Jogász Póker


Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.22. 19:04

SSS ellen nincs olyan ellenjáták, amivel meg tudnád akadályozni, hogy hosszabb távon nyerjen az illető. Legfeljebb csökkenteni tudod a nyereményét.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.24. 10:12

Csoda történt: az este a Party-n 40$ nyereséggel áltam fel, plusz kipörgött egy 16$-os bónuszrészlet.
Előbb NL10 BSS-el nyertem kb. 20$-t nagyjából két óra alatt, négy asztalon, de ezzel egyáltalán nem jöttek a pontok. Akkor váltottam NL25 SSS-re, hat asztalra, amivel újabb, nem egészen két óra alatt nyertem kb. 40$-t.
A legfurcsább, hogy nem semmit sem csináltam másképp, mint korábban. Talán csak azt néztem meg jobban, hogy ne legyen az asztal körül háromnál több SSS-t játszó kisletétes, illetve - kiküszöbölendő az asztal időközbeni megváltozását - legfeljebb harmadiknak íratkoztam fel várólistára.
Viszont jött a lap, és ha jött, akkor a statisztikailag elvárható arányban nyertem is. A végeredménybe még az is belefért, hogy az utolsó öt percben két coolerrel, egy bad beattel és egy tévedéssel elveszítsek 20$-t. Szerencsére már amúgy is abba akartam hagyni. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.24. 10:18

Az egyik cooler mókás volt. AK-jal keveredtem preflop allinba. A flopon három pikk jött (az ászommal így nut flöshre húztam), köztük a király. (Amivel toppárom lett top kísérővel.) Sajnos az ötödik pikk nem jött le, a király meg nem ért semmit: Villainnak kettő volt a kezében.

_Wasp_ # 2009.09.24. 11:26

SSS ellenjáték:

SH-ban az SSS ellen kb semmi mást nem kell csinálni, hogy minden esetben támadod az SSS-es vakját CO-ból, vagy D-ből.

Ha visszaemel, vagy emel az SSS, akkor AA-KK alatt dobsz. Ha ezt a statisztikailag elvárhatónál többször teszi, akkor lehet tartani AT+,99+ lapokkal is

Arra kell még figyelni, hogy ha játszható lapod van (pl suited connectorok), akkor az SSS játékos ne tudjon ellened magas döglött pénzekkel bíró kasszába beemelni (pl szkvíz gyanánt, vagy plusz BB-t berakó játékosok ellen)

Az eredményedhez gratulálok, én meg pont hogy elbuktam egy száz dollárt tegnapelőtt :)))

jókora plusszal indítottam, ezt kitartó munkával ledolgoztam minusz 10 dollárra, és épp ki akartam ülni, amikor jött a következő leosztás:
Ah 8h az osztógombon
egy limpelő
Emelek 2 dollárra.
Nagyvak tart, limpelő tart. (a kassza 6.25)

flop 4h 5h 8c

check - check, mire én automatikusan emelek 4,5 dollárt. Nagyvak tart, limpelő dob (a kassza 15.25 dollár)

turn 2c.

ő csekkel.

A top pár ugyan elég gyenge, mert sok minden lehet nála, ugyanakkor az AT-AK,QJ+ lapok is beleférnek, vagy akár a hatos pár is.

Emelés mellett döntöttem: 12 dollárt bedurrantottam. Visszaemelt a maradék 15-jével, amit tartottam (kb 1 az 5 höz az esély a verhetetlen flössre meg hát blöffölhet, túlértékelhet sor és flösshúzót, stb.)

Mutat Ad 6c-t.

na vajon mi lehetett a river? :(


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.24. 14:24

Hetes - de nem kőr. Mi más? Részvétem, az embernek gyakran az a benyomása, hogy ezek az idióták törvényszerűen behúzzák a lyukas sorra. Jó, látom, hogy a turnon már kétlyukú sora volt, de akkor is.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.24. 14:30

minden esetben támadod az SSS-es vakját CO-ból, vagy D-ből.
Na és? Tíz esetből nyolcban nem ő a vak, és még ezeknek az eseteknek a nagy százalékában is beszállt már valaki előtted, esetleg emelt is. Akkor pedig nagyon is kockázatos lenne támadnon a vakot.
Az, hogy a vakokat bukod, az SSS-be bele van kalkulálva. Ez mindenféle ellenjáték nélkül is így van.

Következetesen SH-ban gondolkodsz, pedig az SSS-t nemhogy 5 fő ellen nem játszuk, de még 6 ellen se. 7 a minimum.

_Wasp_ # 2009.09.24. 15:03

amikor a 7-st megláttam, eléggé kiment a vér az agyamból, és elmentem, megittam egy sört.

Pedig eléggé mindennapi, és unalmas sztori, aki pókerezik, száz ilyent lát... De akkor is... hogy a fene vinné el!

más

Valóban, full ringen nem nagyon lehet mit kezdeni az SSS-el, főleg, ha egyedül van az asztalnál.

(Azt persze meg lehet csinálni, hogy te is ugyanilyen feszesen játszol, de azzal csak az ő nyereményét minimalizálod magadon, és nem a tied maximalizálod.)

akkor lehet jól támadni, ha elég sűrűn kerül rá a vak (és bizony van elég sok sss van 6max asztalon is!)

6maxon ugye 3 körből 2szer rajta van valamelyik vak - és az bizony gyorsan eszi a stack-jét....


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.24. 21:06

Nem lehet azt megszokni. :) Félmillió leosztás után se.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.24. 21:14

Aki SH asztalon 20BB-vel ül be, az kevés zsetonnal játszik, de nem kevés zsetonso szisztémát.

Hogy ne érts félre: valóban haszonnal, és könnyen haszont lehet húzni abból, ha sok zsetonod van, és észreveszed, hogy valaki SSS-t játszik. Hiszen - ha ismered a szisztémát - nagyon pomtosan lapra tudod tenni. Korai pozícióban például csak ötféle lapot játszik meg, és hátul is csak tizenegyet.
Ezen információ felhasználásával növeled a hasznodat, és csökkented az övét, de valószínűleg még mindig nem annyira, hogy veszteséges legyen.
Mondjuk, ha hárman-négyen szállnak rá egyszerre, akkor ott már nem lesz elég az alap "fapados" szisztéma. LOpni, visszalopni kell, ami aligha lesz sikeres HUD nélkül.
De hát az SSS-nek az is alapvető eleme, hogy a nem megfelelő asztaltól gyorsan ki kell ülni.

_Wasp_ # 2009.09.28. 10:16

kbs,

ha visszaolvasol, a korábban írtam, ipokeres rake race-ről, ami nem annyira jó, mint tűnt.

na.

most számolgattam, nézegettem, és arra jutottam, hogy ez egy kvázi rakeback. Ami a dolog érdekessége, hogy ipokeren NINCS ÉS NEM IS LESZ hivatalos rakeback (tilos, lelövik miatta a terem tulajdonosának még a kutyáit is)

Fajlagosan kb kétszer annyit fizet, mint a bónuszok kijátszása (általam tesztelt érték az elmúlt 3 hét alapján), és ez folyamatos, soha nem jár le, és a bónuszokkal összeadódik. (kb 40% rakeback-et jelent, ami lássuk be, marha jó!!!)

(Viszonyításnak: heti 2 db 3 órás sessionnel (nl50 6max holdem no limit) havi 88-110 dolcsit utaltak, heti bontásban.)

Plusz ez egy olyan helyen van adva, akik no depo (befizetés nélküli) bónuszt biztosítanak. (én annó a tőlük kapott lóvéból építettem bankrollt, igaz SNG-kból, mert nem tűnt fel ez a lehetőség)

Ha érdekel valakit, akkor privátban szívesen megadom a regisztrációs helyet, ha véletlenül kellene ajánlás (lehet, hogy magyaroknak kell), akkor nem egy hozzászólásos jogi fórumosoknak szívesen adok is, szerintem tőlem tutira elfogadják, mert kerestek már rajtam egy kevés pénzt, és ezért azonnal ugrottak, amikor csak akartam valamit :)))


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.28. 11:18

lehet, hogy magyaroknak kell),

Akkor az nem a csoki:))

Az ipokeren sehol nincs rakeback, viszont a pontok direktben pénzre válthatók, ami lényegében ugyanaz.

Ez a Party Cashmachine se lett volna rossz. Az első hétvégén simán csináltam két 200 fölötti napot. Csak aztán beütött a krakk, és attól tartottam, hogy ha nagyon hajtok a pontra, csak a veszteséget növelem. Kicsit a kedvem is elment, így a végén csak 50 dollárnyi lesz a tizedik legjobb napom.

Az utolsó napok nyereségével együtt talán kihozom a hónapot nullásra. Néha ennek is örülni kell.

_Wasp_ # 2009.09.28. 12:00

nem tudom, hány asztalon játszottál (és milyen limiten), de ennél biztos többet kaptál volna abban az említett promócióban, ahol vagyok.

(arra kell csak vigyázni, hogy vasárnaptól vasárnapig tart egy egy elszámolási egység, szóval inkább hetes blokkokat kell játszani, semmint haviakat, vagy napiakat)

Meg tudod saccolni a rake-et, amit fizettél?


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.09.28. 13:54

ipoker pontok közvetlen pénzre váltása: hát néztem, és nevetséges. 40k(!) pont kell hozzá minimum, és nem emlékszem pontosan, de nagyságrendileg 10 dollárt kapsz 10k pontért.

abban a promócióban, amiről beszélünk (amit az imént ajánlottam), 40k pontért 3500 (!!!) dollárt kapnál, ami mondjuk nagy nemmindegy :)

itt a tábla:

30000+ Points $2500 CASH
20000 - 30000 Points $1650 CASH
15000 - 20000 Points $1225 CASH
10000 - 15000 Points $800 CASH
7500 - 10000 Points $550 CASH
5000 - 7500 Points $365 CASH
4000 - 5000 Points $280 CASH
3000 - 4000 Points $200 CASH
2500 - 3000 Points $150 CASH
2000 - 2500 Points $110 CASH
1750 - 2000 Points $93 CASH
1500 - 1750 Points $79 CASH
1250 - 1500 Points $65 CASH
1000 - 1250 Points $50 CASH
750 - 1000 Points $35 CASH
500 - 750 Points $22 CASH
250 - 500 Points $10 CASH

plusz, aki felkerül a leaderboardra (de akár nem kap lóvét sem mert 250 pont alatt marad) az hetente kap egy belépő tokent 1000-5000 dolláros versenyekre (kvázi freerollokra), van ilyen belépőm már vagy 20 darab, csak nem volt időm lejátszani őket.

szóval most jöttem rá, mekkora kafa kis ajánlat ez.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.28. 14:08

Melyik ipoker termet nézted? A bet365-ön nincs minimális ponthoz kötve a beváltás. 2000 pontért már adnak 10$-árt. 50 ezerért 600-at. Az igaz, hogy minél nagyobb tételben váltod be, annál jobb a váltási ráta.

A 40K-ért 3500$ ehhez képest tényleg sok - de ha azt nézem, hogy 40K pont az kb. 20K rake.
Ebbe sem fog tönkre menni a terem.

No ezért sem szoktam kiszámolni, mekkora rakét termelek; azt hiszem, csak felbosszantanám magam vele. :)

_Wasp_ # 2009.09.28. 14:18

cdpokeren nézem.

ott egy dollár tourney fee-ért (nézzük az egyszerűség kedvéért ezt) adnak 15 cd poker pontot.

40.000 pont 2700 dollár fee. (rake-ben icipicivel kevesebb vagy több, nem akarok saccolgatni melyik)

A promócióban nem egy az egyben számolják a pontokat, hanem kb 2,5 az egy arányban, tehát 6800 dollár rake kell a 3500 dolláros pénzhez.

Szerintem ez parádés ajánlat. Minél többet nézegetek, annál inkább így gondolom. Komolyan.

meg abszolút korrekt a banda, nemrég szóltam pl a supportnak, hogy a vasárnapi session-ömet hétfővel írták jóvá, így buktam 11 dollárt :))), 10 percen belül javították az eredményt.... na ez nem semmi....


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.28. 14:21

Na, ja. Versenyen 15 pont jár egy dollár rakéért. Cash game-ben meg 2. És még a versenyjátékosok panaszkodnak.

_Wasp_ # 2009.09.28. 14:51

én shark (vagy extreme, nem tudom melyik, a fene se nézi) fokozatban vagyok, ott kb 4,5 pont jár egy dollár rake-ért. De azt mindig ketten (vagy hárman, vagy néha még többen) rakjuk össze :))

Szóval ha azt vesszük, egy általam nyert partiban minden dollár általam fizetett rake-ért jár kb 10 pont.

így a negyvenezer pont 4000 dollár rake, legyen 8-10k ami a promócióhoz kell, ez majdnem 40% rakeback.

Versenyjátékosoknak még sokkal jobb, de versennyel egyszerűen nem tudtam elegendő rake-et termelni, mert a 109 dolláros SNG-kat azért nem nagyon bírja sem a jelenlegi bankrollom, és az igazat megvallva még a tudásom is elég kevés hozzá.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.09.28. 15:29

na utánanyomoztam. Nem konvertálnak, hanem a promóciós pontok a cdpokeres pontoktól teljesen függetlenül jönnek.

minden dollár rake-ért vagy fee-ért adnak 5(!!!) pontot, ami nem az általam saccolt 40, hanem kb pont 50% rakeback bónuszt jelent minden, az alkalmi halnál egy árnyalatnyival komolyabb játékosoknak.

Ez nagyon durva.

számold ki, mennyi rake-et fizettél idáig, és saccold meg, hogy ha ennek felét most megkapnád, milyen típusú autót vagy plazmatévét vehetnél holnap :)))


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.28. 21:13

Szép, de az alighanem a CDpoker saját promója, nem ipokeres.

De már nagyon vár a PKR, és amúgy sem szeretem az ipokert. Ettől még lehet, hogy egyszer ráfanyalodok megint.

_Wasp_ # 2009.09.28. 21:31

nem cdpokeres promóció. Várj, megnézem, nem ad-e az affiliate oldal a PKR-hez is hasonlót....


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.09.28. 21:36

nem, csak a cdpokerre fizetnek. Ha mégis akarnál ipokeren játszani, akkor most 50 nodepo plusz 100 bónuszdolcsit adnak perpill

off

ma jó napom volt: 112 dolcsi a táblán + 22 a bónuszból :)))

(tegnap meg mondjuk vesztettem 47 dollárt, szóval egyszer fenn, egyszer lenn.)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.29. 08:26

Ja, hogy még ráadásul affiliate is. Betegesen gyanakvó vagyok, a PS-en kívül nem adom meg az adataimat senki ilyennek. Nincs az a pénz.

A PKR-re is vannak ajánlatok, például a raketherake vagy mi. De nekem minden ilyen gyanús.

_Wasp_ # 2009.09.29. 10:14

:)))
értem én, semmi gond. (nekem semmi hasznom nem lenne az ajánlásból, nehogy már úgy jöjjön le, hogy erőltetem, vagy ilyesmi)

Egyébként, nem tudom, miért lenne nagy kockázat, hogy tudják a nevem, a címem, és a teremben a nick-em, pedig én is alapvetően gyanakvó lennék... Hallottál ezekről valamit?

Amire mondjuk felhasználták az adataimat eddig, hogy megkérdezték, küldhetnek e promóciós anyagot (ruhákat) (naná, ha ingyé van, akkor jöhet, elég tuti cuccok), meg kaptam tőlük egy jegyet egy 340$ buy inű WSOP satellitre, (sajnos csak második lettem, úgyhogy csak a vígaszdíjat kaptam meg, bár mindezidáig ez az eddigi második legnagyobb pókeres nyereményem)

Én amióta pókerezek, náluk vagyok, csak eddig nem vettem észre, mekkora mázlim volt.... és nem használtam ki a rakeback versenyüket, de mostantól minden héten lenyomok 22 vagy 35 dollárnyi rakeback bónuszt (ez kb két session, kedden és csütörtökön este úgysincs semmi a tv-ben), ha csak ezzel gyarapodik a pókerszámlám, már az se nagyon csótány dolog.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.29. 11:20

Hajrá:)

Hallottál ezekről valamit?
Semmit. Szimpla paranoia.

_Wasp_ # 2009.09.29. 12:44

„Hallottál ezekről valamit?”
Semmit. Szimpla paranoia.

:)
A paranoia korántsem teszi biztossá, hogy nem üldöznek.

(egyébként korrigálom a tegnapi mérleget, amíg az asszony hajat mosott, beültem még egy session-re, és ott fél órás ámokfutással elbuktam 40 dollárt (-110$-val kezdtem, de aztán visszacsorgott 70. Hát nem volt szép játék. Ami a még nagyobb baj volt, az az, hogy kétszer is túljátszottak...)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása