Jogász Póker


Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.02. 19:16

NA, azt hiszem, megint egyéni rekord: az egy leosztásabn elvesztett legtöbb pénz. 50$

_Wasp_ # 2009.10.02. 22:39

én toltam már be 100 dolcsit is a múlt héten :)
(ráadásul csak NL50 volt)
az a session nullás lett, de kellett hozzá mázli is...


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.10.02. 22:56

(ha BSS-t játszol, akkor bírni kell az ilyent sajna...)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.03. 07:16

Ez most az volt. A szokásos típushiba: feltételeztem, hogy Villain nem síkhülye. Az volt.

NL30-on (a bwinen van ilyen) ültem 55$-ral, tehát szép nyereséggel. Már azon gondolkodtam, hogy kiülök. Ekkor kaptam QQ-t cutoffban. Előttem középen ketten limpeltek, emeltem 6BB-ig. Egyikük adta. A flop 544, benne két egyszínű. Erre tekintettel Villain checkje után banknyit emeltem. Insta push, amit én, kis gondolkodás után megadtam. Mert mije lehetett a preflop játék alapján, amivel megver? Már az osztott négyesek vagy ötösök se valószínűek, ha mégis, hát a fullt vagy a pókert kifizetem. Full ellen még van is két outom.

Azt mondtam, hogy vesztettem, de szerinted mi ellen?

(Ami ténylége az én hibám volt: nem figyeltem, hogy az ellen is nagyon deep: volt majd 200BB-je. Ha ez lejut a tudatomig, aakkor valószínűleg eldobom még a dámákat is.)

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.03. 07:19

Jut eszembe: lehet, hogy csak nekem vacakolt a kliens, de ha nem, akkor bwin egy nagyon furcsa újítást vezetett be. Ha kiültem egy NL30-as asztaltól, akkor nem csak ehhez nem engedett visszaülni minimum beülővel, hanem egyetlen ilyen asztalhoz sem. Mindenütt be akarta rakatni velem azt, amivel kiszálltam. Ezért kellett BSS-eznem egyébként.

Impossible # 2009.10.03. 08:06

"Mert mije lehetett a preflop játék alapján, amivel megver?"

flöss

Na mi az a 20K? 20 ezer leosztás?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.03. 10:13

Nem azt kérdeztem, mije lett. A kezében mi volt?

Impossible # 2009.10.03. 10:20

Köss belém! :D

flösshúzó

NA válaszolsz a már kétszer is feltett kérdésemre?

Impossible # 2009.10.03. 10:22

Na mégpontosabban: kettő darab egyszínű lap

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.03. 10:24

Az elég széles range. Egyébként nem flössel nyert, arra még számítottam volna. Azért hívtma banknyit.

A 20K húszezer. Leosztás, természetesen.

Impossible # 2009.10.03. 10:25

Oké, akkor drillel nyert. Talált végre?:D

Impossible # 2009.10.03. 10:26

Engem újabban vagy flössel vagy drillel vernek meg, a király párom ellen eléggé bosszantó.

Impossible # 2009.10.03. 10:30

Egyébként ha benevezek egy freeroll-ra, azt hogyan kell játszani? Ott az a cél, hogy minél tovább bennmaradjak, nem? Szóval ott mit kezdek az SSS-emmel?

_Wasp_ # 2009.10.03. 12:15

nem lehett a kezében ötös, se négyes, ha jó játékos volt, tehát a drill kizárva. Ha floppolt fullja lenne, akkor nem pusholt volna, hanem kivár, hogy magad akaszd fel a horogra.

Én magasabb párra gondolnék, AA vagy KK, amit védeni kell a húzólapoktól. Ha az első limpelő volt, akkor ez esetben AA-ra lenne tipikus a licit.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.10.03. 14:20

De nem volt jó játékos, már mondta.

_Wasp_ # 2009.10.03. 14:38

akkor is AA környékére tippelnék, mert a korai limp azért eléggé tipikus.

Ha nagyon szar a lapértékelése, akkor kisebb fölépárra, ha a pozíciós játéka gyenge, akkor 67 abból a szinből, ami duplázódott.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.10.03. 14:46

Imp:

freeroll stratégia: (általánosságban)
kis nyereményalapú freeroll:

korai szakaszban (első néhány vakszinten) agresszív játékkal fel akarsz duplázni. (nem éri meg órákig üldögélni pár dollárért) Ha kiestek az olyan állatok, mint amilyen mi voltunk, akkor feszesedj közepesre, és erős pozíciós játékot kell mutatni. A cél nem a vakok vitele. A buborékban támadj sokat, de ne adj meg csak prémium kezekkel, az ITM (pénzbe ért játék) meg még túl bonyolult, reménykedj a legjobbakban.

nagy nyereményalapú freeroll (500-1000 dollár felett) korai szakaszban nagyon feszesnek kell lenni, de osztógombról és cutoff-ról meg kell játszani a broadway lapokat (azonos színű kapcsolódó lapok, főleg tizes felett). Menj be még limpelt kasszába pozícióból párokkal, de ha nincs szeted, dobj, az overpár se elég jó. A közepe meg a vége kb ugyanaz.

A versenypókerről több könyv van, inkább ajánlanék, mert néhány hozzászólásban összefoglalni nehéz.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.10.03. 14:52

Szóval akkor úgy kell játszani mint a sit and go-t? Akkor viszont el kellene kezdenem azt tanulni. Ez az SSS egy helybenjárás, és nem jön a pont.

_Wasp_ # 2009.10.03. 14:55

igen, pontosan! Ha SNG-t tudsz játszani, akkor versenyeken is jó eredményt fogsz elérni, ez nagyjából biztos.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.10.03. 16:22

Hát mostmár sokkal jobba nértem az SNG oktató anyagokat, de ez sokkal nehezebb mint az SSS.

_Wasp_ # 2009.10.03. 18:36

nem rossz az sss, mert - és ebben igaza volt kbs-nek - szoktad a kliens kezelést, táblát, viszonylag stabilan jöttek a pontok, és a bevétel is kalkulálható, de abban egyetértek veled, hogy egy (viszonylag rövid) idő után nem tudsz vele hova fejlődni. (bankrollt építeni viszont valószínűleg kiváló)

Ha esetleg elkezdesz SNG-zni, vagy versenyezni, akkor megtehetjük azt is, hogy elküldöd a snghistory kackackukac gémél ponty komra egy olyan versenyed teljes leosztástörténetét, amit jobbnak érzel, megnézem, és a nagyobb hibákat megbeszélhetjük pl. itt. (csak előre kérlek ne sértődj meg, ha találok, mert 101%, hogy rengeteg alap hibád lesz, de ez szerintem teljesen normális.)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.10.03. 18:56

Wasp, nem azon sértődöm meg, ha találsz hibát, hanem azon, hogy a hibákat annak vagy hajlamos betudni, hogy hülye vagyok, pedig - ahogyan azt épp magad írtad az imént - ez természetes az elején. Ha kijavítod a hibáimat, annak örülök, hiszen az hasznos, annak viszont nem szoktam örülni, ha indokolatlanul hülyének nézel, a múltkor is előre kijelentetted, hogy semmi esélyem egy olyan vitában, amit el sem kezdtünk, szóval lehetsz nagyra magaddal, de akkor legyen rá alapod is, és ne üresen fecsegj, és főleg ne pofátlanul. Egyébként nem tudom, melyik fajta játékban lenne érdemes leginkább fejlődni, SNG-ben mindenesetre az tetszik, hogy nem kell 9 asztalon kattintgatni ide-oda, hanem elég, ha 1-re normálisan odafigyelek, és mivel nehezebben lehet benne boldogulni, nagyobb kihívást is jelent így első ránézésre. Nade hogy pénz szempontjából mi a legjobb, azt nem tudom.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.03. 19:33

A2s volt a zseninél. És a turnon behúzott egy hármast.

_Wasp_ # 2009.10.04. 01:24

Imp,

szerintem mégiscsak hagyjuk ezt a leosztáselemzés dolgot. (bár nem szeretek segget csinálni a számból)

Kérlek, vedd tudomásul a dolgot.

nem mintha nem szánnám rá örömmel azt a fél órát-órát, hogy segítsek, de nem szívesen strapálom magam csak azért, hogy köszönetképp ilyen személyeskedő beszólásokat kapjak mint az előbbi.

Persze ha úgy gondolod, hogy mégis megfelelően át tudod értékelni magadban az előzményeket, és megkérsz rá, akkor szívesen segítek majd - sőt, még bocsánatkérésre sem tartok igényt (noha elvárható lenne).

Egyébként részemről nincs harag, de nehogy már a fika egye meg az óvodást.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.10.04. 01:33

KBS: bár villain is idióta volt (legalább a duplázódott színből volt az A-2 nála?)

de azért figyelj ilyen mélységben a korai limpre, és a nagy push-okra - általában 2 ászt jeleznek. (most ász kettőt :)))

na megteszem a heti jelentést: bónusszal (22 dollár) együtt +70 dolcsi.

3 session, 2 asztalos 6max NL50-en (filmet néztem közben, és ennyire tudtam még figyelni), egy session kedden, kettő ma.

Holnap nem fogok játszani, de ez így is elfogadható heti nyereség. Mondjuk beleszámolható, hogy holnapra megrendeltek tőlem egy SNG cikket, az 150 dolcsi szokott lenni, szerintem növelem vele a bankrollomat az elköltés helyett, végülis póker ez is :)))


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása