szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


Mókusok # 2013.02.16. 09:45

én nem látom a hozzászólást, mi történt jogijogival???
sikerült vagy nem???

dzsuzsanna # 2013.02.16. 09:09

Ó te jó ég jogijogi! :(
Pedig nagyon szorítottam!
... igen az elektronikus rendszerről szerintem mindannyiunknak meg van a véleménye. Nem értem, hogy ezt miért nem lehet úgy működtetni, és úgy kezelni, mint a Neptunt. Nekem ott sem vizsgajelentkezéssel, sem halasztással sem befizetéssel 5 év alatt nem volt egy problémám se!!!!
Hozzáteszem az, hogy nem enged más időpontra átjelentezni, másik tárgyra átjelentkezni csak díj ellenében azért ... meg csatoljam a befizetést tanusító okmányt... Hónapokkal előbb be kell jelentkezni, hogy néha egyáltalán kapj időpontot, de bármi közbejöhet, felnőtt dolgozó emberekről van szó, családanyákról és családapákról, a többit már ne is említsem
Nem egy szokványos vizsga, miért nem lehet kicsit humánusabb lenni? Szerintem túl van bonyolítva!
Úgy sajnálom!!!

azebu83 # 2013.02.15. 22:16

Bizony, bizony, jogijogi jelentkezz!!!

Jól kiakadtam az elektronikus jelentkezés folytán előállt bakiktól, amikről írtál, mert én is úgy akartam bejelentkezni,egyszerűbbnek tűnt, de már nem vagyok benne biztos:-( Nálam egy vegyes polgár cserebere megoldhatatlan, sőt bármiféle cserebere, nem tudom, hogy gondolják!
Mondjuk a hozzáállásukból is látszik, hogy közelébe sem szagoltak még annak, amit mi végigcsinálunk...

Mókusok # 2013.02.15. 17:44

de jó lenne tudni, hogy ma mi történt jogijogi-val..:)

zsombor3 # 2013.02.15. 10:16

sziasztok!

ha valaki közig-alkotmányból ment írásbelire megosztaná velem (mindenkivel)a jogesetét? Ígérem én is ezt fogom tenni. :)
Köszi előre is.

zsombor3 # 2013.02.15. 10:16

sziasztok!

ha valaki közig-alkotmányból ment írásbelire megosztaná velem (mindenkivel)a jogesetét? Ígérem én is ezt fogom tenni. :)
Köszi előre is.

Mókusok # 2013.02.15. 08:07

na szóval elővettem a TB- könyvet és minden világos, amit korábban írtam , h nem jó, az bizony jó, csak nekem nem esett le, hogy ez a 40 év jogosultsági idős nőknél van ez a 32 meg 30 év szolgálatis rész, legalábbis a könyvben ez van és engem az alapesetben szereplő 20 év szolgálati idő zavart meg, na de így már világos:) és köszi Kín a mailt is:)

ja és tényleg fáradok, én csak kérdeztem az nem biztos, hogy igazam is van, de azért jó megvitatni.

dzsuzsanna is tegnap rávilágított pár dologra és köszi mégegyszer:)

Hajrá!:)

Mókusok # 2013.02.15. 07:37

de ott amikor a jogosultsági idő van taglalva az 55 .oldal alján ott van ilyen hogy: az öregségi teljes n yugdíj nem állapítható m eg ha a kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonnyal szerzett szolgálati idő( ami szerintem itt nem jó) nem éri el a harminckét évet, olyan nő esteén aki súlyosan fogy. vér szerinti gyerket stb. a 30 évet..."

ez itt most valahogy nem világos!:)bocsi

KÍN (törölt felhasználó) # 2013.02.14. 22:44

Mókusok!

A C1-es részt módosítottam - :-) méghozzá a te felhívásodra - és a módosított változatot át is küldtem neked és mindenkinek! Én nem találkozok 32 évvel!!!
:-) szerintem már fáradsz......

Mókusok # 2013.02.14. 21:53

12 re kell menned és majd ott megmondják, hogy hol lesz 13 kor a vizsgád:) Ates nem holnap megy, a hozzászólásom 2 embernek szólt, csak valaki összemosta:)
hajrá holnap, és a jövő hetieknek is kitartás.

agines3 # 2013.02.14. 18:53

sok sikert mindenkinek, ahogy olvasom a fórumot, én is elkezdtem izgulni, mintha én vizsgáznék holnap...:)

miami # 2013.02.14. 17:43

Egy hatalmas HAJRÁ a holnap vizsgázóknak!!!
Jogijogi, Ates kitartás, és holnap várjuk az örömteli beszámolókat!!!!

dzsuzsanna # 2013.02.14. 16:47

jogijogi

ha 13-kor kezdődik a szóbeli, akkor 12-re kell a minisztériumban lenned, én így tudom...

jogijogi # 2013.02.14. 16:40

mikorra kell mennem? még így nem voltam, az előző vizsgán a büntin az írásbelin mondták, hogy hol lesz a szóbeli. mások kaptak e-mailben tájékoztatást, de én nem kaptam semmit...
elég vacak ez az elektronikus rendszer, mert azon meg nem látszik semmi, csak a már meglévő vizsga eredménye... (arról nem is beszélve, hogy azért megyek a c-ből, mert az elktronikus jelentkezésemet elrontották, és a szépen kiválasztott, feljelentkezett novemberi polgár időpontom helyett ugyanakkorra, csak vegyesre aktiváltak, és persze annyit sem mondtak, hogy bocsi, csak megkérdezte a néni a telefonban két héttel a vizsga előtt, amikor ez kiderült, hogy hát mit pánikolok, akkor menjek el a vegyesre...)
szóval megírná valaki, hogy hányra kell ott lennem? előre is köszi!

dzsuzsanna # 2013.02.14. 16:35

Jogijogi!

Csak ügyesen!
Nagy kalappal holnapra! :)))

Mókusok # 2013.02.14. 15:22

Kín:küldtem mailt, nézd meg:)
A szalay u. 16.ba kell menned volt OIT és ott mondják meg az aulában majd, h merre tovább:)
sok cseresznyét!!

jogijogi # 2013.02.14. 14:54

hogy felkészültem-e? tökéletesen :) arra, hogy ebből repeta lesz :)
gyerek, munka és egy frissen műtött, mozgásképtelen férj mellett gyakorlatilag csak a jogi alapműveltség alsó szintjét sikerült elérnem... de persze a remény hal meg utoljára!
Mindenesetre drukkoljatok, holnap beszámolok!
Amúgy a minisztériumba kell menni, és ott mondják meg hogy merre tovább, ugye?

Mókusok # 2013.02.14. 14:52

én nem tudom, hogy hatályos-e , csak kikerestem (alk. 67 oldalas gyik) meg egy eu, -s amit nem tőled kaptam és vannak benne régi dolgok azt már tisztán látom, de most fennakadtam közben a nyugdíjaknál

a teljes öregséginél a szolgálati idő 20 év, aztán akkor az 55 oldalon a középső tömör szövegben hogy jön 32 év?

KÍN (törölt felhasználó) # 2013.02.14. 14:05

Mókusok!

Melyik GYIK-eket nézed? Eu-st csináltam, de a többihez nem volt erőm, no meg már kedvem se... :-((

NINCS VALAKINEK, hatályos GYIK alkotmány- és munkajogból???

Akinek van, kérem jelezze!!!

Attila (Ates)

Mókusok # 2013.02.14. 12:28

Kín:igen, eljutott és válaszoltam is rá:) Hát a nyugodtság meg én nem vagyunk manapság összeillő páros, de azért próbálkozom. Bár ma megnéztem a gyik-eket és hát nem megy még olyan folyékonyan mint szeretném:) de rajta vagyok az ügyön, csak valami vírus meg rajtam és így nehézkes a dolog. De jó lenne, már túlesni rajta...
hajrá Jogijogi, várjuk a beszámolódat majd, h mi volt, jaj én holnap még nem akarnék menni, de azért te biztos ügyi leszel:)

KÍN (törölt felhasználó) # 2013.02.14. 11:22

Mókusok!

A privát e-mail eljutott hozzád, megnyugodtál :-) ?

Attila (Ates)

KÍN (törölt felhasználó) # 2013.02.14. 11:20

Jogijogi

Úgy gondolom, hogy te biztosan! :-)
Hogy érzed, felkészültél?

Attila (Ates)

KÍN (törölt felhasználó) # 2013.02.14. 11:19

Jogojogi

Úgy gondolom, hogy te biztosan! :-)
Hogy érzed, felkészültél?

Attila (Ates)

jogijogi # 2013.02.14. 11:15

innen a fórumról jön esetleg valaki holnap vizsgázni?

dzsuzsanna # 2013.02.13. 14:18

Kedves Sorstársak!
Eu 13-ak tételhez a következőt találtam, és tanultam meg.
Határolja el a nemzetközi jogos és az uniós jogot?

Az Európai Unió olyan új jogrendszert hozott létre, amely különbözik mind a nemzetközi jogtól, mint a tagállaomok belső jogrendjétől.

A nemzetközi jogtól 2 fontos dologban tér el:

  1. A nemzet.jog nemzetközi szerződéseken alapul

amíg az uniós jog forrásai között a Szerződések mellett fontos súlya van az EU saját jogi aktusainak és az eu-s intézmények által alkotott másodlagos jogszabályoknak.

  1. A nemz. jog az államközi viszonyokat szabályozza, jogalanyai az államok. Az uniós jog a tagállamokra, vmint a magán-,és jogi személyekre egyaránt vonatkozó jogok és kötelezettségek összessége.

Összességében elmondható, hogy az uniós jog (a nemzetközi jogban szokatlanul) a tagállamok jogrendjének integráns részévé vált, amelyet a tagállamok bíróságai is alkalmazni kötelesek.

A két versenyjogi tétel kidolgozott verzióját technikai okok miatt csak jövő héten, vizsga után tudom közkinccsé tenni.
De az anyagot ahhonnan mazsoláztam felrakom a freemailes jogi szakira, de akinek kell jelezze felém e-mailben.

Kitartás mindenkinek! Zsuzsi