Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


keke1 # 2011.09.16. 18:19

Kedves Mari55!

Egyáltalán hogyan feltételezhetted hogy képes lehetsz megérteni Réthelyi nagyurat?

A költségvetési hiányt mintegy 1300md forintra teszik 2012-re , tehát hozni kell a szél tervet.
Ami ugye 600md körüli valós bevétel lehet ha minden jól megy,és ez a mostani Matolcsi féle kiigazitás álitólag hozhat 700md forintot
Szoval szükségük van ami kis pénzünkre is,persze már most látható hogy nem fog összejönni az egész,ha másból nem is abból kiköveztethető hogy Matolcsi adta hozzá a nevét.

keke1 # 2011.09.16. 18:31

Kedves Icike!

Szerintem az ilyen emberek kergették őrületbe Széchényi grófot.

Amit ezek csinálnak ország pusztitás,Széchényi pedig ha jól tudom a saját vagyonából épitette az országot!

keke1 # 2011.09.16. 19:30

Igazad van Icike ők valóban a nyertesei lesznek ennek a rendeletnek,de ez nem ujdonság mivel eddig minden intézkedésnek ők voltak a nyertesei.
A többiek ,szinte már az egész ország,pedig szopoágra került.
Persze ez a mostani végtörlesztési tervezet mindenen túltesz,amit igy hajnalban,ki tudja milyen pszichés állapotban hoztak meg.
Lehet beszivtak valami tudat tágitót,hogy jól döntsenek,és ha már megszületett a döntés,akkor a makacs gyökerek már nem visszakoznak.
Ezt a tulajdonságukat még másfél év után se tudom elhinni igazándiból,mindig reménykedek,és azt mondom magamban:na ezt azért már tényleg nem merik,nem csinálják meg,mivel ember ennyire hülye nem lehet.

Hát lehet!!!

skorpió13 # 2011.09.16. 20:48

http://ingatlanmenedzser.hu/…lesztes.aspx Utolsó bekezdésre figyeljetek.

aperten # 2011.09.16. 22:34

Azokkal kapcsolatban, akik esetlegesen "megvették a leszázalékolásukat", a kormányfő úgy foglalt állást: nem szép dolog visszaélni a közösség bizalmával és segítőkészségével, ezért a felülvizsgálat indokolt. Ám ezt úgy kell megtenni, hogy aki tényleg beteg és munkaképtelen, az ne szenvedjen el méltatlan bánásmódot - hangsúlyozta Orbán Viktor.

A tescokban is szokott akadni 1-2 tolvaj, úgyhogy teljesen indokolt, hogy eztán a vásárlás után mindenkit megmotozzank, bugyira vetkőztessenek. A tömeges motozások elvégzése előtt pedig biztosítjuk a tesco tulajdonosokat, hogy kb 100 ezer vásárlónál fognak találni lopott árut, és azokat vissza fogják vezetni a börtön világába. De úgy kell a motozásokat, bugyira vetkőztetéseket elvégezni, hogy ne szenvedjen senki méltatlan bánásmódot.


# aperten

kiszolgáltatott # 2011.09.17. 06:21

"Ám ezt úgy kell megtenni, hogy aki tényleg beteg és munkaképtelen, az ne szenvedjen el méltatlan bánásmódot - hangsúlyozta Orbán Viktor."
Hiszen már most is méltatlan bánásmódot szenved.

tanárúr # 2011.09.17. 14:18
kiszolgáltatott # 2011.09.17. 14:35

A cikkből:"Vagyis ha nő a várható élettartam, vagy más okból megbomlik az egyensúly, automatikusan meg kell növelni a nyugdíjkorhatárt. A korhatár-változtatás az egyensúlyt biztosító automatikus kiegyenlítő mechanizmusként működne."
Most akkor éppen más okból van megbomolva az egyensúly?
Tehát csökkenteni kell a nyugdijjasok számát,vagyis minél kevesebben érjék meg a nyugdíjjaskort.

skorpió13 # 2011.09.17. 15:44
skorpió13 # 2011.09.17. 15:46

Bocs Tanárúr!linkelés után vettem észre,hogy már be tetted.

skorpió13 # 2011.09.17. 19:41
muci17 # 2011.09.18. 18:44

T.Fórum társak.Csak azt szeretném kérdezni.hogy ellenörzik azt a gyógyszert amit javasolnak de nem vény köteles és teljes áron lehet megvenni.Vagy a másik dolog ami bosszantó és nem tudom el fogadni a gyógyteákat nem ismerik el pedig vannak Országok ahol már a rákot is meg próbálják gyógyteákkal kezelni és az eredmények igazolják,hogy van más mód is mint amit eddig használtak.Ha csak egy kicsit piszkálódunk a gyógyszerek körül,hát sok minden ki derülne,és az is,hogy mennyi mellék hatásuk van és mért kell annyi gyógyszert szedni,hol ott fele is elég lenne de kel mert a mellék hatásokat nem lehet máskép kezelni.Aki eddig nem nézte meg a gyógyszerének milyen ártalmai vannak hát nézze meg és érdeklödjön mivel lehet azt hejetesiteni.Vagy a mikor valaki gyógyszertárba kér gyógyszert elmodja a tüneteket kap vény nélkül gyógyszert azt akkor hogy fogják ellenörizi. Mert nekem a gyógyteákon kivül epére van és fejfájásra gyógyszerem,akkor Én nem számitok másnak csalónak vagy szimuláns betegnek?.Vagy gyógyult rák beteg és 5 év elteltével igy is kirakják az ember fiát vagy lányát.Magyar mentalista érték,old meg és ha nem tudod akkor elvesztél.

muci17 # 2011.09.18. 18:54

T. Társak. A köz gyógy sem minden esetbe meg oldás,sok mindentöl füg .Kezdem ott,ha van keresö a családban és a jövedelem csak egy kicsit legyen magas már nem kapod meg.Ha a gyógyszereknél lehet kérni olcsót is és egy csomo buktató van és ugyan az a hejzet más segéjeknél is sajnos Engem már utasitóttak el mert a férjem dolgozik és nincs gyerekem pedig szükségem lett volna rá.Csekkek mindenkinek jönnek és a maradékot kelett be osztani mert nem volt más választásom ,kérni nincs kitöl.

Debra01 # 2011.09.19. 06:40

Volna egy nagy kérdésem, amivel eddig nem foglalkoztam, de ma reggel felvetődött bennem. Volt egy balesetem, amit a bíróság, és az igazságügyi orvos szakértő állapított meg. Ez a rokkantosításnál mit jelent?
Kinek kell jelezzem, hogy 15 %.ban balesetből származik a rokkantságom?

Debra01 # 2011.09.19. 07:42

Munka baleset volt, amit nem ismert el a munkáltatóm. Így senki nem ismerte el annak. Időközi ellenőrzésen voltam, ami előbb történt, mint ahogyan megjött volna az igazságügyi szakértői vélemény. Le százalékoltak, de abban csak a műtéti következmények miatt. A balesetiség megállapítása nem került az időközibe.
A Bírósági eljárás folyamatban van a munkáltató elfogadta az orvosszakértői véleményt. De nincs még vége a pernek. Viszont a balesetiséget a szakértői véleménnyel tudom (végre) bizonyítani.
A Nyufig eljárása viszont folyamatban van.
Összegezve. Időközin csak felülvizsgáltak, de ők nem bírálnak felül bírósági eljárást. Főleg így, hogy folyamatában van. rendes elbírálást kapok, holott, már ott van, a balesetiség ami 15%-os romlást állapított meg az egészség romlásban.
Bonyolultnak tűnik, de nem én kevertem.

Törpicur # 2011.09.19. 12:44

Most olvastam a Heine-Medin klub oldalán Facebook,hogy aki 193101.01. és 1960.12.31. között lett heinés az 2012.01.01-től 2012.06.30.-ig kárpótlást kérhet az államkincstártól.Akit érdekel olvassa el!! Olyan izgalomba vagyok, hogy ki sem tudom mondani,lehet , hogy még sem vagyunk számkivetettek!? Kérem A Doktort, amennyiben lehetséges,írjon,hogy mit hallott erről.


Köszi, Kati55! Sikerült! Vénember! Kíváncsi vagyok mi történt tegnap a vizsgálaton!! Kérem írjon,sokan várjuk beszámolóját!!!

skorpió13 # 2011.09.19. 13:47
Túlélő # 2011.09.20. 03:30

Debra 01 és jano55
Nálam is megtörtént,hogy nem küldött fellebbezést sem az Nrszh,sem a Nyufig.A tárgyaláson a Bíró "kézbesítette"Nem azért írtam le,hogy idegesítselek benneteket,de én a 26 hónap alatt annyiszor pofára estem,hogy csak na.2 nap múlva megyek ismét bizottság elé,mert a bíróság ítélete szerint megnyertem a pert,DE nem írták rá,hogy rehab vagyok vagy nem.Ezért kell most mennem,ami egyébként is esedékes lenne,mert 2009-ben voltam,azóta per.ja és folytatólagos 56%,munkábaállás esetén nagyfokú állapotromlás áll be./ig.orvosszakértői vélemény/Szóval én már nem csodálkozom,csak reménykedek.Majd írok,ha lesz eredmény.Addig is olvasom a forumot,mindíg van új a nap alatt.Szép napot mindenkinek.

gjanosz # 2011.09.20. 09:20

Tisztelt fórumozók és sorstársak !

Az egyik ismerősöm most készül fellebbezni a II.fokú határozat ellen a Munkaügyi Bíróságon.Az lenne a kérdése,hogy A "Fellebbezés " főcímnek elég e.
Nem akar ügyvédet fogadni.
Esete röviden: 50-éves,hátsófali infarktus(stenttek),szívizom elhalás,ritmus zavar(minden 4.ütem kimarad),cukorbetegség,magasvérnyomás,igen rossz szem,gerinc problámák stb. 69%-os rehabos.

Üdvölettel: gjanosz

Túlélő # 2011.09.20. 09:50

Ismét új a nap alatt!!!12-én kaptam a behívót Ifoku biz.elé.22-én kell menni.Tegnapig kórházban voltam.Ma gyorsan nekiálltam beszerezni a friss orvosi dokumentumokat,és itt jött a meglepi.Szomszédom felhívott,hogy bedobtak/nem ajánlott/egy levelet.Mondtam nézze meg,a lényeg- Tájékoztatjuk,hogy vegye tárgytalannak az idézést, II fokra tették az ügyet.Felhívtam a Nyufigot,igen nem kell mennem,várjam majd írnak.DE MIKOR???Mi ez??én már tényleg nem értem.Lehet hülye vagyok.Mással is történik ilyesmi?Ez így jogszerű?Már tényleg nem bírom sokáig.26hónap alatt idegileg kész lettem,anyagilag teljesen a padlón vagyok. Az ítéleet szerint pert nyertem,2009-ig visszamenőleg rokkantnyugdijas állapotot kell visszaállítani,csak az maradt le,hoy nem vagyok rahabilitálható.Ez nem az én hibám,mégis én kínlódok.Nem csodálom,hogy ennyien lesznek öngyilkosok.Mit csináljak?hová írjak?Valakinek valami tapasztalat,ötlet?

Cuti44 # 2011.09.20. 10:51

Én megnyertem a bírósági pert ,kimondja, hogy nem vagyok rehabilitálható, II fokon 52%.ot kaptam, mégis most el kell mennem az NRSZH .hoz.
Szeretném kérdezni . hogy most ott majd még ezek után is elveheti a rokkantnyugdíjat még akkor is .ha erre bírói utasítás van?
Vagy az új eljárásra való kötelezés ezzel jár,
Nagyon izgulok és már én is 9 hónapja küzdök.

Cuti44 # 2011.09.20. 11:08

Ferlülvizsgálaton

tanárúr # 2011.09.20. 11:13

Cuti44!!!
Mennyi évet tudtál igazolni?Valamint mennyi idős vagy, ha szabad érdeklődni.

Cuti44 # 2011.09.20. 11:16

Meg van minden 14 éve már rokkant nyugdíjas voltam csak 2 éve betettek rehabra és most ezt vittem biróságra, ahol megállapították, hogy nem bagyok rehabilitálható a pert megnyertem és most behívnak ide minek??????

Debra01 # 2011.09.20. 11:16

gjanos. Menj a jogponthoz. Kapsz ügyvédet ingyen. Én azért ajánlanám.