Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


csemma78 # 2015.07.04. 04:25

Én közben pénteken megkaptam az új kártyámat, ideigleneset kértem,de már a rendeset küldték.

BJúlia # 2015.07.03. 10:56

Így van Tom12
előző ezzel kapcsolatos hivatalos tájékoztatómban írtam erről, és kezdeményeztem Onyf közlemény kiadását, és ez megtörtént.
http://cst.onyf.hu/hu/

luck-666 # 2015.07.03. 09:18

már megtaláltam

luck-666 # 2015.07.02. 21:59

ide linkelnéd,hogy ezt hol találtad meg?

Tom12 # 2015.07.02. 18:04

Viszont az Országos Nyugdíjbiztositási Főigazgatóság honlapja meg ezt írja:

Tisztelt Ügyfeleink!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy azon személyek, akik a közforgalmi személyszállítási utazási kedvezményekről szóló 85/2007 (IV.25.) Korm. rendelet 8.§-a alapján a magasabb összegű családi pótlékban, fogyatékossági támogatásban és vakok személyi járadékában részesülnek ezáltal utazási kedvezményre jogosultak és a kártya formátumú utazási igazolványuk 2015. június 30. napján lejár, továbbá az új kártya formátumú utazási igazolványukat ezen időpontig nem kapták kézhez, a 2015. június 30. napjáig érvényes igazolványukkal 2015. július 16. napjáig a lejárt kártya birtokában érvényesen utazhatnak a (BKV, a MÁV START valamint a Volán járatain).
A közigazgatási szervek területi integrációjával összefüggő jogszabályok 2015. 04. 01.-i módosítása következtében a kártyák előállítása a Magyar Államkincstártól az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság feladatkörébe került.
A 2015. 06. 30-án lejáró kártyák cseréjének mennyiségére tekintettel a postára adás és megérkezés időpontjainak lehetséges késedelme miatt az illetékes személyekkel történt megállapodás értelmében a 2015. június 30. napján lejáró kártyákat 2015. július 16. napjáig a közlekedési vállalatok érvényes igazolványként fogadják el.
A kártyacserével összefüggésben az ügyfeleknek teendője nincs. Az új kártyákat 2015. július 16. napjáig minden érintett ügyfél megkapja.

Családtámogatási Főosztály

csemma78 # 2015.07.02. 16:59

Tom12!!!

Én még junius 23.-án kértem ideiglenes hatosagi igazolvanyt, azt mondtak,h 7 napon belul kikuldik, még mindig nem érkezett meg és itt sem fogadja el a volan a lejart kartyat!!!

Tom12 # 2015.07.02. 15:03

Sajnos a VOLÁNBUSZ Zrt. nem fogadja el a 2015 06.30.-n lejárt hatósági igazolványt.
Kénytelen voltam teljes árú jegyet vásárolni.

Sunay # 2015.07.01. 09:35

Tisztelt Szakértő.
2014.szeptember 21-én voltam özvegyi nyugdíj felülvizsgálatom, minden orvosi papíromat elvették és nem adták vissza. A mai napig nem jött semmilyen határozat.(szerencsére az özvegyi nyugdíjat kapom). Az orvosi papírjaimra szükségem lenne.
Mit tegyek? Várjak türelmesen?
Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel Sunay

BJúlia # 2015.06.29. 19:04

Tájékoztató szakterületemen:

MAI ONYF hivatalos írásos (email) tájékoztatója a 2015.06.30-án lejáró hatósági igazolványokról

BKV-val a MÁV-START-tal és VOLÁN Egyesüléssel egyetértésben a 2015. június 30-án lejáró igazolványokat 2015. július 16-áig elfogadják.

2015. április 1-jétől a fogyatékossági támogatásban részesülők részére az
utazási igazolványt az ONYF készíti el és a Kormányhivatalok küldik meg az
érintett személy részére.
Ez alól kivétel, akiknek az igazolványa 2015. június 30-án lejár, ők közvetlenül az ONYF-től - terv szerint - legkésőbb 2015. július 6-áig kapják meg az igazolványt.

Ideiglenes hatósági igazolványt azonban 2015.
április 1-jét követő időszakban, kérelemre bárkinek kiadtak, aki
fogyatékossági támogatásban részesül és kérte, vagy kérheti jelenleg is.

pinyman # 2015.06.28. 09:35

tiszteltt szakerto szeeretnek erdeklodni a mak altal kiadott utazasi hatosagi kartya irant mert 2015.06.30. lejar es mivel kecskemeten lett kiallitva de szigetszentmikloson lakom tartozkodom de mak hivatalosan let ertesitve rola . de en meg nek kaptam meg az ertesito levelet . sem papir alapu potkaryat sem kaptam . most ijenkor mi a teendo. mivel nem vagyok bejelentkezve szigetszentmiklosi cimre csak az alando es ideglenes lakcimem kecskemet szerepel de a kiemelt csaladipotlekot. szigetszentmiklosi cimre fojositjak es itveszem att. postai uton akor valoszinu hogy ide postazak ki a kartyat is szigetszentmiklosi tartozkodasi helyre ezt szeretnem megtudni . elore is koszonom. PITYMAN.

csemma78 # 2015.06.27. 06:30

Itt talalhatoak a telefonos elerhetosegek:

http://www.allamkincstar.gov.hu/…call-center/

A családtámogatási call center számait nézd!!

csemma78 # 2015.06.27. 06:24

Csabesz666 !!!

A pontositas kedveert, nem akarlak osszezavarni...

Tehat legkorabban a kartyad lejarata elott 10 nappal kerheted a papiralapu potkartyat.
De mivel neked mar mindjart lejar, hetfon reggel hivd fel oket nyugodtan.
Az uj kartyak már 10 evig ervenyesek lesznek.

csemma78 # 2015.06.27. 06:13

Csabesz666!!!

Nekiem is most jar le 30.-án a kartyam.
Fel kell hivni a kozponti szamukat ,amit a MAK honlapjan talalsz, én is ezt tettem, lejarat elott max. 10 nappal és akkor kiallitanak egy ideiglenes papiralapu kartyat,ami ervenyes addig,amig az uj tipusu plasztikkartyak meg nem erkeznek.
Sajnos még csak most gyartjak oket.
Én most kedden hivtam oket, azt mondtak 1 het alatt itt lesz az ideiglenes papir, remelem keddig megkapom.

nico56 # 2015.06.26. 12:55

bsu55!
Ide ird a kérdésedet B.julia szakértőnek http://www.versenykepesseg.eu/

bsu55 # 2015.06.23. 14:50
Üdvözlök mindenkit! Szeretném, megkérdezni hogy a párom
  • bányászjáradákos --márciusban strokot kapott azóta járóképtelen, bal oldala sérült,nem tudja használni,Súlyos mértékű.Tolószékbe kényszerült.A kérdésem az lenne hogy jár-e neki valamilyen járadék--segély.Én magam is nyugdíjas vagyok.

Válaszukat várom.

Köszönettel: bsu

luck-666 # 2015.06.23. 14:30

Egyenlőre nem lesz,ha "drágalátos kormányunk" engedélyezi,akkor talán majd ősszel

csabesz666 # 2015.06.23. 11:52

2015.06.30 án nekem is mint sokaknak lejár az Államkincstár álltal kibocsájtott hatósági igazolvány...... a mai napig semmi értesítást nem kaptam, valaki kapott-e már új plastic kártyát, vagy értesítést?

Ditti56 # 2015.06.14. 22:08

Tisztelt Szakértő Asszony!

2011.december 12-ig III. csoportos, végleges rokkantsági nyugdíjas voltam, mely a jogszabályok változása miatt rehabilitációs ellátásra változott.
Bevelőszülői jogviszonyt létesítettem, és szeretnék érdeklődni, hogy ezt be kell-e jelenteni a munkaviszonyként a Nyugdijfolyosítónál?
Válaszát előre is köszönöm, üdvözlettel: Ditti56

nagyi57 # 2015.06.13. 18:06

Kedves B.Julia

Nagyon köszönöm előre is a tájékoztatást.

Üdv

BJúlia # 2015.06.13. 09:27

Nagyi, tiszavirag, és Mindenki
A T/5052 javaslat saláta törvény
(neve: egyes szociális és gyermekvédelmi tárgyú törvények módosításáról ) több jogszabályt módosít:

- a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény (a továbbiakban: Mmtv.)

A szociális és gyermekjóléti szolgáltatások terén tett módosítások közül kiemelendő a házi segítségnyújtás szolgáltatás átalakítása;
a pályázati úton, finanszírozási szerződéssel finanszírozott szolgáltatások – „normatív” támogatási rendszerbe visszakerülnek. A pályázati rendszer megszüntetésével az érintett szolgáltatások fenntartói ismételten a költségvetési törvény által meghatározott feltételek szerint fognak támogatásban részesülni.
Az előterjesztés az említetteken túl több, a jogkövető magatartást ösztönző módosítási javaslatot is tartalmaz. A Gyvt. módosításának további célja, hogy a kapcsolati erőszak áldozatait segítő ellátórendszer speciális eleme, a titkos menedékház nevesítetten megjelenítésre kerüljön a törvényben.
Mmtv. módosítása a megváltozott munkaképességű személyek felülvizsgálatában egyes, az öregségi nyugdíjkorhatárt 5 éven belül elérő személyek mentesítését célzó változtatásokra tesz javaslatot;
az egységes jogértelmezés érdekében egyértelművé teszi, hogy a rokkantsági ellátásban részesülő személyeknek – a rehabilitációs ellátásban részesülőkhöz hasonlóan – az egészségi állapotukban bekövetkezett tartós változásról értesíteniük kell a rehabilitációs hatóságot.

EZ utóbbi (Mmtv módosító) 2015.08.01-től lesz hatályos a javaslat szerint, a fentiek közül különböző a hatályba lépés dátuma.

DE MÉG NEM JELENT MEG Magyar Közlönyben (MK), CSAK HA MEGJELENIK, akkor JOGSZABÁLY, és akkor látjuk majd, mit fogadtak el.

Mindig követem a megváltozott munkaképességű személyeket érintő jogszabályok változását, szakmai honlapom NAPRAKÉSZ.

Ha megjelenik MKban, röviden tájékoztatok, ezt nyugalom.


(Megjegyzem, nem volt egyeztetés civilekkel, LÉNYEGES szakmailag 2011. végétől kifogásolható részek továbbra is benne maradtak, amelyek esetén igazából teljesen újat kellene alkotni, valóban alkotni, mert nekem az alkotásról, jogalkotásról más fogalmaim vannak, mint amit tapasztalok. Pl. olyan című saláta törvényben van a Mmtv módosítás – nem először 2012. óta – ahol semmi helye szakmailag, jogilag és nem keresném ott normál esetben. De ez nem is lényeges, sokkal fontosabb lenne a partneri együttműködés mindenhol, az egész országban mindenkinek szüksége lenne egy interperszonális jártasság-, és kapcsolatépítő tréning.)

Továbbra is megtisztelnek konkrét kérdésekkel, szakterületemen: felülvizsgálat, ellátások, foglalkozási rehabilitáció, jogszabályi háttérrel válaszolok rehab gazd szakértőként önzetlenül, email címem weblapomon http://www.versenykepesseg.eu/

Mennem kell, szép hétvégét

nagyi57 # 2015.06.08. 18:03

Kedves tiszavirág

Köszönöm szépen akkor reménykedek augusztus másodikán töltöm a 60 évet szép ajándék lenne. Üdv

tiszavirág69 # 2015.06.08. 14:56

Kedves Nagyi !
én is annyit tudok, amit bemásoltam,
egyértelműnek látszik
augusztus elsejétől lép hatályba, ha pénteken
megszavazzák,,,
ha megkapjuk a határozatot a rokkant ellátásról
az lesz a biztos :)

BJúlia # 2015.06.07. 12:22

Terike
C2 minősítés esetén alanyi jogon nem jogosult közgyógy ellátásra a 1993.évi III.tv. szerint, rehab gazd szakértőként tájékoztatom:
sajnálom.
Jövedelmi feltételekkel normatív alapon lehet jogosult vagy települési támogatás néven adhat a Járási hivatal az említett tövény értelmében és a helyi önkormányzati rendelete alapján.

Yamahalaci
2012től nincs I.II cs.rokkant személy, átnevezték a 2011.évi CXCI.tv. (Mmtv) alapján rokkantsági ellátottá. A 2011.12.31. előtt I.cs. rokinyugdíjas jelenlegi minősítési kategóriája E, a volt II.cs. rokinyugdíjasé pedig D minősítés, ha ugyan azt a kategóriát minősíti bizottság, akkor marad kb.ugyan az ellátása összege (picit magasabb is lehet) (együtt értelmezve a 3§ és 12§ és 33/A§ megfelelő bekezdéseit és pontjait, itt nem részletezem.
A lényeg, természetesen a bizottság véleménye alapján hoz határozatot hivatal (amit előre nem tudhatunk), amely vélrménytől hivatal nem térhet el.
Az ellátás összege az átlagjövedelemtől (ez mindenkinek más lehet) és a bizottság által véleményezettt egészségi állapot, %os mérték, minősítéstől függ.

Ha konkrét kérdés van, vagy határozatot kapott valaki, továbbra is számíthat szakmai tudásomra rehab gazdasági szakértőként,
emailom megtalálja szakmai weblapomon a kapcsolatnál.http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674
megtisztel megkeresésével, jogszerű-e, van-e jogalapja fellebbezésnek, mit tehet, mit nem, milyen jogszabályok vonatkoznak esetére, ha van jogalapja, megírom helyette fellebbezést, keresetet, beadványt ....szakterületem foglalkozási rehabiltáció, felülvizsgálat, ellátások.

Szép hetet

nagyi57 # 2015.06.06. 14:26

Kedves tiszavirág69

Szeretném tudni, hogy jól értelmeztem-e 60 éves vagyok
2009 óta véglegesített az új törvény alapján már nem rokkent nyugdijjas beadtam én is a kötelező jelentkezésemet a komplexre eddig még nem hívtak, de ezek szerint mivel nekem 4 évem van az öregségihez képest akkor már nem is fognak hívni. Egy kicsit hosszú mondat lett. A választ köszönöm.

Szalmakalap # 2015.06.04. 15:28

Maya56!

Én is csak mezei olvasó vagyok itt. A nyugdíjat mindenképpen a Nyugdíjfolyósítótól fogod kapni, a levélben az elszámolás is szerepelni fog.