Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


szuicid # 2013.01.16. 17:09

Holnap tárgyalják az ügyünket!
Kérek mindenkit mondjon el egy imát a jó Istenhez!
hogy van még igazság a földön!
http://www.facebook.com/…250627854352?…


a Beteg ember nem selejtes árú

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.01.16. 17:02

megrokkant,
ebben a beadványban, most egyértelműen a megszerzett jogok sérülése az indoklás. A múltkor arra hivatkoztak a bírák, hogy ez nem volt a beadványban egyértelműen.

Bízzunk most abban, hogy levonva az elmúlt hónapok szomorú tapasztalatait ("állapot javulás" minősítés utáni, egyre több rokkant ember halála), talán eljutott az alkotmánybírák szívéig!!!

A 2011. évi CXCI. törvényt, teljes mértékben meg kellene semmisíteni, nem emberhez méltó, nyomorba, megalázásba, taszítanak az amúgy is beteg embereket!

megrokkant # 2013.01.16. 16:39

sorstárs55. Kiváncsi leszek az eredményre. Már csak azért mert a múltkorit is ami volt ilyen balsai senkik részben lesöpölték. Mind össze a heti 20óráig való dolgozást értük el vele. A lényeg az lenne, hogy vissza menőleg nem lehetett volna ezt a törvényt hozni. Sokaknak igy a szerzett jogaik sérültek.

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.01.16. 14:44

Az Alkotmánybíróság 1. öttagú tanácsa 2013. január 21-i ülése

Ügyszám: IV/03157/2012
Első irat érkezett: 06/27/2012
Az ügy tárgya: a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és az egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény egyes rendelkezéseivel összefüggő alkotmányjogi panasz
Eljárás típusa: Alkotmányjogi panasz (Abtv. 26. § (2) bekezdés)
Indítványozók típusa: egyéb magánszemély vagy szervezet
Az indítvány lényege:
Az indítványozó a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és az egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény in totot és pro futuro megsemmisítését kéri.

Érvelése szerint az éveken, évtizedeken keresztül történő kötelező járulékfizetéssel megalapozott rokkantsági nyugdíj törvény szerinti megvonása a szerzett jogok védelmének elvébe ütközik.
Az indítványozó az egyenlő emberi méltósághoz és tulajdonhoz való jogának sérelme mellett számos Alaptörvényben foglalt rendelkezés sérelmére is hivatkozik.
Támadott jogi aktus:
a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és az egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény 3-5. §, 6-10. §, 11-13. §, 14-19. §, 33. §

belerokkant # 2013.01.16. 13:02

http://www.sonline.hu/…t-all-478926
Magyarország holnap: a kormány kegyetlen döntések előtt áll
www.sonline.hu
A magyar társadalom harmada végzetesen lepusztult állapotban van, s a talpon maradók érdekében bizony kegyetlen döntésekre is kényszerül a kormány. Bogár László közgazdász ezen véleményének is hangot adott szerdán Kaposváron, a megyehét rendezvénysorozatának meghívottjaként.
3Tetszik · · Megosztás

vaer # 2013.01.16. 12:47

Kedves fehér szakáll!

Képsoraid szívbe markolóak! Aki elmegy e mellett az érzéketlen, nem való erre a világra!

lestefan # 2013.01.16. 11:06

wihar#e-mail 2013.01.16. 07:25

"Jó reggelt és szép napot kívánok minden kedves fórumozónak !
Nagyon szépen megkérlek benneteket ,hogy fejezzétek be a pocskondiázást ,hisz ennek a fórumnak nem ez lenne a célja .Inkább a segítségnyújtás a tapasztalatcsere egymás megértése legyen a fő irányvonal . Remélem minden jó érzésű ember így gondolja !!"

Egyet értek!
De!
Amikor ezt írtad, mintha máskép gondoltad volna.

wihar#e-mail2012.12.08. 16:58
Mi lenne ha nem vennétek észre a provokálót akkor biztos elmaradna a sikerélménye és elhúzna a jó francba

Pedig én akkor csak azt írtam, hogy az árcsökkentés szerintem jó dolog.

Etel57 # 2013.01.16. 10:58

fehér szakáll .nagyon szépet alkottál ,könnyeket csalltál a szemembe ,űgyes vagy !!!!!!!!!!!!!

tiszavirág69 # 2013.01.16. 10:37

fehér szakáll- én is gratulálok, szivhezszóló képsorok.

éhes # 2013.01.16. 09:49

fehér szakáll!
Kitünő,gratulálok.

Ednut # 2013.01.16. 09:46

fehér szakáll!
Meghatóak a filmek, gratulálok!

55evelin # 2013.01.16. 08:39

fehér szakáll
Megrendítő, de igaz. Gratula, szép munka.

klarissa # 2013.01.16. 07:32

Prüsszögi! Egyetértek Veled, csak azt nem értem: "ne keressük ott a baloldalt, ahol esélyt sem adtunk neki." Én úgy gondolom, 8 éven át volt esélyük! Sajnos elk..rontották! Bár ahhoz nekik is volt eszük, hogy a képviselők korkedvezményes nyugdíját szép csendben a törvények közé csempésszék. (Öt évvel előbb mehetnek nyugdíjba) Egyetlen jobboldali képviselő sem tiltakozott akkor, inkább cserében most lehetővé teszik, hogy a képviselőkre ne vonatkozzon a nyugdíjról való lemondás kötelezettsége munkavégzés esetén. Miközben sem orvos, sem tanár, sem más közszolga nem kaphat a fizetése mellett nyugdíjat - érdekes, a képviselők kaphatnak.
A fejétől bűzlik a hal!! Sajnos a rendszerváltás azért nem sikerült, mert pártállástól függetlenül loptak-csaltak-offshore-oztak, akik megtehették! Közgazdászok szerint az államadósság két és félszerese van offshore-okban (ami ugye tőlünk került ki, mondhatnám, a miénkből, a közösből) Ha csak a harmadát itthon befektetnék, már beindulhatna a gazdaság növekedése.
Sajnos, erre nem kerül sor, mert velejéig romlott a vezető politikai és gazdasági "eit. "Pénz nélkül, a ....-ból meg nem lehet várat építeni.
Bogár dr. is írja: a gyakorlatban néhány vállalkozás élvezi az uniós pénzek hasznát, a többiek terhére. Amit én a legerkölcstelenebbnek tartok: azok, akik szép csendben élvezik a hasznot, a birkákat kihajtják, de nem a "legelőre", hanem a Békemenetre!
Átvert, egymás ellen uszított nép vitatkozik úgy ezen a fórumon, mint bárhol az országban.
Fiatalok: meneküljetek! Itt soha nem lesz normális élet!

wihar # 2013.01.16. 06:25

Jó reggelt és szép napot kívánok minden kedves fórumozónak !
Nagyon szépen megkérlek benneteket ,hogy fejezzétek be a pocskondiázást ,hisz ennek a fórumnak nem ez lenne a célja .Inkább a segítségnyújtás a tapasztalatcsere egymás megértése legyen a fő irányvonal . Remélem minden jó érzésű ember így gondolja !!

hettigful # 2013.01.16. 06:21

oz-oz!

Arra gondoltam, hogy az több lesz mint amit most kapok.
Amennyire most levitték abból nem lehet megélni!

klarissa # 2013.01.16. 06:21

Pogátsa Zoltán: 4 millió ember él a létminimum alatt. A kínai bértábla már elérte a magyart, nemsokára túlszárnyalja azt.

Debra01 # 2013.01.15. 23:19

Tárgy:

Rablóbandának nevezte a WDR az Orbán kormányt...

És ez a Heti válaszban is megjelent:
Rablóbandának nevezte az Orbán-kormányt a német Rádió, vagyis a WDR

Stephan Ozsvath, a nyugatnémet WDR rádióban a 19. századi rablóbandákhoz hasonlította az Orbán-kormány ténykedését.

"A betyárt ma Orbán Viktornak hívják. Hivatalosan: miniszterelnök", kezdte kommentárját a WDR rádió ötös csatornájának esti politikai műsorában Stephan Ozsvath, a rádió újságírója Orbán Viktor múlt heti berlini látogatása kapcsán. Az egykori betyárok teheneket loptak csak, "Orbán és fideszes kompániája azonban egy egész országot nyúlt le". Példaként említette Ozsvath, hogy "a külföldi cégeknek külön adókat kell fizetniük a bandának". Emellett "a Fidesz-kamarilla nagyra hízott az állami megrendelésektől, Orbán neje pedig nagy földbirtokos lett. Egy pártbeli barát pénztárcája pedig, akinek reklámcége van nyolcszorosára nőtt - az állami megrendeléseknek köszönhetően", sorolta Ozsvath. "Fizetési nap ez. A hű vazallusok mind részesednek a zsákmányból".
"Az Európai Unió folyamatosan pumpálja a milliárdokat az országba", de "az IMF képviselőinek nincs kedvük olyasvalakinek pénzt adniuk, aki folyamatosan sértegeti őket".

Ozsvath szerint ez azonban "dühíti a rablóvezér Orbánt", ugyanis pénz híján a magyaroknak a kormány "csak piros-fehér-zöld pátoszt tud kínálni". De eljött az idő arra, hogy "tiszta vizet öntsön a pohárba: a nadrágszíjakat még szorosabbra kell húzni". Közben "magyarok százezrei, főleg a keleti részeken, szegényednek el. Fiatal, jól képzett magyarok pedig hátat fordítanak az országnak. Médiagengszterek, akik magukat publicistának nevezik, sértegetik a világformátumú értelmiségieket", jellemezte a helyzetet Ozsvath. "Utcai bandák stílusa uralkodik [a sajtóban]", idézte a WDR Ungváry Rudolf írót. "Hogy a választók azonban ne vegyék észre, miként hizlalja Orbán a Fidesz-bandát", a médiát folyamatos kontroll alatt tartja a kormány a WDR szerint. "Több száz újságírót cseréltek ki lakájokra. A Médiahatóság azonnal médiagyilkossá válhat. És ha egy lap irányvonala nem stimmel, a Fidesz-közeli vállalkozók azonnal törlik a hirdetéseket."

A kormány eközben az Európai Uniót, "amelytől Magyarország milliárdokat kap", "bűnbakká" nyilvánítja, hasonlóan az IMF-hez, "amelytől meg milliárdokat szeretne Orbán". A kormány eközben "a kül- és belföldi kritikusokat" "hazaárulónak", a zsidókat pedig "idegenszívűnek" tartja. "Az üzenet egyértelmű: fogd be a szád, csak a rablókapitány beszélhet".

"Az önmagát szabadságharcosnak tartó Orbán mindezt forradalomnak nevezi. Egy magyar közmondás szerint, aki közel ül a tűzhöz, jobban melegedik. És a tűz körül ma Orbán rablóvezér bandája ül", fejezi be Ozsvath Orbán berlini látogatásáról írt elemzését a nyugatnémet adóban, amelyet főleg a tizenhatmilliós Észak-Rajna-Vesztfáliában hallgatott

klarissa # 2013.01.15. 20:23

Csodálatos egyetértés az országgyűlési képviselők között: úgy gondolják, mivel ők tiszteletdíjat kapnak, nem fizetést, ezért megtartják a nyug-díjukat!
Hogy az Ég nem szakad le, az csoda!

oz-oz # 2013.01.15. 19:32

hettigful:

Miért akarsz rokkantsági ellátásból előre hozott nyugdíjba menni?

belerokkant # 2013.01.15. 19:09
tiszavirág69 # 2013.01.15. 18:50

taffyka
bocs, nem akartam elvenni a kenyered :)

tiszavirág69 # 2013.01.15. 18:47

taffyka
Te biztosan tudod :)

belerokkant # 2013.01.15. 18:38

És az utolsó bejegyzés - Napló
apryl.blogger.hu
Mostanáig a társadalom egy tagjának éreztem magam. Magyarország egyik polgárának. Nem fideszi értelemben vett polgárának, csak úgy egy embernek, átlag embernek.

tiszavirág69 # 2013.01.15. 17:41

"És az utolsó bejegyzés

Nem mondhatják, hogy nem akartam, hogy lám milyen hamar feladta...

És most sem ez történik.

Nem..nem adom fel. Én Ember maradok. De nem itt és nem így mint eddig.

Mostanáig a társadalom egy tagjának éreztem magam. Magyarország egyik polgárának. Nem fideszi értelemben vett polgárának, csak úgy egy embernek, átlag embernek.

Ma viszont szembesülnöm kellet vele, hogy én egy útszéli vagyok. Egy olyan útszéli akit már rég lehagytak, otthagytak...mert ezt kívánta az ország érdeke.

Itt van mellettem az útszélén még vagy 3 millió haszontalan senki.

És képzeljék...ez a 3 millió haszontalan senki nem akarja elhinni, hogy amazok itthagyták őket. Tudják mit csinál ez a 3 millió..? Egymást gyilkolássza! Komolyan! Ütik-vágják egymást csak úgy hullanak a fejek.

Nem látják, nem is fogják soha látni, hogy pont egymáson végzik el a piszkos munkát.

Azok meg akik lehagyták őket vissza-visszanéznek és megveregetik egymás vállát...és azt mondják: Látod..? Milyen jól tettük hogy lehagytuk őket! Nézd a csürhét, hogy gyilkolja egymást!

Eh, ne gondolják, hogy elment az eszem.

Sajnos nem. Éppen, hogy megjött.

Kattintsanak az alábbi linkekre, meg fogják érteni a döntésemet.

Igen, úgy döntöttem..vége.

Én nem tartozok se ide, se oda.

Se balra se jobbra. (apropó....HOL A BALOLDAL? és HOl van a még viszonylag normális JOBBOLDAL?! )

Mától hontalan vagyok. Megtagadom az országomat, nekem Magyarország nem hazám.

Persze..ezt csak képletesen kell érteni. Nincs lehetőségem, hogy elhagyjam az országot.

Viszont keresem a megoldást arra, hogy ténylegesen kivonjam magam a társadalomból. Talán tanyára költözöm, vagy az erdőbe.

Értik?!

Nem? Nem számít." /Regina:http://apryl.blogger.hu/…o-bejegyzes/

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2013.01.15. 17:18

Idéznék a halhatatlan Hofi Gézától, kinek szavai időtállóak:
"Akinek nem inge, az ne vegye magára. De akinek inge, az végre öltözködjön már fel!"