Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


Etel57 # 2013.01.15. 10:21

Sziasztok.Debra01 mindenben egyetértek veled ,ne foglalkozál velük ,nem ér annyit ,ezeknek nincs lelkük sem .

wihar # 2013.01.15. 09:58

A választ csak nem kaptam MIÉRT kell nektek olvasni és véleményt mondani itt ezen a fórumon ??

Debra01 # 2013.01.15. 09:57

Szafika!
Míg le nem robbantunk, mi is (ahogyan írod) szarért-húgyért dolgoztunk. Mert a munkánk eredménye valaki másnak kellett. Sokszor kettő helyett dolgoztunk. + család stb. Sokunknak eredetileg 55 évesen lehetett volna nyugdíjba menni, de ezt folyamatosan tolták kifele. Az egészségünk méggyorsabban romlott.
Te most dolgozol..ahogy mondod...miért. De holnap te leszel beteg. Téged nem látnak el, te veszíted el a jövedelmedet, és nem hivatkozhatsz semmire. Nem dolgozol, tehát élj meg 22 000,-ből, vagy dobd fel a bakancsot. És aki ugyebár akkor dolgozik ezért-azért...melletted nem fog kiállni. Nem panaszkodhatsz akkor, mert ma ezzel (nagyon "bölcsen") egyetértettél.

Az istenért nem fogod (nem akarod) fel, hogy lehet, hogy felszalad a járdára egy autó elgázol, lenyomorodsz, és onnantól te ennek a társadalomnak nem kellesz. Hiába nem vagy hibás!
Tehát mondhatod a magadét ahogyan akarod. A zászló áll neked is. Nem árt tudnod, hogy a dolgozók nem állnak ki melletted, mert "csalsz" éppen nem akarsz dolgozni, csak eltartatni magadat.
Ha még mindig marad az eredeti véleményed, az a te problémád lesz. Akik tenni tudunk, tesszük amit kell. A jövendő egészségkárosodottakért. Addigra lehet, hogy én nem leszek, sem azok, akik most küzdenek...de kivívják, hogy te, mint jövendő beteg, túléljed.
Most pedig süllyedj el a szégyenedben. Gyalázatosvagy.

szafika # 2013.01.15. 09:25

wihar , ez egy nyilvános fórum , amit bárki olvashat véleményezhet , tudod , szólásszabadság van ! / még /

szafika # 2013.01.15. 09:23

Debra , nem akarlak megbántani , de veletek is az a baj , h csak saját magatokig láttok , csak a saját problémáitokat fújjátok , miközben , aki itt ma még dolgozik sz.rért -h.gyért , annak legalább annyira car a helyzete , mint a tiétek . Ők sem fognak kiállni mellettetek és még nagyon sokan nem !!!!

wihar # 2013.01.15. 09:21

Sziasztok ! Már többször leírtam és most is csak azt kérdezem ,hogy akit nem érintenek a rokkant problémák az mit keres itt????. Örömöt okoz neki hogy a más nyomorúságát olvassa és még ítélkezik is .Ki jogosította fel ??( ne örüljön neki mert lehet hogy holnap ő is érintett lesz )

Debra01 # 2013.01.15. 08:46

Engem 2008-ban már komplexen vizsgáltak felül. Akkor 45%-os voltam, 27 000,-el. Mellette tudtam dolgozni. 2010-ben 50%-ot adtak, és ezzel a rokkantnyugdíjas státuszt, de nem is tudtam dolgozni tovább. Érdekes az a tény, hogy egy gerinccsuszamlás 5%ot érjen. 2010-ben szabadult el a pokol. Mert akik addig rokkantak voltak, azok (mint én is) hirtelen nem lettek rokkantak. Márpedig, akik a 2008 után betegek voltak, azok nem hiszem, hogy gyógyultak lennének.Mert 2008-ban mindenkit kivágtak, akik kicsit is használhatóak voltal valamire.
Tehát ez a rendszer, ami van, az a lehető leg embertelenebb amit valaha láttam.
Lehet mutogatni a szocikra....ők szigorítottak be, mert igen is sok olyan volt a rendszerben akik vígan vigéckedtek, visszaéltek. Ezek akkor kikerültek az ellátásból. Tehát a mostani boszorkány üldözést semmi nem indokolja. Már csak azért sem, mert a 2008-as kiszórt betegek jó része bírói döntéssel kapták vissza rokkant státuszukat. Tehát már az a rendszer is hibás volt. A mostani meg egyenesen katasztrófális.
Aki azt gondolja, hogy felépíti Orbán az országot, az tényleg rokkant.
Nem észre venni, hogy millióktól veszik el az élethez való jogot, míg a sógor koma, jóbarát dúskál, és egyre nő az államadósság.
Nem észre venni, hogy az előző kormány miniszterei nem vettek fel fizetést, míg a mostani folyamatosan emeli a sajátját. Már ennek is jelzés értékűnek kéne lenni.

Mivel beteg vagyok, így a rám vonatkozó magatartás, és törvénykezés van a szemem előtt. Azt látom, hogy a kiirtásomon munkálkodik a jelenlegi kormány. Ha ő úgy épít, hogy hullahegyeken mászik fel, az nem épít semmit, hanem rombol.
Az én trágyának szánt testemből ne virágozzon a puszi pajtások országa.
Ez sajnos nem politika amiről itt beszélünk. Nem jobban az, ha panaszkodunk a drágaságra. Igen is észre kell venni, hogy ami itt folyik, az már túl megy minden határon. Ez ország, már etiópia!

kiskata2 # 2013.01.15. 08:08

prüsszögi!
Rajtad csak röhögnek a hátad mögött, te szerencsétlen!

kiskata2 # 2013.01.15. 08:07

ugribugri!
Tartom magam a 30%-hoz! Kb. ennyi valóban beteg ember lehet, aki elvesztette az ellátását.
A többi 20-25 év rokkinyugdíj mellett egyszerűen elszokott a munka világától és még magának is elhiszi, hogy olyan beteg, hogy képtelen dolgozni.
Aki például így átkozódik mint te, az megérdemli a sorsát!

szafika # 2013.01.14. 21:56

hettigful ! kukkants bele a másik fórumba : rokkantsági nyugdíjból öregségi nyugdíjba .

hettigful # 2013.01.14. 21:17

Tudja-e valaki, hogy rokkantsági ellátásból előrehozott nyugdíjba el lehet-e menni 1952/42 év megvan. Mi a teendő ha van rá mód?

ugribugri # 2013.01.14. 20:21

kiskata2

"Debra01!
Sajnálom, hogy ez neked is így jött le! Én a 70%-ról írtam, akivel nem értek egyet. Te a 30%-ban vagy és neked elhiszem!!! Igen, elhiszem, hogy tényleg beteg vagy és hidd el, hogy semmi bántódásod nem lesz! Ha be is hívnak, nálad minden marad a régiben."

tehát a többi beteg csaló szerinted ..nem azt mondom hogy dögölj meg hanem csak annyit hogy legyen sok nyugtalan éjszakád....sok minden van ami kiveri nálam a biztosítékot na ez a megfogalmazás az volt...

klarissa # 2013.01.14. 20:07

Dr. Bogár: "A társadalom legalább harmada elveszett. Orbán Viktor látja ezt, csak nem beszélhet őszintén a valóságról. Nem derülhet ki,hogy a még eséllyel rendelkezők megmaradása érdekében kegyetlen jövő várhat rá."
Ha nem derülhet ki, miért mondja Bogár??

klarissa # 2013.01.14. 19:59

Heti válasz, 2013.jan .10. dr. Bogár Lászó: Túlfosztott viág

kiskata2 # 2013.01.14. 19:47

Debra01!
Sajnálom, hogy ez neked is így jött le! Én a 70%-ról írtam, akivel nem értek egyet. Te a 30%-ban vagy és neked elhiszem!!! Igen, elhiszem, hogy tényleg beteg vagy és hidd el, hogy semmi bántódásod nem lesz! Ha be is hívnak, nálad minden marad a régiben. Van egy olyan fórum, ahová olyanok írnak, amilyen a te betegséged is. Akiket eddig felülvizsgáltak közülük, minden maradt, az ellátás összegét sem vették le. Nyugi. Minden rendben lesz.
Minden jót neked!:)

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.01.14. 19:12

Spicivel meg nem érdemes foglalkozni! Ne süllyedjünk le az ő szintjére.

Ez az igaz, én már régóta nem olvasom az weboldalát, így nem bosszankodom a rosszindulatú megjegyzésein!

Pályát tévesztett, Ő nem segítő tanácsot ad, hanem rosszindulatú kritikus!!!

vaer # 2013.01.14. 19:01

Köszi!
Spicivel meg nem érdemes foglalkozni! Ne süllyedjünk le az ő szintjére.

vaer # 2013.01.14. 18:54

Taffyka!
Belinkelnéd újra a Tb-ről szóló videót? Nekem nem sikerült.

kiskata2 # 2013.01.14. 18:53

Tegnap volt a fészen, de ígérem, semmit nem fogok ide berakni.

vaer # 2013.01.14. 18:51

Talán most sikerült!

nico56 # 2013.01.14. 18:38

kiskata2
Lehetőleg aktuális állásajánlatokat tegyél fel légyszives,mert ez már legalább kéthetes info!
Tehát rég lejárt!

vaer # 2013.01.14. 18:35

Nem sikerült a link!
Taffyka 15 óra 24 perces linkjét nézzétek meg alaposan.

maltais # 2013.01.14. 18:30

Szeretném megtudni,hogy ebben az évben se kapnak utazási utalványt a rokkantsági ellátottak?

vaer # 2013.01.14. 18:29

Amit taffyka belinkelt mindenki jól vésse az eszébe!

!

vaer # 2013.01.14. 18:17

taffyka!

Az 59. évet! :(
Az az 1953-ban született nő, aki 2012-ben betölti az 59. életévét és legkésőbb 2012. december 31-éig rendelkezik minimum 37 év szolgálati idővel - korhatár előtti ellátásra jogosultságát - az öregségi nyugdíj korhatárának (63. életévének) betöltéséig bármikor érvényesítheti.