Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


jácintka # 2010.12.02. 13:04

Fényharcos !
Mit utóbb írtam az nem én vagyok , hanem egy sok szerencsétlen közül
Az enyém lentebb van.
Szerintem nevesíteni kellene a birálgató "orvosokat", ahogy én is megtettem. Bizonyítani lehet mindent papirokkal !

k.Jani # 2010.12.02. 17:23

Rokkant nyugdij nem jár?
Anyosom 93-ban elindittata a leszázalékolását!Vele született gerincrendellenessége van és 2 évesen igen nagy fülmütéten esett át! Amiröl a korház nem tudott papirt kiadni mert állitolag tüz miatt megsemmisültek a papirok! Két osztálya van.Pszichiátriai vizsgálat során részeletesen leirták hogy a korai fejlödése megrekedt,irni olvasni nem tud,és sulyos indulatkezelési problémákkal küzd!Beadta a leszázalékoláshoz a papirokat Elsö fokon akkor 67% III.csoportba tartozo rokkantnak véleményezték.Mondván nincs ledolgozott éve és igy nem kaphat rokkant nyugdijat!Kérdem én akkor ki a rokkant ha nem ö!Mondjuk szegény dolgozott volna anno,de a tejüzemböl kirugták mert pár hónap után ekcémás lett a keze a savaktól és igy nem dolgozhatott tovább.A tsz-töl azért rugták ki mert a geince állandoan fáj a sok hajolgatástol és mondván nekik ilyen emberre nincs szükségük aki minden fél órában megáll pihenni!Szoval hogy szerezzen éveket igy?

Túlélő # 2010.12.02. 17:56

Jó estét!
Látom egyre többen vagyunk,sajnos.Négy gerincsérvem van,agyi inf,térdműtétek,asthma stb....13 BNO kod,a IIfokon a doktornő(?)/a veseközpontban dolgozik./biztos nagyon tudja,hogy kell egy mozgásszervi vizsgálatot pontosan elvégezni!!/Sikerült 2 BNO kóddal 34% elérnem.Azt hiszem küldenem kéne egy rheumatologiáról,vagy ortopéd sebészetről szóló könyvet neki,hátha más nem járna ilyen rosszul.Egyszerűen nem értem,hogy semmibe veszik a szakorvosi véleményeket!Megtehetik?Lassan 2 éve harcolok az igazamért,de nem adom fel,bármeddig elmegyek,akár országhatáron kívül is.Ezt nem tehetik meg egy beteg emberrel sem!Mert a valóban beteg embereket teszik ki.Aki fizet az marad.Ez nyílt titok.
Mindenkit arra bíztatok,hogy fellebbezzen,és ne hagyja magát.Egyszer,ha vége lesz az ügyemnek,megírom az eredményt.Remélem,hogy az Igazságszolgáltatás nem
ORSZI.

kobeka # 2010.12.02. 18:50

Jelfogó c. műsor MTV 1
20.óra 05-kor ma

  • Fogyatékkal élők a munkahelyeken. Hozott-e áttörést a januártól életbe léptetett kötelező foglalkoztatás?

Rendszeresen sérülnek a fogyatékkal élők jogai:
http://www.fogyatekos.hu/…ews-704.html

kobeka # 2010.12.02. 19:08
jácintka # 2010.12.02. 21:09

Ma este volt a Tv 1-en jelfogó .
benne fogyatékkal élőkről volt szó aki tudja nézze meg érdemes.
Az a Dávid Ferenc aki a Népszavábc olyan cikket írt ami híven tükrözi , hogy halvány egymerő fingja /BOCS/ sincs a dologról.Megszolalt !
Ellenben a miniszter úr aki a müsorba megszolalt
olyat nyilatkozott, hogy bizony vannak akik jogtlanul elveszik mások elöl rokkantsági nyugdijat.
Ki nyilatkoztatott!Ez már egy lépés!

gattaga # 2010.12.03. 02:48

k.Jani

Esetleg több adatot lehetne pontosabban közölni,és megpróbálok egy összefoglalót adni a lehetőségekről.
Pl: anyósa életkora,(gondolom nem fiatal,hiszen már 1993-ban próbálkozott bekerülni a rendszerbe,ami testvérek között is 17 éve volt),házastársa,élettársa volt-e,gyermeke(i) van(nak/volt(ak).(A kérdés hülyén hangzik,de lehet valakinek gyermeke házasságon kívűl,illetve párkapcsolat nélkül is.)Szülei élnek még?

Két osztálya van.

Elemi?vagy álltalános?

Elsö fokon akkor 67% III.csoportba tartozo rokkantnak véleményezték­.Mondván nincs ledolgozott éve és igy nem kaphat rokkant nyugdijat!

Törvény az törvény,még a NYUFIG számára is.

Kérdem én akkor ki a rokkant ha nem ö!

Nem biztos,hogy a rokkant kategóriába tartozik,sőt ahogy logikailag kikövetkeztettem,teljesen máshová.(Sajnos attól még rokkant! de csak a köznapi nyelven)


By
gattaga

noncredo # 2010.12.03. 12:07

Tisztelt Sorstársaim!

Most még eléggé bonyolult a helyzetem az ORSZSZI és a Nyugdíjfolyósító jóvoltából, a lényeg, hogy 27.000.- Ft-ra lettem kárhoztatva számos betegséggel, sőt, ebből még szívesek levonni is, mert elkéstek azzal, hogy ezt a pént kérhetem, így ezidáig kaptam a rokkant nyugdíjat, aztán rájöttek, hogy most egy összegben ha nem tudom visszafizetni, hát havi 10%-kal vonják, míg bele nem döglök. Persze, erre amúgy is megvan minden esélyem.
DE!!!! Utána bogarásztam néhány dolognak, és találtam egy kis apróságot, ami reményt adhat a hozzám hasonlóan eltaposottaknak:
Az emberi méltóság védelme
Tartalma
és ami ránk vonatkozik:
• szociális biztonsághoz való jog, mint a megélhetési minimum állami biztosítása (senkit nem hagyhat az állam éhen halni, mert az ellentétes az ember méltóságával).
Nos, ezzel talán kezdhetnénk valamit, ha összefognánk.
Mondjuk elindítanánk egy levelet, amit mindenki aláírva továbbítaná a következő embernek, aki szeretné ezt, és ha elég sok aláírás gyűlik össze, el is postázhatnánk a megfelelő helyre.
Amint a saját helyzetemben valamiféle továbblépés történik, tájékoztatok Mindenkit!

ujpesti # 2010.12.03. 13:36

Gyűjthetnénk aláírást,de szerintem nem mennénk vele semmire.Magyarország már nem jogállam.Sajna ez van.

jácintka # 2010.12.03. 13:57

Noncredo!
ötletek voltak és vannak.
A tenni akarással van gond!
Tudok olyat aki nem elégedet meg azzal , hogy csak olvasgassa és irdóogáljon fórumokba.
Mint én sem.
Hogy aztán lesz e kézzel fogható eredménye , talán,
de ez mindenki megtehetné , hogy valahol valakinek leírja a véleményét a baját le irja azt , hogy hogyan bánt el vele az ORSZI.Na nem csak fórumokba, hanem olyan illetékes emberkéknek akik ezzel foglalkoznak.

Le írná , hogy miként , hogyan viselkedett vele az felülvizsgáló orvos.
Már jó pár szimuláns találtunk mi is környezetünkbe.
Ezeket az eseteket bizony le írtuk az adott fórumon.
Biztos vagyok benne minden beteg ember környékén van szimuláns aki ő előle vette el a lehetőséget , hogy rokkant nyugdijas legyen.
Tenni kell !

ujpesti # 2010.12.03. 15:58

Úgy látszik valakinek nem tetsző dolgot írtam,mert az összes dec.3.-ai hozzászólás eltűnt.Sőt még az oldalt is alig találtam meg.Lehet,tényleg nem csak mi betegek olvassuk ?

ujpesti # 2010.12.03. 16:02

Érdekes,most megkerült.Akkor már üldözési mániám is van ?

k.Jani # 2010.12.03. 17:07

gattaga

Elöször is köszönöm válaszát!Megadok minden adatot amit kért hátha ön tud tájékoztatni hogy mit lehet tenni!
Anyosom születési éve:1959 április 27.Házas. És a férjével él együtt.gyermekek száma 2 .Szülei igen élnek még!Két álltalános osztálya van.Munkaviszonya is van ami kb.1-2 év ami hivatalos.Válaszát elöre is köszönöm.

gattaga # 2010.12.04. 05:42

bk.Jani

OK.Most szólok: rengeteg kérdés lessz,nem bántó és főleg nem ártó szándékkal teszem fel őket!!!!
Kezdjü ott,hogy a mama (remélem nem sértő,könyeb evvel az elnevezéssel írni és maradok a tegezésnél,mert könnyebb érthető szinten megfogalmaznom a válaszokat vagy kérdést feltennem)a veleszületett gerinc rendellenesség megnevezése:nyitott gerinc?A Fülműtét után hallássérültnek nyilvánították,vagy halláskárosultnak,estleg a korrekciós műtéttel helyreállítottak valami születési rendellenességet?6 éves korában kezdte el az állt.iskolai tanulmányokat(1965-re datálom én),vagy később?Kisegítő iskolában kezdte,vagy nem javasolta senki?Amennyiben iskolai foglalkozás alóli felmentést kapott,határozat van rólla?Szülei gyermekkorában vettek fel utánna bármilyen támogatást,gyermekágyi segély,fogyatékossági támogatás,stb? 14 éves kora után kiadott személyi igazolványban eltartottként szerepelt?És itt ugorjunk egy jó nagyot az időben.A férje teljes szellemi képességű?A gyermekeik teljes szellemi képességűek?Eltartottként szerepel az OEP-nél(tehát saját jogon van TB száma,vagy a férje lévén alanyi jogon?).A férje eddigi adóbevallásaibanan szerepeltetve van mint eltartott?Szociális segélyre,fűtési támogatásra,családsegítő támogatásra jogosúltak?

Mivel a választott nick neved alapján hímneműnek godollak,így a feleséged lehet a mama leszármazottja.Tőlle talán többet meglehet tudni,amennyiben nem volt a családban tabu téma az édesanyja állapota.
Lehetséges,hogy egy logikailag jól felépített probléma van csak kreálva,én meg gyantázom itt az agyamat vele?Amennyiben nemleges a válasz:
A mama születési rendellenességel,szellemileg bizonyos fokban károsodva,halláskárosodottan születet.Szülei az egész életén át "baxtak"rá,magyarán mert szégyelték,vagy csak nemtörődömségből.Hogy lehet az,hogy 61 éves korára ütközött ez ki véglegesen(1993 sem most volt,azóta lépések nem történtek),mikor már bizony valamifajta ellátás kellene,mivel a rokkantnyugdíjhoz is kevés az igazolható idő,nem még a korbetöltötthöz.A férje gondolom most ért az öregségi korbetöltött nyugdíj közelébe és kevésnek fog bizonyúlni az a kis pénzecske amit kapni fog.Van törvény rá,hogy a tartásra kötelezetteket bevonják az önhibájukon kívűli lehetetlen és főként kezelhetetlen esetek megoldására.
Mégegyszer:semmi sértő és megalázó szándékot nem akartam írni,pusztán logikai következtetések eredménye az írásom!!!


By
gattaga

gattaga # 2010.12.04. 06:18

noncredo

NEM RÁD VONATKOZTATVA:

Itt az "úriember",Csekovits vagy Rochild báró kisunokáját játszva adta elő:Tulajdonképpen NEM volt szüksége a rokkant nyugdíjra,(egyébként is a törvény szerint megkellet volna szüntetni a folyósítását)de Ő ennek ellenére arra hivatkozva,hogy küldték és nem kérte, mégiscsak felvette illetve a számláján megjelent hónapokig.

A topik elérhetősége,akit érdekel,a figyelmet felhívnám,hogy lehetőleg időbeni sorrendben kellene olvasni a hsz,-eket,tehát az elsővel kezdeni!:

http://www.jogiforum.hu/forum/16/25832#…

A szociális téma csak akkor valósúl meg,ha az állam az összes lehetőséget kimerítette,a kötelező tartásra vonatkoztatva.Magyarán: NINCS senki akinek a nyakába varrhatják a szerencsétlent.


By
gattaga

gattaga # 2010.12.04. 06:30

ujpesti

Érdekes,most megkerült.Akkor már üldözési mániám is van ?

Nemcsak neked :-D,szaraxik az oldal rendesen néha,laggzik mint az állat,mondaná egy redszergazda.
Összeesküvés elméletet lehet sejteni a háttérben?És még nem került rendesen a felszínre?
Na majd a következő választáson "előbukik" és retorziót képez: a nők 40 éves szolg.visz. nyugdíjba mehet bulija mellet a rokkantakkal(nem aki megvette,mert az a pénz álltal nem tud megbukni!) való "leszámolás" emlékezetébe vésődött a jónépnek,legalábbis remélem.A jogállamiságot feledjük el,már az alkotmányt változtatják kényük kedvük szerint,persze az Ő javukra,biztosabb a bebetonozás mint a legnagyobb vízi erőmű alapja a gátnál.


By
gattaga

Túlélő # 2010.12.04. 07:21

Jácintkának!
Igen az én környezetemben is van olyan,akinek nincs baja de rokkant.Előlünk veszik el a lehetőséget,pedig mi tényleg nem tudunk dolgozni.Csakhogy-ő barát vagy van pénze vagy valakinek a valakije.Ez van. Rám már ugy néznek a kórházban mint egy közellenségre.Nincs erőm hivatalos útra vinni a dolgot.Elég a 2éve tartó pereskedés az ORSZI-val.Még szociális járadékot sem kapok 34%ra.Tényleg arra várnak,hogy hulljon a férgese.Kölcsönökből élni nagyon nyomasztó,a mozdítható dolgokat már eladtam,a gyógyszereket ki kell váltani,mert azok nélkül végem! A Bírőságban bízom már csak,ha egyszer végre lesz megint tárgyalás.(3.ra várok)szeptember 14 volt a 2.ik azóta csend van.
Hála nekik szóta rendszeres látogatója vagyok a pszichiátriának,ami azelőtt nem volt.Ennyit a "jól működő rendszerről"ELEGEM van.
Gattaga-van valmi jó ötleted?Mit csináljak még?Köszönöm.

gattaga # 2010.12.04. 07:36

Túlélő

Csak annyit tudok írni:KITARTÁS
(Igaz ez egy "régenvolt" jelmondat is,de nem úgy értelmezem ebben az esetben.)
Amennyiben maga a lét kerül veszélybe,inenn lehet tájékozódni a lehetőségről.Azért nem lehetőségek,mivel egyszeri esetre van kitalálva.
Nem tudom életben van-e még,de hátha.Sajnos mindennek én sem tudok a végére járni érdemileg.

Itt található a téma:

http://www.onyf.hu/index.php?…


By
gattaga

Jancsika56 # 2010.12.04. 10:43

A Népszabadságból olvastam ezt a cikket, ez a Dávid egy nagyon rosszindulatú ember amellett még hatalmas csúsztatásai vannak. Hol van már 800 ezer rokkant? Az a baj, amit itt írunk sokan, hogy mitőlünk az igazi betegektől elveszik a nyugdíjat, és semmi pénzből sehogy nem lehet, megélni az áll rokkantaknak meg még vissza sem kell menni az orszihoz így csak mi betegek szívunk tőlünk meg ész nélkül elveszik, az életünket öngyilkosságba kergetnek bennünket szándékosan, hogy a Dávid féléknek ne keljen fizetni, sem munkahelyet teremteni.

http://nol.hu/…kkantorszag_

k.Jani # 2010.12.04. 10:46

gattaga

Estére megprobálok minden informáciot begyülyteni amit kért mivel párom sem igazán tudja ezeket a dolgokat!A mama meg nem emlékszik már mi volt két éves korában!!De anyosom csak 51 éves!:-)nem 61! Ö 59-ben született!A betegség és minden amit irtam nem kitaláció!Annyit biztosan tudok hogy a szülei igen is sz@rtak az egészre de van több testvére akik viszont szellemi fogyatékos alapon kapnak rokkantnyugdijat!De igérem estére minden kérdést megpróbálok megválaszolni!És nagyon hálás vagyok önnek hogy segít!És eggyáltalán nem sértőek a kérdései!Sajnos anyosom sem szégyenezik ha megérdezik töle!Megtanult együttélni vele!

Túlélő # 2010.12.04. 16:36

gattaga!

Köszönöm az infót,április 30-ig lehetett igényelni.
Végigolvastam az egészet.Mégegyszer köszi a segítséget.

vbartamonika@citromail.hu # 2010.12.04. 18:33

Szia gattaga !

Aki nem kap semmi jövedelmet és rendeznie kell a tb dolgát már nincs az a lehetőség ugye hogy ha a párja dolgozik annak a nevére csinálják meg ?

vbartamonika@citromail.hu # 2010.12.04. 19:12

Hívatalósan nekem decembertől fizetnem kell mert novemberig van érvényes orszi határozat és ebből már volt kis kavarodás nekem márciusba így elmentünk el intéztük úgyhogy fizetnem kell .Csak felmerült mivel régebben így volt hogy aktív dolgozó vagyis családtag után mehetett))

vbartamonika@citromail.hu # 2010.12.04. 19:15

ferife

Ez a visszafizetösdi dolog meg jogi hézag mivel van még egy fok ahol felebezhet az ember így időrésnek hagyják meg és addig fizetnek de az a gond ha vesztünk fizethetünk vissza nekem is kelet visszafizetnem 3 havit .

gattaga # 2010.12.05. 00:32

k.Jani

Gondolatban bocsánatot kértem a mamától a kor öregítése miatt(valószínűleg mellényúltam a billentyűzeten,és a lektorálás során elsiklottam felette)de ez őt nem zavarja,nekem meg a lelkiismeretem tiszta marad:-))) .
A rokkantnyugdíj a hatályos rendelkezések miatt,nem fog összejönni.Viszont a rossz helyzetben a jó hír az,hogy van lehetőség másik szálon elindulni.Mivel a mama már volt felülvizsgálaton,annak eredményének megléte esetén,vagy nem meglétekor is, új eljárásként a következőt tudom ajánlani:

http://www.kezenfogva.hu/…asok/11.html

http://www.google.hu/url?…

Ezt kellene "átnyálazni",és az itt leírtak alapján elindítani a témát.A további multban vájkálás helyett lehet egy "kissé" megkésve rendezni a dolgot.


By
gattaga