szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


dzsuzsanna # 2013.02.20. 21:51

... ó és nem felejtettem el, holnap szkennelem a versenyjogi tételeket és közkinccsé teszem!!! :)

dzsuzsanna # 2013.02.20. 21:49

sziasztok!

Sikerült, nem kell mégegyszer elő venni! El se hiszem!
Ma nem gondoltam voltam, hogy átmegyek akár egy tárgyból is, (10 nap)ilyen nagy anyagra édes kevés ... de jó, hogy vannak olyan segítőkész emberek mint Ates, akinek nem győzök hálás lenni!!!!
Munkajogból, tanulmányi szerződés, leginkább kivételek, összehasonlítás a korábbi szabályozással (általános iskolai tanulmányokra nem létesíthető - új Mt. szerint mentes a munkavégzési kötelezettségek alól), felmondás és azonnali hatályú felmondás, a kettő közötti különbség,végkielégítés, jogellenes mv. megszüntetés következményei (itt azt kérdezték, hogy elmaradt munkabért meddig kell kifizetni? korábban a munkaugyi per tartamáig, ma a mv-t megszüntető jny. közlésétől szűnik meg, nem az ítélet jogerőre emelkedésétől.
Tb: öregségi nyugdíj, szolgálati idő.
Alkotmány: választási eljárás, köztársasági elnök, jegyző feladatai funkciója,Ket. hatósági ellenőrzés.
Eu: EU tanácsadó szervei, kötelezettszegési eljárás, jogi aktusok, vertikális, horizontális hatály. Közvetlen hatály.
Ennyire emlékszem.
4,2,3 jegyek születtek (az írásbeli 5 lett).
Csak az számít, hogy eggyel beljebb vagyok, jöhet a következő.
Tanács: a lényeget tanuljátok, és ha valami nem megy segítenek rávezetni, rendes bizottság volt, nagyon rendes mindenkinek ilyet kívánok.

Mókusok, Castor3 hajrá! Drukkolok!
Kitartás mindeninek, ne adjátok fel, még akkor sem ha kilátástalannak látszik!!! :)

Napraforgo85 # 2013.02.19. 19:03

Szia Kondidori!

Köszönöm a választ, nagyon hasznos volt. Jelenleg közszférába dolgozom, eddig versenyvizsgát és közigazatási szakvizsgát csináltam. Ezek felépítése teljesen más, mint a jogi szakvizsga.

Bármilyen "C" vizsgarészhez tartozó segédanyagot szívesen fogadok.

napraforgo85@indamail.hu

Köszönettel
Napraforgo85

miami # 2013.02.19. 18:45

Dzsuzsanna, Mókusok, castor3 nagyon drukkolok Nektek, és nagyon várom a jó híreket! Castor3 megertelek, en két hét múlva megyek, szinten szülés elott pár héttel!
Nem könnyű, főleg hogy sem ülni, sem feküdni nem kényelmes, de reméljük ezt a vizsgabizottság tagjai is tudjak :-) kitartás, gondolj arra, hgy ketten vizsgáztok :-)

miami # 2013.02.19. 18:44

Dzsuzsanna, Mókusok, castor3 nagyon drukkolok Nektek, és nagyon várom a jó híreket! Castor3 megertelek, en két hét múlva megyek, szinten szülés elott pár héttel!
Nem könnyű, főleg hogy sem ülni, sem feküdni nem kényelmes, de reméljük ezt a vizsgabizottság tagjai is tudjak :-) kitartás, gondolj arra, hgy ketten vizsgáztok :-)

Castor3 # 2013.02.19. 18:13

Sziasztok,

Pánikroham jött rám, azért írok ide...csütörtökön megyek vizsgázni, utolsó vizsgám,nagyon sokszor elképzelem a nagyon rendes és aranyos bizottságot ahova kerülök...szülés előtt állok pár héttel, ezért a kislányom miatt nem kellene stresszelni magam, de nehezen megy :-(

Mókusok # 2013.02.19. 14:38

Pracli: okés:)
Dzsuzsanna holnap gondolunk rád, csak ügyesen:)

Fogy az időm sajna, nekem is, most már szeretnék túlesni rajta, gondolom a többiek is így vannak vele...
És hát én egyre pozitívabban gondolkodom, ezt most meg kell csinálni bárhogyan is, de meg kell....

Pracli # 2013.02.18. 22:32

Mókusok! Van egy-két pj cuccom,akkor jövő héten üzletelünk!:)

VaradiDimi # 2013.02.18. 20:39

Sziasztok!

DZsuzsanna! Holnap nem leszek net közelben, így ma kívánok nagy kalappal a szerdai vizsgádhoz! Addig is kitartást!

Jó tanulást mindenkinek!

Üdv:
Dimi

dzsuzsanna # 2013.02.18. 16:49

Mókusok!
Köszi szépen!
Kitartás, ne add fel!!!
Menni fog! :)

azebu83 # 2013.02.18. 14:10

Sziasztok!

Éljen az elektronikus jelentkezés, naná, hogy sikerült valamit elszúrnom:(

Nem tudjátok véletlenül, hogy a gyakorlatban hogyan lehet időpontot módosítani?
Azt írja az útmutató, idézem:
"Vizsgaidőpont módosítására csak annál a vizsgajelentkezésnél van mód, amit még nem
fogadott el a rendszer, tehát az állapota „Előjelentkezett”.
Kattintson arra a vizsgakiírásra (Időpontmódosítás link), amelyre módosítani szeretné a
jelentkezését. Ekkor a jelentkezés státusza „Előjelentkezett” lesz. A vizsgaidőpont
módosításához díj befizetése nem szükséges, ezért az eredeti fizetési azonosító lesz ismét
aktuális."

Az én státuszom: Előjelentkezve
Mikor lesz ebből Előjelentkezett? Jelenleg az időpontmódosítás link nálam nem aktív.

És persze senki sem veszi fel a telefont az illetékes Osztályon...

Ha találkoztatok már ezzel a problémával, kérlek segítsetek!

Előre is köszi!

És gratula jogijogi, a körülményekhez képest ez is nagyon szép eredmény!

Üdv:
Azebu

Nenikő # 2013.02.18. 13:42

Sziasztok!

Jó olvasni, hogy vannak sorstársaim. Én is baba mellett készülök az utolsó vizsgámra, azzal tarkítva, hogy nyelvvizsgázom is 1 hónap múlva. A gyerek 20 hónapos, alig lehet mellette valamit is tanulni, este meg mire elalszik, én is kifekszem.
Időpontot még nem jelöltem meg, de júniusnál nem lesz hamarabb.
Sajnos nagyon nehezen tanulok, főleg, hogy jegyzetelni is szeretek, de azt már nem tudom mikor.
Az eddigi jegyzeteket nagyon köszönöm, és szívesen fogadok bármit ami rövid, és használható jegyzet.

Gratulálok a mostanában vizsgázóknak.

Mókusok # 2013.02.18. 12:10

dzsuzsanna: tök jó, ez nem is volt olyan nehéz és bonyi feladat, biztos jó lesz a megoldásod.Hát közeleg a szerda az tény, de sajnos a péntek is...

Pracli: szívesen küldök anyagot én is a köv. héten, de ha van polgári anyagod az cserébe jól jönne, bár még ezen sem vagyok túl.....leginkább a gyik-ekre adandó válaszok érdekelnének ha tudsz olyat akinek az megvan kigyűjtve:)

jó tanulást mára mindenkinek:)

dzsuzsanna # 2013.02.18. 11:44

Sziasztok!
Azért nekem is becsúszott egy kis adminisztrációs hiba, de mire hazaértem felhívtak, hogy meg is oldották! :)))
Túléltem, és viszonylag gyorsan! :)

Jogeset:
Tanulmányi szerződést kötöttek a felek, 1 év posztgraduális képzésre, azzal a feltétellel, hogy kiváló teljesítménnyel vizsgázik, és utána 4 évig nem mondd fel. A MV sikeresen levizsgázott, 1,5 éve ott dolgozik.
A MT létszámcsökkentés miatt felmond, és kéri vissza a nyújtott támogatást.
A MV nevében kellett ellenérvekkel kérelmet írni.

Egyszerű, de azért az új szabályozás picit bezavar, mivel csak az új Mt-ben 229. § (7) bek. van benne az a mondat, hogy a MT felmondása esetén a támogatás nem követelhető vissza. Mivel tanulmányira a kötésekor hatályos szabályok az irányadóak!!!!
Szerencsére tudtam kölcsönkérni egy korábbi Mt. (2010) szemptember 1-el hatályosat, abba ez a mondat nem szerepel, de a vázlatban itt bírói gyakorlatra hivatkoztam, mert biztos volt erre gyakorlat.
Érveltem azzal, hogy nem súlyos szerződésszegés miatt, sem a MV mv-al összefüggő magatartása miatt mondott fel a MT. A felmondásban több indok is szerepeltethető, de itt csak a létszámcsökkentés volt, így megalapozható, hogy magatartásával nem voltak gondok. Kértem, hogy a visszafizetést alól mentesítse. :)))
Még a gyakorlatot megnézem, de aztán hajra neki az alkotmány,közig, eu-nak, mert szerdán szóbeli!

Köszönöm mindenkinek a sok a drukkolást! :)
Kitartás mindenkinek!!!

Pracli # 2013.02.18. 10:45

Sziasztok!
Sok sikert a vizsgázóknak! :)

Kedves KÍN! Én is igényt tartanék a jegyzetedre, ha nem gond (pranett@gmail.com). Köszönöm!

Nekem ez lesz az utolsó, még nem választottam időpontot, egyelőre csak felmérem a terepet:)

Mókusok # 2013.02.18. 10:02

dzsuzsanna hajrá és várjuk a híreket!:)

fágica # 2013.02.18. 08:27

Sziasztok,
olyan kérdésem lenne, hogy az önkormányzatokkal kapcsolatos részt "csak" az Ötv.-ből tanuljátok?
Nagyon nem szeretem, mikor mindig bogarászni kell, mi változott megint.
Esetleg nincs vkinek egy kidolgozása ezekkel a tételekkel kapcsolatban?

dzsuzsanna # 2013.02.17. 17:58

Sziasztok!
Holnap írásbeli!
Hajjajaj! Drukkoljatok (csak TB ne legyen)!!!

Ates!
Köszi a tippeket, és az anyagot, ami egyszerűen SZUPER!!!! :)))

VaradiDimi # 2013.02.17. 16:24

Sziasztok!
Kedves KÍN/Attila (Ates)!

Csak azt látom, hogy mindenki ódákat zeng a jegyzetedről. :)
Újdonsült fórumozó vagyok, és a C résszel fogom indítani a szakvizsgát.
Ha megkérlek, nekem is átlőnéd az általad kidolgozott anyagot?
Egyelőre csak a törvényeket gyűjtöttem össze, vettem meg a még használható könyveket. Rémisztő mennyiség még elolvasni is, nemhogy megtanulni.

Jól látom a hozzászólásokból, hogy a héten voltál? Hogy sikerült, ez volt az utolsó vizsgád?

Mindenkinek kitartást kívánok a felkészüléshez!

Előre is köszönöm!
Dimi
(varadi.dimi@gmail.com)

kondidori # 2013.02.16. 14:20

Szia!

Hát mindent érdemes vinni az írásbelire, ami a tételsoron szerepel, mert nálunk pl. egy lánynak az egyházakról szóló tv. kellett, és szegény ott kuncsorgott törvényért.

Szóbelin össze-vissza kérdezgetnek, nincsenek tételek, nincsen kidolgozási idő. Kérdés - válasz, kérdés - válasz...

Napraforgo85 # 2013.02.16. 13:26

Sziasztok!

Köszönöm a hasznos tanácsokat és információkat. Az írásbelivel kapcsolatban lenne egy talán alapnak tűnő kérdésem:

  • Megítélésetek, tapasztalatok szerint alkotmány-közig. írásbelire az alapvető jogszabályokon kívül (Ket, Alaptörvény, állampolgársági törvény, Ötv) miket érdemes vinni? Vagy biztos, ami biztos alapon minden a tételsorba ehhez a részhez megemlített jogszabályt érdemes elcipelni?

Az alábbi kérdésem a szóbelire vonatkozna:

  • Tételt kell húzni vagy „kisebb” kérdések vannak?
  • A tételre/feltett kérdésekre azonnal kell válaszolni vagy van kidolgozási idő?

Köszönettel
Napraforgo85

dzsuzsanna # 2013.02.16. 12:58

Gratula!
A lenti bejegyzést olvasva azt hittem nem engedtek vizsgázni, de szerencsére tévedtem ... :)))
Ügyi vagy, gyerkőc és mozgásképtelen férj mellett le a kalappal! Az eu is meg lesz simán.
Én is erre hajtok, kettő meglegyen a harmadik ráadás.:)

A többieknek kitartás!!!!

Mókusok # 2013.02.16. 11:39

Gratula, bárcsak mi is ilyen bizottságot kapnánk vagy legalább ilyet...rajtam épp kitört a nátha, szóval picit belassultam, de azért küzdök...hajrá az éppen tanulóknak!!!:)

jogijogi # 2013.02.16. 10:55

Sziasztok!

Bocsi, tegnap már nem volt alkalmam feljönni a fórumra! Iszonyat aranyos bizottság volt, bár az furcsa volt, hogy a BM-be kellett átmenni, még sosem hallottam olyat, hogy ott is van vizsga, ráadásul én hülye magassarkút vettem fel...
az elnök egy államtitkár-helyettes hölgy volt, első ránézésre frászt kaptunk tőle, de nagyon kedves, aranyos és segítőkész volt, ő kérdezte a munka-tb-t, a közigíalkotmányt egy alkotmánybírósági jogtanácsos (vagy valami ilyesmi) idősebb pasi, az eu-t egy fiatal pasi kérdezte.
én mentem be elsőnek, és akkor már olyan bizonytalan voltam magamban, hogy mondtam, hogy inkább hagyjuk, ne is kérdezzenek, majd jövök legközelebb, de nem hagyták, hanem elkezdtek kérdezgetni, csak olyan kérdéseket tettek fel, ami nekem jelen helyzetben aktuális (anyasággal kapcsolatos munka-tb, a család védelmével, gyerekek jogai, szülőről való gondoskodás, stb, közigből meg általános dolgokat, pl az elsőfokú határozattal szembeni jogorvoslat, közigper, néhány határidő) szóval így ezek nyilván jól sikerültek, a bizottságnak köszönhetően. az eus pasi is nagyon kedves volt, és ő is jókat akart kérdezni, de sajna szerződéseket, évszámokat ilyeneket kérdezett, amikre már nem futotta az agykapacitásomból, és végül azt mondta, hogy nagyon nagy jóindulattal adna egy kettest, de szerinte ezt a részt inkább próbáljam meg újra, ha már a másik kettő ilyen jól sikerült, így az eu-ból repeta lesz, a többi négyes lett.
nem tudom a többiek hogy szerepeltek, mert nekem el kellett jönnöm, a kicsit nem hagyhattam sokáig az apjával, aki ugyebár nem mozgásképes jelenleg, de én csak pozitívumokat tudok mondani a bizottságról.
szóval hajrá mindenkinek!!! :)

KÍN (törölt felhasználó) # 2013.02.16. 09:49

Én pozitívan állok hozzá.... :-) szerintem vette az akadályt! Most egy kicsit pihen, de mindannyian megértjük, mi is ezt fogjuk csinálni, még akkor is, ha véletlenül az esik meg velünk, hogy nem sikerül!