Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


segal001 # 2015.03.31. 17:01

csemma78.Többen vannak véglegesítettek.Köztük én is .Nekem is jelentkezni kellett 2012 03-31 ig. De eddig még nem hívtak. Tudomásom szerint még kevés véglegesítetteket hívtak be. Hiszen akiknek időpontja van, azokat is sokkal később hívják be, mert nagy a csúszás. Úgy hogy kevés az információ, a végleges rokkantakról.Ha a c2 minősítést , vagy nagyobb kategóriát kapsz akkor megmarad a pénzed. Ha kevesebbet, akkor a pénzed is csökken. De ezt több tényező is befolyásolja.

ezsuzsa # 2015.03.29. 06:23

Szalmakalap!
Szerintem az nem vonatkozik rád, mert megszakításod volt, ezért új belépőnek vesznek, sajnos.

Szalmakalap # 2015.03.29. 05:30

Zsuzsa! Köszönöm az eddigi segítséget.

Mi az a megfogalmazás, hogy aki 2011. december 31-én rehab. járadékban részesült, akkor a rehab járadék összegénenek 140%-át veszik figyelembe annak a megváltozott munkaképességűnek, akinek 2014. január 1. után állapítják meg az ellátást?

ezsuzsa # 2015.03.28. 15:11

A törvényben leírtak alapján állapítják meg az összeget.
Új belépőnek számítasz, így az alábbi vonatkozik rád:
"a havi átlagjövedelem 40 százaléka, de legalább a minimálbér 30 százaléka és legfeljebb a minimálbér 45 százaléka”"
A havi átlagjövedelmet számolják (ne kérdezd, hogy hogyan).
Én 2012-ben voltam "új" belépő, akkor a minimálbér 93.000 Ft volt, annak a 40 %-át kaptam, azaz 37200 Ft-ot.

Szalmakalap # 2015.03.28. 10:41

ezsuzsa! Köszönöm!

Egyébként mi alapján állapítják meg az összeget?

2010. 06.01-től 2012. 09.30-ig rehabilitációs járadékos voltam.2012. 10. 01-től - 2015. 01. 31-ig saját jogon nem vettem igénybe semmit, az özvegyi 60%-át kaptam.

csemma78 # 2015.03.28. 07:24

Szép hétvégét Mindenkinek!

Tapasztalatokrol szeretnek kerdezni.

Végleges rokkant voltam 17 even keresztul,most kaptam meg az értesitot,hogy mennem kell komplex minositesre. Anno 67%-om volt.

De olvasom,hogy nagyon sok embert visszanimositettek.

  1. kérdés: mi a tapasztalat a korabbi véglegesitettek kozott? volt olyan,akitol teljesen megvontak az ellatast?
  2. kérdés: április 10.-én kell mennem. ha ne talán tőlem is megvonnák, akkor gondolom az áprilisi nyugdijat még megkapom.Vagy még a májusit is? Csak hogy anyagilag fel tudjak keszulni rá.

Koszonom a valaszokat.

ezsuzsa # 2015.03.28. 04:37

Szalmakalap!
Ne válogass! Fogad el a B2-öt mert az a magasabb összeg.

Szalmakalap # 2015.03.27. 12:06

Segítségeteket kérem. Megkaptam a határozatot a komplex felülvizsgálatról.
"Egészségi állapot mértéke: 59%.
Állapota alapján a B2 minősítésű kategóriába tartozó.
Rehabilitálhatóság: egészségi állapota alapján foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható, azonban a komplex minősítés szakmai szabályairól szóló rendeletben meghatározott egyéb körülményei miatt foglalkozási rehabilitációja nem javasolt.
Felülvizsgálat ideje: 2017. 03. hó
A komplex minősítési bizottsági vélemény, illetve a rendelkezésre álló biztosítási idő adatok alapján rokkantsági ellátásra válhat jogosulttá". Ez mit jelent?
Melyik a jobb: rehab ellátás vagy rokkantsági ellátás? Választhatok? Összegben van-e különbség?

Köszönettel

rejtjel # 2015.03.25. 12:14

Kedves Júlia,
nagyon köszönöm kissé nyersen megfogalmazott válaszát. Mint bizonyára Ön is tudja, az állami szervek oldalain közzétett tájékoztatók épp azt a célt szolgálják, hogy az állampolgárnak, akinek nem ez a szakterülete, ne kelljen átrágnia magát a bikkfanyelven fogalmazott jogszabályokon. Témánkról szólva, a fő kérdés nem az, hogy biztosítotti időbe számít-e az aktív GYES, hanem, hogy jogszerző időnek minősül-e. Például ha egyetemista valaki, nem biztosított (nem járulékfizető), viszont a TGYÁS szempontjából (jelenleg) jogszerző időnek minősül az egyetemistaként eltöltött idő.
Természetesen a kérdésem az OEP illetékes főosztályának teszem majd fel. Általában nagyon segítőkész, és releváns hozzászólások vannak a fórumokon, különösen itt, a jogi fórumon. Eddig nagyon pozitív tapasztalataim voltak, de megjegyezném, hogy ezzel a válaszadási stílussal nem csinál kedvet szolgáltatása igénybevételéhez, hanem inkább elriaszt attól. Kicsit, kicsit kedvesebben. Köszönöm türelmét, Veronika

ancsa74 # 2015.03.17. 03:16

Jó napot kivánok

komplex minősitésen b2 kaptam.mivel szlovákiában élek és kapok rokkant nyugdijat igy ha jol tudom a különbözetet kapom meg...az ellátás 2012-től jár de még pénzt nem láttam. szeretném ha valaki felvilágositást adna meddig tart az ügyintézés.határozatot a megállapitásrol kaptam és azonnal visszaküldtem a nyilatkozatot.előre is köszönöm

BJúlia # 2015.03.13. 08:55

Szalmakalap

A táppénz és a rehabilitációs ellátás (B1,C1 minősített) egészségbiztosítási ellátás 2012-től a Tny (1997. évi LXXXI.tv. és 1997. évi LXXXIII.tv.Eb tv. alapján.
Utóbbi Eb tv. miatt 2014. január 1-jét követően bekövetkezett változások újdonságot jelentenek a több ellátásra jogosultaknak az ellátásválasztásban, valamint a pénzbeli ellátások naptári napi alapjának kiszámításában.

Az Eb. törvény 39.§-a rendelkezik az ellátások
együtt folyósításáról, míg 2013. december 31. napjáig hatályos jogszabályok értelmében az ellátások közötti választást szabályozta.

A 2011. évi CXCI.tv. (Mmtv) pedig
(4) A rehabilitációs pénzbeli ellátás folyósítását szüneteltetni kell arra az időtartamra, amikor az ellátott
a)11 keresőtevékenységet végez vagy közfoglalkoztatásban vesz részt, ha a heti munkaideje a 20 órát meghaladja, vagy

  1. keresőképtelen.

A jogszabályokat a jogalkotók hozzák, a döntéshozók (adekvát minisztériumban javaslatot tesznek, vagy a képviselők előterjesztik és megszavazzák a törvényeket),
akiket az Emberek választottak.

A jogszabály írja elő, hogy Ön esetében (B1, C1) minősített rehab ellátott, szüneteltessék a keresőképtelenség ideje alatt többek között a rehab ellátását.
Együtt kell TUDNI értelmezni a jogszabályokat a megfelelőeket, a megfelelő §, bekezdést, pontokat.
A jogszabály szerint végrehajtanak a Hivatalok, és az emberek jogkövető polgárként betartják a jogszabályokat.
Ez van.
Ilyen egyszerű. Én csak tájékoztatom.
Bízom benne, segítettem eligazodni.

Weblapomon megtalálja elérhetőségem szakterületemen: felülvizsgálat, ellátások, foglalkoztatási rehabilitáció készséggel, önzetlenül tájékoztatom rehab gazdasági szakértőként, megtisztel megkeresésével.

Örülök, hogy segíthettem. Most mennem kell, szép napot http://www.versenykepesseg.eu/

beteg62 # 2015.03.08. 10:32

EgyHazafi
Állítólag 1-1.1/2 év csúszásra lehet számítani soros
vizsgálatokra mások tapasztalatai szerint. Nekem 2014
szeptemberében lett volna, de még nem hívtak. De ez sok
mindentől függ. Életkor,végzel-e munkát közben,betegséged
mértéke stb.

Szalmakalap # 2015.03.05. 13:15

Tisztelt Szakértő Asszony!

Alábbiakban kérem segítségét. Rehabilitációs ellátás alatt 4 órában dolgozó táppénzre kerül. Úgy tudom, hogy a táppénz alatt nem kap rehab. ellátást. Mi után kapja a táppénzt? Nem a munkaviszony után? Mi köze a kettőnek egymáshoz? A rehab. ellátás 53 ezer forint. A táppénz ennek kb. a fele. Választhat-e a páciens, hogy melyiket kéri?

Köszönöm válaszát!

EgyHazafi # 2015.03.05. 12:43

Budapesten a soros vizsgálat mennyit csúszik jelenleg,mire számíthatok.rehab.ellátott vagyok korábbi rokkantnyugdíjas

eredetileg 2014. májusra volt előírva,de még nem hívtak.

van olyan akit mostanában hívtak és van tapasztalata ?

BJúlia # 2015.03.02. 17:10

inzulinos,
email válaszoltam, megtisztelt személyes email megkereséssel.

BJúlia # 2015.02.26. 20:32

dorbet
Tájékoztatom rehab gazd szakértőként a 2011. évi CXCI.tv. alapján:
ha 47% egészségi állapot C1 minősítés, akkor a jogi feltételek fennállása esetén rehab ellátást állapíthat meg RSZSZ édesanyjának.
Amelynek összege sok mindentől függ, amit tényeket nem ismerek, csak a határozat ismeretében.

Özvegyi ellátás pedig megállapítható, ha 50% egészségi állapota, vagy kevesebb (ez esetben fennáll), és ha megfelel az egyéb feltételenek 1997.évi LXXXI.tv. (Tny)

Nem tudom, mit tett eddik, TÉNYEKET (határozat) az ühyben nem ismerem, addig nem tudok ótmutatsát nyújtani, mi a teendő, van-e és mi az, hogyan, stb.
Itt megtalálja emailom:http://www.versenykepesseg.eu/
Szép estét

dorbet # 2015.02.24. 11:13

Szeretnék felvilágosítást.
Édesanyám a a komplex vizsgálaton 47 % egészségesnek minősítették, és C1 Rehabilitációs ellátásra jogosultságot állapított meg. De mivel egy peres ügyből kifolyólag megállapították neki az özvegyi nyugdíjat (2012 től) még állásfoglalást kértek a Nyugdíjfolyósítótól, hogy mit kell neki megállapítani.
A közölt összegek között hatalmas különbség van 37.486 és a másik 64.546. Most akkor mi a teendő ilyenkor.

BJúlia # 2015.02.21. 15:50

inzulinos,
megtisztelt személyesen email, válaszoltam levelére, ahogy szoktam.

beteg62
folyton a felülvizsgálat csúszásait kérdezgetni felesleges, mert abból semmire nem következtethet. Legyen felkészülve, tehát legyen mindig hat hónapnál nem régebbi szakorvosi javaslata, véleménye, hogy bármikor felülvizsgálati időpontot kap, ne akkor kelljen összeszedni a jelenlegi állapotát igazoló szakorvosikat (egyes esetben képtelenség időpontot kapni, csak legkorábban 2-3 hónapra). Ennyi.

Mindenki
Az, ha valaki nem ismeri a jogszabályt, ami rá vonatkozik, nem mentesíti a jogszabály alól.
Ezért igyekszem, ha van időm, eligazodni Önöknek a jogszabályok labirintusában, ahogy lizicskával és mással is tettem, aki megtisztelt email. Ennyit tehetek Önökért szakterületem: felülvizsgálat, ellátások foglalkoztatás, ezért nincs semmi bevételem, csak kiadásom a szakmai honlapom fenntartásából, nincs rajta reklám, semmi haszon, hogy Önöket tájékoztassam, persze nem mindent tartalmaz szakmai honlapom, saját szellemi termékem, nem is tartalmazhat, és nem is kell, felkeresnek, ha szükséges. Megtalálja konkrét kérdésével email címem, hosszú levelet nincs időm olvasgatni, hiszen én sem vagyok egészséges és családom van, munkám. De megteszem, amit tudok ezután is, ahogy eddig.
http://www.versenykepesseg.eu/index.php?…

Szép napot

inzulinos # 2015.02.19. 15:57

Tisztelt Szakértő Asszony!

A segítségét, és tanácsát szeretném kérni. Megkaptam, az értesítést a soros orvos szakértői vizsgálaton való megjelenésre. Melynek idő pontja 2015.02.27. 08 óra. Megjegyezni kívánom, éppen ma jöttem ki a kórházból, 2015.02.11-én kerültem be, két oldali, nagy kiterjedésű tüdőgyulladással kezeltek, mely jelenleg is fennáll. Azt szeretném öntől kérdezni, hogy ilyen vizsgálaton való megjelenésre kérhetek e illetve kaphatok e beteg szállítót? Hozzá teszem, hogy a vizsgálat helyszíne Kiskunhalas, jelenlegi tartózkodási helyem Sopron. Rendszeres Orvosi kezelésre is itt járok, itt kezelnek. A Sopron és Kiskunhalas közötti távolság kb. 350 km. Jelenlegi egészségi állapotom sem teszi lehetővé, hogy tömegközlekedési gépjárművel el tudjak utazni. Én úgy tudom, hogy ilyen esetben is kérhetek betegszállítót. Nem tudom, hogy hogy jól tudom e, ezért fordulok önhöz. Kérem sürgős segítségét, illetve tanácsát.

Köszönettel: Dobrai József

Sopron, 2015.02.19

beteg62 # 2015.02.17. 11:07

Valaki tudja, hogy Pest megyében mennyit csúsznak felülvizsgálatok? 53 éves vagyok. 2014 szeptemberben lett volna soros vizsgálatom. Rehab. ellátott vagyok. Mivel jelentkeztem anno komplex vizsgálatra. Valaki tud hasznos infókat?

BJúlia # 2015.02.15. 09:18

Bocsi, a linket akartam csak. Technikailag nem vagyok túl ügyes. :)

BJúlia # 2015.02.15. 09:15

Rexor
Írtam, hogy a 2011. évi CXCI.tv. (Mmtv) szerint GYES nem számít biztosítotti időbe a megv.munkakép.személyek ellátásainál. Keresse ki. Hosszú lenne itt leírni, mert ebben az esetben is együtt kell értelmezni jogszabályokat

Jelen esetben Mmtv (2011. évi CXCI.tv.) 2 §(1) bek. a) pontját a Tbj-vel a 1997. évi LXXX.tv. )ott hosszan felsoroltakkal és
Mmtv (2) és (3) bek.t is meg kell vizsgálni, amely pontosan felsorolja, hogy mit kell mégis eleszámítani a biztosítási időbe és
melyek azok az ellátások, amely esetben biztosításának tartamára tekintet nélkül jár a megvált.munkak.személyek ellátásai.

HA KONKRÉT választ szeretne (MINDEN ESET MÁS), kérem tiszteljen meg email, esetére konkrét, korrekt, jogszabályi hivatkozással ellátott választ kap, mi vonatkozik pontosan Ön esetére, miért, milyen alternatívk vannak, ha felülvizsgálat történt, hatályos-e határozata, ha nem, van-e jogalapja fellebbezésnek, ha van, kérésre megírom a fellebbezést, keresetet érintett helyett, azt is megírom, milyen jogszabályok vonatkoznak esetére, hogy megtarthassa ellátását, stb., rehab gazd szakértőként, ha van időm, szakterületem ellátások, foglalkoztatás, felülvizsgálat, és mindezt önzetlenül.
Ennyit tehetek Önökért.


Nagyné strasbourgi esetét pontosan ismerni kellene, hogy bármit írhassak ezzel kapcsolatban.
A cikk alapján Strasbourgnak a magyar törénnyel kapcsolatban a Tb jog megszüntetésével van gondja alapvetően, hiszen 2012. után biztosítotti idő alapján és egészségi állapot alapján és NEM szolgálati idő és átlagkereset figyelembe vételével állapítják meg megvált.munkakép.személyek ellátásait, amely Tb jog megszánéséről Mihályi Péter már akkor felhívta a figyelmet, DE az "egészséges" emberek, a jelenleg nem diagnosztizáltak még mindig nem ébredtek rá, miről van szó ebben a 2011. évi CXCI.tv.ben alapvetően (több sebből vérzik), itt hallható az egykori interjú, amit még ma sem vesznek elég komolyan az emberek, mit jelent, BÁRMIKOR, BÁRKIT érinthet (gazdag embert is, magas pozícióban lévőt is, hamar rámegy az összes gyűjtött vagyona, ha komoly beteg lesz hirtelen), nagyon átgondolatlan a jogszabály, és ez abból is látszik, hogy 2012. óta több mint húzszor módosították, 2013. óta nem számolom:
A magyar társadalombiztosítás vége (Mihályi Péter közgazdász)

nico56 # 2015.02.13. 09:45

Nagy Béláné 56 éves baktalórántházi rokkantnyugdíjasnak első fokon tízezer euró kártérítést ítélt meg a strasbourgi emberi jogi bíróság. Az ok: egy 2010-es törvénymódosítás miatt megfosztották őt a rokkantnyugdíjától. Az embertelen jogszabály továbbra is életben van.
http://nol.hu/…amot-1515797

Rexor # 2015.02.13. 08:05

Kedves Júlia,

Pontosan melyik szakaszban mondja ezt ki a törvény?

BJúlia # 2015.02.12. 19:36

rejtjel
A 2011. évi CXCI.tv. alapján a biztosítotti időbe NEM számít bele a GYES.
NEM interneten a leírásoknak kell megfelelni, hanem a JOGSZABÁLYI FELTÉTELEKNEK, amelyről hiteles tájékoztatást, forrást kell keresnie, többek között engem, mint rehab gazd szakértőt. :)
http://www.versenykepesseg.eu/