Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


tiszavirág69 # 2015.08.12. 10:42

segal001!
megírnád pontosan melyik hónapban születtél !?
a 102-es m.k.-ben megjelent a törvény, amely alapján a nyugdíjkorhatárhoz 5 éven belül már nem hívnak.

  • ha pl.56 januári vagy, akkor júliustól Rád is érvényes kell legyen a törvény
megrokkant # 2015.08.12. 10:33

sega001. Melyik megyébe laksz a megjött behívoddal kapcsolatba. Én is várom a behívott csak azért érdeklödöm. Ha 2011.decemberi törvény nem lenne akkor nekem se kellene mennem.De sajnos van.

segal001 # 2015.08.12. 10:24

Üdv. Annyit szeretnék csak mondani, hogy ma jött a behívó a vizsgálatra. Már 2006 óta végleges voltam, és 9 évig nem szóltak hozzám.Én egy percig se hittem azt hogy nem fognak behívni, mert nem hittem nekik amit mondanak. Azért írom csak, mert arról volt szó, hogy nem hívják be a véglegeseket. És én már 59 éves is elmúltam, mivel 56 ban születtem.Úgy hogy nem tudom egyáltalán kik vannak biztonságban. További szép napot.

carlos44 # 2015.08.11. 10:15

Üdv!Segítséget szeretnék kérni,hogy üzemi balesetem volt,milyen járadékra vagyok jogosult,34 éves vagyok,mert a baleseti járadék kevesebb lenne mint a reh.járadék,mivel heti 20 órában voltam bejelentve.Vagy ezt a nyugdíjfolyósító dönti el?

Clarissima # 2015.08.10. 11:14

Szeretettel üdvözlök mindenkit! Ígértem egy eredményt, bár azt nem tudom, hogy mennyi időre időre kaptam meg, mert a határozat nincs még a kezemben.
ÖEK: 75% (maradék: 25 %), - D. kategória, ami

    • előtte ÖEK: 78% volt E kategóriával, bár azóta "szépen" gyarapodtak a kórságaim.

Azt hiszem, ez a változás nem fogja befolyásolni az eddigi ellátásomat.

Lacaca # 2015.08.09. 06:01

Köszönöm szépen a segítséget, az érdekelt szomszéd néni nevében is.

év57 # 2015.08.09. 05:01

34. § (1) Az Mmtv. 38. § (1) bekezdés a) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
(A 23–24. § alkalmazásában)
„a) a  33.  § szerinti felülvizsgálattal érintett személyek esetében a  felülvizsgálat alapján hozott jogerős döntést
követő harmadik hónap első napjáig, a  38/C.  § szerint a  komplex minősítés alól mentesülő személyek esetében
a rokkantsági ellátás időtartama alatt,”
(megváltozott munkaképességű személynek kell tekinteni azt a  személyt is, aki 2011. december 31-én a  foglalkoztatás
elősegítéséről és a  munkanélküliek ellátásáról szóló 1991. évi IV. törvény 42. és 42/B.  §-a szerint megváltozott
munkaképességű munkavállalónak minősült vagy foglalkoztatása alapján a  munkáltató 2011.  decemberében
megváltozott munkaképességű munkavállalók foglalkoztatásához nyújtott költségvetési támogatásban részesült.)
(2) Az Mmtv. 38. § (3) bekezdése a következő f) ponttal egészül ki:
(A 25. § alkalmazásában rehabilitációs hatóság komplex minősítése szerinti megváltozott munkaképességű személynek
kell tekinteni)
„f) a 38/C. § szerint a komplex minősítés alól mentesülő személyt is az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig.”
M A G Y A R K Ö Z L Ö N Y • 2015. évi 102. szám 17615
35. § Az Mmtv. a következő 38/C. és 38/D. §-sal egészül ki:
„38/C.  § A  32.  § (1)  bekezdésében foglaltak alapján rokkantsági ellátásban és a  33.  § (1)  bekezdésében foglaltak
alapján rehabilitációs ellátásban részesülő személy esetén, ha

  1. az ellátást megállapító vagy a korábbi felülvizsgálati eljárás során hozott döntésben meghatározott időpontban

esedékes, vagy

  1. a 33. § (6) bekezdése szerinti

felülvizsgálati eljárás megindításának időpontjában az  öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig hátralevő időtartam
az  5 évet nem haladja meg, a  rehabilitációs hatóság a  komplex minősítés elvégzése nélkül az  ellátás változatlan
összegű, rokkantsági ellátásként történő továbbfolyósításáról dönt.
38/D.  § Az  egyes szociális és gyermekvédelmi tárgyú törvények módosításáról szóló 2015. évi CXXXIII. törvénnyel
megállapított 19.  § (1a)  bekezdését és 38/C.  §-t a  2015. augusztus 1-jén folyamatban lévő felülvizsgálati
eljárásokban még nem kell alkalmazni.”

év57 # 2015.08.09. 04:54

Kedves Lacaca a T/5052 a közlöny 102 számába volt még júliusban. A 34-es §-tól olvashatod.

http://www.magyarkozlony.hu/lap-kereses?…

Lacaca # 2015.08.08. 13:37

Kedves Mindenki
Megjelent a Közlöny 115. száma.
A T/5052-ről ír valami rokkantakat érintőt, vagy törölték a tervezetből?
Szociális foglalkoztatásról is van benne valami.
Én gyakran félreértelmezem a jogi szövegeket, aki ért hozzá, egy mindenki számára érthető ismertetőt legyen szíves írni. Köszönöm az érintettek nevében is.

BJúlia # 2015.08.07. 19:42

Itt vagyok ismét, még kicsit nem tesz jót ez a hőség, mint másnak sem, de összekapartam magam (kicsit a a segítőnek is segítségre volt szüksége, hát ez van, nem vagyok egészséges én sem, rosszabb az állapota az embernek, gondjai vannak, de a felhők után kisüt a nap)

A kedves szavak segítenek,
köszönöm Clarissima neked is,
természetemből adódik a segítség nyújtás

Abban a pillanatban, hogy már nem küzdünk egymásért, eltűnik belőlünk minden emberség.~ 2012. c. film
Boldoggá tesz, hogy ilyen összetartó, egymásért cselekvő, és egymásra odafigyelő emberek vannak itt. Örülök, hogy eddig is és ezután is tehetek Mindannyiójukért szaktudásommal, ha van rá igény és egészségi állapotom megengedi.
Szakmai honlapomon tájékozódhat, ha konkért kérdése van, email keressen kérem.

Útmutatást nyújtok szabadidőmben
jogszabályokban eligazodásban szakterületemen (ellátások, felülvizsgálat, foglalkozási rehabilitáció), rehab gazd szakértőként
eddig is mobilon diktáltam email válaszokat állapotom miatt,
szabadidőmben, aki megtisztelt, köszönöm.

Terike,
ha azt írták szakvéleményben, hogy C2 minősítés, felülvizsgálata nem szükséges, akkor a jelenlegi jogszabályok alapján nem szükséges felülvizsgálat értelem szerűen.

Azonban ne felejtsük, hogy kérelemre történhet felülvizsgálat, ahogy eddig is és jöhet egy újabb törvény, amely bizonyos csoportokat felülvizsgálatra kötelez, ill. a Hatóság bármikor eljárhat ilyen ügyben, ahogy eddig is.

DE most annyira le van terhelve a Hivatal, hogy az egyértelműen nem rehabilitálható eseteket, pl. 5 évvel a nyugdíjkorhatár előttieket (átnevezett rehabosok, és rokk.ellátottak), már mentesítik a felülvizsgálat alól ez év aug.1-től, és
van egy előterjesztés, amely szintén inkább a Hivatal munkáját könnyíti, de erről korai beszélni, és mivel gyakorlata nincs, hiszen új törvény, így inkább szokás szerint csak akkor írok róla, ha már Magyar Közlönyben megjelenik, szerintem mielőbb, mert Hivatal nagyon leterhelt, kevés az orvosszakértő (érthető okból, már írtam erről, Ombudsman is foglalkozott ezzel).

George7936
A bizottság 2012-től: Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal (NRSZH) természetesen.
A bizottság véleménye alapján és 2011. évi CXCI.tv. (Mmtv) szerint állapít meg megvált.munkakép.személyek ellátásait vagy utasít el a Rehabilitációs Hatóság (Fiumei út 19/a 1081 fellebbezés esetén, igen itt van a Nyugdíjbiztosító Igazgatóság címe is, de épületen belül máshol van, és nem is ugyan az a feladatköre)
Fellebbezés esetén tehát ide kell írni budapesti esetén első fokra mindig ide kell címezni de másod fokot kell megszólítani, ....hosszú.

De a Rehabilitációs Hatóság budapesti helyszíne, ahol beadni kell a megváltozott munkaképességű személyek ellátásait, és ott hoz határozatot Hatóság, az a III.Váradi u.15. Budapest

Hogy mikor mit tehet, hova, hogyan, azt adekvát ismerni kell, és persze a tények ismeretében útmutatást nyújtani, amelyhez először tudni kell tisztázni a tényeket, mert ez alapján ad útmutatást a rehab gazdasági szakértő, menedzser.

Én nagyon szeretem az embereket, és a foglalkozási rehabilitációt, mint aktív munkaerő-piaci eszközt, a társadalmi befogadás eszközét, a versenyképesség forrását.
Várom email konkrét kérdéseket szabadidőmben.

Persze a legjobb lenne fizetőképes kereslet a Munkaadóktól, értékelve ezt a szaktudást, hát majd egyszer csak,....
http://www.versenykepesseg.eu/

bubus2335 # 2015.08.07. 16:45

köszönöm szépen a válaszokat,de be voltam 1980 óta Tb-t fizettek utánam.csak az elmúlt 2 évben voltam 4 illetve 6 majd 2 órásra be jelentve,ha ugy számítom 34 évem van folyamatosságom.

tiszavirág69 # 2015.08.07. 15:20

bubus2335!
A leszázalékolással nem lesz baj szerintem,
sajnos a betegséged adott hozzá, de a jogosultsági idővel lehet baj.
5 éven belül legalább 1095 napon,
vagy 10 éven belül legalább 2055
vagy 15 éven belül legalább 3650 napon át biztosított volt

ha nincs meg az idő, hiába nyilvánítanak orvosilag
rokkanttá-ellátást nem fogsz kapni,
szerintem máris jelentsd fel a munkáltatódat!

bubus2335 # 2015.08.06. 19:31

Tisztelt fórumozók kérdéssel fordulok önökhöz.2015 márciusában nyirokmirigy tumort diagnosztizáltak nálam.Kemoterápiás kezelést kapok.A házi orvosom javaslatára be nyújtottam a leszázalékolási kérelmemet saját jog címén.2014.dec 15-ig aktívan dolgoztam.50.éves nehéz fizikai munkát végző férfi vagyok(kubikos munkás)Milyen eséllyel százalékolhatnak le?Táppénzt ez idáig nem kértem mert ki derült,hogy csak 2 órával voltam be jelentve.Így olyan volt mint,ha nem is dolgoztam volna.És még azt szeretném meg kérdezni,hogy 1980 szeptemberétől dolgozom.Ez bele-e számít a el bírálatban vagy sem?köszönöm előre is a válaszokat.Tisztelettel.

csutoka # 2015.08.04. 13:37

Sziasztok !
A kerelmemet a Rehab.hatosaghoz 2014.nov.5.-en adtam be. Majd 2015.apr. 7.en voltam vozsgalaton. EZ ido alatt aktiv koruak ellatasat kaptam. 2015.jul 31.-en jott a hatarozat. 2015.jun.24 rokkantsagi ellatast allapit meg.Az akziv kotuak dllatasat 3015.jun.23.-an lett megszuntetve.A kerdesem. A rokkantsagi ellatasom tobb mint az aktivkoruak. A hatarozatban az van , hogy Amennyiben a rokkantsagi ellatasra jogosult azon a napon, amelytol a rokkatsagi ellatas megallapitasra kerulne tendszeres rendszeres penzellstasban reszesulaz ellatas a rendszeres penzellatas megszuntetesenek napjat koveto naptol allapithato meg !! Nekem senki nem mondta , hogy mondjam vissza az aktiv koruak ellatasat. Akkor most visszamenoleg nem akarnak fizetni ? Nem ertem igazabol.Valaszotokat halasan koszonom !

Terike # 2015.08.01. 10:41

Kedves Business Law!

Köszönöm a válaszodat, és a kedvességedet.
Ezek szerint ha valaki C2-be kerül azt már soha nem fogják vissza hivni bizottságra.

Clarissima # 2015.07.30. 21:20

Szeretettel üdvözlök Minden kedves Fórumozót!

Bár fel-fel néztem, régen írtam hozzászólást. Sorban olvasom a csúszásról, az azzal kapcsolatos kérdésekről. Az én esetemben ez 2 év 5 hónap volt!

2012-ben voltam felülvizsgálaton, de én beadtam az állapotrosszabbodást mivel volt és ezt tanácsolták, de ennek ellenére nagyon szorongtam. Akkor a korábbi III. csoportú végleges rokkantságim változott rokkantellátásra 78%-os egészségkárosodással, amit kőkemény 10 hónapra kaptam meg, de csak most hívtak vissza.
A felülvizsgálaton semmi extra nem volt -egy orvos és egy asszisztens volt és kedvesek voltak-, tőlem is előre elkérték a papírjaimat és kint kellett várnom. A vizsgálat szinte nulla volt, utána megint kint kellett várnom. DE miután NEM KÜLDTEK ÁT A REHAB. SZAKÉRTŐHÖZ, azt mondták, hogy készen vagyok, mehetek haza, azt feltételezem, hogy nem fognak "bántani".

Én nem tudok róla, hogy megváltozott volna a rendszer és visszarángatnák az embert a rehab vizsgálat miatt... Eddig mindig egymás után volt és házon belül.

Tud valaki ebben változásról?

Az extra cucc csak annyi volt, hogy amikor elindultam haza (már készen voltam!), valahol a folyosón lapátoltak össze. A mentő elindult velem a bal. sebre, de az ideggyógyászaton kötöttem ki agyérgörcs tüneteivel, ahol azonnal az intenzívre irányítottak. Nesze neked, itt volt stressz eredménye, ami nagyon nem hiányzott nekem!

Majd megírom az eredményt, hátha segít valakinek.

Drága B. Julcsi! Neked jobbulást kívánok! Még mindig Te vagy a világ legtüneményesebb és legönzetlenebb szakértője! Sokszor eszembe jutottál, de nem akartalak zavarni!

Szép álmokat kívánok mindenkinek!

Terike # 2015.07.30. 12:45

Tisztelt B.Júlia!

Április 17-én történt Komplex vizsgálaton C2 minősítést kaptam, és azt írták rá a papíromra, hogy további felülvizsgálat nem javasolt. Aug.1-től rokkantsági ellátást fogok már kapni, eddig rehab ellátás volt.
Szeretném megkérdezni mit jelent az, hogy további felülvizsgálat nem javasolt.Nem kell többet menni a bizottságra?
Köszönöm!

georges7936 # 2015.07.29. 12:54

Tisztelt Fórumozók!

Rokkantsági ellátásban részesülök,de most csak arra lennék kiváncsi,hogy mi a neve annak a helynek(Budapesten),ahol orvosi vizsgálat történik?NRSZH vagy van már újabb elnevezése? Valamint egy pesti beteg,honnan kapja a behívóját?(Nyugdíjbiztosító Igazgatóság-Fiumei út)-vagy más pontos elnevezést tudna-e valaki válaszként nekem leírni.

Előre is köszönöm.

boribori # 2015.07.29. 11:24

Kedves B. Júlia!
Köszönöm a válaszát. Sokat segített!

BJúlia # 2015.07.28. 19:35

Köszönöm türelmüket, megírtam minden email választ mára, még erősödnöm kell,
megtiszteltek.

boribori
Ön rszj-s rendsz.szoc.járadékban részesülő volt 2011.dec.31-ig, jelenleg 59 éves elmondása szerint, vagyis 2012-től átnevezték ellátását rehab ellátássá ugyan olyan összegben.
Rszj mellett végzett munka nyugdíj jogosultságot jelent ugyan úgy, mint rehab ellátás mellett végzett munka, de
MÁS a jogosultság ideje a nők kedvezményes nyugellátása esetén és a szolgálati idő és átlagkereset által kiszámított kedvezményes nyugellátás összegének számítása.

Ha benyújtja igényét a nők kedvezményes nyugellátása iránt, akkor előbb azt állapítja meg Nyugdíjbiztosító Igazgatóság, hogy jogosult-e a kért ellátásra 1997.évi LXXXI.tv. szerint. Vagyis rendelkezik-e a szükséges jogosultsági idővel, amelybe nem számít bele, csak az aktív munkaviszonyban töltött idő,
majd ezután, ha jogosult a nők kedvezményesére, akkor számítják a továbbiakat a szolgálati idő és átlagkereset alapján. Ha nem rendelkezik a jogosultsággal, akkor nem számolnak semmit, hanem elutasítják kérelmét, az indoklásba részletesen benn van minden.

Ez bonyollt számítás az ilyen, az ügyintézőnek is egy számítógépes program segít, ő bearja a leellenőrzött adatokat (Nav), és a program kiszámolja.

Meg kell igényelni, amikor úgy véli, és az illetékes hatóság vagy megállapítja vagy elutasítja.

Weblapomon található emailon megtalálnak, nem mindig tudom még követni a fórumon kérdezőket, kérdéseket egészségi állapotom miatt.
Igyekszem.

Fontosnak érzem, hogy a hivatalok munkáját is segítem, ha útmutatást nyújtok Önöknek, de Önök döntését is segítem, és segítem esetlegesen a Munkaadókat is, hogy sérült embert foglalkoztassanak, a társadalmi befogadást, a foglalkozási rehabilitáció működését, boldogan teszem, ha tehetem, ahol tehetem.
(már csak szabadidőmben, nem én választottam, mint ahogyan állapotunkat sem mi választottuk)

Jóéjt

mese1 # 2015.07.27. 17:59

Tisztelt B.Julia,

Azt szeretném megkérdezni Öntől, hogy /határidő elmulasztása miatt / az igazolasi kérelem benyujtását követően a hatóság hány napon belül hozza meg döntését? végzését? /30nap?/

Válaszát előre is köszönöm szépen.

boribori # 2015.07.27. 16:22

szafika!
Én már össze számoltattam az éveimet és a ténylegesen ledolgozottak után 2 év múlva meg lesz a 40 évem.
Ami ellátást kapok, az nem rokkant nyugdíj, hanem a régi nevén szociális járadék.
Csak azt nem tudom,ez marad a nyugdíjam, vagy a munkabérem után fogom.e kapni az ellátást?

szafika # 2015.07.27. 06:57

Boribori , az akciósba nem számít bele csak a valóban ledolgozott évek / nem rokkantnyugdíjban dolgozva ! / + a gyerekekkel gyesen - gyeden töltött idő , szerintem ha eléred a korosztályodra érvényes korhatárt , ami 59 évesen 64.5 év , akkor más a helyzet , de addig..... ?

boribori # 2015.07.25. 09:44

Kedves B. Júlia!
59 éves nő vagyok.Rehabilitációs ellátást kapok. A komplex felülvizsgálatra még nem hívtak be.Az utolsó fel.vizsgálatom
2010-ben. volt 43%-ot kaptam és véglegeset.
Van munkahelyem.3 éven belül elérem a nők 40 éves munka viszony után járó nyugdíjat. Az lenne a kérdésem: össze számolják-e az éveimet és azok után kapok nyugdíjat, vagy marad ez az ellátás, ami most 29800 ft.?Nekem folyamatosan van munkahelyem az első felülvizsgálat után ami 2004-ben volt hamarosan elhelyezkedtem és dolgozok azóta is.
Nem tudok kiigazodni a sok paragrafusok közt ezért kérem az Ön segítségét.
Köszönettel.Bori

BJúlia # 2015.07.24. 20:05

st.daat, és anonym2.

őszintén köszönöm elismerő szavaikat, örömmel nyújtok támogató tájékoztatást jogszabályokban eligazodást rehab gazd szakértőként szakterületemen, felülv., ellátások, foglalkozási rehab., ez természetes nekem.
Sokszor a segítő szakembernek is segítségre van szülsége.
Igazán sokat jelentenek szavaik. Szívemből köszönöm.

Bocsi eltűntem,
Sajnos ez a kánikula az egészséges embernek is megterhelő, hát még nekünk, én sem vagyok egészséges.
Két hete még 1-2 nap alatt válaszoltam megtisztelő megkeresésükre, most egy kicsit több idő kell, 2-3 nap, de a határidős (fellebbezés, kereset,....az mindig elsőbbséget kap, bárkiről legyen szó. Igyekszem.
Hétvégén megválaszolok, igyekszem mindent.

A jó szó olyan, mint a mosoly, a tavaszi napsugár, nem kerül semmibe, és mégis sokat ér.
Egyébként a munkahelyeken is hatékonyabb lenne ez a hozzáállás, embernek tekinteni a munkatársat, egy versenyképes munkaadó, tudja ezt,
és a vevők (ügyfelek) a hozzáértést veszik meg, főleg egy szolgáltatásból élő szervezetnél fontos lenne egy szervezet átalakításánál annak a hatásvizsgálata, ahol az emberek szolgálata a szaktudással alapvetően fontos.
A szaktudást pedig nem lehet weblapomról, szakmai anyagomból „olvasni, levenni”, hiszen tudni kell, mit mivel kell összeolvasni, az esetekre melyik jogszabályt, honlapomon is mit mivel olvasni, jogszabályi utalásokat ismerni,
természetesen nyilvános mindenki számára szakmai honlapom, de tudni kell használni, a szakértelem pedig éppen a sorok között van, hiszen egyik jogszabály utal a másikra,
és én készséggel szolgálom nyilvános, hiteles szakértelmemmel az embereket eligazodásban, döntésükben segítem, Munkaadókat is.

Egyébként lesz még egy jogszabály módosítás hamarosan, (remélem, amely az összes végleges felülvizsgálatra váró embert érinti, íme a HÍR, de ez csak hír, ami egy jogszabály előterjesztésen alapul,
mint tudjuk, ha Magyar Közlönyben megjelenik, akkkor lehet hitelesen tájékoztatni, amit én mindig megtettem, ill. weblapom napra kész a tartalom. (hétvégén a dátumokat is frissítem, a tartalom fontosabb)
A hír, amit idelinkeltek már, előbbi előterjesztésről szól, de hír:
Felgyorsítják a felülvizsgálatokat
http://www.sonline.hu/…g-ele-621356

Campec Dolores
Ha tényleg rokkantsági járadékban részesül, (sokan keverik az ellátások nevét, és nem mindegy, mert ellátáshoz kapcsolódik korlát), bocsánat,
az a 33ezres a rokk.járadák, tehát ha jól informált engem,
akkor nincs kereset és idpbeni korlátozása sem, amely miatt ezt az ellátását elvesztené a jogszabály szerint (83/1987 Mt r.)
Lásd szakmai honlapomon itt 11) pontban a jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett:
http://www.versenykepesseg.eu/index.php?…

Öregszaki
B2 rokk.ellátásnál kereset korlát van, de nem annyi, mint írta, hanem szakmai honlapomon itt 2) pontban a jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett:
http://www.versenykepesseg.eu/index.php?…

B2 rokk.ellátás mellett végzett munka szolgálati időnek minősül 1997.évi LXXXI.tv. szerint.

B2 rokk.ell. ugyan úgy az átlag jövedelem (ami mindenkinek más) és B2 bizottsági szakvélemény szerinti egészségi állapot által meghatározott, és van max.összege, amit 2011.évi CXCI.tv. meghatároz.
Hogy jogszerű-e határozata, most nem tudom megvizsgálni, mert nem vagyok jól, nagyon nem, lásd fenn, szabadidőmben most ilyesmit többet nem tudok vállalni jelenleg.

Lacaca
azt írja, 1955.10.01-én született,férfi, és korhatár előtti ellátásra kérdez rá.
2011. évi CLXVII. törvény
Sajnos Ön nem jogosult ennek értelmében korhatár előtti ellátásra.

Lásd szakmai honlapomon itt 7) pontban a jognyilatkozom tiszteletben tartása mellett:
http://www.versenykepesseg.eu/index.php?…

Először a jogosultságot állapítja meg hatóság, a Nyugdíjbiztosító Igazgatóság, majd az összeget.
Ön a jogosultság vizsgálatánál elutasító határozatot kap említett törvény szerint.
De természetesen az illetékes hatóság állapít vagy utasít el egy kérelmet.
Én tájékoztatok készséggel, rehab gazd szakértőként felülvizsgálat, ellátások, foglalkozási rehabilitáció témában.

Megtalálnak továbbra is email (okos telefonon válaszolok, neten nem tudok fórumon követni most állapotom miatt), és weblapomon található elérhetőségeken.
Megtisztelnek.