Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


Debra01 # 2013.01.31. 18:19

http://www.facebook.com/photo.php?…

Csak a bizonyíték. :)

Apró lépésekkel írunk történelmet.

Debra01 # 2013.01.31. 18:15

Ma dekkoltunk kicsit az AB előtt. 3 órára kértünk engedélyt, de 2 óra üldögélés után feladtuk, mert a szél a lelkünket is kifújta. Velünk volt az LMP két képviselője is.velük együtt 8-an voltunk.
Az fb-n vannak fotók, és videok is, amit egy telefonnal készítettünk. Rendes videó is készül.
Egy rendőrautó vigyázott ránk. Korrekt rendőrökkel.

Szóval, február 4-re tűzték a tárgyalás napját...a születésnapom.....Vajon ajándék lesz, vagy átok?

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2013.01.31. 15:58

Szevasztok fórumozók! Időnként érdemes benézni, bár sokszor hanyagolom a fórumot. Leginkább azért, hogy ne húzzam fel magam. Most is sikerült kicsit bepipulnom, olvasván Olinda esetét. Erre mondhatnánk, hogy ilyen nincs is. Mint az egyszeri ember az állatkertben a zsiráfra. Pedig van!!! A jelek szerint már nem csak mindenhatók ülnek az NRSZH épületében, hanem mindentudók, sőt látók!!!
De én már semmin nem csodálkozom.

Nem olvasok vissza sok-sok oldalt, ezért nem tudom, felmerült-e már itt az NRSZH-ban dolgozó "főorvosok" nyugdíjazása? Mert most elküldik a 62. évet betöltött dokikat nyugdíjba. Az NRSZH-nál mennyi lehet az átlagéletkor? Én zömében "kriptaszökevényekkel" találkoztam eddig. Egy kivétel volt, az az egy nem volt rosszindulatú, sőt empátiát éreztem.
Ezeket a 70 és a halál közötti életkorú, minden más "orvosi" munkára alkalmatlan felülvizsgálatot végzőket is nyugdíjazzák-e?
Sajnos a legtöbb helyen tényleg a betegellátásra, gyógyításra alkalmatlanokat tették már az NRSZH elődjénél is felülvizsgálónak. Ott nem kell kezelni, netán műteni, sőt gyógyszert felírni.

Olinda # 2013.01.31. 15:38

Bocsánat még hozzáteszem,rokkantnyugdíjas voltam 54%-al,2011.12.31.-ig.

Olinda # 2013.01.31. 15:35

Tavaly Április 24.-én állapítottak meg az új rendszer szerint,B2-besorolást 1 évre!Most Január 30.án kaptam a levelet,hogy felülvizsgálnak,mert állapotjavulást véleményeznek!Honnan vették azt nem tudom!
Jövő héten csütörtök délután,többet tudok mondani!
O.L.

vaer # 2013.01.31. 13:50
muci58 # 2013.01.31. 12:34

Olinda! Állapotjavulást állapítottak meg? És mégis ezt hogyan látják?Megkérdezhetem, hogy tavaly óta?Köszönöm a választ előre is!

Yulo # 2013.01.31. 12:26

Nem tudom valaki feltette-e már, most találtam:

http://www.heol.hu/…kodik-481867

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.01.31. 11:17

"Debra01#e-mail 2013.01.28. 10:36
Csendes Meghívó!
2013 január 31-én csütörtökön 10-13 között az Alkotmány bíróság elé leül néhány rokkant. Kalapot teszünk magunk elé, és táblánkon az lesz, hogy Jogot adjatok. Másikon, hogy Fogadjatok be.
Csendben leszünk, nem kívánunk senkit bántani, csak azt akarjuk, hogy lássák a bírák, hogy jogfosztottak vagyunk. Aki jön jön, aki nem, bizonyára más dolga van."

Szia, debra01!

Mi volt a tüntetésen?

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.01.31. 10:56
belerokkant # 2013.01.31. 09:35

Ismertető
▪ Közlemények
▪ Közlemény beadása
▪ Hírlevél
▪ Információ
▪ Szabályzat
▪ Közlemény-szerkesztési útmutató

2012. június 28., csütörtök 11:24

Strasbourgban a volt rokkantnyugdíjasok ügye
Budapest, 2012. június 28., csütörtök (OS) - A Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége (MEOSZ) támogatásával a strasbourgi Emberi Jogok Európai Bíróságához fordult tizenhét magánszemély. A beadvány szerint a rokkantnyugdíj eltörlésével a magyar állam megsértette az Európai Emberi Jogi Egyezményt, azon belül az érintettek tulajdonhoz való jogát, a rokkantnyugdíjasok csalónak nevezésével a jó hírnevüket, és hátrányos megkülönböztetésben részesíti őket a többi nyugdíjashoz képest. A panaszosok vagyoni és nem vagyoni kártérítés megállapítását kérik a Bíróságtól.

A kötelező társadalombiztosítási rendszerben szerzett nyugdíjjogosultságot a Bíróság gyakorlata szerint megilleti a tulajdonhoz való jog védelme, ebből a szempontból a rokkantsági nyugdíj és az általános öregségi nyugdíj között nincs különbség. A magyar állam a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól szóló, januárban életbe lépett törvénnyel megfosztotta az érintetteket az alkotmányos garanciákkal védett rokkantsági nyugdíjuktól és helyébe egy bármikor csökkenthető, elvonható rokkantsági ellátást léptetett, amivel beavatkozott a tulajdonhoz való alapvető jogukba.

A korábban szerzett jogosultság utólagos elvétele, a visszaható hatály sérti a jogbiztonság és a jogállamiság elvét, ahogy az is, hogy előírja jogerős bírósági ítélettel végleges állapotúnak minősített beteg emberek felülvizsgálatát. A nyugdíjjogosultságukkal együtt az érintettek elveszítettek egy sor kedvezményt, vállalkozóként nem folytathatnak például kiegészítő tevékenységet.

Míg a rokkantsági nyugdíj korábban beleszámított a szolgálati időbe, a rokkantsági ellátás nem fog, így az érintettek nem tudják, milyen feltételekkel, mekkora összegű öregségi nyugdíjra számíthatnak. Sokan az állapotuk miatt egyáltalán nem tudnak dolgozni, így önhibájukon kívül további szolgálati időt sem tudnak szerezni, ez pedig súlyosan hátrányos helyzetbe hozza őket.

A MEOSZ reméli, hogy a Bíróság ki fogja mondani, hogy a törvény nincs összhangban az Egyezménnyel, és Magyarország megsértette a nemzetközi jogi kötelezettségeit. Egy ilyen, pozitív döntés a törvény átfogó felülvizsgálatát eredményezheti, ami lehetővé tenné egy méltányosabb jogi szabályozás kialakítását. A beadványozók jogi képviselője, Dr. Karsai Dániel bízik abban, hogy a Bíróság – mérlegelve a probléma társadalmi súlyát – az ügyet sürgősségi eljárás keretében fogja megtárgyalni, ami azt jelenti, hogy akár egy éven belül döntés születhet.

További információ:
Dr. Karsai Dániel ügyvéd, alkotmányjogász (06-30/363-4178),
Hegedüs Lajos MEOSZ elnök (06-20/935-8752)

Kiadó: Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége MEOSZ

-----------------------------------------------------------------
Kérjük előfizetőinket, hogy az Országos Sajtószolgálat anyagait minden esetben OS jelzéssel használják fel. Az MTI szó szerint, minden változtatás nélkül továbbítja az OS-be beadott közleményeket, a szövegekért minden esetben a közleményben jelzett közlő a felelős. (c) Copyright MTI Nonprofit Zrt.
Olinda # 2013.01.31. 09:30

Sziasztok!
Április óta újra itt!
Mondhatnám,hogy sajnos,de már lassan beletörődök a meg nem értett rendeletek kesze-kuszaságába!
Tegnap kaptam egy levelet,hogy rendkívüli felülvizsgálatra jelentkezzek 02-07.én!
Még jó,hogy legalább egy hetet adnak!
Nem értettem,hogy mi az oka és felhívtam az NRSZH-t és csak azt mondták,hogy állapotjavulást állapítottak meg és azonnali felülvizsgálatot rendelnek el!
Érdekes ez a távolbalátás,de most jöttem ki a kórházból,tehát teljesen friss leleteim vannak,most már csak az a kérdés,hogy "javultam-e"?Eddig B2 voltam,valyon most még mennyit akarnak faragni a 40400-Ft-ból?
O.L.

klarissa # 2013.01.31. 08:20

andbal93! Pontosan hívtak be, vagy volt némi csúszás az eredeti időponthoz képest? Köszönöm a válaszodat

sitimaci # 2013.01.31. 07:56
http://www.hir24.hu/…yugdijunkat/-----
  • A strasbourgi Emberi Jogok Európai Bírósága elutasította a magánnyugdíjpénztárak ügyében tett magyar panaszt.
sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.01.31. 07:00

Vágatlan, bányász tüntetés 2013.

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.01.31. 06:49

Rokkantak az utcán

"Még nem kerültek az utcára a Rokkant Számkivetettek Facebook-csoport tagjai, még nem… De oda kell vonuljanak, ha nem akarják, hogy az új törvény véglegesen kisemmizze őket abból a kevésből is, amijük van. Pontosabban: csütörtökön, január 31-én, délelőtt 10 órakor az Alkotmánybíróság szélháza elé vonulnak demonstrálni, mivel késik ügyükben az AB értékelése. És az ő helyzetükben minden perc számít."

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.01.31. 06:46

Vége a "láthatatlan alkotmánynak"

http://rd.hirkereso.hu/rd/15295399?…

Fülcimpa # 2013.01.31. 00:11

Ha valaki részmunkaidőt keres, egy melólehetőség:
beérkező megrendelések fogadása és továbbítása, megrendelői panaszok kezelése szóban és írásban (telefonos diszpécser) este és hétvégén, részmunkaidőben, mozgásában korlátozott munkavállalót szívesen alkalmazó cégnél:
http://www.dolgozni.hu/…unk-mjixafzk

andbal93 # 2013.01.31. 00:02

Én 2012.nov.15-én voltam győrben IIfokon de még semmi hír!!!!!

wihar # 2013.01.30. 16:42

Sziasztok ! Még meg vagyok ,várok egy szebb jövőt!!

klarissa # 2013.01.30. 15:50

Kérem, akinek van információja a győri soros behívásokról, tegye közzé! Köszönöm!
Még két kérdés: ajánlva jön a behívó? És ki a feladója: NRSZH? Vagy a NYUFIG? (A közelmúltban változott a lakcímem, félek, elkeveredik a levelem)

belerokkant # 2013.01.30. 14:54
sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.01.30. 14:00

Kategória | Itthon
Rokkantak az utcán
szeletommy - 2013 január 30.

20
Még nem kerültek az utcára a Rokkant Számkivetettek Facebook-csoport tagjai, még nem… De oda kell vonuljanak, ha nem akarják, hogy az új törvény véglegesen kisemmizze őket abból a kevésből is, amijük van. Pontosabban: csütörtökön, január 31-én, délelőtt 10 órakor az Alkotmánybíróság szélháza elé vonulnak demonstrálni, mivel késik ügyükben az AB értékelése. És az ő helyzetükben minden perc számít.
Miről is van szó? Az Országgyűlés meghozta a 2011 CXCI. törvényt, minek következtében teljesen új feltételek álltak elő a csökkent munkaképességű polgártársaink ügyének elbírálásában. Főleg egyes módosítások vetnek fel komoly kérdéseket, igen aggályosak, hiszen ezek értelmében válik megvonhatóvá a korábbi évek munkájával megalapozott rokkantsági járulék kifizetése a jövőben. Ami bizony szerzett jog, és ily módon sérül – mit sérül, meg is semmisül, bár ezzel a mi bölcs törvényhozóink nem sokat törődnek, ha arról van szó, hogy pár fityinget visszagurigázzanak az államkasszába. Mert bizony az így megspórolt összegből nem lehetne stadiont építeni, ugyan tán még házacskát sem nagyon. Ez valóban csak arra elég, hogy néhány csökkent munkaképességű ember eltengesse magát belőle, igen szerény körülmények között. Aki kíváncsi részleteiben is a törvényre, itt talál róla eligazítást:
http://www.vdsz.hu/…munkakep.pdf
Viszont a törvényt parádés propaganda-hadjárat vezette fel, ezt még valamikor tanítani fogják a médiaszakokon: egy fél országot sikerült meggyőzni arról, hogy a rokkantnyugdíjasok csalók és élősködők, akik titokban makkegészségesek, mi több, luxuskörülmények között mulatérozzák el az államtól és a polgártársaiktól kicsalt pénzeket. Szemenszedett hazugság volt ez, mint még annyi más is a közelmúltban – de a magyar ember szeret hinni a hazugságnak, ha utána sértettnek érezheti magát. És kizárólag azért sikerült csak a fél ország fejében elültetni ezt a kis kormánypropagandát, mert a másik fele már egyáltalán nem olvas újságot. Ugyanis nem telik rá.
Még szerencse, hogy Szabó Máté ombudsman éber volt és beadványt küldött az ügyben az Alkotmánybíróságnak. Ebben „Az indítványozó a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és az egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény in toto és pro futuro megsemmisítését kéri.
Érvelése szerint az éveken, évtizedeken keresztül történő kötelező járulékfizetéssel megalapozott rokkantsági nyugdíj törvény szerinti megvonása a szerzett jogok védelmének elvébe ütközik.
Az indítványozó az egyenlő emberi méltósághoz és tulajdonhoz való jogának sérelme mellett számos Alaptörvényben foglalt rendelkezés sérelmére is hivatkozik”. No, ezt az ügyet kellett volna a taláros testületnek január 21-én tárgyalnia, ám semmi hír nem érkezett a verdiktjükről. Mintha csak közbejött volna valami vagy elfelejtették volna…
Hát ezért vonulnak az épület elé a Rokkant Számkivetettek, néhányan, csendesen, békésen – hogy eszükbe jussanak. Nem lesz lárma, megafon, szónoklat, csak néhány rokkant lesz ott, pár táblával, akikről mindenki szeretne megfeledkezni. Mindenki, aki illetékes – de remélhetőleg ez nem jelenti a magyar társadalom egészét, aki csatlakozni szeretne a békés, csendes demonstrációhoz, azt szívesen látják. Igaz ugyan, hogy a rendőrség kissé különösen viselkedett, mikor bejelentették a szándékukat – kifejezetten megtiltották nekik a hangoskodást vagy az AB munkáját esetleg megzavaró figyelemfelkeltést. E sorok írója már több megmozdulás szervezésében is részt vett, volt közötte tökéletesen politikamentes és erősen politizáló is, de ilyent még nem mondtak neki – hiába, mindig tanul valamit az ember. Most például azt, hogy csökkent munkaképességgel nem szabad hangoskodni.
De azért mennek, kivonulnak, hátha kinéz az ablakon valamelyik alkotmánybíró és a láttukra a homlokára csap: „Urak, restanciánk van, elő a 2011 CXCI. törvénnyel, hamarjába, ízibe!”
Hátha. Ugyanis az Alkotmánybíróság eddig még mindig megtette a kötelességét.
Reméljük, most is meg fogja tenni.
Szele Tamás

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.01.30. 13:57




sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.01.30. 13:55