Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


végrehajtó1 # 2010.11.30. 10:22

jácintka badarságokat irsz.A kettőnek semmi köze egymáshoz...:)

jácintka # 2010.11.30. 15:40

Miért írnék badarságot!
Ha egy bünöző pert nyert az európai emberjogi biróságon akkor csak nyernénk egy közösen beadott beadvánnyal.

Túlélő # 2010.11.30. 17:44

Ismét jó estét minden fórumozónak.
Pár napja már leírtam a "nyomoromat"II fokon nekem is kevesebb BNO kodot írtak,a % változott csak.Hiába írta le az igazságügyi szakértő,hogy nekem van igazam.Nem sokra mentem vele,nem fogadta el az alperes./aki nem jelent meg egy tárgyaláson sem,pedig ő jelölte ki a szakértőt/ Szeptember 14-én volt a második bírósági tárgyalásom,azóta semmi nem történt.Valaki tud segíteni,hogy ilyenkor mi a teendő?Üljek és várjak,vagy írjak valahová?Lassan a kétéves évfordulót ünneplem az orszival,azóta pereskedem,Persze jövedelem nélkül.Gondoltam,hogy nem lesz egyszerű,de ez már túl megy mindenen.Akinek van valami ötlete,szívesen fogadom.Köszönöm.

vbartamonika@citromail.hu # 2010.11.30. 18:00

Szia túlélő!

És mit mondott a bíró a tárgyaláson neked?

Szia ferife !

téged legalább szoc segélynél behívtak vizsgálatra engem egyenesen elutasítóttak mind a két fokon majd javasolta a hölgy ,hogy evvel is mehetek ha gondolom a munkaügyre mondtam neki nagyon jó pénzt nem kapok erőm nincs még lüke leszek már két ügyben )))

Túlélő # 2010.11.30. 18:37

Semmi konkrétat.Mégegy igazságügyi orvosszakértő,de mikor?hol?meddig vérjak?Mivel 34 %kaptam így semmire nem vagyok jogosult,pedig én valóban beteg vagyok,és valóban nem tudok dolgozni.Nem pénzen vettem a papírjaimat.

vbartamonika@citromail.hu # 2010.11.30. 18:49

Annyit tudsz tenni betelefonálsz a bíróságra ahol tárgyalták az ügyedet és ott érdeklődsz sajnos ez idővel jár én is kezdek megbuggyani már emiat.)))

vbartamonika@citromail.hu # 2010.12.01. 07:07

Szia ferife!

Igen igazad van ebben én jelen tapasztalatom után szerintem ez az ügy két év alatt záródik le nekem ahogy nézem minden huzavona után ha egyszer vége lesz e .Itt mindig az a kérdés azt ígérték Magyarországon beteg nem marad el látatlan akkor ,hogy ellátást kapjak nekem már decembertől fizetnem kell magam után ez kicsit elgondolkodtató ,hogy ilyenkor mi van .

gyene # 2010.12.01. 08:47

Üdvözlet Mindenkinek!

Érdeklődöm, hogy 1994-2004-ig voltam rokkantnyugdíjas, milyen járadékokat, adókat vontak le ez idő alatt? Vagyis, már a levonások után kaptam meg a rokkantnyugdíjat - már eleve így lett megállapítva!
Miket vontak akkor tőlünk?

gattaga # 2010.12.01. 09:11

gyene

A rokkantnyugdíj: járúlék (nem járadék! ) és adómentes jövedelem.Minden nyugdíj címén megállapított jövedelem ebbe a kategóriába esik.
A megállapított rokkantnyugíjat kapod meg, de ez a határozaton szerepel,semmit nem vonnak belőle.Legfeljebb ha letiltásod,tarozásod van akkor azt természetesen leemelik belőlle,egy bizonyos összeghatárig.


By
gattaga

gyene # 2010.12.01. 09:16

Kedves Gattaga!

Köszönöm a választ.

icus 63 # 2010.12.01. 09:37

Tisztelt Fórumozók !

Figyelve az emberek kálváriáját, egyre biztosabb vagyok abban, hogy helyesen döntöttünk, amikor elfogadtuk a rehab.járadékot.

A páromnak is nagyon sok féle betegsége van, és az állapota is nagyon változó. Szerintem a világon nincs olyan munkahely, ahol tolerálják azt,hogy nem tudsz teljes értékű munkát végezni.

Eddig nem volt gondunk a pénzt megkaptuk, senki nem szólt hozzánk,hogy lenne valami munka vagy tanfolyam.

Dec- 13-án kell jelentkezni a Munkaügyi Központban. Kíváncsi vagyok a fejleményekre, mit fog mondani az ügyintéző.

Mindenkinek kitartást kívánok !

gattaga # 2010.12.01. 09:55

icus 63

Elne felejtse az utolsó "látogatása" óta keletkezett orvosi dokumentációkat magával vinni!Ez csak egy jótanács ( én így cselekedtem, és volt "foganatja" )Az ügyintéző nem másolhatja,nem tekinthet bele,de ! és ez a lényeg,a vezetett "kartonra" rákerül: Folyamatos orvosi rehabilitáció történik!!!


By
gattaga

jácintka # 2010.12.01. 10:26

Ferife!
Hol olvastad ezt amit le írtál?

Fényharcos # 2010.12.01. 21:25

Kedves Gattaga!

A TÁMOP1.1.1 programban benne vagyok, rehabilitációs tervet a munkaügyi központtal kötöttem, de ez egy szót nem ír orvosi rehabilitációról. A többi meg a szokásos blabla.

Az ORSZI papír szerint orvosi rehabilitációban nem részesültem, de rehabilitálható vagyok.
Gondolom ez azt jelenti, hogy csak foglalkozási rehabra számíthatok, mivel az orvosi vélemény szerint állapotomban javulás nem várható.

A rehab intézetben lévő vállalkozásom még a rehab járadék megítélése előtt kezdődött, így őket - sajnos -jogi felelősség valószínű nem terheli, viszont szakmailag és emberileg etikátlan és a nevükhöz nem méltó a velem való bánásmódjuk.
Értsd: egy rehabos munkájának ellehetetlenítése.

Mindenképp új mentort szeretnék a már alább taglalt okok miatt elvesztettem benne a bizalmam.:(

Amúgy téged milyen szempontból érint a téma?

gades # 2010.12.02. 02:01

Sziasztok!
Én tegnap voltam a munkaügyi bíróságon,és csodák csodája a Nyugdíjtól is volt egy jogász képviselő.A tárgyalás után beszélgettem vele,nagyon megértő volt sőt még ő mondta ,hogy ilyen betegen biztos nincs esélyem a munkára.Kíváncsi leszek az orvos szakértő ha vissza adja a rokkantságit akkor mit fog lépni.Lehet,hogy hivatalból is meg kell vétóznia a több százalékot?

gattaga # 2010.12.02. 02:30

Fényharcos

Tehát egy rehabilitációs intézetben (értsd: épületről van szó )volt/van egy vállalkozásod (pl:te üzemelteted a büfét,ez csak példa ne vedd kézpénznek ).Rokonom is evvel foglalkozik,ezért alkalmaztam ezt a példát,igaz ő nem rehabos,hanem "makk egészséges".Amennyiben áll ez a hasonlat,valószínűsíthető,hogy valaki,vagy valakik kiakarnak "túrni" a helyedről/helységből.Nem tudom pályázattal vagy "megörökléssel" vagy azon a helyen?
Az ÁFSZ-al kötött szerződést egy hozzáértő embernek kellene átnyálazni.Persze most nem azt mondom,hogy szabályellenes dolgok vannak benne,de kimaradhatott valami belőle,ami neked a hátrányodra van.
A szakvélemény mellet kellet kapnod egy Rehabilitálhatóság Minősítése című "eposzt".Tele van kis kockákba tettjelölésekkel igen/nem értékeket jelölve.Evvel mi a helyzet?
A mentorváltás nállam is bekövetkezett,igaz a mentor átlépett a mi köreinkbe,autuimmun "cuccot" szedett össze.Az új mentor első kijelentése ez volt: Na meséljen!Mondtam neki,hogy aki legutóljára ezt a "kérést" intézte felém,a bíróságon találta magát,természetesen más téma volt.
A mostani normális mentort ugylátszik nekem kell "betörnöm",mert amikor az első találkozásunk volt,akkor egy "rehabos" társunk is ott volt,nem akarom leírni az öltözékét,de arra való hivatkozással alkudozott a következő jelentkezési időpotról,hogy mennyi síremléket kell még december közepéig "telepítenie" rendberaknia.
Mivel a mentornak nem csak az a feladata,hogy a jelenléti ívet leigazoltatja veled (ez után számolják el a cégének a "fejpénzt" utánnad az AFSZ-nál)hanem egy tulajdonképpeni jelentés(eke)t készít róllad,magyarul:értékel téged!
Most nem akarom idézni magamat egy előzőleg írt hsz.-ben,de említetem,hogy a csoportos "foglalkozások" irányában szeretném (a mentor is)eltolni a kötelező megjelenéseket.A mentor olyanokkal is kapcsolatban maradt (csk mint magán ember! ) akiknek már régen letelt a rehabjáradék.Mivel ezen a fórumon egy-két eset kivételével eltüntek egyszerűen azok akiknek lejárt a rehab,így legalább tudnék némi infót szerezni elsőkézből, a hogyan tovább a rehab után címmel.
Nemutolsó sorbsn éreztetem erősen a mentorral,hogy nem én vagyok ő érte,hanem fordítva,az meg végképpen irritál,hogy jelentéseket kell készítenie sérült emberekről!!!!(értékeli a nemlétező munkához való hozzáállásodat stb.)Remélem még ebben a kormányzati ciklusban valami féle módon de ezt a rehab-bizniszt a helyére kellene rakatni,parlamenti,törvénykezési szinten,hiszen csak mások,és nem mi rokkantak vagyunk ennek a haszonélvezői!Leszarom az olyan állásajánlatot amit a legutóbb is "felajánlottak"!!!!Nekem nem az kell,hogy mit akarnak velem egy tanfolyam keretén belűl elvégeztetni,hanem a meglévő tudásomat akarom kihasználni a nemlétező megváltozott munkaerőpiacon.Szem előt tarva az egészségi állapotom pillanatnyi helyzetét,keresetkorlátot,orvosi folyamatos rehabilitációmat stb.Mert ezt mindenkinek saját magának kell roppantul észbentartania,különben gyorsan a rendszeren kívűl találja magát egy csodaszámba menő gyógyúlással az ORSZI előtt!
Engem annyiban érint,hogy a mentornak ne az járjon a fejében,hogy a lepapírozás faxa legyen,neki egy elfogadható állása megmaradjon,hiszen rokkant ember mindig lesz.Az ÁFSZ-os ügyintéző szintén zenész besorolást kap tőllem.Nem én akartam megrokkani,így hozta a sors,de ha már baj van akkor is a legtöbb pozitív dolgot akarom kihozni belőlle,és nem a negatívumokon siránkozni.
Dióhélyban ennyi volna :-)


By
gattaga

gattaga # 2010.12.02. 02:38

gades

Volt rá példa,hogy valaki pozitívan került ki ebből a herce-hurcából.Kívánom,hogy Te is így járjál!


By
gattaga

gattaga # 2010.12.02. 05:48

A teljesség igénye nélkül:

Különválasztanák a rokkantsági ellátást

A politikus közölte: a kormány célja annak elérése, hogy a nyugdíjkassza csak nyugdíjakat fizessen ki, a szociális elemek külön alapba kerüljenek. Példaként említette, hogy a rokkantsági ellátást ne a nyugdíjkasszából, hanem adókból vagy hozzájárulásból finanszírozzák. Meg lehet teremteni a nyugdíjalap költségvetésének egyensúlyát, ehhez be kell indítani a gazdaság motorját - hangsúlyozta.

Szükség van a rokkantsági rendszer felülvizsgálatára is - mondta Selmeczi Gabriella, aki társadalmi vitára bocsátaná a kérdést.

A teljes cikk :

http://www.inforadio.hu/…d/hir-396905

Hogyan kerül a csizma az asztalra,mármint ide ebbe a topikba?
Mert a rokkantnyugdíj a rehab alapja.


By
gattaga

gattaga # 2010.12.02. 06:03

ferife

Ezután következik:fé­llábbal is lehet gödröt ásni,félkézzel söprögetni csak szabályt kell hozni rá,aki nem fogadja el nem kap semmilyen ellátást!

Az a gond,hogy a sok ellátott,ilyen-olyan módon kibúvót talált (és fog is)a felajánlott munkák közűl!Mert azért lássuk be,hogy sok munkanélkülinek büdös a munka!Válogat mint tyúk a törekben.Jólenne egy szabályozási forma,arra nézve miszerint az a pénz amit kap NEM ingyen van!
Az általad felhozott példát majd a rokkantak közűl kivágott betegeken statuálják.A rehabosokra is vannak munkaajánlatok,de beleolvastam(mentor megegyezésre küldi a legfrisebb adatokat)a kóser állásokat majdnem névre adják le a ÁFSZ-hoz!A szart és szarabb melókat meg hirdetgetik,meg küldözgetik "állásinterjúra" az egy szerő prosztókat.
Sajnos itt tartunk,a közhangulatot nem lessz nehéz ellenünk hangolni.
Előző hsz-emben:
Szükség van a rokkantsági rendszer felülvizsgálatára is - mondta Selmeczi Gabriella, aki társadalmi vitára bocsátaná a kérdést.
Megmondanám neki mit kell társadalmi vitára bocsátani,de az sajna csak négy év mulva esedékes!


By
gattaga

gades # 2010.12.02. 06:16

ferife nem engem képviselt,hanem az ORSZI-t.

gades # 2010.12.02. 06:18

gattaga köszi:) Remélem Isten szólt belőled:)

jácintka # 2010.12.02. 06:38

Ferife !
Vissazolvastam amit írtál!
Pont egy reuma orvos "vizsgált" tavaly az ORSZI -be.
A neve Gorenyák Béla.
Nem tudott vagy akarta észre venni térdemben folydékot. 18 ml szívtak le kb 1 óra múlva " "vizsgálat" után a kőbányi rendelő intézetbe.
Ő vonta kétségbe nem egy hanem több szakorvosi leletemet!Olyan orvosokét akik a maguk szakmájábn szaktekintéjek.
Csak egy példa : Tavaly balesetet szenvedett F 1 pilótát aki meg műtötte az műtött engem is!
Milyen orvos az aki nem akar vagy nem tud diagnosztizálni ilyen betegséget vagy bármi más félét ! Gorenyák Béla reuma orvos!
Milyen orvos az aki szánt szándékkal okoz kárt a betegnek?!
Mlyen orvos az aki nem meg felelő diagnózist állítja fel azért mert kiadták neki ukászba , hogy csökkneteni a rokkantak számát !
Hol az orvosi eskű!
Milyen orvos az aki felületes "vizsgálatával " tönkre teszi a vizsgált életét !?
Milyen orvos az aki pénzért add ki rokkntsági szakvéleményt egy egészségesnek .
Mig egy beteg vagy járadékon tengődik vagy bele kényszerítik a rehab micsodába ahonnan előb utobb kifog esni.
Akár hogy is rágodunk és írunk beszélünk róla az ORSZI -nek teljesen váltni kell !Kezdetben az orvosokkal.
A másik a möszöpő kormány alatt hozott új szabályozás felülvizsgálata.
Valamint az összes véglegesített rokkant behivása!
Az 450 ezer ember aki most egy árva fillér emelést sem kapott 27.000 ezer kegyelem forintjához ,
Őket is meg kell nézni .
Na nem azért mert vették járdékukt hanem azért közülük akik sulyos betegen tengödnek az ORSZI büneként !
Most is azt mondom kell egy egyesüklet látva , hogy ezt a rokkant bizniszt egyre inkább piszkálják.
Minnél több svindli derül ki az ORSZI ről annál jobb veszti a hitelességét !

jácintka # 2010.12.02. 06:47

Nem én vgyok !
Áldozat ! Az ORSZI áldozata !"Megpróbálom egész röviden leírni.
2004.dec.01-től lettem rokkantsági nyugdíjas tüdőrákkal. A bal tüdőm egyik felét kioperálták. A jobb tüdőm közben
megfertőződött a kórházban. Így két hónapot késett a műtét és természetesen csökkent az esélyem. Ezért abból is ki akartak faragni, de egyenlőre megúsztam!(nem tudni meddig!)
Másfél centis prosztatanagyobbodásom is van. Nem ecsetelem milyen problémákkal. Az inhalálókkal együtt rendszeresen 3-4 féle gyógyszert szedek. Utoljára 2008-ban 60%-ot állapított meg az ORSZI. Augusztus 06-án voltam náluk felülvizsgálaton. 18-án kaptam a hírt: 43%! Természetesen már 21-én elküldtem a fellebbezést, szeptember 20-án megtörtént a II.fokú vizsgálat, amely szintén 43%-ot állapított meg, november 19-én beadtam a keresetet a munkaügyi bíróságra. Közben kértem a rendszeres szociális járadékot, amire egyenlőre még nem kaptam hivatalos választ, de telefonon közölték, hogy elutasítják a kérelmem, mert nem a munkám okozta a rokkantságomat így nem jár nekem ez sem! Magyarul semmi sem jár!
Október elseje óta sem rokkantsági nyugdíjat sem rendszeres szociális járadékot nem kaptam és nem is fogok kapni!
Hat évig voltam rokkantnyugdíjas.
Idáig se nagyon tudtam dolgozni, mert elég hamar jelentkezik a légszomj és így munkát találni lehetetlen!
Ezek után, mint "munkaképes" 56évesen mihez fogok kezdeni?
Mindenkitől, de különösen a mi korosztályunktól azt várják, hogy dögöljünk már meg végre! Kormányváltástól
függetlenül igaz ez! Emlékszem, az Orbán úr a honlapján 2007-ben még mélyen fel volt háborodva,hogy
a III-as csoportból szinte mindenkit kirak az akkori kormány! Most ugyanaz történik még keményebben!
Holott az I-es és II-es csoportból a felét valóban ki lehetne szórni! Miért nem ezt vizsgálják???
A tanulság talán az lenne, hogy a rák ellen mégsem érdemes harcolni?
Vagy nem a rák ellen kell harcolni, hanem az aktuális kormány ellen???"

bibo61 # 2010.12.02. 09:02

Még mondja valaki hogy, az ORSZI érzéketlen tuskó.

http://www.orszi.hu/archive.php?…

Mindenkit szeretettel várnak :)

Fényharcos # 2010.12.02. 09:42

Gattaga

Írtam egy jó hosszút, de hiába, közben elszállt a net.
De ahogy olvasom a hozzászólókat én még ne panaszkodjak, mert vannak nálam sokkal rosszabb helyzetben is.
Kitartás jácintka!!