(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)
Fizetések - jogászoknak
Sziasztok!
Sok mindenben igaza van Order-nek.
Csak annyit tennék hozzá, hogy aki vidéken született és az egyetem után vissza szeretne menni mondjuk egy dunántúli kisvárosba, ahol nincs bíróság, semmi esélye sincs jogászként elhelyezkedni, mert a közigazgatásba nem veszik fel, van kettő ügyvéd, akihez sorban állás van a jelölti helyekre ...
ilyenkor kénytelen elköltözni és egy "nagy" városba menni munkát keresni, ahol először valószínű, hogy próbálkozik bíróság, ügyészség, közjegyző, stb helyeken és a végén kiköt egy ügyvédi irodában, ahol napi 10-12 óra munka után örül ha nem minimálbért kap.
elhiszem, hogy a fővárosban más a helyzet, de mit tegyen az, aki nem szeretne Pesten élni???
Természetesen ehhez még hozzá kell azt is gondolni, hogy aki a szakmai gyakorlat alatt elmegy szülni és két-három év kiesik, az mit csinál 2007-2008 körül???
akkor már gyerek(ek) mellett az ügyvédi iroda nem fog menni ...
itt kezdődnek a problémák...
(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)
Mire gondolsz? Nem tudlak teljesen követni.
(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)
HEO 222,
ez teljesen változó. Van akit átvesznek szakvizsga után, természetesen nem társnak, hanem megbízott ügyvédnek. Van, aki elmegy másik nemzetközi irodába, mert jobb kondíciókat (magasabb fizu, esetleg garázsbeálló, saját szoba, stb.) kap, és van aki összeáll másokkal és megcsinálja a saját irodáját. Utóbbi verzió viszont a legritkább esetekben fordul elő egyből a szakvizsga után, mivel ügyfelek nélkül nem tudsz elindulni. Ahhoz, hogy menjen a bolt, minimum két állandó megbízásra van szükség. Egyre inkább az a tendencia, hogy nemzetközi irodában „nevelkedett” ügyvédek 2-3 évvel a szakvizsga után dobbantanak és saját irodát nyitnak, ahol az ügyfelet ugyan azzal a nemzetközi know how-al sikerül kiszolgálni, azonban nem 250-350,- eurós óradíjért, hanem 130,- euróért óránként. Ezekkel az óradíjakkal meg lehet fogni egyrészt a külföldi középvállalkozókat, akik eddig is nemzetközi irodai színvonalra vágytak, de a magas óradíjakat nem tudták (vagy nem akarták) kifizetni, másrészt a nagy cégek is csöpögtetnek munkát, talán nem egy lakópark projektet, vagy olyan kaliberű munkát, ahol nem árt a rendkívülien magas felelősségbiztosítás, de olyan munkák csöpögnek, amelyekből egész jól meg lehet élni (pl. szerződések draftolása, cégalapítás, stb.).
Nyithat nemzetközi ügyvédi irodát, ha összeáll egy nemzetközi ügyvédi iroda hálózattal, ami nálunk akar nyitni nemzetközi ügyvédi irodát. Vagy ha a nemzetközi cégek elpártolnak hihetetlen tehetségét látva attól a nemzetközi ügyvédi irodától, amely korábban nemzetközi szinten ügyvédi tanácsokkal látta el őket.
Off: engem az érdekelne, hogy szakvizsga után hol folytatja a jelölt, aki nagy nemzetközi irodában volt? Ott marad társnak vagy nyit maga is egy nemzetközi irodát?
Hadd ne emlegessem az ügyvédgyárakat itt nagy nyilvánosság előtt:((( mindegy. ne menjünk bele.
Ezt honnan veszed? Dolgoztál valaha nagy nemzetközi irodának bruttó 500-ért? Szerintem nem. A napi 10-12 óra benne van a pakliban, na de az sem mindig. A hétvégi munka is általában 3-4 havonta csúszik be egyszer. Hidd el, nagy irodákban a bruttó 500-ért nem kell feltétlenül többet dolgozni, mint kisebbebb irodákban a bruttó 120-ért.
ja a bruttó 500 az már napi 24h munka:((
Ha teljesen kezdő vagy, akkor kisebb nemzetközi irodában (8-12 jogász) kb. bruttó 130.000-160.000 indulsz. Nagyobb irodában bruttó180.000-200.000 körül. Kisebb irodában szakvizsgáig a havi fizetésedet kb. bruttó 250.000/260.000-ig tudod tuningolni. Nagy irodákban akár bruttó 500.000-ig (+- 50.000).
Köszi a hozzászólásokat! Osztom a véleményeteket, hogy sok mindentől függhet a fizetés, de én körülbelüli értéket sem tudok, így ha valakinek lenne arról tudomása, hogy általában mennyit szoktak adni a nemzetközi ügyvédi irodák jelöltjeiknek azt nagyon megköszönném.
Nyilván az életrajzból kiderül, hogy papírhiány ellenére nagyon jól beszélsz egy adott nyelvet. Ha meg behívnak elbeszélgetésre vagy akár tesztre, akkor úgy is meg fognak arról bizonyosodni, hogy az adott nyelvet beszéled-e olyan szinten, amilyen szintre nekik szükségük van. Ha pedig utólag kiderül, hogy a felsőfokúd ellenére nem felelsz meg a nyelvi elvárásoknak, akkor próbaidőben úgy is elzavarnak.
Üdvözlet!
A nemzetközi irodákrol írtátok, hogy nem árt 1-2 uniós nyelvet felsőfokon beszélni. Ezt hogyan ellenőrzik? A papír számít vagy a tényleges tudás? Úgy értem, ha el tudok boldogulni az adott nyelven, de nincs felsőfokú vagy szakmai nyelvvizsgám, akkor szóba sem állnak majd velem?
..... ja és hány nyelvet beszél a jelölt (és milyen szinten).
Változó. Attól függ, hogy kezdő, 1-2 éves munkatapasztalattal rendelkező vagy szakvizsga előtt/alatt álló jelöltről van szó.
Helló!
Nincs véletlenül valakinek megbízható forrása arról, hogy mennyit fizetnek nagyobb nemzetközi ügyvédi irodák jelöltjeiknek?
Szépeket írtok:)
A problémát ott látom, hogy a most végzetteknek már alig van lehetőségük elhelyezkedni. A pálya telített. Ha nincs melótok pénzetek se lesz, kár ezen rágni magatokat.....Akinek meg van állása...gratulálok, tardsd meg minden áron!
@ Shield7
A speciaizáció remek dolog lehet, ha tényleg az adott területen kívánsz elhelyezkedni.
Azonban ha egy idő után megutálod a területet, vagy váltani szeretnél, igen jelentős hátrány lesz az, hogy csak egy területet ismersz igazán. Persze nem azt akarom ezzel mondani, hogy ha pl.: egy ügyvédhez mész, és mindenbe belekóstolsz egy kicsit, akkor majd mindenhez érteni fogsz, de az tény, hogy szélesebb lesz a látóköröd és talán könyebben megtalálod a kedvenc területed. De az is valószínűsíthető, hogy egyik területen sem leszel szakértő.
A fentiek miatt én a felszámoló céget választanám, bízva abban, hogy a felszámolandó cégek tevékenységi köre rendkívül változatos, ami miatt szinte mindenféle jogággal találkozhatsz, egyidejűleg pedig profi szinten megismerkedhetsz a gazdasági joggal (ami a jogászok munkájának a 80%-át teszi ki), és feltehetőleg peres gyarkolatot is szerezhetsz.
Kedves Shield7!
Az már önmagában is szuper, hogy ezek szerint két ajánlatod is van. A felszámolás szerintem nem futott le, főleg gazdasági kérdésekkel lenne dolgod. Az orvosi cég kereskedő vagy praktizáló? Utóbbi esetben számtalan ügy lehet, a betegekkel kapcsolatos szerződésektől a veszélyes hulladék elszállításáig. Mind a két cég olyannak tűnik, ahol némi specializációra is nyílhat lehetőség. Kérdés, hogy mennyire kötődsz Bp-hez, ha vidéken dolgozol, a pesti kapcsolataid feltehetőleg gyengülnek a távolság miatt. Kérdés még, hogy rajtad kívül hány jogászt foglalkoztatnak. Ha sokat, esetleg a többiek mindent rád pakolnak, megpróbálnak elzárni a főnököktől, de közben kiutálnak. Ha csak te lennél, az igazi mélyvíz, ami nagy erőpróba, de ha túléled, és megbirkózol vele, sokat tanulsz a szakmáról. Számíthat a leendő főnökeid személyisége, hogy tudsz-e velük dolgozni, no és persze a fizetés és egyéb juttatások is.
Kedves Law1 es Mancs!
Utaltatok ra, hogy egy nagy gazdasagi cegnel jo helye lenne egy kezdo jogasznak!
Ti mit valasztanatok? Egy orszagos szintu allami tulajdonban levo felszamoloceg allasat videken ahol raadasul tamogatjak azt, hogy tanulj,kepezd magad, vagy egy nagy orvosi ceget Budapesten? (Mindket esetben a ceg alkalmazna) Melyiknek van jovoje? Hol lehet tanulni? Esetleg egyik hely olyan hogy semmit sem fejlodnek? A felszamolas mar lefutott dolog? Kerlek segitsetek ezeknek a kerdeseknek a megvalaszolasaban!
ui: En szemely szerint nagyon bizom a szakvizsga utani atjarhatosagban! Sajat tapasztalatom szerint a vegzos joghallgatok nagy resze kenyszerbol megy el dolgozni egy helyre! 60-70 % nak jut csak a luxus, hogy valasztani tud! De mi alapjan valasztanak???!!! Feltetelezesek es legendak terjednek mindenrol. Valaki szerint a kozig nagyon rossz, valaki imadja! Nekem nincs jogasz a csaladomban, es bar eleg jol tanulok az "eletrol" fogalmam sincs, hogy is lenne! A iskolapad meg meleg a fenekem nyomatol! Es szinte biztos vagyok benne , hogy legalabb egy evet kell dolgozni ahhoz, hogy az ember fogalmat kapjon arrol, hogy mit is akar! Ha iden rosszul is dontok, es szenvedek majd egy munkahelyen,mert nem szeretem, kell hogy kapjak majd egy masik valasztasi eselyt szakvizsga utan! Sose lesz boldog,aki olyat dolgozik, amit utal!
Az én kérdésem csak közvetve érinti egy jogász fizetést, de...
Az iránt szeretnék érdeklődni, hogy ha valaki egy polgári peres ügyben felperesként pernyertes, a bíróság kötelezi alperest x Ft ügyvédi költség megfizetésére stb.
És a felperes és az ügyvédje közt előzőekben kötött 5-10%-os "sikerdíj" megállapodás megfizetésére is kötelezhető az alperes?
Előre is köszönöm a választ.
Kellemes Karácsonyt Mindenkinek!
A piac farkastörvényeivel szemben nem túl sokat lehetne elérni ezzel.
Sziasztok!
A közig-ben tényleg vannak lehetőségek, elsősorban kisvárosokban, községekben. A túl nagy apparátus elsősorban a központi szervekre igaz....ezzel szemben az önkormányzatoknál mindig van kereslet jó szakemberk iránt.. főleg az Isten háta mögött.
Ami a fizetéseket illeti, ideje lenne már valami érdekképviseletet létrehozni az ügyvédjelöltek, illetve a kezdő jogászok számára.
Üdv néktek
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02