Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.04.21. 10:19

' szafika ', gondolom,hogy a Nők 40-évese, vagy van korkedvezménye,na de annyi.....?! Mert ha 54.éves akkor 1961-ben született és az Öregségi kórhatára az 65-év! Na ezek azok,a miután adjál normális tanácsot ha tudsz.....!

szafika # 2015.04.20. 14:03

Erzsébet , ha 54 éves vagy ? hogy lehet 3 és fél éved a nyd-ig ?!

Lacaca # 2015.04.20. 08:43

A kérdésem az lenne, hogy 2012 januárjában lezárult rokkantsági perben kérhető-e perújítás? Köszönöm a választ.

feri158 # 2015.04.19. 15:57

54 éves nő vagyok, 4 éve térdfájdalmaim vannak. El mentem az orvoshoz aki közölte velem, hogy térdprotézisre van szükségem ,amit 5 év mulva kaphatok meg . Jelenleg ott tartok hogy nehezen tudok menni ,és táppénzen vagyok .A háziorvosom ajánlotta ,hogy kérjem a leszázalékolásomat. Van-e esélyem arra, hogy leszázalékoljanak a nyugdíjig ( három és fél év van hátra a nyugdíjig) vagy a műtétig?

A mielőbbi válasz reményében,

Üdvözlettel:

Erzsébet

BJúlia # 2015.04.19. 11:41

Terike
rehab gazd szakértő vagyok, nem pszichológus,
csak megismételni tudom, amit írtam
FELEJTSE el, ami volt, az a múlt, és a jövő miatt ne aggódjon, mert még nem történt meg, a saját jövőjét ÖN alakítja, mindenki a saját jövőjét alakítja a jelenben tett döntéseivel, tetteivel. Tehát a JELENRE koncentráljon, a napi kihívásokra, a jelenben éljen, és ne múltban vagy majd mi lesz, azt nem tudhatja.

Minden Terikéhez hasonló esetben igaz:
újból bizonyítania kell a felülvizsgálaton tényekkel (szakorvosi, háziorvosi igazolsá), hogy JELENLEG is legalább olyan súlyos az állapota, mint 3-5-20-...évvel ezelőtt, vagy súlyosabb (mert MÁS a 7/2012.Nefmi r.szerint a komplex minősítés rendszere).

Egyébként általában a legfrissebb szakorvosi ambuláns lapon rajta van, hogy mikor kezdődött az állapot, Bno, beavatkozások, kezelések, annak dátuma, stb.szóval az egész kórisme, ezért felesleges nyolcvan papírral érkezni bizottsághoz, de ha ez megnyugtatja érintettet, tegye (csak attól tartok, ebben az esetben elsikkadhat a lényeg a sok papír között).
Ezért fontos az áttekinthető, friss igazolások az első mondatomban írtak szerint.

MEGTETTE Terike, ami az Ön dolga volt, megjelent a felülvizsgálaton az Ön által összeszedett igazolásokkal,
a többi a bizottság, és hivatal felelőssége.

Más teendője nincs, felesleges a nyugtalanság. Ez olyan, mint amikor vizsgázik valaki, ha felkészült, odatette magát, megtette a legjobb tudása szerint, amit tehetett, a vizsga értékelése már nem az ő felelőssége, és a jegy , az értékelés ellen nem tehet semmit.

Ön pedig egy értesítőt várhat RSZSZ-től, ha nincs tisztázva a kereső tevékenység és rendszeres pénzellátás, hogy nyilatkozzon ezekről, hogy a jogi feltételeknek is a megfelelést vizsgálja a hatóság.
Ha tisztázott a tényállás, akkor határozatot kap hatóságtól.

Amely ellen jogorvoslattal élhet, amelyben készséggel segítek, megvizsgálom, ha kéri, hogy jogszerű-e, van-e jogalapja fellebbezésnek, milyen kötelezettségek, jogok vonatkoznak esetében, milyen lehetőségei vannak....

Ez bízom benne, biztonság érzetet ad, remélem. Hiszen biztos ismereteket, információkat kaphat, segítséget a szakszerű beadvány megfogalmazásához, ha kell, és vállalja (önzetlenül teszem mindezet, hogy segítsek szakmaiságommal emberi teljesítő képességem birtokában a legjobb tudásom szerint). Ennyit tehetek, ha megtisztelnek.

"Mikor tanuljuk meg végre, hogy valamennyien egyetlen rendszer alkotóelemei vagyunk?.... amíg életünket és tetteinket nem hatja át az összetartozás érzése, amíg az emberek tömegei nem éreznek felelősséget társaik boldogulása és jóléte iránt, addig sosem valósulhat meg a társadalmi igazságosság."

Terike # 2015.04.19. 10:16

Nagyon szépen köszönöm Júliának és Busines Lavv-nak is a reményt keltő hozzá szólásait, tanácsait.
Olyan ideges voltam amikor az alábbiakat leírtam a Bizottságon történt dolgokról, hogy pár olyan mondatot ami talán másnak is fontos lenne kihagytam belőle, és ezt most pótolni szeretném.

Amit már írtam, hogy a vizsgálatot végző orvos gondolom azért nem kérdezett semmit a betegségeimről mert azok ott voltak sorban 1997-től leírva az utolsó tavaly novemberi kórházi zárójelentésen . Azokat biztos csak lemásolták.
Ami viszont 2012-ben történt amikor az állapot rosszabbodásom volt, arról külön csak egy belgyógyászati diagnózisokat felsoroló orvosi papirom van. Mivel ez a papir 3 évvel ezelőtti, ezt nem tudom hogy belefoglalták-e, mert akkor történt még a mindkét fülemre is az idegi hallás károsodás.
Azt hogy rosszul hallok a vizsgáló orvos most észrevette mert többször mondtam, hogy kérem hangosabban mondja mert baj van a hallásommal is.
De erre sem válaszolt, csak diktált a gépirónőnek.
Remélem majd ezt is figyelembe veszik, mert ez is lényege a százalék megállapitásának.
Na és még azt kérdezte mennyi a nyugdíjam, de ezt a másik rendelőben is megkérdezték, és hogy hányan élünk egy háztartásban, van-e kiskoru személy.
Ezt viszont nem tudom miért kérdezték.
A tavaly novemberi záromon olvastam végig minden ami eddig történt velem le van irva, még a vérátömlesztés is.Csak remélni tudom hogy végig olvasta az orvos legalább ezt az utolsó papirt.
A háziorvos beutalóján is fel voltak sorolva a betegségeim diagnozisaim,gyógyszereim, de azon nem volt a kétoldali vese károsodás, nem szerepelt az ujjaim deformitása, és ez az állapot rosszabbodás sem.
Én azért idegeskedem, hogy sokkal több a betegségem mint 2009-ben mikor elvették a rokkantságit és 17 hónap bírósági tárgyalás után kaptam vissza, ami engem nagyon kikészített. Nem csak maga a per, de mivel alig tudok járni, a biróságon meg nem volt lift, úgy kellett felhúzni magam az első emeletre sok lépcsőn. Utánna meg bent a teremben, amikor én vagyok ott egyedül magamat védjem, senki más nem segít, miközben a bíróval együtt még jelen van 4-5 szakértő és záporoznak a kérdéseikkel.
Úgy jöttem ki a teremből mint egy "döglött" akna azt sem tudtam hírtelen hol vagyok mi történik velem, mert én még életemben nem voltam bíróságon nem tudtam mi vár rám. Nem beszélve ott is a síri csendről ami addig tartott amig én le nem zuhantam egy padra az meg eltört alattam pedig nem vagyok kövér.
Tehát én ettől félek, hogy ezt az utat már nem leszek képes ismét végig járni ha elveszik tőlem a rokkantságit.
Tehát mint lent is irtam nyugodtan irjon, kérdezzen olyan aki még előtte áll ennek a sok , fáradságos eseménynek, és az is aki mostanában volt bizottságon. Kiváncsi lennék hogy mindenhol az országban ilyen-e a vizsgálat.
Azt hogy a vizsgáló orvos csak egy tárgyként kezelt, már csak a végén volt, mert amikor bekérte a papirokat kedves volt, bár nem mosolygott.

BJúlia # 2015.04.19. 08:26

Bocsi, a képet nem akartam, ez így sikerült, mert nem vagyok túl ügyes.
Elnézést kérek.

BJúlia # 2015.04.19. 08:25

Ez jutott eszembe még:
Holló színház: Zenetanár (zenei tehetséget nem lehet megvásárolni, tisztesség)

BJúlia # 2015.04.19. 08:17

Minden Terikéhez hasonló esetben igaz:
újból bizonyítania kell a felülvizsgálaton tényekkel (szakorvosi, háziorvosi igazolsá), hogy JELENLEG is legalább olyan súlyos az állapota, mint 3-5-20-...évvel ezelőtt, vagy súlyosabb (mert MÁS a 7/2012.Nefmi r.szerint a komplex minősítés rendszere).

Egyébként általában a legfrissebb szakorvosi ambuláns lapon rajta van, hogy mikor kezdődött az állapot, Bno, beavatkozások, kezelések, annak dátuma, stb.szóval az egész kórisme, ezért felesleges nyolcvan papírral érkezni bizottsághoz, de ha ez megnyugtatja érintettet, tegye (csak attól tartok, ebben az esetben elsikkadhat a lényeg a sok papír között).
Ezért fontos az áttekinthető, friss igazolások az első mondatomban írtak szerint.

MEGTETTE Terike, ami az Ön dolga volt, megjelent a felülvizsgálaton az Ön által összeszedett igazolásokkal,
a többi a bizottság, és hivatal felelőssége.

Más teendője nincs, felesleges a nyugtalanság. Ez olyan, mint amikor vizsgázik valaki, ha felkészült, odatette magát, megtette a legjobb tudása szerint, amit tehetett, a vizsga értékelése már nem az ő felelőssége, és a jegy , az értékelés ellen nem tehet semmit.

Ön pedig egy értesítőt várhat RSZSZ-től, ha nincs tisztázva a kereső tevékenység és rendszeres pénzellátás, hogy nyilatkozzon ezekről, hogy a jogi feltételeknek is a megfelelést vizsgálja a hatóság.
Ha tisztázott a tényállás, akkor határozatot kap hatóságtól.

Amely ellen jogorvoslattal élhet, amelyben készséggel segítek, megvizsgálom, ha kéri, hogy jogszerű-e, van-e jogalapja fellebbezésnek, milyen kötelezettségek, jogok vonatkoznak esetében, milyen lehetőségei vannak....

Ez bízom benne, biztonság érzetet ad, remélem. Hiszen biztos ismereteket, információkat kaphat, segítséget a szakszerű beadvány megfogalmazásához, ha kell, és vállalja (önzetlenül teszem mindezet, hogy segítsek szakmaiságommal emberi teljesítő képességem birtokában a legjobb tudásom szerint). Ennyit tehetek, ha megtisztelnek.

Busyness low

igazság és jog két különböző dolog.

Sajnos napjainkban különösen igaz, halld Illés Zoltán fideszes képviselő szavait Atv-ben: vissza kell állítani az értékorientált politikát, a szakmaiságot, hogy a szakmai tudás érték és tisztesség,....és amit a Nemzeti Parkokkal kapcsolatban elmond, az minden téren megy (foglalkoztatás-költségvetési támogatás terén is többek között), mindenkinek lelke rajta,
ÁM mindig van választásunk:
http://www.atv.hu/…illes-zoltan

Nem a képességeink mutatják meg, hogy kik vagyunk, hanem a döntéseink. ~ JK Rowling

Ember vigyázz, figyeld meg jól világod, ez volt a múlt, emez a vad jelen.
És mindig tudd, hogy mit kell tenned érte, hogy más legyen. ~ Radnóti Miklós

Terike # 2015.04.18. 10:53

Kedves Fórumozók!

Gondoltam érdekel benneteket.
Én tegnap voltam a Bizottságon komplex vizsgálaton.
Nem akarok elijeszteni senkit, de nem volt egyszerű.
Pedig nagyon nyugodt voltam, mégis kopokott kint a folyosón a járóbot a kezemben.
Na szóval senki más nem ült kint a váróhelyiségben csak én és a férjem, innen kezdődött minden.
Sokkal előbb ott voltunk mint az időpont előirta volna.
Nemsokára kijött egy idősebb fehérköpenyes úr, és elkérte a papirjaimat.
Tévbedés, hogy csak a legutolsó 6 hónap leletei kellenek, mert nekem a 17 éve tartó betegségeim összes papirjait, leleteket amelyeket én előtte otthon szépen időpont szerint össze raktam elvette tőlem, még jó hogy elvittem.Egy nagyobb táskával volt 3 tömött dossié.
Kb. fél óra múlva de lehet hogy előbb is, behivtak az egyik rendelőbe ugyanis volt 4 db is.
Ott volt ez az orvos aki elvette a papirjaimat, egy aszisztensnő aki gépelt és kicsit előrébb egy másik hölgy. A két hölgy meg sem szólalt,vágni lehetett a feszültséget.
Nekem ez is furcsa volt,hogy egyedül voltunk, mert előtte ahol voltam bizottságokon részben mindig sokan voltak a váróban és amikor bekerültem egyszerre többen is foglalkoztak velem, kérdeztek, vizsgáltak stb.
Nos itt annyi történt, hogy az orvos kérte vetkőzzek le alsóneműre, de nekem hátat forditva mondta ezt.
Majd a testem, illetve végtagjaimat vizsgálta, forgatta , a nyakamat, fejemet.
Utánna fel fektetett az asztalra, és lábfejtől végig vizsgált, kalapáccsal a térdemet, a talpamat, gondolom mennyire érzem őket. Amikor odaért a hasamhoz annak egy pontjához kiabálni kezdtem hogy nagyon fáj.
Erre rám szólt hangosabban hogy hiszen csak az ujjával nyult hozzám miért jajgatok?Meg akkor minek mentem oda ha nem hagyom magam megvizsgálni hogyan állaitsák fel akkor a diagnózist. Na ez letaglózott. Onnantól kezdve megmukkanni sem mertem összeszoritottam a fogam a fájdalmaktól.
Aztán kérte gugoljak le. Mondom nem tudok. Akkor hogyan veszi fel a földről ha valami leesik?
Hát a mutató és a középső ujjammal. Ha azzal sem sikerül akkor vagy szólok valakinek vagy ott hagyom a földön. Erre nem válaszolt semmit.
Megkérdezte mi a panaszom. Mondom az egész testem fáj, már behálózta a betegségem.
Azt sem hagyta hogy részletesen elmondjam hol és mi fáj. Járatott lábujjhegyen, sarkon,behunyt szemmel és csak annyit mondott hogy nagyon sok gyógyszert szedek, és mire irták fel a legutolsót. Mondtam hogy a bordaközi görcsökre, mert azt gyanitják a korházban, hogy idegi alapon lehetnek a görcsök.
Látta a papirjaimon hogy rövidebb távra támbotot használok hosszabbra pedig rollátort, és hogy tömegközlekedési eszközön utazni nem tudok.
Ezt a gyógyszert/nem irom ki a nevét bocs/ júliusig szednem kell aztán megyek vissza a kórházba és elválik hogyan lesz tovább.
Ennyi volt a komplex vizsgálat.
Felöltöztem, a zoknimat nem tudtam felvenni azt kint afolyosón a férjem adta rám. és le kellett ülnünk egy másik ajtónál, ahol pár perc mulva be is hivtak.
Ott két hölgy volt elég kedvesek és a szociális helyzetemről kérdeztek. Ez nem tartott sokáig. Utánna el is jöhettünk haza.
Van jogositványom, de a férjem vezetett mert nem lettem volna képes vezetni és koncentrálni az útra annyira megviselt ez az egész.
Éjjel 3 órától csak arra gondoltam, be kellett vennem nyugtatót de az sem használt.
Állandóan az van előttem nem tudok szabadulni tőle pedig a tudat alattimban tudom, hogy ezen nem csak nekem, mindenkinek át kell esnine csak nem mindegy hogyan.
2012-ben amikor állapot rosszabbodásom lett, be sem adtam papirt, gondoltam elég lesz egyszer ez a borzalmas tortura majd ha mennem kell.
De mikor ott voltam egyszerően az orvos szóhoz sem engedett jutni nem hogy erről is tudjak vele beszélni.
Látta a kórházi zároimon hogy az életem nagy részét 2009 óta kórházban töltöttem, de arra sem mondott semmit.

Nem tudom hogy minden bizottságon ez van-e kiváncsi lennék ha irna valaki aki tegnap volt , vagy valamikor most a közeli napokban,hetekben, hogy nála hogy zajlott. Mert most ott tartok magamban, hogy ameddig a határozat meg nem jön, teljesen tönkre megyek nem elég a súlyos, gyógyithatatlan betegségeim sokasága. Talán megnyugtatna ha valakivel át tudnám beszélni ezeket az eseményeket.
Köszönettel várom a leveleiteket!

Gagga # 2015.04.18. 04:48

http://www.stop.hu/…ten/1317181/

Itt a lehetőség, hogy tiltakozz a Mengele kormány rokkant ellenes egészségügyi politikája ellen és ehhez kérd meg barátaid családtagjaid segítségét is.

BJúlia # 2015.04.15. 05:54

Felülvizsgálat, ellátások, foglalkoztatás témában önzetlen tájékoztatást nyújtok érintettnek, ill.határozata jogszerű-e, mit tehet vagy nem tehet, jogszabályi jogok és kötelezettségek,....rehab gazd szakértőként, továbbra is készséggel.
Weblapomon megtalálják email elérhetőségem (csak szakmai szöveg szerepel rajta):http://www.versenykepesseg.eu/

Megtisztelnek megkeresésükkel.

waterhorse # 2015.04.14. 14:48

Üdv.
2009 óta fennálló betegségemmel rokkantsági ellátásban részesülök. Semmilyen más támogatást nem kapok. Wilson-kórom van (veleszületett gyógyíthatatlan génmutáció, rézanyagcsere-rendellenességet okoz).

2011-ben volt komplex felülvizsgálatom. Fiatal korom miatt ledolgozott éveim nem voltak, alkalmazásban sem álltam akkor, betegségemből eredően pedig nem voltam/vagyok képes bizonyos munkaköröket ellátni. Számítástechnikai végzettségem a mai magyar munkaerőpiacon fabatkát sem ér. Többszöri fellebbezést követően 55 %-ot állapítottak meg.

2013-ban egy rehabilitációs cégnél tudtam elhelyezkedni, részmunkaidőben, könnyű fizikai munkát végzek. Ez a feladat is nagyon kimerítő számomra a minimálbér töredékéért. Bár ez senkit nem érdekel de ebből a bérből és az ellátásból éppen csak fenn tudom tartani magam.

Jövőhétre kaptam behívót újabb felülvizsgálatra. Az állapotom állandó gyógyszeres kezelés mellett javult azóta, ill. stagnál, jelen körülmények között a ritka eseteket leszámítva (dühkitörések, ismeretlen szorongás fáradékonyság, újabban jelentkező memóriazavarok) tünetmentesnek mondható, ugyanakkor gyógyíthatatlan. Figyelembe véve a javulásom, és a munkába állásom, nem tudom mit várhatok a felülvizsgálattól, ha úgy alakul van e értelme fellebbezni ilyen körülmények mellett?
Részemről arra számítok átkerülök rehabos ellátásba, ami 20-30 ezer Ft-os kiesést jelent. Ez esetben három lehetőségem van.

  1. Nem fizetem a számlákat és rövid időn belül az utcán találom magam.
  2. Nem eszem és rövid időn belül kórházban találom magam.
  3. Ne veszem meg a gyógyszereimet, évek alatt leépülök, aztán rövid időn belül gépekre kerülök és agyhalottként élek amíg a vegetatív felmondja a szolgálatot.

Tisztelettel egy 31 éves gyermektelen, nőtlen, valaha bizakodó és reményekkel teli fiatal.

BJúlia # 2015.04.13. 17:26

FOGYATÉKOSOKKAL FOGLALKOZÓ CIVIL SZERVEZETEK TÜNTETNEK A PARLAMENTNÉL

Mintegy 500 tüntető vonult a Parlament elé a Kossuth téren. A demonstrálók fogyatékos emberekkel foglalkozó civil szervezetek munkatársai és támogatói. Elmondásuk szerint azért folyamodtak ehhez, mert az Országgyűlés megnyirbálta a nekik adható költségvetési támogatások összegét.

A láthatósági mellényt pedig azért vették fel, hogy észrevegyék őket, mondták tudósítónknak. A demonstrációt a CÉHálózat Egyesület szervezte „Láthatatlan polgárok” címmel.

A tüntetés részeként az Országgyűlés elnökének, Kövér Lászlónak szeretnének átadni egy petíciót több ezer fogyatékos ember, 48 civil szervezet és több száz szolgáltatási hely, foglalkoztató képviseletében.

http://www.napiuzlet.com/…parlamentnel

BJúlia # 2015.04.12. 09:35

Secike
rokkantsági járadékra jogosult, aki a 25. életéve betöltése előtt teljesen munkaképtelenné vált, vagy 80 %-os vagy azt meghaladó mértékű egészségkárosodást szenvedett és nyugellátást, baleseti nyugellátást részére nem állapítottak meg
Illetékes: megyei Nyugdíjbiztosító Igazgatóság
(83/1987. Mt r.)
Kérelmi adatlap itt letölthető, K04:
https://e-ugyintezes.onyf.hu/…kulframe.asp

Jogosult lehet, ha megfelel a fenti feltételeknek, jós nem vagyok, illetékes Hivatal határoz.

diabetesz
Nem vagyok jós, rehab gazd szakértő vagyok (felülv., ellátások, foglalkoztatás témában, határozat alapján megírom, mit tehet, mit nem, mi vonatkozik Önre, jogszerű-e határozat, fellebbezésnek van-e jogalapja,stb.)
Ha megfelel az orvosi-, jogi feltételeknek, akkor ugyan arra az ellátásra lehet jogoult, mint eddig, ha állapota a Bizottság véleménye szerint nem változott, és első mondatomban írtak.

Megtalálják email címem szakmai honlapomon:
http://www.versenykepesseg.eu/

Munkaadóknak megbízásival nem díjmentes szolgáltatásom.

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.04.09. 13:08
Diabetesz58 # 2015.04.09. 04:00

Sziasztok!
2012 májusában komplex vizsgálaton rokkant ellátott lettem.
Ápr 17 én megyek felülvizsgálatra 58 éves vagyok. Mire számithatok? Anno 46%-ra voltam megváltozott, az állaapotom változatlan. Mi a tapasztalat, ha valaki volt mostanában- milyen a hozzállás az orvosok részéről.
Kisvárosunkban a napokban 30 an kaptak behivót 16, 17, 18- ra /18 szombat/!!
Ha valaki volt mostanában szivesen venném, ha irna!!

Secike90 # 2015.04.08. 15:17

16 éves koromtól tartósan beteg vagyok skizofrén betegségem miatt. (súlyos fogyatékosságom miatt)Jelenleg 24éves vagyok)Saját jogon családi pótlékba részesültem 53%-ot kaptam. meghaladja a jelenlegi keresetem a minimálbér összegét ezért megszüntetését kértem.
Azt szeretném kérdezni Öntől járhat-e nekem rokkantsági járadék?

Válaszát előre is köszönöm!

BJúlia # 2015.04.05. 20:33

Cserma elnézést,, leírásomban módosítom azt a részt szakmai honlapomon írtnak megfelelően:
(persze ha nem több a tv.által meghatározott 2012.évi minimálbér 150%-a=139500Ft)
HELYETT:

Annak esetében, aki megváltozott munkaképességű személyek ellátásaiban részesült 2011. dec.31-én, akár 1% állapotváltozás esetén is, ha az kategóriaváltást is jelent, és állapotjavulást (ellenkező esetben 33/A § szerint),
szakmai honlapomon 4)pontban itt:
http://www.versenykepesseg.eu/index.php?…

Mmtv 33/A§ (1) Amennyiben a 32. § (1) bekezdése alapján rokkantsági ellátásban részesülő személy vagy a 33. § (1) bekezdése alapján rehabilitációs ellátásban részesülő személy felülvizsgálatát követően az ellátott

  1. rokkantsági ellátásra jogosult, az ellátás összegét a 12. § (1) bekezdésében foglaltak szerint kell megállapítani azzal, hogy az - az állapotjavulás kivételével - nem lehet kevesebb a felülvizsgálatot megelőző hónapra járó ellátás összegénél,

DE ez nem mindenkire érvényes, kérem, ha biztos akar lenni, hogy esete a fent leírt eset, akkor jobb, ha megtisztel személyes megkeresésével., a tényekkel (határozat, szakvélemény),

DE ezt előre NEM tudni, mit véleményez a BIZOTTSÁG, az ő szakvéleménye alapján határoz Hivatal.

És most további családozást, Mindenkinek, magamnak is, mert ugye kell a feltöltődés szeretteinkkel.

BJúlia # 2015.04.03. 07:57

Cserma
leírásából konkrétat a megválaszoláshoz annyit tudtam meg, mogy -97 óta véglegesítették állapotát (súlyos szív-, belgyógyászati) és 40 éves kor alatti, és felülvizsgálatra megy jüvő héten.
Ebből valószínűsítem (tényeket érvényes határozatából, bizottsági szakvéleményéből ismerném), hogy III.cs. rokkantsági nyugdíjas lehetett 2011.dec.31-éig és átnevezték ezt 2012-től rehab ellátássá a 2011. évi CXCI.tv. (Mmtv) szerint kötelező felülvizsgálattal, ha jelenleg is folyósítják ugyan azt az összeget folyamatosan 2012-től.

HA ez így van, ahogyan valószínűsítettem, akkor:

Így Mmtv értelmében (2§) Önnek a biztosítotti idejét nem vizsgálja Hivatal az ellátás megállapítása vagy elutasítása szempontjából.

Jelenlegi minősítési kategóriája C2, ha ezt minősíti bizottság, akkor jelenlegi ellátása kb.marad ugyan annyi összeg (persze ha nem több a tv.által meghatározott 2012.évi minimálbér 150%-a=139500Ft)

Ha bizottság másképpen véleményezi állapotát, rehabilitálhatóságát, munkaképességét, munkaerő-piaci helyzetét, nem C2 minősítés és a feltételezésem leírása alapján a tényállásrt tekintve megfelelő volt), akkor más esetek lehetségesek minősítéstől, határozattól függően

Nem látunk bizottság fejébe, nem tudjuk, mi lesz a jövőben (én sem rehab gazd szakértőként, sem más itt a fórumon, sem szakorvos, sem háziorvos,...)

Mindenki!
Felülvizsgálattal kapcsolatban:
Nem érdemes folyton a felülvizsgálat demoklészi kardjával ébredni és feküdni. Érdemes mindig birtokában lenni fél éven belüli friss szakorvosi vélemény, javaslatnak (háziorvoshoz könnyebb bejutni) fél évente szakorvoshoz időpontot kérni, és így felkészülten, nyugodtan, nem mindig felülvizsgálatra gondolva tenni a jelenben, amit kell, mindig csak azokra a feladatokra gondolni, ami előttünk áll (éppen elég az is, ugye) Amikor eljön a pillanat, akkor cselekedni. Ez a hozzáállás meghosszabbítja az életet. Hiszen ha megtörtént a felülvizsgálat, általában 1-3 év múlva újból előírják a felülvizsgálatot, vagy csak azt szakvéleményezik rosszabb esetben, hogy állapotváltozás esetén (amely esetben lehet olyan időszak, amikor nem kap semmilyen ellátást, mert már nem érvényes előző és még az újat nem állapították meg), tehát a felülvizsgálat után is folyto a következő előírt felülvizsgálattól rettegni, azon izgulni értelmetlen.

Felkészülve várni, de élni a napi életet, ahogy fenn írtam sokkal hatékonyabb, és hosszabb életet eredményez.

Ha pedig konkrét kérdés van, vagy határozatot kapott valaki, számíthat szakmai tudásomra (legalább is igyekszem saját elfoglaltságom, egészségem figyelembe vételével) önzetlenül, megtisztel megkeresésével, jogszerű-e, van-e jogalapja fellebbezésnek, mit tehet, mit nem, milyen jogszabályok vonatkoznak esetére, ha van jogalapja, megírom helyette fellebbezést, keresetet, beadványt ....

Ez BIZTONSÁG érzetet kölcsönöz. Ennyit tehetek Önökért rehab gazd szakértőként.
Emellett ezzel a Hivatalok munkáját is segítem, mellesleg munkaadókét alkalom adtán.

Fontosnak tartom, hogy az érdeklődők útmutatást kaphassanak az őket érintő kérdésekben szakterületemen(ellátások, felülvizsgálat, foglalkoztatás) mindig az aktuális jogszabályok ismeretében (tények alapján), mert az információk alapján tudatosabban tudnak dönteni, ha ismerik azokat.

Mindenképpen a témához jól értő, felkészült, tájékozott, tapasztalt, szakmai vélemény megfogalmazására képes személy alkalmas erre.
Szakmai weblapomon megtalálja elérhetőségem.http://www.versenykepesseg.eu/

Húsvét alatt IS nyugalmat, békét kívánok, áldott Ünnepet Mindenkinek.
Mindig bölcs dolog előre nézni, de nehéz messzebbre tekinteni, mint ameddig látunk. ~ Winston Churchill

ezsuzsa # 2015.04.02. 13:58

Csemma78!
Neked folyamatos az ellátásod, így nem számítasz új belépőnek. Esetedben nem kell(ene) számolniuk az előírt biztosítási idő meglétét. Ha megkapod a legalább 40 %-os egészségkárosodást, jár az ellátás. Bár betegségeid alapján ennél magasabb százalékot kellene kapnod, de ez csak az én egyéni véleményem. Drukkolok neked!

csemma78 # 2015.04.02. 11:22

B. Julia koszonom a valaszat!

Nekem velemszuletett szivbetegsegem van,7 evesen oeraltak is,de biznyos szivelegtelenseg visszamaradt a mutet utan is. emiatt szazalekoltak le még 97-ben 19 evesen, akkor eleg volt 1 het munkaviszony.
Elmult 4 evben rokkantellatas mellett sem tudtam volna dolgozni,még reszmunkaidoben sem, mert mas betegseg miatt (szivmutet alatt kaptam vertranszfuziot, hepatitis c, erre kaptam kezelest,ami sikerrel jart,de olyan mellekhatasai vannak a kezelesnek, mint pl. egy kemonak,1 even at)
'97ben veglegesitettek, valoszinuleg korom miatt hivtak be ilyen hamar felulvizsgalatra, 40 ev alatt vagyok.

Sajnos a korabbi II. es stadiumu szivelegtelensegem mara 3as foku lett illetve mar 2 szivbillentyum is beteg a korabbi 1 helyett.
Most kell mennem felulvizsgalatra (1997 ota eloszor)
Sajnos sok a negativ tapasztalat, igy nem tudom,h mire szamitsak, kezeloorvosom szerint ne foglalkozzak vele, mert nem vehetik el szerinte az ellatasom, olyan merteku az allapotom.
Bar jelenleg még nem indokolt egy ujabb szivmutet,de fel ev mulva mennem kell tovabbi vizsgalatokra, mert már erik a dolog egy ujabb billentyu mutetre.
Ugye en nem tudok felmutatni 1095 munkanapot elmult 5 evben,hiszen végleges rokkant voltam, raadasul ezalatt az ido nagy része alatt (elmult 5 ev) kezeles alatt alltam ill. rehabilitalodott a verkepem stb....

Jovoheten megyek felulvizsgalatra.

Tenyleg nem tudom,h mire szamitsak, ugy tudom,h az 1095 munkanap kovetelmeny az uj belepokre vonatkozik, és azt sem tudom,h a jelenlegi betegsegem hany %ot ér.

Szalmakalap # 2015.04.01. 08:19

Kedves B.Júlia!

Köszönöm a válaszát!

BJúlia # 2015.04.01. 06:07

Most viszont mennem kell
Szép napot
email megtalálnak, ide hetente 1-2szer szoktam jönni, emailt gyakrabban nézem, naponta
Megtisztelnek megkeresésükkel, önzetlen útmutatást kapnak

BJúlia # 2015.04.01. 06:05

ancsa74
Azt írja"határozatot a megállapításról kaptam, visszaküldtem a nyilatkozatot" és
az ügyintézés idejére kérdez (más országból is kap ellátást és B2 ellátásról értesítette Hivatal).

Nos, ez csak egy értesítés volt Rehab Szakig Szervtől, amelyben értesítették, hogy B2 rokkantsági ellátásra LEHET jogosult, és nyilatkozzon kereső tevékenységéről, rendszeres pénzellátásáról, stb.
Tehát arról értesíti Hivatal, hogy az orvosi feltételeknek megfelelt a jogszabály értelmében (2011.évi CXCI.tv.) és most a jogi feltételket vizsgálja majd a nyilatkozata alapján a Hivatal.
Felveszi a kapcsolatot hivatalosan az Oep-pel, Nav-val, és a külföldi ország Szervével, ahonnan kap ellátást, miután minden TÉNY-t tisztázott Hivatal, ezután a tényeknek megfelelően hoz vagy elutasító vagy megállapító határozatot, amely ellen jogorvoslattal élhet.
A tényeket megismerve, leellenőrizve hoz határozatot, amit nem ismerünk, nem tudhatjuk az eredményt, de a határozatból megismerhetjük.

A határozattal, ha megtisztel (pdf elektronikusan, email címem a szakmai honlapomon www.versenykepesseg.eu), akkor meg tudom mondani, mi mit jelent, mit tehet vagy nem tehet, mi vonatkozik Önre, jogszerű-e a határozata stb.

Ügyintézési idő pedig az igény beadástól (ellátási) 60 nap, DE NEM számít bele Ket szerint (közig.tv.) pl. a tények tisztázása és szakvélemény elkészítése sem többek között.
Tehát nem tudni, konkrétan, meddig tisztázza a tényeket ebben az esetben a külföldi Szervvel, Oep-pel, Nav-val, hogy megállaípthassa vagy elutasíthassa az igényét Hivatal.

Cseme78
határozat függő, mikortól állapítható meg ellátás vagy megállapítható-e.
A határozat eredménye az orvosi-, és jogi feltételek milyenségétől függ.
Ha határozatával megtisztel, meg tudom mondani (pdf elektronikusan, szakmai honlapomon megtalálja emailom, ha gondolja, tájékoztatásom ingyenes, érintetteknek azért, mert én is megváltozott munkaképességű személy vagyok, ezzel segítem sorstársaim életét, és Hivatal munkáját is, ugyanis túlterhelt Hiavatl, ha van időm, önzetlenül segítem eligazodni az embereket a jogszabályokban szakterületemen: felülvizsgálat, ellátások, foglalkoztatás.

Szalmakalap
Nincs választása, hogy rehabot vagy rokiellátást kéri-e. Kapott egy határozatot egészségi állapot 59% B2 minősítés, rokkantsági ellátás V összeggel, felülv.2017.03.
A határozat a fellebbezésre tekintet nélkül végrehajtható. Tehát ezt kapja, ezt folyósítják. A választása az lehet, hogy jogorvoslattal élhet, vagyis fellebbezhet a határozat ellen, megfelelő formában és tartalommal 15 napon belül a kézhezvételtől számítva. Vagy nem fellebbez, elfogadja ezzel a határozatot.
Ha fellebbez, akkor Ön felperesként bizonyítani köteles alaposan a fellebbezésének indoklásában írtakat.
Az alternatívákat leírom szívesen, MINDEN ESET MÁS, ha megkeres emailomon, amit szakmai honlapomon megtalál (www.versenykepesseg.eu

Mint írtam, bárkit, aki rászorul és kéri segítségem, önzetlenül tájékoztatok, határozatának lehetőségeit ismertetem, mit tehet, mit nem, hogyan, jogszerű-e, megírom kérésére a fellebbezést, keresetet, ha van jogalapja stb.

Ennyit tudok tenni Önökért szabadidőmben, ha van időm, önzetlenül. Rehab gazd szakértőként korrektül hitelesen továbbra is