Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


jácintka # 2010.10.21. 12:13

Mit csináltak veled jojoban ?

Az ügyvéd úr eltünt !?
Úgy látszik csak be nézegetett
hozzánk.
A segitség pedig elkellne.

batti # 2010.10.21. 16:37

Sziasztok betegek !
valóban elgondolkodtató a
http://www.orszi.hu/index.php?… linken található
Irányelvek a funkcióképesség, a fogyatékosság és a megváltozott munkaképesség véleményezéséhez 1/2008. (SZK1) SZMM utasítás
Nagyon érdemes olvasgatni, de a sorok mögött is. Az aki ezt ezzel a szemlélettettel megírta teljesen ki akarta zárni a felülvizsgáló orvos szubjektív megítélésének lehetőségét empátia=0 gyógyító szándék?=0 ha az orvos valóban toleráns,az állásával játszik. A beteg egy költséges statisztikai adat. Egy teljesen üzleti alapokra helyezett biztosítási szisztéma, a cél hogy ne kelljen fizetni. Az orvosi rész az rendkívül részletes, és gondolom kiváló szakemberektől származik.
A munkaképesség megítélése teljesen gazdaságossági alapokon nyugszik. A beteg emberi méltósághoz való joga teljesen kimaradt, nincs is ilyen szempont. Koránt sem vagyok, már olyan biztos benne hogy minden ORSZI-s orvos rosszindulatú lenne. A szabályok ennyire durvák, és méltatlanok.
Itt pedig a háttérben valamilyen politikai szándék állhat, vagy csak egyszerűen üres a nyugdíj kassza, mert ” ELKÚRTÁK”. Durváskodást mellőzve, ha az embernek önellátásán kívül marad minimális képessége, vagy ereje akkor azt munkára kell fogni. Ha meg nem lehet mit, az már úgy sem él sokáig. Köszönjük néked LIBERALIZMUS! Tökéletesen tükrözi a rabszolgatartó társadalmak felfogását. Jogunk van munkában meghalni, de nincs jogunk beteg létünkre betegséghez mérten méltósággal élni. Bár az is igaz, sajnos hogy sok rokkant nyugdíjat felvevő vígan dolgozik, a mi és az egészségesek kárára.
Azért bennünket szívatnak, mert mi úgyse sokat bírunk ugrálni. Velünk aztán sok mindent meg lehet itatni.
Hogy a rehab hogyan működik, még nem tudom. 26-án megyek korházba határozat még nincs. Ha jól értettem munka rehabot javasolnak. A munkaügyi központtal állítólag 10 vagy 15 napon belül kell szerződést kötni. Úgyhogy hagyok itthon egy meghatalmazást, hogy a feleségem helyettem menjen be a határozattal.
Hogy milyen munkát tudnának mikor évek óta járok a saját eszemtől, és közlik velem hogy az egészségeseknek se nagyon tudnak munkát kínálni nemhogy egy csökkent munkaképességűeknek. Nem baj ez az előírás!

Néhány jó tanács!
Nincs állandó állapot!
Követeld hogy évente Kórházban próbáljanak javítani az állapotodon!(folyik-e orvosi rehabilitáció)
Évente legyen korházi záróid a betegséged kezeléséről akkor is, ha tudod hogy nem tudnak kezdeni veled semmit!
Mindég legyenek friss dokumentumaid!
Az ORSZI-n papírokkal kell igazolnod hogy rendszeresen, kezelteted magad, és meg akarsz gyógyulni! Akkor is, ha ez lehetetlen. (Volt hogy a beteg megkérdezte : Főorvos úr miért kellet nekem idejönni tán lehet hogy kinő a lábam?)
Soha ne panaszkodj, ne is túlozz mert azonnal szimulánsként kezelnek!
Ha fáj valamid a vizsgálatkor nyöszörögve tűrd, de ne jajgass!(az nekik túlzás)
A bajaid csak akkor mond, ha kérdezik!
Ha amúgy is alázattal mész be nagyobb esélyed van, hogy nem teszek rá csak egy kicsit.

jácintka # 2010.10.21. 18:13

Kedves jojoban és batti!

Mind ketten az orszi mostani állapotát írtátok ,de nem egyformán
jojoban én kételkedem az ORSZI minden " orvosában" , hogy van empátiájuk.
Sajnos nem csak az nincs ,de szakértelmük is hiányos!
batti írása is bizonyitja ki tudja hanyadszor , hogy híján vannak a szaktudásnak!
Meg kérdőjelezik a kezeló szakorvosok diagnózisit!
És ezt minden következmény nélkül meg tehetik !

batti ne hagyd magad vidd bíróságra.

Ilyenkor nagyon jó lenne egy segitő ügyvéd aki nem a pénzt helyezi előtérbe hanem a segitő szándékot.
Úgylátom ennek is hiányában vagyunk.

ujpesti # 2010.10.21. 18:14

batti
Sok dologban egyetértek veled,de valamit lehet,hogy félreérthettél.Itt nálunk szó nincs orvosi rehabilitációról.Már az elnevezése sem jó.
Nézzük csak meg,mi a rehabilitáció szó jelentése?!Valamit helyreállítani,stb.
Amelyik betegség gyógyíthatatlan,azzal mit kezdenek?
Pl.cukorbetegség,magas vérnyomás,és még lehetne sorolni.Ezeket mivel akarják megygógyítani?
Ezért írtam,hogy szó sincs orvosi rehabilitációról.
Mi nem betegek vagyunk,csak egy-egy adat,ami után fizetni kell.(rokkant nyugdíj,szoc.járadék).
Nem csoda hogy azt szeretnék ,minél kevesebb legyen belőlünk.Érthető,de tisztességtelen és undorító.
Az elbírálások gazdasági,és nem orvosi szempontból készülnek.
Sajnos ez van.

jácintka # 2010.10.22. 07:03

Újpesti!
Az ORSZI elevezés már nem illik arr z intézményre ahól futószlgon rugdalják ki beteg embereket.
Az Országos szó érthető
"Rehabilitációs" mit rehabilitál és hogyan miként ?!
Szociális- ezt végkép értelmezhetetlen az én számomra.
Intézet. ez megint érthető .
alényeg az a két szó az sántit , hogy az egész "Intézmény"

Jancsika56 # 2010.10.22. 13:08
jácintka # 2010.10.22. 16:49
iren55 # 2010.10.24. 10:39

Jani55. 2008- ban voltam M.ügyi Bíróságon, ketten voltunk a Bíró nővel. Nekem kellett menni szakértőhöz, később vissza a bíróságra. Kaptam elszámolási nyilatkozatot, de nem kellett kifizetnem. Lehet, azóta másképp van? Remélem nem, mert holnap megyek a bizottság elé. Üdvözlet Iren55

kobeka # 2010.10.25. 00:37

Érdekes, hogy ahány EU ország annyi értékelés van.

http://www.euvonal.hu/index.php?…

Malacka88 # 2010.10.25. 16:45

sziasztok!

Tudom hogy nem teljesen ide vágó a kérdésem, de nem találtam olyan topicot, ahol feltehetném.

40%-os egészségkárosodásom van, semmilyen jutatást nem kapok.Milyen feltételekkel vállalhatok munkát?(hány órát, műszak).
köszönöm előre is a segítséget

jácintka # 2010.10.25. 17:55

Malacka88.
Én kapok járadékot, igaz 27.000-Ft
Én is 40 % os vagyok.

Malacka88 # 2010.10.25. 18:11

én nem járadékot akarok, hanem dolgozni, csak nem tudom hogy a leszázalékolás miatt van e valami feltétele ennek

Jancsika56 # 2010.10.25. 18:18

Malacka88.
40%-os munkaképesség csökkent, rendszeres szociális járadékot igényelhet.
Ha megigényli, kap 27000 Ft. Akármennyi órát dolgozhat, de ha keresete egymást követő 6 hónapban meghaladja a minimálbér 80%-át, megvonják a járadékot. Ha többet akarsz keresni, hosszútávon akkor jobb, ha be sem vallod, hogy munkaképesség csökkent vagy. Ha olyan a munkaadó meglehet egyezni vele valamilyen megoldásban.

Malacka88 # 2010.10.25. 18:26

köszi, csak ezt akartam tudni.ma voltam üzemorvosnál, aztán szórakozott.Járadékot nem kapok mert, pályakezdő vagyok, 5 évesen lettem cukros, ami miatt később leszázalékoltak.Szóval én így semmit sem kapok:)

kobeka # 2010.10.25. 22:19

malacka88 itt megtalálhatod a kérdésedre a választ.

http://www.meoszinfo.hu/index_06_03.php#p

vbartamonika@citromail.hu # 2010.10.26. 06:37

Sziasztok!

Sajnos a szociális járadéknak is feltételei vannak .Én tíz év betegség után se vagyok így most jogosult arra mivel az új jog szabály szerint az egészségkárosodás akkor történ mikor nem voltam kereső tevékeny.Mert felebeztem is és másodiknál amit tegnap kaptam meg akkor be telefonáltam a nyugdíjintézethez és mondta az ügyintéző,hogy az a baj az orvosszakértő annak idején nem állapította meg jóval visszamenőleg.De furcsa mert nem is állapíthatta meg mivel az akkori jogszabályok csak 3hónapot engedtek meg .Így ha nem nyerek a bíróságon a rokkan nyugdíjra akkor e véget is pereskedhet az ember jól ki van ez találva rosszabb az ember mint egy bűnőzö.

Seti # 2010.10.26. 12:27

Sziasztok!

Eddig csak olvastam itt, de most volna egy kérdésem:
tegnap kaptam meg a határozatot melyben elutasították a rokkantsági nyugdíj kérelmemet mert csak 40 %-ot állapítottak meg. Észrevettem azonban, hogy az egyik beadott leletem nincs felsorolva a többi között, pedig ez, ha figyelembe vették volna talán hozna nekem még 10 %-ot. Szeretnék fellebbezni a határozat ellen, kérdésem az, hogy milyen formai követelményeknek kell megfelelnem beadványomban? Mit kell tartalmaznia egy fellebbezésnek, hogy nehogy visszadobják nekem?

vbartamonika@citromail.hu # 2010.10.26. 16:08

Szia seti!

Fogsz egy lapot arra ráírod hogy felebezés adatok amik szerepelnek a határozatodban .
Én úgy írtam rá ,hogy sem én sem a háziorvosom nem értünk egyet a határozattal amit ők hoztak .
Mellékelve írd bele ,hogy kihagytak leletet amit nem néztek meg esetleg.
Minden adatodat írj rá ügyirat szám meg ilyesmi aláírva dátumozva .
A határozatodban le van írva hova adhatod be, és nézd meg nálam még úgy volt ,hogy azt egy példányban adtam fel.
Ajánlottan elsőbbségivel úgy gyorsabb.

Jancsika56 # 2010.10.26. 16:51

Valós történet!
57 évesen visszavettek 67%-ról, 42-re. Próbálok munkát találni így aztán rendszeresen nézem az állásokat, munkaügyi központ oldalán is. Volt egy állás, ami lakhelyemtől 6 Km-re van, 55 ezer forint bért ígért. Ezért gondoltam, hogy, ez egy csökkent munkaképességüknek szóló állás. Kiközvetíttettem magam a munkaadóhoz. A munkaadó előadta „nem tudja mért küldtek engem oda, ők Start kártyával rendelkező, maximum 40-41%-os munkaképesség csökkent, érrendszeri, cukorbetegségtől, depressziótól mentes stb. három műszakban dolgozó, de minimum havi két éjszakáshetet vállaló dolgozót keresnek”. Szerintem ezek az úgynevezett álrokkantak, akik veszik a szakvéleményt. Gondoltam talán rendben is lenne, bár start kártyám az nincs, de kiderült, hogy gépsoron 8 órás műszakban kellene dolgozni. Munkaadó azt is mondta „nekik igazából nappalra nem is kellene senki mivel arra annyi munkavállaló van, hogy folyót lehetne rekeszteni vele, és olyanokat vesz fel, akik után sok támogatást kapnak”.
A fentírtakat még azzal egészíteném ki, hogy a mindenkori kormány azt állítja, hogy feketén dolgoznak a csökkent munkaképességűek, mondván nem igaz, hogy a rendszeres szociális járadékból élnek. Sajnos igazuk van, mert nem élnek, hanem döglődnek, mint a partra vetett hal, az igazi betegek.

kobeka # 2010.10.26. 17:43

üdv Seti,

fellebbezni az I fokút 10 nap határidőn belül lehet.
Előtte érdemes lenne utána számolnod, hogy ami kimaradt az mennyit ér.

http://www.orszi.hu/index.php?…

üdv Jani55

az én határozatomban az áll:
A határozat felülvizsgálata...Munkaügyi Bíróságnál...30 napon belül...3pld. illetékmentesen. Az eljárás illeték és költségmentes...

veled hogy-hogy fizetettek?

jácintka # 2010.10.26. 17:48

Jancsika56 írásához
At alábbi népszava cikkel kezdődik a történet. "Rokkantország" Magyarország?

2010. június 23., 05:00
[A+ A-] [Nyomtatás] [Küldés e-mailben] Ossza meg!

A rokkantnyugdíjazással kapcsolatos számokat, arányokat eddig is ismertem, de más irányú érdeklődésem és tevékenységem következtében nem sokat elmélkedtem a rendszer összefüggésein. Az elmúlt hetekben a világhálón több alkalommal is olvastam a rokkantnyugdíjazás hazai helyzetéről. A 10 milliós Magyarországon megközelítőleg 800 ezren élnek rokkantnyugdíjból (több mint a felük még nem érte el az öregségi nyugdíjkorhatárt), az 5 milliós Szlovákiában pedig 70 ezren. Semmiképpen nem szeretnék beállni a "bezzeg Szlovákiában" hangoztatók sorába, de erre az ordító különbségre magyarázatot kell keresni, találni.
HIRDETÉS

Sajnos, mélyreható szakmai elemzésbe nem kezdhetek, hiszen nem vagyok sem társadalomtudós, sem orvos, sem nyugdíjszakértő, így írásom kizárólag a figyelem felkeltése céljából került papírra. Az, hogy a téma nem a szakterületem nem jelenti azt, hogy néhány konkrét megállapítást ne tehetnék.

Nem hiszem, hogy ilyen "bődületes" különbség van (a magyarok hátrányára) a két nép egészségi állapota között. Az sem valószínű, hogy Szlovákia ellátatlanul hagyja rokkant polgárainak százezreit! A jelentős differenciát - vélhetően - a társadalom szemléletében, a leszázalékolási folyamat feltételeiben és az eljárási módban, illetve a rokkant nyugdíjba vonulásban való érdekeltség területén kell keresni. (Talán érdemes figyelmesen tanulmányozni északi szomszédunk és más országok gyakorlatát. Ha nem is adaptálhatók egészében, azért néhány jól működő részelem biztos átemelhető.)

2010-ben a korhatár alatti rokkantnyugdíjasok havi átlagos ellátása csaknem 70 ezer forint, az éves - országosan e jogcímen - kifizetett összeg bőven meghaladja a 300 milliárd forintot. Szakemberek szerint a leszázalékoltak 5-10 százalékának nincs olyan betegsége, ami miatt nem végezhetne munkát Ha ez igaz, a mai szabályozási környezetben éves szinten 15-30 milliárd forint tűnhet el értelmetlenül és jogellenesen. Azt se felejtsük el: a rokkantnyugdíj-kifizetések alapját (elméleti szinten biztosan) jelentős részben a 40-45 évet dolgozók járulékfizetései fedezik. A szolidaritás elve tehát érvényesül, az egészségesek segítséget nyújtanak a rászorultaknak. Ez így is van rendjén. Az viszont irritáló, hogy a közös teherviselés elvével és gyakorlatával cinikusan és durva módon vissza lehet élni és valószínűsíthető: sokan meg is teszik. Ez előbb-utóbb oda vezethet, hogy a hosszú ideig fegyelmezetten fizetők "ráunnak" a járulékfizetésre, mondván: a sunyi módon megcsapolt közös kasszába nem érdemes befizetni.

Mennyit lehetne megtakarítani egy korrekt és korszerű szabályrendszer alkalmazásával? Talán további 15-30 milliárdot is? Nem tudom. Azt viszont bátran ajánlom az ambiciózus munkaügyi ellenőröknek, hogy a feketén dolgozó rokkant nyugdíjasokra fordítsanak több figyelmet, és jelentéseikben javasolják a "megfogott" személyek azonnali reaktiválását is. (Ha valaki képes 40 évesen, rokkantnyugdíjasként feketén dolgozni, próbálja meg nyugdíj nélkül vagy nyugdíjjal, de legális módon. Hátha sikerül.) A jövő szempontjából fontosnak tűnik, hogy a hosszú - 40-45 éves - szolgálati idővel rendelkezők érzékelhetően magasabb nyugellátásban részesüljenek, mint akik 20-25 éves szolgálat után rokkantnyugdíjasok lesznek. Ha ilyen irányú változás nem lesz, akkor értelmét veszti a hosszú szolgálati időben való érdekeltség és a nyugdíjkorhatár emelés is.

Középpontba kell állítani a rehabilitálhatóságra való törekvés kérdését is. Jelszó: a megmaradt képességekkel is vissza a munkaerőpiacra! (Ma a mintegy 400 ezer korhatár alatti rokkantnyugdíjasnak mintegy 10 százaléka dolgozik legálisan, holott vélhetően a háromnegyed része alkalmas lenne valamilyen munkavégzésre.)
Meggyőződésem, hogy abban az esetben a versenyszféra munkáltatói is nagyobb érdeklődést mutatnának, ha a társadalombiztosítási járulék jelentős csökkenésével preferálnák a megváltozott munkaképességük alkalmazását. Zsákutca a jelenlegi gyakorlat, nevezetesen: a húsz fő feletti vállalkozásokra rótt rehabilitációs hozzájárulás folyamatos és brutális emelése (idén a tavalyihoz képest ötszörösére emelték), nem szolgálja a célt és rendkívüli ellenérzést kelt munkáltatói körökben a "büntető adó" kivetése. A szabály: 20 fő feletti cégeknél akkor nem kell fizetni a fent jelzett hozzájárulást, ha a megváltozott munkaképességűek létszámának aránya a vállalkozás összlétszámához viszonyítva meghaladja az 5 százalékot.

Húsz fős vállalkozásnál ez egy főt jelent, nem foglalkoztatás esetén a befizetendő hozzájárulás: 964.500,-Ft/év/fő, azaz 20-as osztályközönként csaknem egymillióval ugrik a tarifa. Nesze neked ösztönzés, nesze neked társadalmi szolidaritás! Arról már nem is szólok, hogy bizonyos szakmákban - a tevékenység jellegéből eredően - nem is alkalmazható megváltozott munkaképességű személy. A hozzájárulás persze ez esetben is fizetendő. Törni kellene a szakértő fejeket az ösztönző és alkalmazható megoldáson.

Valószínű, hogy az életviteli szempontokat is be kell építeni a jövő rendszerébe. Nálam más elbírálás alá esik az, aki önpusztító életmódot folytatva 40-45 éves korára jut el a fizikai (és lelki) összeomlás határára és másként viszonyulok azokhoz az esetekhez, amelyeknél az egyén ilyen vonatkozásban vétlen. (Bizonyára nem egyszerű a pontos mérés, de törekedni kell rá, hogy egyre közelebb kerüljünk a hiteles diagnózishoz).

Hozzáértők szerint a rokkantnyugdíjazások számának növekedése nagyrészt a munkaerőpiac alakulásának következménye, azaz indirekt módon kimondják: egészséges emberek is hozzájuthatnak az ellátáshoz. Ezt a feltételezést erősítik a következő számok is: a korhatár alatti rokkantsági nyugdíjasok száma az 1991. évi 232 ezerről a 2009. évre 422 ezerre emelkedett, ez 20 év alatt 81 százalékos növekedést jelent. Jól kinézünk: összességében javuló életkörülmények és folyamatosan emelkedő átlagéletkor mellett csaknem megduplázódott a fiatalon - papír szerint részlegesen vagy teljesen munkaképtelenné válók és - nyugdíjba vonulók száma. (Az öregségi nyugdíjra jogosultak száma ugyanezen időszak alatt "csak " 18 százalékkal nőtt.) Érdemes lenne megvizsgálni (összehasonlítani), hogy a rokkantnyugdíjba vonulók és az öregségi nyugdíjba vonulók várható és tényleges élettartama miként alakult az elmúlt tíz-húsz évben. Mondjuk ki: a szóban forgó kérdéskör hosszú ideje a "rendezetlen" ügyeink számát gyarapítja. Mindenki beszél visszaélésekről és "sumákságokról", de csak ritkán "borul ki a bili". Szerintem is kényes kérdés a korhatár alatti nyugdíjazás szabályainak felülvizsgálata és esetleges megváltoztatása, de ebből nem következhet az ellentmondások és rendszerhibák agyonhallgatása. Nem hiszem és a jövőben sem akarom hinni, hogy hazánk polgárainak egyetlen célja, hogy minél hamarabb nyugdíjba meneküljenek.

Természetesen a rászorult és jogszerűen nyugellátást felvevőkre semmiféle negatív jelzőt nem aggathatok és nem is aggatok, elég baj nekik, hogy részben, vagy egészben elvesztették egészségüket és munkaképességüket. De a dörzsölt ingyenélők orrára azért - inkább előbb, mint utóbb - oda kellene koppintani. Sem a rafinéria, sem az orvosok "szociális érzékenysége", sem pedig a sokszor valóban kilátástalan munkaerő piaci helyzet nem adhat okot a leszázalékolási folyamat elnéző, nagyvonalú kezelésére. Hamis a megoldás, rossz az üzenet és a válasz: ezt mindannyian tudjuk!

A gyors és - reményeim szerint - hatékony beavatkozás azért is indokolt, mivel a munkaképes korú magyar lakosság aktivitási aránya 56 százalék körül van, ami a nemzetközi adatok tükrében rendkívül alacsony. Ennek az arányszámnak rövid időn belül hatossal kell(ene) kezdődnie. A már korábban említettSzlovákiában ez az arány 60 százalék fölötti, Európa gazdagabb és boldogabb felében 65 százalék körüli. A nemkívánatosan magas inaktivitás és az egészségi okból eredő (vagy arra hivatkozó) korai nyugdíjba vonulás közötti, vélhetően szoros kapcsolat valamennyi érintkezési pontját érdemes lenne feltárni és megismerni. Az alapos helyzetelemzést követően viszont határozott lépésekre van szükség, ezt követeli az igazság érvényülése iránti egyre erősebb társadalmi igény. Egyet ne tegyünk! Ne fogadjuk el, hogy az írásban szereplő intézményrendszer Magyarországon csak így működhet, ahogy most, és nem lehet beavatkozni! Intenzív jogalkotási periódus előtt állunk, van mód arra, hogy a jelenlegi - rossz végeredményt produkáló - gyakorlatot jó irányba tereljük. Mindannyian tudjuk: itt az ideje, hogy a közösségi pénzeket újraosztó rendszerek működése áttekinthető és igazságos legyen. Lehet húzni-halasztani a korrekt megoldást, de fölösleges. Emberséges és jól átgondolt rokkantnyugdíjazási rendszerről álmodom, türelmetlenségemmel a hozzáértők szívére és eszére szeretnék hatni. Általam is ismert kiváló szakértők dolgoznak e területen, adjunk nekik megbízást az átfogó elemzésre és a szakmai javaslattételre. Ezt már csak a bátor és határozott cselekvésnek kell követnie!

Dávid Ferenc, Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége /

Seti # 2010.10.26. 19:16

Kedves kobeka és vbartamonika !

A fellebbezésem végül az ügyfélkapun keresztül adtam be, erre már a határozatban is felhívták a figyelmemen (mármint, hogy így is megtehetem)
Némi technikai problémám azért volt, mert az ügyfélszámnak nem annyi rubrika volt hagyva, mint ami a határozatomon szerepelt, de azért megoldottam.
A 40 % a következőkből jött össze:
csigolya összeroppanása: 25%
gerinc instabilitása: 12 %
enyhe depi: 9%
Ezek összege súlyozottan 40 %.
Ezt szeretném még kiegészíteni bno: j4500 főként allegriás asztmával. Megnéztem már korábban is az orszi honlapján fellelhető, és kobeka által belinkelt számítási módokat. Ezek alapján úgy vélem max 15 %-még összejöhet belőle, de persze ez az én számításom. Kedves Kobeka! valószínűleg félreértetted, ez az első fokú határozat fellebbezése, fizetésről én nem írtam.

kobeka # 2010.10.26. 20:12

üdv Seti

a fizetésről írt részt nem neked írtam...

Az allergia: nekem is van elég súlyos (pollen, virágporok állatszőr,stb.) kora tavasztól késő őszig. Gyógyszer sem tökéletes, csak csillapítja.

Légúti egészségkárosodásomra, fő betegségként 20%-ot kaptam, de emellett van tüdőfibrózisom is, és a csattanó, hogy volt tüdőembóliám is, amibe majdnem belehaltam az utolsó lebenyem éppen nem telt meg vérrel. A tüdőm 40%-ban elpusztult.

Szerintem kapsz egy véleményt, hogy poros helyen nem dolgozhatsz. De azért ne add fel.

Csodálkozom, hogy a gerincedre ilyen keveset kaptál. Az ismerőseim között van aki perre vitte és kapott 50%-ot rá.

iren55 # 2010.10.27. 07:00

Seti! Ha van a lakóhelyeden Családsegítő, menj be hozzájuk és kérj segítséget. Nekem az összes hivatalos ügyet /fellebbezés, kérelem / ők írták meg. Üdv Iren55

Arana # 2010.10.27. 13:29

Kellene keresni egy ügyvédet aki mindenkit képviselne az ORSZI ellen . Így a költségek megoszlanának. Vagy ez hiú ábránd ?