Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


klarissa # 2013.01.15. 17:14

szafika! Nem akarlak bántani, hidd el! Persze hogy nem tehetsz róla! Én sem, hogy a komcsik elszórták a pénzt támogatásokra, duplán, mert pl. a gyes-es kismama nagyobbik gyerekét felvették az óvodába, így aztán dupla juttatás jutott mások adóforintjából az egészséges fiataloknak! Az enyémből is - most pedig akár nyugdíj és TB ellátás nélkül maradhatok!
Tüntetések létszámáról: ne felejtsd el, hogy 170 000 vidéki rokkant, 27 vagy 42 ezerből nem tudnak vonatjegyet venni. Sokuknak szintén vinni kéne a mozgó budit 100-200 kmr-e, de a rossz gerincük miatt már azt sem bírják el!

szafika # 2013.01.15. 16:53

Evelyn , ne haragudj , de ott még 100 ember se volt !!!
Klarissa , ki ne találd már , h én tehetek arról , h volt lehetőség otthon maradni a gyerekeinkkel , sokan azért nem tudják igénybe venni ezt a nyd-at se + a másikat se , mert nem 3-3,5 évig nem jártak dolgozni , hanem 10-15 évig ! Ugye arról azért nem én tehetek , h addig húzhattam az igát / te szerinted !!!! /amíg más otthon volt 10-15-17 évig !!!!

belerokkant # 2013.01.15. 16:50

jó napot kivánok

klarissa # 2013.01.15. 16:32

szafika! Mondtam, hogy nem rosszinduatból, hanem az empátiád fejlesztése céljából kívánnám Néked, amit írtam. Te valóban a szerencsések közé tartozol, mert fiatalon, egészségesen otthon maradhattál évekig a gyerekeiddel. Más húzta az igát helyetted, a le nem dolgozott éveidet pedig beszámították a szolgálati idődbe. Nyugat-Európában fordítva van: kismamáknak sehol nem jár 3 év gyet, gyát, stb., szülési szabadságként 6 hét jár és kész. Viszont a korosodó beteget, aki évekig járulékot fizetett, nem dobják ki a nyugellátásból! Valóban unortodox viág van nálunk!
De én nem irigylek sem Tőled, sem mástól semmit!! Pusztán egy kis megértést várok úgy Tőled, mint minden mázlistától!

55evelin # 2013.01.15. 16:24

Evelyn 55 , miért nekem kellene érted ..bárkiért , te mi a manót tettél másért ?!Kérdezd már meg a debrát , a kiszámolt majd 200 ezer emberke hol tüntetett , amikor ő , 4-ed, 5-öd, 6-od magával tüntetett ?!
Szafika hol voltam? mellette, többször is.

tiszavirág69 # 2013.01.15. 16:20

... a Heti Válasznak adott interjújában Bogár László.:

szerinte a kormányfő nyilván azt is tudja, hogy a magyar társadalomnak legalább harmada végképp elveszett, már semmiféle eszközzel nem lehet visszahozni őket a végső nyomorúságból. Nincs meg az elemi szintű tudásuk sem, ami a leghalványabb esélyt adná a felemelkedéshez. És ezen azzal sem lehetne változtatni, ha az állam talicskával tolná a pénzt a felzárkóztató programokba
...
ugyanígy nem érdemes foglalkozni a felső tíz százalékkal sem, mert velük úgysem bírunk, nem fizetnek adót, elmennek offshore-ba, ugyanakkor az is tény - állítja -, hogy az Uniós csatlakozás szinte egyetlen pozitív hozadékénak tekinthető kohézió források túlnyomó részét éppen ez a szűk társadalmi szegmens fölözi le, vagyis a leszakadó tömegeknek lényegében nincs hasznuk az európai közösségből.

http://hetivalasz.hu/…gunkat-59267

szafika # 2013.01.15. 16:04

Ani , senki nem bántott benneteket , aki itt kígyót-békát kiabál , azok éppen ti vagytok , még egymással szemben is , ha valaki nem a szájatok íze szerint szólal meg !
Még csak provokátor se vagyok , akármit is gondolsz .

Nem járok tüntetésekre , nem csak azért , mert mégse vihetnék magammal egy mobil budit , hanem mert túl sok értelmét se látom . De , h őszinte legyek , fogalmam sincs , h mi az amivel változtatni lehetne ezen a sok összevisszaságon , ami ebben az országban ma van .

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2013.01.15. 15:55

Atyavilág!!! Hová jutott ez a fórum???
Ezek az agyilag fuszekli hozzászólók!!!
A primitív vélemények!!!
Megszoktam, hogy provokátorok mindenhol vannak!!!
Nem voltam még olyan, nagyobb tömegeket megmozgató demonstráción, ahol ne jelentek volna meg!!! Betegesen vonzódnak a bajhoz!!! Ők azok, akiket védenek a helyszínt biztosító rendőrök, ezáltal meghiúsul a tervük, mert senki nem köt beléjük, senki nem bántja őket, tehát nem tudják utólag a sebeiket nyalogatni.
Az itt írogató, nicknév mögé bújt provokátoroknak csak az írott véleménytől kell tartaniuk. Attól meg nincs félnivalójuk, ezért nyugodtan űzhetik tovább kisded játékaikat.
Kívánom őszintén, tiszta szívből, hogy ennél nagyobb örömük ne legyen az életben. Nem szeretnék egyiknek sem rokona, de még csak ismerőse sem lenni.

kiskata2 # 2013.01.15. 15:35

Saját magatokat buktatjátok le!
Amíg mi vagyunk a legnagyobb problémátok, addig olían nagy baj nem lehet!!!!!!!!!!!!!!!
Kezdhettek "prüsszkölni" !!!

fagyongy55 # 2013.01.15. 14:43

Hettigful Te kisláeány vagy kisfiú ???? mert ha az utóbbi akkor nem mehetsz előrehozott ellátásba.Csak az 53 nők vagy előbb születettek.

szafika # 2013.01.15. 13:18

Klarissa , na ezért a kedvességért , amiket ti itt kívántok fűnek - fának , ezért " szeretnek " benneteket oly sokan !!! Természetesen nem számolnák bele , hiszen ne is dolgoztam 2011-12-13-ban , mit számolnának bele , furának is találnám !! én annak is örülök , h a 3 év 3 hónap 3 hét , amit a gyerekeimmel gyesen-gyeden v mittudom én min voltam , beleszámolják a 42 évbe , mert ha nem , akkor bizony a 40 évhez még dolgoznom kellene 1 év 3 hónap 3 hetet !

Evelyn 55 , miért nekem kellene érted ..bárkiért , te mi a manót tettél másért ?!Kérdezd már meg a debrát , a kiszámolt majd 200 ezer emberke hol tüntetett , amikor ő , 4-ed, 5-öd, 6-od magával tüntetett ?!

Debra01 # 2013.01.15. 12:23

Sorstársak. Ami rajtunk múlik, azt megtesszük! Az ellendrukkerek úgyis mindig vannak. :) Igazából az zavar, hogy nem tudni, mikor jön el az a pillanat, mikor ezeket a rongyszájóakat nekünk kell megvédenünk.
Még tudni se fogjuk, hogy kikért is küzdünk.

Ha sikerrel járunk, akkor röhögnek a markukba.
Az viszont mutatja igazi arcukat, ahogyan igyekeznek az országból kiseperni az embereket, hogy bekebelezhessék azt. Népcsoportokra mutogatnak (zsidózás, cigányozás) hogy ők tették töntre az országot, és mikor mindenki menekülőre fogja, ők kebeleznek be mindent.
Mert ők az országrablók azok a sáskák, akik felzabálnak mindent.
Szafika..7 adófizetővel lesz kevesebb ebben az országban, ha engem kívül akarsz látni. Minden itt lévő beteggel, megy még 2-3. Ha ezt megszorozzuk 194 000-el...hát neked nem lesz semmiféle nyugdíjad.
Így is 1 000 000 , fiatal, munkaképes ember hagyta el Magyarországot.
Úgy látszik, se az irodalom, se a történelem órákat nem látogattad. József Attila. Ajánlanám olvasásra neked.

wihar # 2013.01.15. 11:47

Figyeljetek ....azt a két renegátot hagyjátok figyelmen kívül és akkor elmennek oda ahova valók.

klarissa # 2013.01.15. 11:30

szafika! Biztos, hogy mindent újra fognak számolni 2014-ben. A "hírszerzőn" is olvasott cikk szerint 20111-ben 11,6 milliárd, 2012-ben 22 milliárd, 2013-ban 36 milliárd, 2014-ben milliárd volt a költségvetés plusz kiadása a Te és többiek kedvezménye miatt.
Nem rosszindulatból, csak azért, hogy átérezd mások gondját: kívánom Neked, hogy a kedvezményes nyugdíjas korszakodat a rokkantságban töltött időhöz hasonlóan ne számítsák majd be az újonnan megállapított szolgálati időbe!

55evelin # 2013.01.15. 11:16

Kiskatika ,szafika csak a szátok jár fogalmatok sincs miről beszéltek. Majd, ha ti is ilyen helyzetbe lesztek, mint itt sokan, lesz miről írnotok. Debrát hagyjátok békén, ha csak fele annyit tettetek volna val. nem itt tartunk. Ti hol tüntettetek? Hova jöttetek el?

szafika # 2013.01.15. 11:13

klarissa drága , lehet, h megszüntetik , de akkor előtte megszüntetik azt is akinek csak 10-20 éve , v éppen semennyi sincsen , még dolgozhatnék akkor 8-10 évet ! / akkor lenne 50-52 / ti mennyit ? még 25-öt ?! h elérjétek az 50 évnyi melót !

Szerintem egy normális , épeszű társaság nem azt fogja megszüntetni , akinek van 40akárhány éve !

szafika # 2013.01.15. 11:07

klarissa , vegyék el , de gondolj bele , akkor , aki csak 10-20-25 évet fizetett , dolgozott , azoknak mit hagynak meg ?! gondolkodj egy cseppet , ugye nem gondolod komolyan , h majd 10-20 évért többet fognak adni ! mint 42-ért !

55evelin # 2013.01.15. 11:07
szafika # 2013.01.15. 11:05

Drága debra , nem fogja az országot veszteség érni a hiányodtól . A kedvezményes nyd-amat nyugodtan vegyék el , ha már csak azok kaphatnak nyd-at itt , akik 50 évet dolgoztak -fizettek ide ! De gyanítom h még 42-t se fognak tudni összevakarni szegények . Kint sincsen sehol kolbászból a kerítés , mézeskalácsból a ház , lehet, h ott is többre becsülnek mást !

klarissa # 2013.01.15. 11:02

Ha jól emlékszem, szafika a 40 éves munkaviszonnyal rendelkező nők részére biztosított kedvezménnyel ment nyugdíjba. Nos, erre Simonovits András és sok más nyugdíjszakértő mondta: ez az első, amit meg kell szüntetnie egy következő kormányzatnak. Ennek ugyanis semmi reális alapja. Nos, bárki legyen hatalmon 2014-ben, valószínűleg meg is szünteti, mert finanszírozhatatlan. És ha ezt is visszamenőlegesen szüntetnék meg, akkor kedves szafika, rád is vár még néhány évnyi munka!

szafika # 2013.01.15. 10:58

Prüsszögi , az a biztonságos védőháló , csak a nyd-asoknak , bármilyen néven nevezendő nyd-asoknak volt csak biztonságos védőháló , többnyire azoknak , akik 20-25-30 éve élvezi már az ilyen olyan nyd-at , mert a dolgozó emberkéknek nem emelkedett olyan mértékben a fizetésük !!! Nem kaptak mellette SEMMI olyan kedvezményt , amiket az utóbbi években sorra megvontak .

klarissa # 2013.01.15. 10:54

szafika! Ahhoz, hogy normális legyen a politikustársaság, elsősorban normálisan gondolkodó választók kellenének! És olyanok, akik a felebaráti szeretetre tanítják a gyerekeiket, unokáikat, nem pedig a gyűlölködésre. Nézz körül: civilek a rendőr ellen, egészségesek a betegek ellen, aktívak a nyugdíjas ellen, nagymamák a kismamák ellen, betegek az orvosok ellen..... szörnyű. Mi lesz itt, ha kiveszik a megértés, az egyűttérzés, szolidarítás az emberekből?

Debra! Az agykéreggel alig rendelkezők nem tudják felfogni, hogy ez bármelyik pillanatban velük, vagy a gyerekeikkel is előfordulhat.

Debra01 # 2013.01.15. 10:53

A megmozdulásainkat nagyon sokszor egészségesek szervezik, és támogatják.

Hogy ki, és hol mond vélemény, azt nem értem miért baj? Valami idáig vezetett.
Szafikának még a drágának. Eljön az az idő, mikor ledolgozott nyugdíj időt kell egyeztetni, és olyan határozatra várni, hogy "te nem dolgoztál annyit, tehát kevesebb nyugdíj jár"
Ami a családomat illeti...szegények tüntetnek..hiszen van köztük siket, gerinc betegek....trombofíliások. Ahol helyt kell állni ők megteszik.
Nagyon nem szeretsz engem, de ugye az nem baj, ha ezért nem lövöm magamat főbe.

Az egészséges gyerekeim meg, dolgoznak. Az ő járulékaikból kapod te a kedvezményes nyugdíjadat. Nem sokáig kiscsillag, mert elhagyják az országot. Viszenek engem is. Már ez is folyamatban. Neked pedig majd fizetik a nyugdíjadat a maradottak. Egyre kevesebben vannak, így egyre kevesebbet. Aztán kiabálhatsz.
Nem mondom, hogy rossz lennél...csak éppen a ló seggétől nem látod a lovat.

szafika # 2013.01.15. 10:33

wihar miért ? mert ez egy nyilvános fórum ! miért ne ?! olvashatná bárki ?!

Drága prüsszögi nem vagyok a hatalom híve !!! egyiké se !!! Egy normális politikustársaságot szeretnék , ahogy gondolom , te is , aki hajlandó értékelni a munkát , csak a munkát !!!!

szafika # 2013.01.15. 10:29

Tudod debra , téged olvasva nem csodálkozom rajta , h senki !!!! még a saját családotok se volt hajlandó tüntetni értetek !

Drága prüsszögi ! .... és még Spicivas azt hitte te vagyok én !!!