Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


BJúlia # 2014.10.10. 08:28


sajnos Mmtv és végrehajtási rendelete szerint Hivatalnak 60 napja van ügyintézési idő. DE a Ket (közigazgatási törvény) felsorolja több pontban, mi az, ami nem számít bele az ügyintézési határidőbe, ilyen többek között a szakvélemény elkészítése, vagy tények tisztázása.

Így aztán sajnos nem tudni, végül mikor lesz kész, amit igényelt.

Maximum annyit tehet, hogy ahol beadta igényét, ott ÍRÁSBAN kéri a haladéktalan intézkedést, hivatkozva ápoltja egészségi állapotára vagy családi-, szociális helyzetükre, és bizonyítva, hogy ekkor és ekkor beadta igényét, azóta nem történt ügyében érdemi előre lépés.

De már írtam, kevés az orvoss-szakértő, Ombudsman jelentése szerint is ezért késnek az ügyek (szakvélemény elkészítése nélkül), hiszen a bizottsági szakvélemény döntő, ez alapján hoz határozatot (elutasítót vagy megállapítót) Hivatal.

Határozat ismeretében (tények) önzetlenül tájékoztatok, aki megtisztel megkeresésével, mit tehet, mit nem, mi vonatkozik rá, mi mit jelent, jogszerű-e határozat, van-e jogalapja fellebbezésnek, ha van, akkor önzetlenül megírom (keresetet is) az érintett helyett, ha kéri.

Szakmai honlapomon megtalálja elérhetőségem: http://www.versenykepesseg.eu/

Általános (nem személyes) kérdésekre itt is készséggel válaszolok, mint látható.

Napfényes hétvégét!

nico56 # 2014.10.02. 14:21

luck-666
Az ügyintézési határidő,21-ről 60 napra változott,nem sietik el.

EgyHazafi
2 év,de szerintem függ a melyik korosztályhoz tartozik
fiatalabbak előnyben

EgyHazafi # 2014.10.01. 11:59

Jelenleg Budapesten mennyi a soros vizsgálat csúszása ?

Van valakinek ebben tapasztalata ?

szafika # 2014.09.29. 12:54

-

luck-666 # 2014.09.25. 07:32

A határozatot mennyi idő elteltével küldik meg?
Vagy ez is megye függő?

BJúlia # 2014.09.22. 14:46

Ancsi és Hefti

elmondás, itt leírás alapján nem tudok tájékoztatni, csakis a határozatok, és ehhez kapcsolódó bizottsági szakvélemények ismeretében, hogy jogszerű volt -e határozat, mit tehet vagy nem teht, alternatívák, rehab gazd szakértőként (nem vagyok orvosszakértő vagy jós).

Tehát ha megtisztelnek határozatukkal, bizottsági szakvéleménnyel,akkor a TÉNYEK alapján tájékoztatok mindenről, ami Önökre vonatkozik.
Szakmai honlapomon is ott az elérhetőségem:http://www.versenykepesseg.eu/

hefti1963 # 2014.09.22. 10:07

Kedves B.Júlia! Segítségét szeretném kérni az ügyemben,ugyanis 1.fokon a felülvizsgálaton elutasítottak,másodfokra fellebbeztem,és arra lennék kíváncsi,hogy van-e esélyem a 2.fokon? 2006.12. hó - mkcs : 67 % 2009.12. hó - ÖEK : 50 % 2012.01. hó - ŐEK : 50 % 2014.07. hó - ŐEK : 31 % A legutolsó vizsgálatomra a psychiátriai ambuláns kezelőlapomon nem volt feltüntetve az anamnézis és a diagnózis,sajnos ebben én is hibáztam és az orvosom is,utólag pótoltam(4 nap),de ezt nem fogadták el,visszaküldték. 51 éves vagyok,10 műtétem volt,a lényegesebbek : bal és jobboldali tüdőcsonkolás,két gerincsérv műtét,külső boka törés,lágyéksérv műtét beépített hálóval,stb..... 8 évvel ezelőtt műtöttek másodszor gerincsérvvel,és a műtét előtt-mint kiderült-,bepánikoltam,mert tudtam már,hogy milyen rossz hónapok várnak rám.Szédülés,rossz közérzet,stresszeltem,depressziós lettem,lefogytam.Agyi MRI-n is voltam,majd kiderült,hogy idegi alapon történt az egész.Több mint hét éve szedem rá a gyógyszereimet,rendszeresen járok kezelésekre,és nem vették figyelembe a felülvizsgálaton az említettek miatt. Légzőszervire 16 % -ot,mozgásszervire 18 %-ot kaptam,amit 31 %-ban állapítottak meg(amúgy mit jelent ez a 31 %?) Válaszát előre is köszönöm,a lényeg,hogy van-e esélyem 2.fokon Győrben. Tisztelettel : Sándor

Ancsi29 # 2014.09.21. 18:54

Tisztelt B. Julia.

29 eves lany vagyok, 70%-os rokkant nyugdijas ellatas nelkul, mivel 190 napom hianyzik az 1095 naphoz. Az lenne a kerdesem hogy ilyen esetben mit tehetek, mivel dolgozni nem tudok, es a kulfoldon toltott munka viszonyomat nem szamoljak bele a letoltott munka idobe.
Valaszat elore is koszonom.

BJúlia # 2014.09.21. 06:29

csabesz,
az aktív korúak ellátása szociális ellátás (1993. évi III.tv.), ezért családi összjövedelem függő is, az egy főre jutó családi összjövedelem összege nem lehet több, mint a mindenkori minimál öregségi nyugdíj összegéánek (28500) 150%-a, vagyis 42750Ft.
Emellett aktív korúak ellátására nem lehet jogosult többek között az, aki rokkantsági ellátásban részesül.
Szakmai honlapomon itt az első pontban olvasható a jogosultságról az ott olvasható jognyilatkozat tiszteletben tartása mellettt:
http://www.versenykepesseg.eu/index.php?…

Gagga,
hát ez a linken hallható elképesztő

luck-666 # 2014.09.19. 09:39

csabesz666
ha megszűnik rokkant ellátásod,majd akkor kérhetnéd

csabesz666 # 2014.09.19. 08:49

Részesülhetek e aktívkorúak ellátásában abban az esetben, ha nyugdilyas szüleimmel élek, rokkant ellátást, illetve súlyos fogyatékossági támogatásban részesülök?

Gagga # 2014.09.19. 04:49

Tegnap este Olgánál többet tudtunk meg mengele (soltész államtitkár) doktor áldásos tevékenységéről! Míg itthon a rokkantak sokaságát kergette öngyilkosságba, kiderült, hogy az ukrán nyugdíjasokkal már nem ennyire keménykedik. Ukrajnában az állampolgársági igazolvány mellett maffia módszerrel árulják és intézik a magyar nyugdíj jogosultságot.
http://www.stop.hu/…jat/1263866/
2009-ben államközi szerződés alapján megszűnt volna ez a lehetőség, de valamilyen oknál fogva soltész dr -nak nem volt olyan fontos, hogy ezt a határozatot végrehajtsa.
A magyar rokkantnak sürgősen el kellett venni a nyugdíját, az ukrán nyugdíjas továbbra is élvezheti a magyar nyugdíj adta előnyöket úgy, hogy nem nagyon ellenőrzik az igazolások valóságtartalmát.

Anyarigó # 2014.09.14. 13:36

Tisztelt B. Júlia!

Beszélek az érintettel, de a döntés az övé.
Amennyiben hozzájárul küldöm Önnek a határozatot.
Elolvastam a 9. pontot, elég világosan fogalmaz.
Nagyon köszönöm az eddigi segítségét.

BJúlia # 2014.09.14. 12:53

Anyarigó kedves

itt nincs helye ennek, sem hosszában, sem annak, hogy Ön a határozatból idemásoljon.
Az Isten áldja meg, a határozatot kell nekem megnéznem, nem az Ön által esetleg idemásolt, önkényesen kiválasztott részt, sem a törvényből részletet nem kell idemásolni, mert ismerem, mindenki olvashatja, ha rákeres.

Kérem, tiszteljen meg a határozat elküldésével pdf-ben email címemre, majd én értelmezem a HATÁROZATOT, és a törvény értelmében tájékoztatom, mit kell tennie, mi vonatkozik az érintettre. Szakmai honlapomon megtalálhatja elérhetőségem, mindenről tájékoztatom, ami érintett a határozat értelmében.

Egyébként magasabb összegű csp esetében itt találja szakmai honlapomon az ott olvasható jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett a 9) pontban a kereső tevékenység esetén a korlátozást:
http://www.versenykepesseg.eu/index.php?…

Várom a határozatot, amely ismeretében korrekt tájékoztatást nyújtok önzetlenül. Ennyit tudok tenni Önért, ha megtisztel.

Anyarigó # 2014.09.13. 14:37

Tisztelt B. Júlia!

Nagyon köszönöm a gyors választ.
Átnéztem a törvényt de nem lettem okosabb. Ezért ha megengedi bemásolom a MÁK által küldött levelet.

MÁK az alábbi egyszerűsített határozatot hozza:
Az igazgatóság megállapítja, hogy az ügyfél 2013. 09.01 időponttól kezdődően nevelési ellátásra jogosult.
A nevelési ellátás havi összege egyenlő a családok támogatásáról szóló 1998. évi LXXXIV. tv. (Cst) 11.§ (1) bekezdésében meghatározott összeggel.
Az ügyfél tartós betegségét, súlyos fogyatékosságát vizsgáló megyei kormányhivatal Rehabilitációs Szakigazgatási Szervének szakhatósági állásfoglalása szerint: : egészségkár 50%.
A szakhatósági állásfoglalás értelmében az ügyfél felülvizsgálata 2015.03.31 napján esedékes.
Az ellátás folyósítására utólag kerül sor.
Az Igazgatóság a jelen határozatban mellékelten megküldi a közforgalmú személyszállítási utazási kedvezményekről szóló 85/2007. (IV. 25.)felhasználható hatósági igazolványt.
Az Igazgatóság felhívja az ügyfél figyelmét arra, hogy 15 napon belül írásban köteles a folyósító szervhez bejelenteni minden olyan tényt, adatot, amely az ellátásra való jogosultságot érinti. A bejelentés elmulasztásából eredő jogalap nélkül kifizetett összeget az ügyfél köteles visszafizetni.
Tájékoztatja az Igazgatóság az ügyfelet arról, hogy a Cst. 49§-a alapján a kincstár a jogosultsági feltételek fennállását ellenőrizheti.
Jelen határozat - mivel az igazgatóság a kérelemnek teljes egészében helyt adott - a KET szabályairól szóló2004. évi CXL tv. 72.§ (4) bekezdése szerint egyszerűsített határozat. Az eljárás a Cst. 40.§-a értelmében illeték - és költségmentes. 2014.02.20
”.

Továbbra sem derül ki, hogy vállalhat-e munkát vagy nem. Annyit tud, hogy maximum heti 20 órát dolgozhat majd.
De ebből a határozatból nem derül ki, hogy a csp. illetve nevelési ellátás 2015. márciusig jár? Eddig még kapta folyamatosan. Esetleg ha talál munkát átváltoztatják-e rehab vagy rokkantsági járadékra? Mit kéne tennie?
Elnézést kérek a hosszú levélért de próbálok segíteni neki, hogy merre kéne elindulnia ha esetleg sikerül munkát szereznie.
Előre is köszönöm a válaszát.

BJúlia # 2014.09.13. 06:31

Kedves Anyarigó
A csp -tól-ig szokták megállapítani, meg kell nézni a határozatot, mit takar, és akkor a megadott időponttól nem folyósítjákcsp-jét érintettnek akkor sem, ha hivatal még nem hívta felülvizsgálatra. Ilyenkor vagy már a lejárat előtt a folyamatosság érdekében MÁK-hoz fordul kérelemmel csp megállaíptása ügyében, vagy vár és vár a hivatal intézkedésére, fognak intézkedni, sokszor később (javaslom előbbi alternatívát, de mindenki maga dönt). Újabb jogerős határozatig azonban nem folyósítják csp-jét, viszont a megállapítás után visszamenőleg is megjapja az összeget időközi utalásként egy összegben.
(Hivatkozás: 1998.évi LXXXIV.tv. )

Bízom benne, segítettem az eligazodásban.

inzulinos # 2014.09.13. 06:11

Tisztelt Luck-666!
Köszönöm a gyors válaszod, jobbulást, és sok sikert kívánok!

Tisztelt mama20!
Köszönöm a válaszod, szép napot kívánok!

Üdv:inzulinos

inzulinos # 2014.09.13. 06:09

Tisztelt Luck-666!
Köszönöm a gyors válaszod, jobbulást, és sok sikert kívánok!

Tisztelt mama20!
Köszönöm a válaszod, szép napot kívánok!

Üdv:inzulinos

Anyarigó # 2014.09.12. 17:51

Tisztelt B. Júlia!

Kérdéssel fordulnék Önhöz: Adva van egy lány, ez év márciusban volt az ORSZI előtt, 21 évesen, saját jogú csp. miatt, mivel még nappali tagozaton tanult. Meg is állapították az 50%-os egészségkárosodást, visszamenőleg meg is kapta 2013 szeptemberig az elmaradt csp-t, ( előtte emelt szintűt kapott az édesanyja) és 2015 márciusában kell ismét felülvizsgálatra mennie. Utazási kártyát is kapott újból.
A kérdés: saját jogú csp mellett vállalhat-e 4 órás munkát vagy sem? ( az iskolát befejezte, levizsgázott) Gondolom be kell jelenteni ha munkát vállal de ilyenkor mi történik? Elveszi a MÁK vagy átváltoztatják az ellátás nevét?
A másik kérdés: olvasom itt, hogy több hónappal is csúszik a behívás ideje. Akkor mi a teendője? Jogosult továbbra is a saját jogú csp-re amíg nem kell menni felülvizsgálatra?
Sajnos nem találok semmilyen ide vonatkozó jogszabályt, így nem tudtam megnyugtató választ adni. A MÁK kérdésemre nem tudott érdemben válaszolni.
Előre is köszönöm a válaszát.

luck-666 # 2014.09.12. 14:55

47év, de én még 2010-ben voltam utoljára soroson,(eddig 3 évente hívtak vissza),már azt is komlexnek hívták a határozat szerint, csak akkor még nem betűztek,jövő hét pénteken megyek

inzulinos # 2014.09.12. 14:00

Szia.
Nagyon szépen köszönöm a válaszod.
Azért nem nyugodtam meg, és sajnos nem is fogok, már a pscihiátriára is mennem kell. Van miért idegeskednem, az OSZI már 2012-ben kicseszett velem, mint nagyon sok sors társunkkal. A c1-es csoportba soroltak. Akkor nem fellebeztem, mert elegem lett az egészből belefáradtam. Utána kaptam infarktust, és más nyavalyáim is vannak. Állapot rosszabbodást jelentetem be, így lettem rokkant ellátott, és d csoportba soroltak. Ha nem titok, meg kérdezném, te hány éves vagy illetve te melyik csoportba vagy? Ha megkapod az OSZI határozatát, meg írnád, hogy milyen minősítést kaptál? Köszi a válaszod. Kellemes hétvégét, és jó egészséget kívánok! Üdv: inzulinos

luck-666 # 2014.09.12. 12:23

a "behivóra" várj nyugodtan,én most kaptam meg 2013 jan helyett,a közgyógy ig. már én is 2 évre kapom

inzulinos # 2014.09.12. 09:59

Tisztelt Fórumozók!

Tanácsot szeretnék kérni. 2013 augusztus 23-án voltam a szakértői bizottság előtt. Az OSZI 23%-os egészségi állapotot véleményezett. Vagyis 77% az egészség károsodásom. D csoportba soroltak, rokkantsági ellátást állapított meg. A határozatomon az áll, hogy ismételt felülvizsgálata 2014 augusztusában szükséges. Már szeptember közepén járunk, de még ez idáig be hívót nem kaptam. A rokkant ellátást, azt jelenleg is folyósítsák. Tegnap előtt kaptam meg a közgyógy ellátásra jogosító igazolványt. Ami furcsa számomra, hogy 2 évre adták meg. Ez év augusztus 20-én töltöttem be az 57-ik életévemet. Nagyon nyugtalan vagyok, mert nem tudom, hogy be hívnak, vagy nem hívnak, mivel hogy 57 éves el múltam. Szeretném ki kérni a véleményeteket, hogy most mire számíthatok, hogy be hívnak, vagy nem hívnak? Ha igen, akkor mikorra várható? Azt sem értem, hogy ez idáig mindig csak 1 évre kaptam közgyógy ellátásra jogosító igazolványt. Most 2 évre adták. Ez nagyon meglepő számomra, talán ők tudnak valamit, amit én nem???
Válaszotokat előre is nagyon szépen köszönöm.
Üdv: Inzulinos

BJúlia # 2014.09.12. 07:38

yenifer
rehab gazd szakértőként tájékoztatom, azért történik a foglalkozás és szociális szakértői vizsgálatra, mert KOMPLEX minősítésre van szükség, hiszen az orvosszakértő az egészségi állapotáról nyilatkozik a bizottságban, de a munkaképesség vizsgálatának a rehabilitálhatóságot, annak mértékét is meg kell állapítsa, amiről az egyéb szakértők tudnak szakérteni, hiszen az egészségi állsapot mellett a komplex minősítésű (B1,B2, C1, C2, D, E) munkaképesség vizsgálata szempontjai: életkor, szakmai munkaképesség, végzettség, képzettség, képezhetőség, motiváció,....és más körülmények, amely a munkaerő-piaci helyzetet befolyásolják. Ezt vizsgálják majd még Önnél.

Ha valaki elakad, bizonytalan, megerősítésre van szüksége, információra, vagy határozata pontos értelmezésére, mit tehet, mit nem, milyen alternatívái vannak, esetleg jogszerű-e határozat, stb., email elérhetőségem megtalálja szakmai honlapomon, önzetlenül tájékoztatom, ha van jogalapja, fellebbezést, keresetet is írok a tények ismeretében.
http://www.versenykepesseg.eu/

yenifer # 2014.09.10. 13:18

Tisztelt Ügyvéd Úr! Nekem az lenne a kérdésem önhöz,segítsen nekem,mert már semmit sem értek.Rokkant nyugdíjas voltam65% amit kaptam 3 évig.Ezt elvették,majd 40% amit kaptam,voltam 1 fokon,majd 2 fokon,végül Bíróságra adtam.Juliúsban voltam kirendelt orvosszakértői vizsgálaton,a tárgyalásom a következő héten lenne,de erre fel kaptam 1 levelet hogy jelenjek meg szintén a következő héten szakértői vizsgálatra.A szakértői vélemény előterjesztéséhez foglalkoztatási és szociális szempontú vizsgálatra is szükség van.Igaz ez nem tudom mit takar.A vélemény 1 nap alatt bíztos nincs kész,de a tárgyalást megtartják.Az lenne a kérdésem hogy lehetséges hogy azért hívnak újra mert elvették a 40%-ot is? Válaszát előre is köszönöm!