Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


filt # 2013.02.01. 20:17
filt # 2013.02.01. 20:14

Az Alkotmánybíróság 1. öttagú tanácsa 2013. február 4-i tanácsülése

Nincs ott.
Törölték?
Elnapolták?
Kihagyták?

Etel57 # 2013.02.01. 15:49

Sziasztok nekem ,7 hó késet a soros vizsgálat 12 megyek,van egy rokonom 23 éve végleges és már fogják hivni,

megrokkant # 2013.02.01. 13:03

A véglegeseket utoljára veszik elő szeríntem. Ha időpontosoknál majd nem egy év elcsuszás is létezik. Már mint amit itt meg más hol is olvasok. De 3-4hónapos csuszások a legtöbb helyen. Ez a mi szerencsénk egyenlőre. Ha egyáltalán szerencsének lehet ezt nevezni.

doli # 2013.02.01. 12:25

Ez nem riogatásnak szántam,de a papírokat attól attól az idöpontol kérték azért kérdeztem, hogy valaki aki már végleges volt tényleg vissza hívták?

tiszavirág69 # 2013.02.01. 12:21

doli!
ezt ott kellett volna megkérdezned, azoktól akik neve mellett volt, nem ide írni és riogatni

Ednut # 2013.02.01. 12:19

Nem tudom olvastátok e a tegnap esti bejegyzésemet, mely arról szólt, hogy a fidesz azt kérte az AB-tól, hogy ne a régi alaptörvényhez viszonyítsanak egy-egy panasz esetén, hanem az újhoz. Ezért sem várok sokat az AB döntéstől. Lehet, hogy ezért halasztották el a döntést?
BLMM!
Már korábban írtam, hogy én azt javasolnám neked, hogy használd ki az 1 évig igénybevehető táppénzt, mert az legalább biztos (bár ez a szó, hogy biztos a jelenlegi kormányzásnál semmit sem jelent).
Igaz, hogy most ha jól tudom az átlagbér 60%-a, de valószínű még így is több, mint amit a felülvizsgálat után kapsz. persze attól is függ, hogy rendes fizetésed van e? Annak idején, én 2007-ben azt csináltam, hogy mikor kb. már fél éve táppénzen voltam, akkor kértem a felülvizsgálatomat rokkantsági ellátás megállapítása végett. Be is hívtak, meg is állapították, hogy milyen kategória, kb. mennyi pénz jár. Ezzel én meg voltam elégedve, de mivel a táppénzem több volt ennél az összegnél, úgy kértem a Nyugdíjigazgatóságot, hogy a lehetséges táppénzes idő után (1 év) tegyenek át rokkant státuszba. Ezt 2007-ben meg lehetett csinálni. Így nem voltam ellátás nélkül, már a táppénz alatt nem kellett idegeskednem, hogy mi lesz, ha a fv. nem hoz számomra elfogadható ítéletet, illetve fel tudtam rá készülni, hogy kb. mennyi pénzt fogok kapni.
Ezt kéne neked is megérdeklődni, hogy lehetséges-e hasonló eljárás idén is?

doli # 2013.02.01. 12:10

Tegnap voltam a soroson aminek 2011 jul. kellet volna leni. 27 percig voltam bent az orvos nagyon rendes volt megvizsgált rendesen és ki mis kérdezett. Meglepetésemre voltak olyan nevek is ki írva amelyek mellet 2006-2007 dátumok voltak ezek véglegesek lettek volna?

Átvágott1 # 2013.02.01. 11:43

Nagy-nagy köszönet és elismerés !Sajnos számomra,mint ahogy sokunk számára lehetetlen az ott lét.Ezt aztán szépen ki is használják ellenünk.Isten őrizz ,hogy sajnáljam a bányászoktól,de ők nyomatékot tudtak adni a jogod követelésüknek és egyből figyeltek rájuk.Mi képtelenek vagyunk erre,ezért nem is foglalkoznak a nyomorunkkal.

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.02.01. 11:17

Rokkantak tüntetése az Alkotmánybíróság előtt

http://rd.hirkereso.hu/rd/15301203?…

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.02.01. 11:10

Debra01!

Köszönet a tegnapi demonstrációért, minden résztvevőnek!

Boldog szülinapot kívánok Neked, kívánom az Ab hétfőn még boldogabbá teszi!

megrokkant # 2013.02.01. 10:38

Ednut. Nem kell nagyon félni. A véntrotyoknak hiába engedik meg ,hogy bizotságisd játszanak továbbra is. Még ha meg is emelik a fizetésüket a nyugdíjtörlésük miatt, akkor is rosszabbul járnak. Mert az NRSZH-ál hiába nagy a jövedelme a nyugdijához képest, amit türülnek. A bruttó bérből nekik is keményen kell adózni és járulékokat fizetni. Majd az első megemelt fizetésük után önként fognak eltakarodni a munkából. Mert számolni ők is tudnak, még ha trotyik akkor is.

BLMM # 2013.02.01. 10:02

ednut
Én most prbálkoznék először mert 30 év irodai munkám van és a parkinzon miatt eljuiútottam odáig, hogy nem tudok írni még a nevem is csak remegő vonalak

Ednut # 2013.02.01. 09:31

BLMM!
Minden lehetőséget használj ki, fellebbez, menj bíróságra, stb. Végsőkig harcolni kell.
Én csak az mondom, hogy ne éljük bele magunkat semmibe, már számtalan csalódás ért minket mind a törvénymódosításokkal, mind a bírósággal, mind a II. fokkal, stb. kapcsolatban.
Na meg erős idegzet szükséges a jogorvoslatokhoz.
A remény hal meg utoljára, csak nem szabad híu ábrándokat táplálni!

Debra01 # 2013.01.31. 22:49

george2
nem tartom tragikusnak, hogy csak ennyien jöttek. Ugyanis ők elérhetetlenek, még mozgósítani sem tudom őket. Mivel nincsenek kuvatov listáink. A rokkantak közt van egy akció csoport, és akiket éppen magunkkal tudunk csábítani azok jönnek. Hidd e. hogy a kevés néha több

BLMM # 2013.01.31. 22:17

EDNUT

Akkor szerinted meg se próbáljam ennyi betegséggel mert kivágnak mint macskát.....?

klarissa # 2013.01.31. 22:11

Ednut! Ha én nyugdíjas és felülvizsgáló orvos lennék, eszembe nem jutna lemondani a nyugdíjamról!

Ednut # 2013.01.31. 21:23

BLMM!
Én is csak a versenyképesség honlapot ismerem, de megrokkant megírta az email címét!
Most hallgatom a tv-ben Kósa L-t. Kifogásolják, hogy az Alkotmánybíróság a régi alkotmány szerint vizsgálja az ügyeket, azt kérik az AB-től, hogy az új szerint vizsgálódjanak. Most már értem, miért halasztották februárra a mi ügyünket! Szóval érdekes, hogy a kormány hozhat visszamenőlegesen törvényeket, de az AB ne nyúljon vissza régre. Ezután én már nem is várok semmit a döntésüktől!
Ani felvetette, hogy a felülvizsgáló orvosokat is nyugdíjazzák-e?
Pár hete, mikor ez a téma felvetődött (orvosok nyugdíjazása), pont a felülvizsgáló orvosokat említette kivételnek egy fideszes, hogy kevesen vannak, meg nehéz rá embereket találni, úgy hogy ők biztos mentességet fognak kapni.

BLMM # 2013.01.31. 21:11

BELEROKKANT

Bocsi de az e mail címet nem ugy írtam, henem másoltam ,hogy pontoslegyen. Akkor az oldalon van rosszul!!

köszi

belerokkant # 2013.01.31. 20:18

bernath.julia@versenykepesseg.eu ez a pontos email cim

belerokkant # 2013.01.31. 20:15

BLMM!

"Júlia Bernáth"

BLMM # 2013.01.31. 19:51

EDNUT

Írtam e-mailt Bernát Júliának a következő e-mailcímre
bernsth.julia@versenykepesseg.eu de a g-mail és a freemail is visszadobta! Valami érthetetlen szöveggel! mit csináljak kérlek segíts ! előre is köszi

ui a címet erről az oldalról írtam kihttp://www.versenykepesseg.eu/

george2 # 2013.01.31. 19:13

Debra,

Ez szörnyű...8ember/-2/ demonstrált....
1xerűen dráma,ennyi embert érint a dolog Bp en???
/Magam nem tudtam ma 400 km et oda vissza vonatozni/Kösz nektek.

tiszavirág69 # 2013.01.31. 18:42
csicseró # 2013.01.31. 18:35

Debra01
Jók voltatok.Hálás köszönet,minden résztvevőnek.Ti igazi hősök vagytok.