jellege nagyban befolyásolja!Nem az érdekli őket,hogy hol,miként,miért,hanem az igen,vagy a nem felelet.A táppénzes téma itt megbukik mint munkaviszony,de nagtív irányban.(Magyarán mondva úgy veszik mint munkaviszonyt.)
Az utolsó felülvizsgálat óta keletkezett orvosi leletek,szakorvosi vizsgálatok,intézményi zárójelentések,korrekten legyenek előkészítve.(A hirtelen "összekapart" felülvizsgálati anyagot képesek semmibe venni ha előzménye nem folyamatos.)A háziorvosi beutaló(ami része a dokumentációnak)összegezve tartalmazza elméletileg az összes "nyűgödet",de szerintem avval törli ki a felülvizsgáló a "műszak" után a valagát.
Amennyiben "csont"nélkül az ORSZI rehabra javasol,akkor merül fel a NYUFIG-nál a kereseti téma,de ez már törvényileg szabályozva van,elvenni,hozzárakni nem lehet semmit.

Ezért kérnék mindenkit,hogy tanácsot csak abban az esetben adjon,ha a "másiknál"is ugyan azok a feltételek adottak 100%-ban, (jogi,betegségek sújossága,munkavégzés mikéntje stb.)egyébként csak mint saját esetét írja le!Iszonytosan megtévesztő lehet szerintem a jószándékú tanácsadás is,rendelet,törvényre való hivatkozás nélkül.
Lásd a 2007. évi LXXXIV. törvény a rehabilitációs járadékról vastagon kiemelt "buktatókat" és akkor még bele sem keverem az ORSZI: Irányelvek a funkcióképesség, a fogyatékosság és megváltozott munkaképesség véleményezéséhez című agyrémet.


By
gattaga

jácintka # 2010.12.10. 06:36

Olvassuk és csodálkozzunk !
Én inkább azon , hogy ezt itt lentebb le merték írni !

Tisztelettel köszöntjük
az Országos Rehabilitációs és Szociális Szakértői Intézet honlapján!

Megújuló és a jövőben folyamatosan aktualizált honlapunkkal biztosítani szeretnénk azt, hogy a hozzánk forduló állampolgárokat, a szociális és egészségügyi szakembereket, a velünk kapcsolatban álló intézményeket, valamint minden érdeklődőt naprakész, pontos, megfelelő színvonalú és tartalmú szakmai információval lássunk el intézetünk feladataival, működésével, szakmai szabályaival, tevékenységünk statisztikai mutatóival kapcsolatban.

L e g f ő b b c é l k i t ű z é s e i n k

A magas színvonalú szakértői tevékenységünkkel hatékonyan hozzá szeretnénk járulni a fogyatékos és megváltozott munkaképességű emberek egészségügyi, szociális és foglalkozási rehabilitációjához annak érdekében, hogy a már meglévő és a kormányprogram végrehajtása során létrejövő új munkahelyek betöltésére a lehető legnagyobb mértékben és arányban váljanak alkalmassá és képessé. Szakvéleményeinkben és szakhatósági állásfoglalásainkban javaslatot készítünk a komplex rehabilitációra, így járulva hozzá ahhoz, hogy a rehabilitációs programba vett emberek a foglalkoztatási lehetőségek kihasználására maximálisan képessé váljanak.

Kiemelten fontos számunkra, hogy intézetünk kormánytisztviselői empátiával viseltessenek a hozzánk fordulók iránt és emberséges magatartást tanusítsanak az ügyfeleink felé, különös tekintettel arra, hogy az intézetünkkel kapcsolatba kerülők általában segítségre szoruló, olykor súlyos betegségekkel küszködő emberek.

A Nemzeti Ügyek Kormánya elszánt a tekintetben, hogy határozottan lépjen fel a korrupció összes formájával szemben, ezért intézetünkben is végre fogjuk hajtani a szükséges szakmai és szervezeti változtatásokat, és igénybe fogunk venni minden jogi eszközt annak érdekében, hogy az egészségkárosodás orvosi minősítésének gyakorlatában is felszámoljuk a korrupciót. Sor kerül olyan informatikai fejlesztésekre is, amelyek hozzájárulnak a vizsgálatok objektivitásának, ellenőrizhetőségének és adott esetben a személyi felelősség utólagos megállapíthatóságának biztosításához.

Bízunk abban, hogy a fent megfogalmazott változtatások eredményeképpen szakszerű, átlátható és emberséges tevékenységünkkel a társadalom többségének morális megítélésével egybeeső, a társadalmi szolidaritás elvét érvényre juttató döntések születnek, ami előfeltétele a közpénzek átlátható, felelős, ésszerű és hatékony felhasználásának.

gades # 2010.12.10. 12:44

Csak a betegekről nem írnak semmit. Olyan ez mint az egész rendszer 1 nagy ...!

Túlélő # 2010.12.10. 12:54

Nagyszerű!Vettek gépeket,kell aki kezeli őket,kell aki kielemzi,ezt jó pénzért majd megtanulják!a /gépekről nem is beszélve/,és addig?Mi lesz velünk?
2 éve húzódik az ügyem,anuárban lesz a 3.tárgyalásom,júniusban lejár a 2 év,újra kell mennem bizottság elé?Kezdődik előről????Én már nem értek semmit,de gondolom nem egyedül vagyok vele.

vbartamonika@citromail.hu # 2010.12.10. 17:12

Szia túlélő !

Ha nem kapsz vagyis nem vagy jógosúlt a szociális járadékra a nyugdíjintézetnél akkor nem hívnak be mert nincs miért behívni mivel nem látnak el anyagilag.Ha lezárul az ügyed akkor majd megmondják újra mi lesz.
Nekem is ezt mondták a múlthéten a nyugdíjintézetben azért írtam ,hogy vigyázni kell nem csak forma nyomtatvány van csak forma határozat is )))))

Zsuzsukácska # 2010.12.12. 15:16

Kedves fórimozok!

Meg döbbenve olvasom-e pár sort.

Speciális géppel vizsgálnák, hogy ki az, aki valóban jogosult az állami támogatásra.
Egy munkaszimulátor nevű orvosi műszerrel küszöbölné ki az Országos Rehabilitációs és Szociális Szakértői Intézet (ORSZI) azokat a visszaéléseket, amikor egészséges emberek próbálják leszázalékoltatni magukat – értesült a Magyar Nemzet.

Az ORSZI uniós pályázat segítségével öt munkaszimulátort vásárolt, melyeket Debrecenben, Pécsett, Szegeden, Győrben és Budapesten helyeznek majd el.

A szimulátorok vizsgálják a többi között az izomerőt, a reflexképességet és az érzékszervek működését, amely alapján fel lehet mérni, hogy milyen feladatokat tud ellátni valaki, és kiszűrhetők azok is, akik hamis orvosi leletekkel akarnak visszaélni az állami támogatással.

Az új gépeket várhatóan csak 2012-től lehet alkalmazni, mert az ORSZI kirendeltségein

Le vagyok döbbenve ezeken a dolgokon!!
Itt az a kérdés,hogy egy rokkantnyugdíjas,hogy tud napi 8-12 órába dolgozni?Akkor minek nyugdíjas??Ha aktívan dolgozik.
És ezekbe a speciális gépekbe lesz egy rés ahova az lesz bele írva pénznyelő automata:))Jó persze ez csak viccből írtam,de én úgy látom akinek van pénze lesz nyugdíja aki meg beteg annak az éhenhalás jut,és az,hogy sokan a gyógyszerüket sem tudják kiváltani az lassú eutanázia.Kíváncsi lennék ezek a gépek mennyibe kerültek az államnak,és mennyi embert kell dolgozni invitálni-e gépek működéséhez?Persze ehhez sincsen közünk.
Ennyit akartam csak írni!!Szerintetek lesz ennek értelme??

Szép napot!!
Üdv:Zsu

Túlélő # 2010.12.12. 16:56

Zsuzsukácska!
Én is éppen erről írtam 2 napja.Nekünk pedig már a gyógyszereinkre sem telik.Ez a való világ.
Mi akik nem tudunk "borítékot adni" a havi 30-40ezer forintért is pereskedni kell,mert mi valóban nem tudunk dolgozni.Jó lenne,ha valaki már rendet tenne az ORSZI-nál.92 napja volt a 2.tárgyalásom és még mindíg semmi.Betelefonáltam,az volt a válaz-türelem,folyamatban van az ügyem.20 hónapja vagyok pénz nélkül,mert a 34%ra még szociális támogatást sem kapok./Hátha éhen halok/a fórumról tudom nem egyedi az esetem,sajnos.

vbartamonika@citromail.hu # 2010.12.12. 19:33

Sziasztok !

Ez a gépezet igen labilis dolog lenne már megint .
Mi van akkor ha a páciens előtte volt kezeléseken mint jó magam 10 üveg őt nap alatt infúzióba és nem pálinkába))))Szteroidokkal meg egyéb csemegével keverve .Annak az eredményét tudjuk ellazít kicsit feljavít és akkor dönt a gép kérdem én ez esély egyenlőség?
Mer ugye tudjuk a kezelésekre legyen az kórházi vagy valami más hónapokat kell várni sajnos időpontilag akkor hol az igazság ilyenkor?

jácintka # 2010.12.13. 06:12

Látom gépezet beinditótt néhányunkat.
Engem az is érdekelne , hogy a szakmailag hülye "orvos" helyet meg fogtudni állapitani mondjuk térdben folyadékot..Vérnyomást , hogy fog mérni ?
A belső betegségeket egy másik gép vizsgálja ?

icus 63 # 2010.12.13. 15:06

Tisztelt Fórumozók !

Ma voltunk a Munkaügyi Központban. Az ügyintéző hölgy nagyon kedves,udvarias volt. Megkérdezte van e valami kérdésünk, van e olyan dolog ami nem világos.Megkérdeztem tőle, mi van akkor, ha a felajánlott munkára a foglalkozás egészségügyi orvos nem enged el. Azt mondta, nem vehetik el pénzt, mert mi teljesítettük a vállalást,tehát jelentkeztünk a munkára, az orvos véleménye egy kizáró ok. Magyarul nem kell csinálni semmit, felszedjük a rehab járadékot, 3 havonta lejelentkezünk nála és kész. Ez volt a dolognak a lényege, mert ennyi betegséggel ami a páromnak is van egy munkáltató sem foglalkoztatja.Kérdeztem mi van ha az előirt 2 évig nem talál munkát,akkor ujra hosszabbít egy évet ezen a járadékon. Azt mondta a hölgy azt sem tudják mi lesz holnap, nem hogy két év múlva. úgy hogy most márciusig megint csak a postást kell várni.

gattaga # 2010.12.14. 01:04

icus 63

Azt mondta a hölgy azt sem tudják mi lesz holnap, nem hogy két év múlva.

Na itt a probléma,nem tudja a jobb kéz mit csinál a bal.
Egyébként üdvözlet a "csapatban".Az együttműködés (még a látszólagos is )az alapja a rehabjáradék "felszínen tartásának".Nem kell félni,hogy a munkaadói kör kiélezettt versenybe kezd a valóban rokkant ill. beteg vagy valamilyen állapotban szenvedő sorstársunk kegyeiért.Egyenlőre.De a jövő kifürkészhetetlen :-D
Nem kell a postást várni,átutalásal is felmarkolható a lé :-))))


By
gattaga

Zsuzsukácska # 2010.12.14. 04:59

Tisztelt fórumózok!!

gattaga,totál jó írta:))

Mindenki tudja,hogy azért vannak ezek a dolgok"rehabjáradék,speciális gépekbe"mert vannak emberek akik ebből is profitálnak.
A beteg a kutyának nem kell,így ki tesszük a hóba piheni.Akkor ilyen alapon lőjenek fejbe minket mert magyar selejtjei vagyunk!!Ez az igazság!!
A speciális gépekbe,és a rehabjáradék csak egy látszat!!

Szép napot!
Üdv:Zsu

wiwienn # 2010.12.14. 09:31

Üdv.

Szerintem magukat minősitik!!már gépeket raknak be:-)nem?
én olyan gépeket várnék aki a fájdalmaimat jelzi!!!!/pld.mikor gugolni,hajolni kell náluk)lumbágónál! ezentul a 4 orvosomtól igazolást is kérjek?hogy orvosok? visszamenőleg is 9 évre? esetleg mikor ORSZI vizsgálatra megyek jó volna mellém orvosaim ügyvédje is?mivel őket az ORSZI nem ismeri el orvosnak, sőt a diagnózisaikat.
Párbaj ez? vagy mi?
Ráadásul olyan orvosokat is akik Profeszorok!
Ugy gondolom orvosainkat is leminősitik......ők engedik?? vagy segitenek nekünk ez itt a kérdés!??

Richthofen # 2010.12.14. 14:49

Tisztelt olvasó!

Kérdésem arra irányul,hogy: Velem születtrokkant vagyok azaz végbél elzárodással születtem.Elvégeztem az iskolát és elmentem a Rokkant nyugdijra a papirokat leadni.Ugyan elutasitottak azzal az indokkal,hogy nincs Tanulói szerzödésem.Ugyanis kiderült,hogy 1999-ben megszünt én pedig 2005-ben végeztem el a szakmunkást igy nem számoljákba azt a 3 évemet.Ilyen kor mit tudok tenni illetve hova tudok fordulni?
Tisztelett

Túlélő # 2010.12.14. 15:55

Attól tartok,hogy mire lejár a rehab,még nem lesz utódja,és akkor újra kell kezdeni az egész leszázalékolást.Nekem is azt mondták,azt sem tudják mi lesz holnap,nem hogy hogy jövőre.Ki van ez találva.Sajnos igaza van annak a hozzászólónak is,aki azt írja,professzorok szakvéleményét is semmibe veszik.Majd a gépek megmondják :)Vicc ez az egész ami itt folyik,vajon miért nincs kedvem mosolyogni?

juhlaci # 2010.12.14. 17:26

Kedves Túlélő! Lehet, hogy én írtam? De lehet, hogy kitalálják azt ,hogy dobókockával kell dobni és aki hatost dob? " az, vagy az sem ? " mert azt mondják neki ,hogy dobhat újra!

juhlaci # 2010.12.14. 17:51

Közben vissza olvastam és látom , hogy mennyien foglalkoznak a géppel! Lehet, hogy nem az orvosnak kell adni a pénzt hanem a gépbe kell dobni és kijön egy sorsjegy , hogy nemnyert! Lesz benne egy fénymásoló gép is mert a sz@rháziak most nem is tudják elolvasni a zárójelentéseket, szakvéleményeket, de egyszemélyben ítélkeznek.

bibo61 # 2010.12.14. 17:58

Tisztelt Fórumozók!

Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter a felére akarja csökkenteni a rokkantnyugdíjasok számát.

A nyugdíjrendszer átalakításával felül kell vizsgálni a rokkantnyugdíjasok helyzetét. Magyarországon 12 százalék a rokkantnyugdíjasok aránya, míg az OECD-országok átlaga 6 százalék. Összesen 420 ezer fő van nálunk rokkantnyugdíjasként nyilvántartva, ám ha mi is az OECD-átlaghoz közelítenénk, számuk 210 ezerre apadna.

Az itt fórumozók tudják, hogy az a kb. 5%-os csökkenés ami az elmúlt években a rokkantnyugdíjasok számában történt, mennyi emberi szenvedéssel, megalázással, idegeskedéssel járt együtt. Az 50%-os csökkentéshez ezt szorozzuk meg minimum tízzel. És az ORSZI orvosai(?), szociális és munkaügyi szakértői(hahaha) ezt szó nélkül végre fogják hajtani.

De mond mást is Matolcsy:

Először leválasztjuk a valódi nyugdíjjellegű kifizetéseket a szociális kifizetésektől. Az
előnyugdíjazás vagy a rokkantnyugdíjazás szociális kifizetés, nem valódi nyugdíj.

Tehát, aki bentmarad véletlenül a rendszerben, az majd kap valami segély félét, nem pedig egy olyan pénzt amiért megdolgozott és jár neki ha megrokkan.

De van még itt más is:

A 360 milliárdos munkaerőpiaci alapnál 100-120 milliárdot, a 340 milliárd forint körüli gyógyszerkasszánál is mintegy 100 milliárdot lehetne megtakarítani a szerkezeti reformok során.

Szóval a gyógyszerre, gyógyászati segédeszközre is lényegesen többet kellesz fizetni a megszűnt vagy lecsökkentett rokkantnyugdíjból. Ha valaki pedig még is tudna dolgozni az kevesebb támogást fog kapni, hogy a munkadója elviselje.

Szerintem ezektől a módszerektől az is humánosabb lenne, ha a következő felülvizsgálaton a
"nem rokkantakat" szépen elaltatnák végleg, mint a beteg állatokat, hogy ne szenvedjenek feleslegesen.

Akit az egész cikk érdekel:

http://hvg.hu/…form_program

bibo61 # 2010.12.15. 04:05

ferife

Persze hogy "játék" a számokkal. Először is ezzel a 420 ezres számmal én még soha nem találkoztam az aktív korú rokkantnyugdíjasokkal kapcsolatban. Másrészt pedig minek a 12%-a ez a 420 ezer? Ha kiszámoljuk akkor 3,5 milliónak. Ez pedig a M.o.-n járulékot fizető, aktív dolgozók száma. A Matolcsy által emlegetet statisztika -a 6%-os OECD átlag- pedig 20-64 éves korú összes nepességet (ami M.o.-on 6,2 millió) veszi alapul.

http://nol.hu/kep/484341

Ez egy friss OECD statisztika, amihez nyilván a nemzeti kormányok adták az adatokat.Az, hogy a magyar adatokba ilyen sajnálatos "tévedések" kerültek, nyilván a véletlen műve. Arra viszont nagyon jó, hogy habzó szájjal lehessen hergelni a népet.
A másik kedvenc statisztikai adatom a sokat emlegetet 70 ezer szlovák rokkantnyugdíjas. Ehhez képest 2010. októberében 212700 rokkantnyugdíjas volt Szlovákiában. Szlovákia népességéhez képest(feleannyi) ez már megegyezik a magyar adatokkal. Ja és persze ezt a 70
ezret(ami ugye nem igaz) a magyar 800 ezerrel(amibe beleszámolják azokat is akik túl vannak a nyugdíjkorhatáron) szokták összehasonlítani és szörnyülködnek.

Ezért van az, hogy én is csak annak a statisztikának hiszek, amit saját kezűleg hamisítok.

Üdv: bibo61

bibo61 # 2010.12.15. 04:27

Ha pedig nem a tolvaj, hazug politikusok által manipulált
statisztikát nézzük, akkor máris ott vagyunk Matolcsy álmánál, a 6% közelében. 420 ezer a 6,2 milliónak 6,8%-a.

Na ezt a problémát is megoldottuk, lehet a pénztárhoz fáradni.

bibo61

aperten # 2010.12.15. 07:53

Szia bibo61.
Látom nálad is kiverte a biztosítékot ez a Matolcsy nyilatkozat. Hát nálam is alaposan. Nem tudom másként értelmezni, mint tömeggyilkosság előkészületének. És ennek azért már voltak előjelei. Pár hónapja már egy "független szakértő" osztotta az észt, hogy felére kell csökkenteni a rokkantnyugdíjasok számát. Persze ezt alaposan elő kell készíteni, megdolgozni a közvéleményt, hogy a rokkantnyugdíjast a csalóval asszociálja. Minő érdekes, pár hete rendkívül látványos KOMMANDÓS akcióval Egerben elfogtak két csaló ORSZI orvosbűnözőt. Hatalmas médiapublicitás, stb. Nyilvánvaló az is, hogy az előre szervezett médiafelhajtás miatt kellett a kommandós akció, nem azért mert az "ORV-os"-ok fegyveres ellenállásától kellett tartani. Valahogyan meg kell etetni a néppel, hogy az ország népének elszegényedését nem a nemzetközi pénzmaffiák kamatszivattyúja okozza, hanem a sok csaló rokkantnyugdíjas.

De nézzük csak meg, valójában mi is a helyzet!

Idő előtti elhalálozásokban, infartusok, agyvérzések számában, rákos betegek számában, stb, ugyanúgy az OECD országok statisztikáinak élén állunk. Miért csodálkoznak akkor azon, hogy a rokkantnyugdíjasok száma is magasabb. Ha pedig ez a jelenlegi kormány is olyan gazember lesz, hogy tényleg megfelezi a rokkantnyugdíjasok számát, akkor törvényszerűen meg fog ugrani az idő előtti elhalálozások száma. Nem kicsit, nagyon. Ez pedig soha el nem évűlő népírtás bűcselekményét kimeríti. Az ebben résztvevőknek pedig egyszer valamilyen formában biztosan felelniük kell ezért. Az ORSZI gazemberek sem hivatkozhatnak, majd arra, hogy "parancsra tettem", a politikusok sem mondhatják, hogy a IMF parancsára cselekedtek, hogy a pénzmaffiáknak több kamatot tudjanak kipréselni az országból. A halára ítélt tömegeknek pedig nem lesz veszítenivalója, és előbb utóbb rájönnek az összefogás, és a megtorlás szükségességére.

Van még egy különösen felháborító aspektusa is a dolognak. A rokkantnyugdíjasok igen jelentős része azért lett egészségkárosodott, mert egészségkárosító munkahelyen dolgozott. Márpedig államnak kötelessége lenne biztosítania az állampolgárok egészséges élethez való jogát. De már a szocializmusban is csak írott malaszt volt a "Legfőbb érték az ember". Gyakorlatban fogyóeszköznek tekintették akkor is, és gengszterváltás utánni rablókapitalizmusban még inkább. A 90-es években az üzemorvosi rendszert is a kizsákmányolás szolgálatába állították. Minden munkahelyen kötelező foglalkozásegészségügyi orvos, akinek az orvosi alkalmasságot kell véleményeznie, és folyamatosan felügyelnie hogy a munkahely egészségügyi feltételeit. CSAKHOGY! Ezt nem az állam, által fizetett valóban független orvosok végzik! A munkáltató szabadon választ foglalkozásegészségügyi orvost, vele szerződik,és ő fizeti. Ettől kezdve egyértelműen a munkáltató érdekeinek megfelelően fog dolgozni, vagy ha mégsem, a munkáltató választ másik orvost. Nyilvánvalóan egy veszélyes üzemnek pl nem lesz érdeke olyan orvost választania, aki a munkahely egészségkárosító maradéktalanul hatásait feltárja, a dolgozóknál bekövetkezett egészségkárosodásokat korrekten igazolja. Hanem olyan gazembert, aki segít eltussoltatni az egészségkárosodásokat, vagy ha az nem megy akkor munkahelytől független "természetes kórokú" betegségre átminősíttetni. Mindezek a állami,törvényi segédlettel, mert az állam is érdekelt a volt állami vállalatoknál munkahelyi egészségkárosodások eltussoltatásában, átminősíttetésében. Ugyanis ezekért kártérítés jár.


# aperten

Túlélő # 2010.12.15. 07:58

Cstlakozom az összes előttem szólóhoz.Az orvos és a gép sem olvassa el az orvosi papírjainkat.Azért még nem szeretném,ha humánus eljárással "elaltatnának" igaz a gyógyszereimet már nem tudom kiváltani.Remélem az a "sok jó szakember" aki döntött a sorsunkról,elégedetten ül majd a terített asztalnál békében,megelégedetten,nézi a feldíszített fát.
Nekem az sem lesz.Viszont tiszta a lelkiismeretem.

jácintka # 2010.12.15. 14:45

Kapoot 40 -50 % közötti járadékos Orbántól levelet?
Én szivesen válaszolnék neki ,de jobb lenne többen.

gattaga # 2010.12.15. 17:24

Fogalomzavar elhárításához:

Kapoot 40 –50 % közötti járadékos Orbántól levelet?

Ugyan mi a faxért kapott volna????? :-)))
Még a korbetöltött rokkantnyugdíjas sem öregségi nyugdíjas !!!!Nem még a rehabjáradékos,akinek a rokkantnyugdíj alapján számolják ki a járadékát(bruttó,abból vonva a nyugdíjjárulékot).
A járadék az járadék,a rokkantnyugdíj az nem számít,az öregségi "rendes" nyugdíj az a nyugdíj.

Ennek fényében mostmár értelmezhető:

Orbán Viktor miniszterelnök a nemzeti konzultáció keretében levelet küld minden nyugdíjasnak arra kérve őket, hogy egy válaszlevélben osszák meg vele gondjaikat, és írják meg, szerintük mi lenne a kormány legfontosabb teendője az ország jelengi helyzetében.
Szijjártó Péter közölte, hogy a nemzeti ügyek kormánya minden eddigi kormánynál nagyobb és több figyelmet kíván fordítani a nyugdíjasokra és problémáik megoldására.Hozzátette: a kabinet ezt nem csak szavakban, hanem tettekben vállalja, ezért kérdezi meg a nyugdíjasokat most arról, hogy jelenlegi helyzetükön milyen intézkedések javítanának a legjobban.
A kérdőíves levelet 1,7 millió nyugdíjas háztartásba küldik el, a költségeket pedig a Fidesz fizeti.

Gondolom a BISZKU féle 650.000.-es nyuggerek,meg a 45 évesen szolgálati nyugdíjban lévő volt rendőrök (nem a volt lószarrugdosókra gondolok)válaszaira kiváncsi az ország miniszterelnöke és bandája.


By
gattaga

jácintka # 2010.12.15. 18:48

Én kaptam Gattaga!
el is gondolkodtm hogy vissza írjak é, mert viszket a kezem és az újjaim.
Amit Matolcsy összehordot megint zt muttj , hogy halvány egy merő guntszjuk sincs , hogy mit is beszélnek.

Lentebb olvasva arra véleményre jutottam meg csinálják a 21 . század ember írtását.
És nem csak mgunkr gondolok , hanem szerencsétlen hjléktlnokr is. Csak figyelni kell a velük kpcsolatos történéseket is.
Még mindig nem jutottak el oda , hogy hol is kéne kezdeni az egész rokkant és járadák , rehab dolgokat rendbe tenni.
Még mindig nem tudják , hogy ennek háttere is van, legalábbis kéne, hogy legyen .Ami nálunk itt eme országban nincs.
Matolcsy csak példálodzni tudd más országokkal ,de a össze hasonlitás itt abba marad.