Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


kiszolgáltatott # 2011.10.09. 07:22

Kedves Gattaga !Ezek szerint vannak ügyeletes figyelők.De csak a rokkantakra negativ ill. a nem rokkantak által elkövetett csalásokra igyekszik folyamatosan terelni a figyelmet.Lehet,hogy csak én háborgok ezen,de az illető lejárató-kampányt folytat.

rokapapa22 # 2011.10.09. 07:40

olvastam és .....m reagált ,majd olvassák el)))) Szép türhető fájdalommentes vasárnapot Kedves fór umtársaim)Ű)és sorstársaim

kiszolgáltatott # 2011.10.09. 08:00

Köszönöm a hozzászólást,rokapapa22.

kázmér58 # 2011.10.09. 09:21

macobácsi
Eddig úgy van hogy januártól, mindenki aki nyugdíjas, vagy rokkant nyugdíjas 6% nyugdíj emelés lesz.

ugribugri # 2011.10.09. 09:40

kázmér58
nem kellene rémhíreket terjesztened ..álmodik a nyomor
0,5 százalékos egyszeri kiegészítés lessz /0,5*12 havi/

ókút # 2011.10.09. 09:42

sajnos egy fenét van úgy!novemberben kapunk
szinte mindenki egyszeri 6 % nyugdíjt pluszba,januártól csak a körbetöltött nyugdíjasok kapnak 4,2 % nyugdíjemelést!

ókút # 2011.10.09. 09:43

bocs,kor betöltött!

ugribugri # 2011.10.09. 09:58

ókút:hát a jövő évi emelések még nincsenek törvénybe iktatva,kár előre így bejelentened főleg híresztelned, ilyen közönyösen ezt nemigen lehetne tudomásul venni

ókút # 2011.10.09. 10:17

ugribugri!
amit leírtam az iránt nem vagyok közömbös,mivel engem is érint!törvénybe még nem kerültek,de kormánykörökből kiszivárgott hírek alapján írtam.egyébként ezek a hírek sajnos a kormányt ismerve nem lehetetlenek.

ugribugri # 2011.10.09. 10:30

hát nagyon finom leszek idáig ettől a kormánytól leginkább a sz@r szivárog lefelé mégpedig erőteljes ütemben.Hát a jogi normákkal igencsak szembe kell menni hogy a rokkant nyugdíjasok jógalásan változtassanak/lehet erre kell a kínai tapasztalat/a szél Kálmán tervet sem tudtam komolyan venni, ezt csak a politikában edzett soha fizikai munkát nem végzet papagáj politikusok /rőgeszmeje egy mas vilagban elmeintezetben lenne helyuk es en ezt nem az ipodomon irtam .

ugribugri # 2011.10.09. 10:41

Bocs a sok helyesírási hibákért..........ezek az intézkedések,szivárogtatások szerintem sok rokkant nyugdíjast sírba visznek ....bizonytalanság..tehetetlenségünk...kiszolgáltatottságunk miatt be is fejezem ez ügyben a morfondírozást mert nem szeretnek infarktust kapni egykét elmeháborodott politikus miatt sem...

macobácsi # 2011.10.09. 11:10

kázmér58
Bárcsak neked lenne igazad a 6%-os emeléssel.Sajnos nem így van,a 2012.évi költségvetés tervezete infláció követő,azaz 4,2%-os nyugdíjemelést tartalmaz,az öregségi nyugdíjakat említve.Ebbe nem tudom,hogy beleértendők-e a 62.éven felüli rokkantnyugdíjasok,akik a jövőben az Egészségbiztosítási Alapból kapják a járandóságukat.Megtisztelnél,ha közölnéd,hol olvastad ezt a hírt.

macobácsi # 2011.10.09. 13:33

Tisztelt Fórumozók!
A nyugdíjtörvények változásáról még semmilyen konkrét döntés nincsen.Vannak: tervezetek,munkaanyagok,cikkek,elemzések,különböző kiszivárogtatások,jó és rossz hírek/álhírek/.Ezek okozzák a sok bizonytalanságot,találgatást,az eltérő véleményeket és néha a szenvedélyes vitákat.Persze a 2012-es költségvetés tervezetéből és a kormánytagok megnyilatkozásából a fő irányvonal és a célkitűzések kirajzolódnak.Ezeket kell figyelmesen elolvasni.Ettől függetlenül nagy érdeklődéssel figyelem/naponta többször is/ a hozzászólásokat,amelyekből jól érzékelhetők a problémák és az aggodalmak.Természetesen ha valakinek megbízható forrásból bármilyen híre van,azt tegye közzé.
Mindenkit üdvözlök.

Emme # 2011.10.09. 13:37

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy 50%-os rokkantsági nyugdíj mellett lehet-e munkát vállalni?

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2011.10.09. 14:55

Üdv a fórumozóknak!
Én is örültem, hogy a doctor is bekapcsolódott a HVG-s cikk hozzászólásaiba. Én is, ugyanezzel a nick névvel.
Nálam Trambulin is veri a biztosítékot.
Kedves ókút! A 2. szomszédom 65 éves, már eléggé hervadófélben levő hölgy (imádom!!!) erre a 6+4,2 %-os emelésre azt mondta: A kettő, ha jól számol 10,2 %. Na, ha ezt megadja a kormány, akkor ő meztelenre vetkőzve felkapálja/rendbe teszi a kettőnk között levő elhanyagolt telket. Megígértem Neki, hogy vele tartok, mellette kapálok majd. Mindketten legtöbbször nem tudunk kiegyenesedett derékkal járni, de pont annyira vagyunk előre hajolva, hogy a kapával elérnénk a földet. Mellékesen jegyzem meg, hogy a telken 1-1,5 méteres a gaz.
Én nem hiszem el a hírt, de adná a jó ég, hogy igaz legyen. Kérdés, cserébe mit vesznek majd el.

ókút # 2011.10.09. 15:39

ani2085!
akkor még egyszer:információ eddig arról van,hogy novemberben egyszeri 6%-os nyugdíj kiegészítést kapnak a nyugdíjasok(minden
nyugdíjas)januárban a kor betöltött nyugdíjasok 4,2% nyugdíj emelést kapnak.
( CSAK A KOR BETÖLTÖTTEK)

kiszolgáltatott # 2011.10.09. 15:44

Igen,én is örülök,hogy doctor is bekapcsolódott a HVG kommentjeibe.http://hvg.hu/gazdasag/20111007_rokkant_ellatas_felulvizsgalat?FullComment=true#comments
Sajnos működik az emberek egymásnak ugrasztása a cikk nyomán is.Vannak akiknek mindegy minden,fújják a magukét,a rokkantak ellen.először higgadtan nézegettem,de vannak akiknek minden érv mindegy,csak fújják a magukét a rokkantak ellen.
Gondoltam fontos lenne meggyőzni a valódi betegek helyzetéről az ott kommentelőket,mert használna a közvéleménynek,és a nyilvánosságnak.De most már megfogadtam már nem is nézem,mert csak felidegesítem magam.

kiszolgáltatott # 2011.10.09. 15:46
kiszolgáltatott # 2011.10.09. 15:47

A link kimaradt :http://hvg.hu/…lulvizsgalat?…

kiszolgáltatott # 2011.10.09. 16:05

Elnézést az előző link nem volt jó(már ideges voltam)http://hvg.hu/gazdasag/20111007_rokkant_ellatas_felulvizsgalat?FullComment=true#comments

doctor (törölt felhasználó) # 2011.10.09. 17:38

Kedves Fórumozók!

Részemről befejeztem a hozzászólásokat a HVG oldalon, mert teljesen felesleges! Külön írtam a cikk írójának, hogy hangot adjak a nem tetszésemnek! Ha még bírják szusszal, akkor válaszoljanak az oldalon, de szerintem kár a feszültséget magunkban gerjeszteni! Maradjunk itt, ahol békés, jó szándékú emberek vannak! Ha valaki ide kotnyeleskedik és zavarja a légkört, akkor lépünk és nem fogjuk hagyni!!! Sajnos a HVG szerkesztősége, jobb oldali beállítottságú, ezért a rosszul nevezett cím is, ami sértheti egyesek érzéseit. Viszont jól eset, hogy volt egy hozzászóló "bennfentes" néven, aki meglepően, de kiállt rokkantak védelmében és jelenleg is szakértő az illető!

Őszinte üdvözlettel, fájdalommentes szép estét mindenkinek!

mucogi # 2011.10.09. 18:01

Icike42!

Engem egy másik oldalon most vádoltak meg azzal,hogy pénzé vettem a 43%-ot!

skorpió13 # 2011.10.09. 18:45

Icike42!a novemberi egyszeri 6%emelésről jelent meg cikk.kiemelve,hogy azt a rokkant nyugdijasok is kapják.jövőre már csak az öregségi nyugdijasok kapnak emelést,senki más nem!Ha rátalálok a linkre beteszem.De nincs kizárva,hogy már ide is betettem.

derpate # 2011.10.09. 22:54

"Sajnos a HVG szerkesztősége, jobb oldali beállítottságú..."

ne röhögtess már doctorka !!!

skorpió13 # 2011.10.09. 23:03

http://www.nol.hu/…_novemberben icike42!Én viszont olvastam,hogy azt csak az öregségi kort betöltöttek kapják.A korkedvezményesek,rokkantak,rendvédelmisek mivel nem nyugdijat fognak kapni(jelen állás szerint)azokra nem vonatkozik a 2012-es nyugdij emelés.