Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


EgyHazafi # 2014.08.21. 11:30

Olyan személytől kérdezném aki most volt Budapesten soros vizsgálaton,hogy most mennyit csúszik ?
mert úgy hallottam ,hogy akár 1,5 évet is csúszhat.

Kinek van tapasztalata ?

EgyHazafi # 2014.08.18. 11:14

Tudja e valaki ,hogy mennyi jelenleg a soros csúszás Budapesten ?

BJúlia # 2014.08.14. 13:48

atty79
az, amit kapott, valószínűleg nem határozat, ahogy írta, (abban az összeg és időtartam, és minden benne lenne), hanem egy értesítő RSZSZ-től, hogy rokkantsági ellátásra lehet
jogosult, és küldje vissza a kézhezvételtől számított 15 napon belül nyilatkozatot, amit küldtek, hogy rendszeres pénzellátásban részesül-e, kereső tevékenységet végez-e, stb. itt hosszú, hogyan kell kitölteni, a rokkantsági ellátást, a D minősítésest pl. visszamenőleg is kérheti félre az igénybeadástól, ha a jogi feltételeknek megfelel az az időpont, ...
kérem, keressen meg email, készséggel személyesen tájékoztatom konkrétan, korrektül.

Ha megadja az általam kért tényeket, információkat, akkor pontosan megmondom, mennyi összeget kaphat, ha megfelel a jogi feltételeknek is.

BJúlia # 2014.08.14. 11:09

atas01
készséggel átnézem határozatát, jogszerű volt-e, mit tehet, hogyan, stb. , ha megtisztelt email megkeres, és pdf elküldi határozatát, a tények ismeretében a jogszabályok szerint tájékoztatom,....

atty79 # 2014.08.13. 10:50

Úgy látom nekem senki sem válaszol a kérdésemre :(

BJúlia # 2014.08.12. 19:45

Piros9
rehab gazd szakértőként tájékoztatom a 2011. évi CXCI.tv. (Mmtv) értelmében:
ha felülvizsgálata 2014. 10. hóban szükséges, akkor a jelenlegi határozata érvényes a felülvizsgálatot követő új jogerős döntésig, aztán a határozatnak megfelelően. A Hivatal ad időpontot a felülvizsgálatra (megyei RSZSZ), bármikor is adjon időpontot, ha elhúzódik, az sem baj tehát. Semmi tennivalója nincs. Nyugalom.
Szép estét

Piros9 # 2014.08.12. 09:06

Tisztet BJúlia!
Soros felülvizsgálat módjáról szeretnék kérdezni. A férjem részére 2013 októberében itéltek meg rokkantsági ellátást, egy évre. (tehát az új rendszer után). Hogyan történik a soros felülvizsgálatra való behívás, illetve behívják, vagy neki kell valahol jelentkezni? Próbáltam a tv.-ben megtalálni az ide vonatkozó szabályozást :(, lehetetlenség megtalálni egy nem hozzáértőnek. Köszönöm a választ.

BJúlia # 2014.08.10. 08:45

Dorottyaka
így van, szakmai honlapomon ott az elérhetőségem, ha megtisztelt, pdf elküldi első-másodfok határozatát, szakvéleményt, akkor meg is írom édesanyja helyett a keresetet, ha van jogalapja, és tájékoztatom a TÉNYEK (határozat, szakvélemény) ismeretében és jogszabályok ismeretében önzetlenül.

szafika # 2014.08.09. 05:56

... ott van a : http.www.versenykepesség ....

szafika # 2014.08.09. 05:54

Dorottyaka ! görgess egy kicsit lefelé és B.Júlia linkjére írjál 1 e-mailt , ha valaki tud segíteni , akkor Ő fog !

gabi94 # 2014.08.08. 15:48

Tisztelt Válaszadó!
20 éves (szeptemberben lesz)tartósan beteg gyermekem van, aki most érettségizett, értelemszerűen dolgozni még sosem dolgozott.Mindkét kezelő(szak)orvosa szerint munkavégzésre nem alkalmas, erről mindketten szakvéleményt is írtak. Azt szeretném megkérdezni, hogy hol és milyen ellátást igényelhetünk neki? Most már semmilyen jogviszonyban nincs senkivel,semmilyen ellátást nem kap,gondolom lassan tb-je sem lesz. Állapota nem igényel folyamatos ápolást, mert nem olyan jellegű a betegsége(pl. tud járni, enni, stb.), ha kell a válaszadáshoz akkor majd részletesebben is leírhatom.
Válaszát nagyon szépen köszönöm előre is.

atas01 # 2014.08.08. 13:42

Kedves BJúlia ! Látom Ön a téma szakértője , ezért fordulok Önhöz. Tavaly voltam a kötelező fv-n , és 52%-os egészségkárosodást állapítottak meg , mégis megvonták a rokkant ellátásomat és helyette rehab.ellátást kapok . Abban szeretném tanácsát kérni , hogy hogyan kaphatnám vissza a rokkant ellátást . Köszönettel : atas01

Dorottyaka # 2014.08.08. 11:04

Tisztelt Fórumozók!
A kérdésem édesanyám rokkantsági ellátásával kapcsolatos.
2012-ben C2-es kategóriás volt 52% össz-szervezeti egészségkárosodással.
Az idén felülvizsgálaton visszaminősítették B2-be és 46% öek-t állapítottak meg. Így elvesztette az özvegyi nyugdíját és a rokkantsági ellátás is 41e Ft-ra csökkentették. II. fokon Szegeden meghagyták a B2-t és 40%-os össz-szervezeti egészségkárosítást állapítottak meg.
A további felülvizsgálat hogyan működik a Közigazgatási és Munkaügyi Bíróságon? Hova kell fordulni? Kell e fizetni (illeték stb.)? Valaki végigcsinálta-e már? Milyen tapasztalattal?
Köszönöm a válaszokat!

atty79 # 2014.08.08. 08:13

Sziasztok! Tegnap kaptam meg végre a határozatot,miszerint rokkantsági ellátásra vagyok jogosult.Kaptam egy nyomtatványt is,hogy mikortól kérem.Meg tudja mondani valaki,hogy kb mekkora összegre számíthatok D kategória 88% egészségkárosodás.Úgy olvastam,h a min bér 50%-a és 139,500 ft között,de ha van valaki aki pontosabb,hozzávetőleges összeget tud mondani azt megköszönném.Kérhetem az ellátás folyósítását hónap közben is,akár a mai naptól,vagy csak köv hónap 1-től?Ha visszaküldöm a papírokat mikor kapok leghamarabb pénzt? Itt is majd hónapok múlva küldik visszamenőleg?Ugye kérhetem folyószámlára is? Köszönöm a válaszokat! Szép napot mindenkinek! atty

megrokkant # 2014.08.07. 08:28

Ami 2011-december előtt volt orvosi és egyéb szakértői minősités nagy ivben elfelejtheted. O. és bandája már csak az ő általuk jóváhagyott szakértői törvények alapján itélkezik, az NRSZH szakértőnek (inkább szolgáknak nevezném) titulált alkalmazotjai. Nekik teljessen mindegy hogy milyen jogon kaptad évekkel ezelőtt az ellátásodat. A mostani törvények vonatkoznak rád és ő rájuk is.

BJúlia # 2014.08.05. 08:46

iren64
megváltozott unkaképességű (mmk) személyek ellátásait (táppénzszerű eééátás, nem nyugdíj)a 2011. évi CXCI.tv. (Mmtv) alapján kérelmezni szükséges a megyei Rehab Szakig Szervnél, amely a bizottság szakvéleménye alapján és a tv. szerint határozatot hoz az ügyben.
Mmk ellátások alacsony összegűek, maximalizálta is döntéshozó a tv-ben.
Lásd bővebben szakmai honlapomon itt a 4) pontban az ott olvasható jognyilatkozatom tiszteltben tartása mellett:
http://www.versenykepesseg.eu/index.php?…

Ill ügyintézés, adatlapok, egyéb (hosszú itt) személyesen email önzetlenül megteszem, ha megtisztel megkeresésével, szakmai honlapomon keresztül megtalálja elérhetőségem.
Szép napot

iren64 # 2014.08.04. 17:24

Kedves Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni az ügyemben.
Férjem 54 éves, munkanélküli segélyt kap 2 hónapja, tehát lassan kimeríti a segélyt. Ez idő alatt cukor problémája lett és ennek következtében le kellett amputálni az egyik lábujját. Napi 4-szer inzulinra van szüksége és szigorú diétát kell betartania, nehogy rosszabb legyen az állapota. Az orvosok szerint nagyon hosszú a gyógyulási folyamat, nem tudni valaha munkába tud e állni. Érdeklődnénk van e lehetőség a rokkantosítására?
Nagyon szépen köszönöm a választ!

exrokki? # 2014.07.28. 04:14

T.B.Júlia!Köszönöm válaszát,ha behívnak fv.-re és meg lesz a határozatom megírom és elküldöm önnek.


Sziasztok!

BJúlia # 2014.07.27. 16:30

exroki
Kiegészítés kérdésére:
C2 minősítés: ha megmaradt egészségi állapota 31-50%közötti mértékű, a korábbi ÖEK 50-69%, III.cs.rokinyugdíjnak felel meg.

A szakvéleményen pl. egészségi állapot 47%, egészségkárosodás53% C2 minősítés, nem rehabilitálható, tehát mindkettő szerepel, és persze a kettő % együtt 100%-ot eredményez értelem szerűen.

Ezen kívül a szakvélemény tartalmazza a rehabilitálhatóság irányát, felülvizsgálat szükségességét, orvosi-, szociális-, foglalkozási rehabilitációt, természetesen az előzményeket és a rendelkezésre álló iratokban lényeges orvosi megállapításokat, hogy mikor történt a felülvizsgálat, adatok, egyebek.

A bizottság a JELENLEGI állapotot vizsgálja. Ezért szükséges a jelenlegi állapotot igazoló szakorvosi-, háziorvosi igazolások.
MÁS a komplex minősítés pontozási rendszere is, mint ezelőtt. 7/2012.Korm.r.)
A többit nem ismétlem, leírtam.

exrokki? # 2014.07.27. 08:32

Még annyit szeretnék kérdezni,hogy korábban munkaképesség csökkenésről,most egészségi állapotról beszélnek,gondolom nem az egyik a másik ellentéte.Aki korábban 67%-os rokkant volt és nem javult az állapota,a szakorvosi papírok szerint sem,annak most,mennyi egészségi állapotot véleményeznek,ha korrekten vizsgálják.


Sziasztok!

exrokki? # 2014.07.27. 08:19

Elnézést azt írta hogy ez rok. ellátás.Mivel én 44 éves vagyok kaphatok rok. ellátást vagy csak rehabot az életkorom miatt??Ez a C2,ha nem következett be javulás az állapotomba (67%-ot,meghaladó volt)akkor megkaphatom,a rok. ellátást???


Sziasztok!

exrokki? # 2014.07.27. 08:14

T.B. Júlia!Köszönöm válaszát.Még nem hívtak fv.-re,nem is tudom mikor hívnak,mert végleges voltam és állítólag a soros fv. is csúszik.Azt szeretném még megkérdezni a c2 kategória mit takar pontosan (rokkantsági,vagy rehab. ellátást és ez a kategóriát menyi %-ban mérik)????


Sziasztok!

BJúlia # 2014.07.27. 07:15

exroki
Jelenlegi minősítési kategóriája a volt III.cs. rokinyugdíjnak a C2 rokkantsági ellátás, ha ezt a minősítést minősíti bizottság, akkor nagyjából marad ellátásának összege, ha állapot javulást minősít bizottság, akkor csökken ellátásának összege.
Ha új minősítést kap, akkor új ellátási forma is kapcsolódik ehhez, az ellátáshoz pedig a korlátozása a kereső tevékenységnek is változik.

Ha megvan határozata, és megtisztel, elküldi, akkor megvizsgálom, jogszerű-e a határozat, mit tehet, mit nem,...tájékoztatom, minden esetben más-más az ellátás számolása, sok mindentől függ, tényeket figyelembe véve.
Szakmai honlapomon megtalálja elérhetőségem: http://www.versenykepesseg.eu/

exrokki? # 2014.07.25. 10:09

Sziasztok!Megszeretném kérdezni,ha véglegesített voltam 67%-os,és kellet jelentkezni mindenkinek komplex vizsgálatra,akkor mennyi %-ot,vagy milyen kategóriát kell hogy kapjak,hogy megmaradjon a mostani ellátásom?Vagy újból számítják ki az ellátást??Mi alapján,mert most dolgozom részmunkaidőben,én rám még az ellátásom duplájának a 6 havi átlaga vonatkozik,azt nem haladhatja meg a jövedelmem,amíg nem megyek vizsgálatra.


Sziasztok!

zuzmó56 # 2014.07.22. 06:15

Tisztelt B.Júlia!
Köszönöm válaszát. Szép hetet Önnek is!
Zuzmó56