Jogász Póker


_Wasp_ # 2009.09.17. 15:53

Egyébként a topicnak nevet adó rendezvény hamvába holt?


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.17. 16:15

Viszont a Complex Jogász Póker Openre még lehet nevezni.

_Wasp_ # 2009.09.18. 12:01

elkezdtem NL50-en nyomni a CG-t gyakorlásként, de nem nagyon megy. Játszottál big stack-et ilyesféle téten? (preferáltan ipoker hálózatra gondolnék)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.18. 12:09

Igen, a végén már ezen a téten játszottam a bet365-ön. Egész jól ment - az NL10-es állomány nekem sokkal kevésbé feküdt.
Talán az "asztalra jellemzőtől eltérő stílus a nyerő" elve miatt. Én ugyanis alapvetően feszes, agresszív játékot játszom, és NL50-en több a laza ellenfél, mint NL10-en. Ott túltengenek a hozzám hasonlók.

A Paryt promóba nem szálltál be? Még van idő. Én ellustálkodtam - meg elszomorkodtam - a hónap első felét, úgyhogy most rá kell verjek. Még hát 200 pont fölötti napot kell csinálnom. Úgy, hogy csak hat hétvégi nap van vissza. Durva lesz.

_Wasp_ # 2009.09.18. 12:40

kijátszom amit ki tudok először az ipokeres promócióból (amit írtam korábban, az, amihez 12000 pont kell).

NL50-et játszottam egy (6 fős) asztalon, és egy session-ben összejött vagy 600 pont.

Ami működőképesnek tűnt, az a pontos, ellenfélhez méretezett laza agresszív játék volt (bár ez is mindenhova igaz tulajdonképpen)

Tegnapi sessionben viszont tragikus volt a játékom. Senkit nem tudtam dobatni, úgy belekapaszkodtak a második asztali párjukba, hogy baltával se lehetett a kezükből kiverni. Mire észrevettem, hogy jóval egyenesebben kéne játszani, addigra 80 dolcsi mínuszban voltam, és a session végére se tudtam, csak felére tornászni a veszteséget. :(


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.09.20. 13:20

kbs: sng-ből partyn csak turbó asztalok vannak...baromira unom az sss-t, szakítok vele. Volt, hogy 12 asztalon...semmi pláne nincs ebben. Túl mechanikus, túl unalmas.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.20. 22:07

No, megvan az 5. jegy, ráadásul egy 400 fős freerollon. (Az első öt kap.)
De a pénzes asztaloknál épp csak, hogy visszaszedtem az utolsó nagybukót, és megint vesztettem vagy száz dollárt. Ez a baj a BSS-sel: három bead beat zsinórban teljes beülővel már fájdalmas mértékű veszteség.

_Wasp_ # 2009.09.21. 10:28

Gratulálok!!!

:)))

ha megnyered a BPO-t, akkor remélem, hogy lehúzhatlak egy sörre :)) Én ez esetben drukkolok!

Tegnap nagyon jó (1,5 órás) sessiont zártam, kezdem magam végre CG-ben is otthonosan érezni: +200 dolcsi (ebben benne volt egy ötven dolláros mákolásom AKs vs QQ, riverre leesett az icipici ászocskám - drááágaszágom) és ami a lényeg, csináltam vagy 1000 CDPoker pontot (3 db 6 fős asztalon toltam), amivel kaptam bónusz 10, PRS bónusz 22 dollárt.

Ennek kapcsán elgondolkodtam, hogy a PRS pontokon alapuló heti leaderboardján az első helyezett 2500 dollárt kap, és csak kb 10-szer annyi pontja volt mint nekem a két rövid session-öm után. Szóval befogható... Lehet, hogy érdemes lenne rágyúrnom magam a CG-re, mert ebben marha sok pénz van... Úgyhogy hanyagolom a SNG-kat picit, mert már tele van a hócipőm vele.

Van esetleg valami jó CG-s (elektronikus) könyved a 6max-ról? Picit úgy érzem magam a táblán, mint általában a sakkversenyeken, hogy rutinom van, tudok nyerni a gyengébbek ellen, de nem a maximumot, mert képzetlen (azaz pancser) vagyok. :(


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.09.21. 11:04

Korrekció az előzőhöz: megnéztem a feltételeket :(
a 2500 dolcsi megnyeréséhez 50x ennyit kéne játszanom, ez nem rake verseny, hanem fix jutalmakat kapsz a rake után.

50x ennyi játék az heti 150 óra lenne. Aludni is kellene, szóval ez túl sok. 1250 dollárt el lehetne érni 75 óra játékkal, de az is iszonyú stressz... napi tíz órát ki bír CG-zni???? Nem ér annyit ez a pénz.

(vagy magasabb tétre kellene mennem, ha fel tudnék lépni egy szintet, akkor napi 4 órából összejönne a heti 1k rakeback, ez már befutható lenne, csakhogy
NL100-on már kevés a fóka, és túl sok az eszkimó)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.21. 11:24

Na ja. Ahogy a Kisherceg rókája mondta: "semmi sem tökéletes" A PS Battle of Planets promócióját ismered? Szerintem SnG-játékosoknak az a legjobb. Egyszer még én is felfértem a heti táblára - a jutalom nagyjából annyi volt, mint amit egyébként nyertem.

Jól értem: egyből SH-val kezdted a készpénzes játékot? Nem aprózod! :) A PS-en vannak jó leckék ahhoz is; nem vagy tag?

Utóirat: AK-val QQ ellen - preflop allin után - nyerni nem mák. Nagyjából pénzfeldobás. De ezt te nálam jobban tudod.

Utóirat+: Köszönöm a gratulációt, de még van egy kis (pontosabban 50 kis) híja a BPO-belépőnek. Egyébként a BPO-n még az utolsó helyen pénzbe érni se lenne rossz. Valami 750ezer-1millió között fizetne. Igaz, abból már adózni is kellene, de ki bánná?!

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.21. 11:27

Ha nem ragaszkodsz a sort handhez, akkor a full ringet játszhatod úgy, mint az MTT-ket deep stack-kel.

_Wasp_ # 2009.09.21. 11:50

Utóirat: AK-val QQ ellen – preflop allin után – nyerni nem mák. Nagyjából pénzfeldobás. De ezt te nálam jobban tudod.

nem preflop allin volt :)))

elszúrtam, a flop 10-6-2 szivárvány, EvilFoe allin ment egy 120%-os overbettel, és azt mondtam, engem ki nem blöffölsz te mocsok, és megadtam :DDD

volt vagy 25%-om :)

Jól értem: egyből SH-val kezdted a készpénzes játékot? Nem aprózod! :) A PS-en vannak jó leckék ahhoz is; nem vagy tag?
Az alap játékstílusom CG-ben a laza agresszív, pozíciós, spekulatív elemekre épül, és ehhez érzésem szerint jó a 6max... meg hát a tapasztalatszerzés a fő cél, amihez a 6max sajátosságából fakadóan sok lejátszott hand talán hamarabb hozzásegíthet.

PS tag nem vagyok, és elsősorban a haladóbb leckék érdekelnének.... (pl hogy honnan tudnék szerezni egy jó HUD-ot :)), mert anélkül a készpénzes játék sok táblán vakrepülésre kezd hasonlítani. Te használsz valamit?)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.21. 13:05

Úgy tényleg mák; simán magas párra, minimum AK-ra tettem volna - ehhez tracker se kell. :)
Feltettem a Party-n az Elephant HUD-ját, de csak zavart, akkor vesztettem el a háromszáz dollárt két nap alatt. Úgyhogy inkább köszönöm, nem.

Az SH alapból haladó (minimum ezüst) tananyag a PS-n. Az alatt nem elérhető.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.21. 13:06

Szvsz a laza agressziv stílus - a legmagasabb téteket kivéve - biztos bukó. Földi halandó azt nem tudja nyereséggel játszani.
The thigt is the right!

_Wasp_ # 2009.09.21. 13:56

LAG téma:
Szvsz a laza agressziv stílus – a legmagasabb téteket kivéve – biztos bukó.
azért próbálkozom vele :)

annyi előnyöm van az NL50 átlag CG játékosaihoz képest, hogy kvázi automatikusan végig tudok egy ilyent számolni (ICM miatt kellett a rutin SNG-n):

előző példánál (a hibámnál) maradva:

Így gondolkodtam:
Ellenfelem laza támadó és megadó volt (igazi aranybánya), és egyébként is rengeteg visszaemelést alkalmazott. Az asztali imidzsem kb az "állat" és a mániákus között mozgott. A kasszában levő sok döglött pénz miatt (úgy nőtt be a kassza, hogy emelés-megadás-megadás, visszaemelésem - megadás - dobás -dobás)várható volt, hogy támad bármely két lapra. A korai pozíciós emelése miatt gyenge lapra mégse tehettem ezért a range-e 77+,KTs+,AJ+ volt. Mivel nem emelt vissza, ezért a range-éből kivettem az AA-KK-t, a QQ-ra meg nagyon kicsi valószínűséget adtam.

A flopon berakta, ezzel persze semmit nem árult el a lapjáról. (nagyjából egy potnyi pénze volt, tehát ha játékba került, logikus volt, hogy be is akarja rakni)

A lapjainak kb 35-40 százalékát (legyen saccra 38%) domináltam, a tizes pár agyonver, a kézbepárok ellen meg van 6 outom, ez olyan 25%-ot ad. (62% * 25% = 16%)
38%+16%=52% om van a nyerésre a range-e ellen.

a potnak csak 40%-át kellett megadnom 52% nyerési eséllyel, tehát jó megadásnak gondoltam.
(10% plusz várható értékkel)

Amikor QQ-t virított, akkor magamban elküldtem a francba, igazán berakhatta volna ekkora potnál preflop a marhája.

(Mmert mit csinál, ha A vagy K jön a flopon? Megeszi a dámáit? Elengedni ugyanis nem tudja...)

Attól függetlenül, hogy valószínűleg legfeljebb csak közepes volt a lejátszásom (vagy rossz), még mindig nem vagyok biztos abban, hogy rossz megadás volt.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.09.22. 09:51

tegnap.

szar session, 3 asztal, 4 óra, 20 dollár plusz.

"Még akkor is többet keresek ha a busz után futok." (Mickey, Blöff c. film)

Ipokeres pontból se jött össze csak kb 500. Végig játszhatatlan lapok jöttek, amikor jó lapom esett le, akkor meg cooler szituációba kerültem, ami mindig sokba fájt. (a legtöbbe egy floppolt top kétpár vs floppolt szet került... hát nem nálam volt a szet.)

Szerencsére a végén kifizették egy szettemet, és így plusszba fordult a nap, de nem az én érdemem volt.

Viszont: meghívást kaptam egy freerollra: ha jól emlékszem 5000 dollár, és kb száz fő indul :))) ha el nem felejtem benevezek holnapig. Most jöttem rá, hogy a pontjaim alapján kaptam egy csomó tokent ezekre a versenyekre, és ott állnak sorban a bónusz fülön a cashier-ben, csak eddig nem nézegettem.

Na. hátha behúzok egyet.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.09.22. 09:51

tegnap.

szar session, 3 asztal, 4 óra, 20 dollár plusz.

"Még akkor is többet keresek ha a busz után futok." (Mickey, Blöff c. film)

Ipokeres pontból se jött össze csak kb 500. Végig játszhatatlan lapok jöttek, amikor jó lapom esett le, akkor meg cooler szituációba kerültem, ami mindig sokba fájt. (a legtöbbe egy floppolt top kétpár vs floppolt szet került... hát nem nálam volt a szet.)

Szerencsére a végén kifizették egy szettemet, és így plusszba fordult a nap, de nem az én érdemem volt.

Viszont: meghívást kaptam egy freerollra: ha jól emlékszem 5000 dollár, és kb száz fő indul :))) ha el nem felejtem benevezek holnapig. Most jöttem rá, hogy a pontjaim alapján kaptam egy csomó tokent ezekre a versenyekre, és ott állnak sorban a bónusz fülön a cashier-ben, csak eddig nem nézegettem.

Na. hátha behúzok egyet.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.22. 11:19

Úgy legyen. Én momentán már néhány nullszaldós napnak is örülnék.

_Wasp_ # 2009.09.22. 11:39

tilt miatt bénázol? vagy csak egyszerűen nem szeret a lap és peched van?

tényleg, van valami jó módszered tilt kezelésre? Én rengetegszer belefutok abba, hogy "vissza akarom nyerni a pénzem", meg hogy "meg akarom mutatni, milyen jó vagyok", amik a pókerjátékosok által elkövethető legnagyobb balfékségek egyikei. Tudom, hogy hiba, de nagyon ideges leszek, ha lemákolnak, túljátszanak, és úgy általában, ha egy leosztás többe kerül, mint 20-30 dolcsi, akkor ez már tiltre is vág.

Az ugyan segít, ha befeszülök egy ideig, és közben tévét nézek, de ez talán nem az ultimate megoldás. Élőben meg nem is lehetne megcsinálni...


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.22. 12:09

Nem hinném, hogy még mindig tilten lennék. Majd egy hetet nem is játszottam egyáltalán. (Amivel magában is elúszott vagy 150-200 dollár, mert nem tudom teljesíteni a Party-promóciót.) Ezzel a veszteséggel egyidőben Egyszer negyedik lettem a BPO-cheeprollon 35-ből, egyszer pedig ötödik a 400 fős freerollon. Kínomban játszottam három SnG-t a Starson, egy első és egy második hely.
De a Party-n bukó. Sima bead beatek: a flopon top párom van top kísérővel, Villain megadja a lyukas sorával a banknyi emelést, és behúzza. Ez váltogatva azzal, hogy nagyvakba kapom a játszható lapot, és mindenki dob.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.22. 12:12

És a lap se jár. Tegnap ezerkétszáz leosztás után 9 fős asztalon 4% volt a flopnézésem, és ebben már benne van, amikor a nagyvakban senki nem emelt előttem.

_Wasp_ # 2009.09.22. 12:29

És a lap se jár. Tegnap ezerkétszáz leosztás után 9 fős asztalon 4% volt a flopnézésem

ez igen :DDD vagy nagyon nem jár a lap, vagy csak két azonos színű ászra játszol :))))

viszont ha behúzol egy fizetős helyet a bpo-n, akkor az minden badbeat-ért kárpótol. És az korántsem lehetetlen, ha már egyszer meg lesz a jegyed...
Lehet, hogy a peched most hozza egyensúlyba a marhanagy mázlidat!

Tényleg ismered a viccet?

Két gróf találkozik hosszú idő után, és beszélgetnek, kérdezi egyik a másikat, hogy megy a sora.

  • Ne is kérdezd, elkártyáztam a kastélyt, a birtokot, de még a hintót is.
  • Hogy történhetett ez?

Vállát vonogatva felel a gróf: - Van az úgy, hogy nem mén a lap...


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.22. 14:36

:))

SSS-nél a VPIP átlagosan 5-10% között kell legyen. Az 5 már szélsőséges érték, a 4 meg majdnem lehetetlen, ha nem csak párszáz leosztást nézel. De nekem összejött ezerkétszázból is. Szóval 48-50 leosztásban voltam érdekelt, ebből kb. 12-ben lehúztak a teljes beülőmre; másik 12-15-ben dobtak, legfeljebb a vakokat vittem, de néha még abból is csak az egyiket, mert a másik én voltam. Olyan 3 leosztásban dupláztam, a maradék 20-ban meg nyertem 3-5 BB-t.

Szóval a fontos mutatók erősen negatív irányú varienciát mutatnak. A VPIP arra utal, hogy alig kapok lapot, a megnyert leosztások százaléka pedig arra, hogy a statisztikailag elvártnál jóval kevesebbszer nyerek, ha játszom. (Elvileg olyan 70% körül kellene lennie, épp ezen alapszik az egész SS szisztéma.)

_Wasp_ # 2009.09.22. 14:59

én ilyenkor váltani szoktam. Mondjuk a "szoktam" túlzás (inkább csak előfordult párszor), de ha besokallok valamivel, vagy nem jön az eredmény, akkor SNG->CG->MTT, és amiatt, mert érdekesebb az új játék, jobban figyelek.

sss-ben hosszan szivni tényleg pech, bár ha jól játszák az ellenjátékot (a jobbodon), akkor nyerni se nagyon lehet.

nem próbálkozol meg bss-el? Én azt most perpill elég érdekesnek találom, (de gondolom ez azért van, mert nl50-en még nem igazán játszottam készpénzes játékot...) Az azért vidám érzés, amikor a monitoron az avatarod elé csusszan középről a 160 dollárt jelképező zsetonkupac :)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.22. 19:02

Ha az SSS se megy, amihez - valljuk be - nem kell ész, csak fegyelem meg türelem, akkor hogy menne a BSS?
Ráadásul BSS-hez legfeljebb NL10-en lenne meg a bankrollom. Ott pedig nem jön elég jól a pont. Márpedig az egész Party-mizériát csak azért kezdtem.
KÁr volt egyébként. Nettó háromszáz dollárt vesztettem náluk ebben a hónapban. A nettón azt értsd, hogy kipörgettem 150$ bónuszt, és így van 300-zal kevesebb pénzem, mint amivel kezdtem.
Azért ennyire szarul nem játszok. ekkor apechem se lehet. Egyszerűen nem értem. Rosszul választom ki az asztalokat?