Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


vbartamonika@citromail.hu # 2011.09.29. 08:51

Szia doktor !

Ez nekem is a fejemben felmerült .hogy nem említettem meg a bírónak mikor mondta a jogásznő a rehabilitál- hatóságot.De mivel mi a rokkant nyugdíj miatt adtunk be keresetet és nem bővítettük ki a beadványban szerintem ezért nem tértek rá.Vicc mire az ember majd harmadjára neki esik ilyen dolognak csak jut mindenre válasz és megoldás.

vbartamonika@citromail.hu # 2011.09.29. 08:55
keke1 # 2011.09.29. 09:51

Kedves Veronika21!

A biróságra természetesen minden betegségedet igazoló leletedet vinni kell,és nem árt ha az édesanyádra vonatkozó papirokat is viszed,ugyanis egy rendes biró ezt pozitivan könyveli el.

Inkább legyen nálad több papir,és szerintem egyáltalán nem ellentétes az ápolási segély,a rokkantsági (3. fokú) nyugdijjal.

iren55 # 2011.09.29. 10:34

Kedves Jácintka! Nincs egészen igazad a kisebbséggel kapcsolatban! JNK Szolnok megyében a falumban az elmúlt 4 hónapban 5 kisebbségit vágtak ki a rokk. nyugdíjból. Plusz 1főt, aki leszokott a piáról. Depresszióval volt leszázalékolva! Ő Magyar. Üdv iren55

keke1 # 2011.09.29. 12:14

Kedves Lina49
Szerintem a depi,és a generalizált szorongás inflálódott,és ezért vagy rehabitálható.

Most már nem sokat számit mi módon könyvelnek el,az a lényeg hogy valamilyen ellátásban részesülj.
El kell fogadni.

keke1 # 2011.09.29. 12:53

Kedves Irén55,a depressziót,és hasonló pszichikai betegségeket csak szakember tudja kivizsgálni,és az egészen átlátszó szimulánsokat kivéve,hosszú ideig tart a vizsgálat....önmagában depivel ma már nemigen százalékolnak le.
A falutokbeli rokkantakat ezért rakták ki.
Legalább 4-5 betegség kell ma már a leszázalékoláshoz,és ennek a fele kimutathatóan szervi legyen,tehát ne mondhassák azt hogy a depresszió miatt van,azaz pszichoszomatikus megbetegedés.

Túlélő # 2011.09.29. 12:56

aperten
valószínű,hogy nagyon igazad van,írtam emailt,köszönöm a jó szándékot.igaz én nem kaptam értesítést,de akkor valószínű,hogy a tb kérte a bíróságtól az ítélet kiegészítését a rehabilitálhatóság kérdésében.
13-án kiderül minden.habár nálam mindíg történik valami.

Túlélő # 2011.09.29. 13:01

vbartamonika
Én minden beadványomban leírtam,hogy nem vagyok rehabilitálható,és mégis ott vagyok ahol a part szakad.Hiába mondtam a tárgyalásokon is,a jegyzőkönyvekben is benne van.ez van.

Debra01 # 2011.09.29. 14:37

Köszönök mindenkinek és mesélek. Ha nem velem történik, esküszöm röhögök. 50%-ot kaptam a NRSZ-tól. A nyugdíjfolyósító felfüggesztett.
Mert munkaügyi per van folyamatban, és elvben munkaviszonyban vagyok. Nem kapok fizetést. Van az a 27 000- Osszam be.
Tudom, hogy két ellátásban nem részesedhetek, de rokkantság mellett dolgozhatok, de ha munkaviszonyban vagyok, akkor nem kaphatok r nyugdíjat?
Kész agyrém ami velem történik.

Végre kaptam beutalót a gerinc gyógyászati központba. Ha van valakinek tapasztalata, azt szívesen venném.

Ricuska # 2011.09.29. 16:04

Debra!!

A rokkantsági nyugdíj

R. 18. § (1) A Tny. 23. § (1) bekezdés c) pontja alkalmazása szempontjából nem dolgozik rendszeresen az, aki

  1. a munkakörére megállapított teljes munkaidőnél rövidebb munkaidőben dolgozik, ha pedig már a megrokkanást megelőzően is rövidebb munkaidőben dolgozott, akkor, ha munkaideje a megrokkanását követően tovább csökken; vagy
  2. az igény bejelentését megelőző 180 nap alatt keresőképtelensége miatt megszakításokkal legalább hetvenkét napon át nem dolgozott.

(2) A keresetet abban az esetben lehet a megrokkanás előtti keresetnél lényegesen kevesebbnek tekinteni, ha annak a magánszemélyek jövedelemadójával csökkentett és a Tny. 22. § (3) bekezdés szerint emelt összege legalább húsz százalékkal kevesebb a nyugdíj alapját képező átlagkeresetnél.
(3) A rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjra jogosultságnak nem akadálya, ha az igénylő külföldön rendszeresen dolgozik, illetőleg keresete van.

Debra01 # 2011.09.29. 16:38

Köszönöm Ricuska. Ennek alapján, bőven jár nekem az r nyugdíj. Akkor mi a büdös fenét akarnak tőlem?

vbartamonika@citromail.hu # 2011.09.29. 16:49

Szia túlélő !

Hát igen ezek lovagolnak mindenen nekem is a tárgyaláson belekötöt a jogásznő mindenbe kiváncsi leszek mi jön ki.

lina49 # 2011.09.29. 17:12

keke1..

Az én alapbetegségem nem a depi az csak olyan mellékes nekem a sok ízületi gyulladás ami a napjaimat neheziti

skorpió13 # 2011.09.29. 18:05
tanárúr # 2011.09.30. 05:07
kiszolgáltatott # 2011.09.30. 05:12

"Az ellátottak a nyugdíjkorhatár elérése után nem nyugdíjat, hanem járadékot kapnak"
Amit lehet majd csökkenteni,esetlegesen megvonni?Ahogy a gazdaság és a politika kívánja?

Ricuska # 2011.09.30. 07:00

Fegyveres erők rokk. nyugdij tervezete

3. Rokkantsági nyugdíj
5. §
(1) A hivatásos állomány azon tagja, akinek össz-szervezeti egészségkárosodását a Nemzeti
Rehabilitációs és Szociális Hivatal (a továbbiakban: NRSZH) 50%-ban vagy azt meghaladó
mértékben állapította meg és szolgálati viszonyát a Hszt. 56. § (2) bekezdésének a) pontja alapján
felmentéssel megszüntették, a rokkantsági nyugdíj folyósítására a szolgálati viszony megszüntetését
követő naptól, a nyugellátásnak minősülő kéthavi átmeneti ellátás figyelembevételével jogosult.
(2) A rokkantsági nyugdíj alapját képező havi illetményátlag megállapításánál a szolgálati
nyugdíjra vonatkozó rendelkezéseket kell megfelelően alkalmazni.
(3) Egészségkárosodáson alapuló nyugellátás esetén, ha a jogosultság felülvizsgálata során az
egészségkárosodás mértéke nem éri el az 50%-ot, a rokkantsági nyugdíjat az erről szóló határozat
keltét követő második hónap első napjától határozattal kell megszüntetni.
(4) Akinek a rokkantsági nyugdíját a felülvizsgálat alapján meg kell szüntetni, és a rokkantság
idejét is beleszámítva a szolgálati nyugdíjjogosultság feltételeivel rendelkezik, a továbbiakban
részére olyan összegű szolgálati nyugdíjat kell megállapítani – a rokkantsági nyugdíj folyósításának
ideje alatt végrehajtott nyugdíjemelések összegével megemelve – mint amilyen a megszüntetés
időpontjában a jogosultat a rokkantság harmadik csoportjában megillette, vagy megillette volna.
(5) A megszüntetett rokkantsági nyugdíj helyett megállapított szolgálati nyugdíjat a jogosult
részére a rokkantsági nyugdíj megszüntetése napját követő naptól teljes összegben kell folyósítani.
(6) A rokkantsági nyugdíjra való jogosultság feléled, ha a jogosultság feltételei a megszűnést
követő öt éven belül újra bekövetkeznek, kivéve, ha a megszüntetett rokkantsági nyugdíj helyett
szolgálati nyugdíjat állapítottak meg.
(7) Rokkantsági nyugdíj feléledése esetén a Tny. 36/D. § (4) bekezdésének rendelkezései kell
megfelelően alkalmazni.
6. §4
(1) Ha a felülvizsgálat során a Hszt. 185. §-a szerinti rokkantság fennállása mellett annak
csoportja megváltozik, a rokkantsági nyugdíj összegét - az állapotváltozásnak megfelelően -
módosítani kell.
(2) A hivatásos szolgálat felső korhatárának betöltése után a rokkantsági nyugdíj összegét
állapotváltozás miatt módosítani nem lehet.
I

ujpesti # 2011.09.30. 07:02

Néhány hónappal ezelőtt már mondták,hogy a rokkantsági nyugdíjat átnevezik járadékká,így ha a gazdasági helyzet úgy kívánja,azt lehet csökkenteni,ill.megvonni.
Hát ez szép új világ !

Ricuska # 2011.09.30. 07:06

A rokkantsági ellátásokat jövőre táppénz formájában fizetik.
Kétértelmű!!!
És ez szerintem nem megvalósitható!! Itt valamit megint félreértelmeztek.
A táppénz a kereset valahány %.-a, nem is tudom már pontosan. Tehát mit jelent az, hogy táppénzformában???
Az egy dolog hogy meddig jár a táppénz,

Táppénz a keresőképtelenség időtartamára, legfeljebb azonban egy évre jár. Amennyiben a folyamatos biztosítási idő tartama egy évnél rövidebb, táppénz csak a folyamatos biztosítási időnek megfelelő időtartamra jár. (Eb.tv. 46. § (3) bek.) Ezt a rendelkezést attól függetlenül alkalmazni kell, hogy a keresőképtelenség milyen okból következett be (a biztosított betegsége, beteg gyermek ápolása, közegészségügyi eltiltás stb.).

Ha valakit véglegesre vesznek fel, megdölt ez az elv!!Szerintetek olyan emberek hozzák ezeket a törvényeket, vagy javaslatokat akik értenek is hozzá?? Mert itt egyik törvény, üti a másikat!!

doctor (törölt felhasználó) # 2011.09.30. 07:26

üdv.

Táppénz formájában, még nem azt jelenti, hogy táppénz szabályai szerint is fognak eljárni. Ha jól emlékszem 2007 előtt is ugyanez a kassza fizette a r.nyugdíjakat, most is ezt szeretnék visszaállítani. Ami nagyon fontos, az az, hogy a státusok megmaradjanak, mint pl. r.nyugdíjhoz hasonló bármilyen is, pl. járadék címen. Nagyon sok kérdés kering a fejemben, mint pl.

Mi lesz azokkal akik I-II. csoprtban maradtak, maradnak?
Mi lesz azokkal, akik kénytelenek r.nyugdíj mellett dolgozniuk, mert szégyenletesen kevés pénzt kapnak, dolgozhatnak tovább, vagy elviszik a jogos járandóságukat.
Mi lesz azokkal, akik nyugdíj mellett vállalkozók és kiegészítő tevékenységgel dolgoznak, nyílván most kevesebb járulékos költségekkel!?
Mi lesz az inflációval, követik a piaci mozgásokat, értékkövető lesz a járadék?
Mi lesz a közgyógy igazolványosokkal, mert I-II csoportnak alanyi jogon jár, III csoportnál kereset számai alapján, ez megszűnik?
Mi lesz ám block az egész rokkantrendszer szabályaival, felrugják?

Mi lesz, mi lesz, mi lesz, hogyan lesz?
Szerintem teljesen mindegy, hogy melyik kassza fizeti, az a fontos, hogy a státusokkal járó szabályai miképpen változnak? Biztosra veszem, hogy nem a táppénz szabályai szerint, mert mesés abszurditás lenne!

szafika # 2011.09.30. 08:12

Doktor ! és mi lesz azokkal a dolgozó emberkékkel , akiknek nem infláció követő a fizetésük , hiába dolgoznak 30-35-40 éve ?! Ennyi idő után a fizetésük, a jövedelmük , nem több 65-70e ft-nál, és semmilyen támogatást nem kapnak, mert dolgozik , keres, nem jár neki ingyen, se ez, se az ?! Velük szerinted, mi lesz ?!

Ricuska # 2011.09.30. 09:10

Ha rehabjáradékká alakitják, az megint más eset! Vagy kitalálnak neki valamilyen nevet. Rokkantsági járadék nem lehet, mert olyan most is van!! Agyrém az egész!!!
Szerintem betegségi járadék, vagy mkcs járadék.
Hát kiváncsi leszek!!

luck-666 # 2011.09.30. 09:11
  • az a szomorú,hogy az ő egyhavi fizetésük több , mint az átlag rokkant éves nyugdíja,
  • lehet,hogy ők úgy gondolják,a rokkantakat nem érinti a 27%-os áfa,a viz,gáz,villany,szemétszállítás,gyógyszer,élelmiszer árának emelése?!
  • de azt sem hallom,hogy az ellenzéki pártok tiltakoznának
  • azt már régebben is mondták,hogy nem lesz infláció követő emelés a rokkantnyugdíjra /idén-rokkantnyugdíjas,jövőre járadék/
kiszolgáltatott # 2011.09.30. 09:17

A tv-ben alig volt hír a D-day -ról.
Én e miatt is napok óta szorongok:http://www.hir24.hu/…k-holnaptol/
Amikor próbáltam áttérni egy olcsóbb,de támogatottabb készítményre mindenféle mellékhatás jelentkezett.Most némelyik készítménynél,ha nem a támogatott fajta,horibilis áremeléseket emlegetnek.

hars52 # 2011.09.30. 10:03

Kedves Mindnyájan!
Sajnos egyre több ilyen hír jelenik meg:

Hogy mennyit kapnak majd a korhatári alatti rokkantnyugdíjasok, akik sajtóhírek szerint jövőre nem nyugdíjat, hanem „járadékot” kapnak, nem tudni még. Sok jóra azonban jobb, ha nem számítanak, a kormányzó többség világos jeleit adta, hogy nem ezt a csoportot tekinti fő bázisának.

üdv: Zsuzsa