szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


IROB # 2013.03.02. 02:36

Kedves Kollégák!
Lenne közöttünk valaki, aki hétfőn írásbelizik?
Nagyon nagy kalappal, sok sikert s megköszönöm,ha röviden jelezni szíveskedik.
Üdvözlettel:
Irob

szakvizsgázó1217 # 2013.03.01. 14:34

Köszönöm a jegyzetet!

lerboy55 # 2013.03.01. 13:31

Én is megköszönném, ha a valaki elküldené a lerboy55@gmail.com-ra az ATES-féle jegyzetet.

Előre is hálás köszönet

szakvizsgázó1217 # 2013.03.01. 06:42

Sziasztok!

Én csak kb. egy hónap múlva vágok bele a C részbe, ez lesz az utolsó vizsgám.

Nagyon szépen megköszönnénm, ha valaki el tudná küldeni az Ates-féle jegyzetet a következő e-mail címre:

knodelmarta@gmail.com

Cserébe fel tudok ajánlani teljes A rész kidolgozottat.

Előre is köszönöm!

kitti07 # 2013.02.28. 21:33

Sziasztok!

Én 27-én, szerdán voltam, megpróbálom összeszedni milyen kérdéseket kaptam.

Közig: gyülekezési jog, részletesen, ki, mikor indíthat pert. Kormányhivatalok feladata, önk-i rendeletek alaptörvénybe illetve más jsz-ba ütközése esetén hova lehet fordulni. Közig.perben a vh.felfüggesztésének szabályai illetve a szakhatóság részt vehet-e a perben? (igen, a közig szerv perbe hívhatja)

Munkajog: munkaszerződéstől eltérő foglalkoztatás esete, kollektív szerződéssel hogyan lehet szabályozni (arra gondolt, hogy a munkavállaló hátrányára el lehet térni a határidőtől és ez diszpozitív szabály). Közalkalmazott és kormánytisztviselőknél hogyan lehet jogviszonyt létrehozni (pályázat és annak szabályozása ill. meghívásos eljárás). Baleseti ellátások felsorolása.

EU: alapjogok szabályozása (az 1960-as évektől), alkalmazásuk. Igazából nem konkrét kérdéseket kaptam, hanem példákat mondott és azt kellett elemezni. Nem sok köze volt a tételsorhoz... Például az előttem lévő lánytól az európai elfogatóparancs szabályozását kérte részletesen.

Mindhárom rész 5-ös lett és szerencsére ez volt az utolsó vizsgám, úgyhogy végre fellégezhetek.
Kitartást mindeniken!

Albert80 # 2013.02.28. 21:00

Sziasztok!
Ha már ennyien kérik az Ates-féle jegyzetet, akkor nem tudná valaki feltenni valahova (pl. a data.hu -ra, ott nem kell regisztrálni sem).
Köszi

Lana84 # 2013.02.28. 09:23

Sziasztok!

Én még a büntető vizsgámra készülök, de már előre gondolkodva, engem is érdekelne az Ates féle jegyzet... :) nagyon pozitívan nyilatkozott róla mindneki, szóval megköszönném, ha nekem is megküldené valaki
szvetlanka@gmail.com

Kitartást Mindenkinek és egy nagy kalappal a vizsgázóknak!!

Akik pedig már felszabadultak a rabszolgasorsból, élvezzék...!! :)

signorina # 2013.02.28. 08:47

Sziasztok!

Nagyon szépen kérem, hogy akinek megvan az "ATES-féle" jegyzet, küldje el nekem is.

Köszönöm szépen!

KÍN (törölt felhasználó) # 2013.02.28. 06:47

Kedves Sorstársak!

Tegnap letettem utolsó vizsgámat, túl vagyok az egészen!
Amit nagyon fontosnak tartok elmondani a kérdések és jegyeim közlése előtt:
ÉN KIZÁRÓLAG AZ ATES-FÉLE JEGYZETET TANULTAM, RÖVID, TÖMÖR, LÉNYEGRE TÖRŐ, ÉS NEM UTOLSÓ SORBAN HATÁLYOS ÉS KÖNNYEN TANULHATÓ. :-) NEM TUDOM KI KÉSZÍTETTE EZT A JEGYZETET, DE ÁLDJA MEG ŐT AZ ISTEN....
AKINEK MÁR MEG VAN AZ ATES-JEGYZET ANNAK NAGYON JÓ, AKINEK NINCS ANNAK AZT TUDOM MONDANI (javasolni), HOGY TEGYEN ÉRTE, HOGY MEGSZEREZZE!

Kérdések: sorban, ahogy kezdtem
EU:

  • Európai Unió Bírósága (elkezdtem, lendületesen mondani, kb. az 5. mondat után a hölgy leállított, hogy köszöni.....)
  • Másodlagos jogok (jogforrások) (szintén nagy lendület, addig jutottam el, hogy a rendelet, irányelv, határozat, ajánlás, véleményt milyen szempontok szerint tudjuk osztályozni....ÁLLJ szólt a vizsgáztató)
  • Ombudsman

JEGY: 5

Mt.:

  • Ha eltűnik a munkáltató, székhelyén nem található, elérni semmilyen módon nem lehet, ekkor mit tehet a munkavállaló? ITT PASSZOLTAM EGYET! Szerintem ezért nem kaptam 5-t.
  • Hol szerepel 30 napon belüli eljárás megindítási idő a Mt-ben
  • Mikor módosult az Mt.
  • Mikor lépet hatályba
  • Milyen törvény volt előtte
  • Milyen nyugellátásokat ismer

JEGY: 4

Alk-közig.:

  • Bíróságok, irányítás, szervezet, felépítés
  • OBH szerepköre
  • Ki lehet bíró
  • Közigazgatási bíróság, annak menete, milyen felek vannak, ki kicsoda, ki az alperese, mit hoz a bíróság az eljárás végén, van-e ellene fellebbezési lehetőség, ha nincs akkor mi van

JEGY: 4

Volt pár hete egy fórumozó, aki az Ates-jegyzetből vizsgázott 3-3-4-re, most itt az enyém 5-4-4.
Ettől nem kell jobb bizonyosság, hogy a jegyzet jó!!!

MINDENKINEK KITARTÁST, HOSSZÚ AZ ANYAG, NÉHA GUSZTUSTALANUL TÖMÖR, DE MEGCSINÁLHATÓ!

Én most saját valamint 'KÍN' és 'ATES' nevében elköszönök tőletek, sokan tudjátok privát email címem, sokan írtatok oda, ha bárkinek tudok segíteni az keressen!

Üdv mindenkinek!

Attila (Ates)

sbamka # 2013.02.27. 22:16

Sziasztok!
Én is szeretném elkérni Ates jegyzetét.
Elsőnek válaszottam a C részt, most kezdek ismerkedni az anyaggal.
Köszönöm szépen előre is.

soupy # 2013.02.26. 12:07

Kedves Fórumozók!

Szeretném a figyelmetekbe ajánlani, hogy az önkényuralmi jelképek használatát tiltó rendelkezések hatályon kívül helyezése mellett már az egyházügyi törvény rendelkezéseinek egy részét is hatályon kívül helyezte az AB. Gondoltam, megosztom, hátha a felkészülés közepette segítettem valakinek ezzel.

enzo2383 # 2013.02.25. 07:28

Sziasztok!

Látom, hogy vkinek van vmi tuti anyaga a C részhez!
Nagyon-nagyon hálás lennék az illetőnek, ha velem is megosztaná!
Előre is köszi a segítséget!
Midenkinek jó tanulást!

Mókusok # 2013.02.24. 18:15

Hello!
Kicsit összeszedtem magam, meghallgattam a hozzátartozók, barátok, ismerősök meglátásait, és a végeredmény: h minden csak megerősíti az embert még jobban, szóval igyekszem megrázni magam...és a nem kevés újabb vizsgadíjat amint módomban áll befizetem, mert rengeteg melóm van ebben...a többieknek kitartást!

azebu83 # 2013.02.24. 18:04

Mókusok, ezt nagyon rossz volt olvasni:-(
Épp ez a félelmem, hogy az ilyen szemét "aktuális" kérdésekre nem tudok felkészülni, mert majd 2 éve itthon ülök, és a kislányomat nevelem, foglamam sincs a napi aktualitáskról, 2 évet meg nem lehet behozni csak úgy. Megjegyzem hogy a soros elnökség idején meghozott döntésekről még akkor sem lenne fogalmam, ha épp ezerrel ülnék az irodámban, talpig up to date, mert ezt cak az tudhatja aki 1) EU bolond, 2) ezzel foglalkozik.
Na, én egyik kategóriába sem tartozom:-(
Őszintén sajnálom...

valeriana # 2013.02.24. 17:21

Sziasztok!

Valaki megküldené az Ates féle jegyzetet, akinél megvan???
Kértem közvetlenül Atestől is, de semmi reakció......

thx a lot!

qsik950 # 2013.02.23. 16:35

Sziasztok!

Az Ates féle jegyzet, vizsgatapasztalat alapján, szerintetek elegendő a vizsga letételéhez?

Danina # 2013.02.22. 19:35

Mókusok, nagyon sajnálom, h így alakult. az eu-val kapcsolatban teljesen át tudom érezni a helyzetedet, mert én is hasonlót tapasztaltam. ki volt a vizsgáztató? nem egy deteky gábor nevezetű ügyvéd?

a többi résszel mi volt a baj? tudták rólad ezeket az infokat? nem lehet, h emiatt is nagyobb volt az elvárás feléd? a többiek is hasonlót tapasztaltak?

Mókusok # 2013.02.22. 14:28

sziasztok!

3db elégtelent sikerült kapnom, és csak annyit tennék hozzá, hogy államigazgatási diplomám is van a jogin kívül, közigazgatási szakvizsgám is van kiválóan megfelelt minősítéssel és jelenleg eu és közigazgatási alapismeretek c. tárgyakat is oktatok.....
az Eu-hoz fölösleges volt konkrétan kinyitni bármit is, ugyanis a köv. 2 kérdést kaptam mikor volt Mo. soros elnök,(mettől-meddig) és milyen nagy tetteket hajtottunk végre ezalatt....

a többieknek remélem nagyobb szerencséjük lesz

zsombor3 # 2013.02.22. 11:51

Szia Wordwizzard!

Én szkennelve küldtem el, az átutalásról az igazolást, postai befizetés esetén, nyilván a feladóvevényt kell.

Ates!

Ha még nézegeted ezt az oldalt és van energiád másokra is, a "híres" sokak által ismert jegyzetet megosztanád velem? Nagyon hálás volnék, mert én is 3 gyerkőc és munka mellett készülök. Nem könnyű. Előre is köszönöm.

mlkatalin77@gmail.com

köszi
Kata

WordWizard # 2013.02.22. 07:49

Sziasztok!

Kérnék szépen egy kis segítséget. Internetes jelentkezés kapcsán a rendszer kéri, hogy 3 munkanapon belül küldjem meg a befizetésről az igazolást a Minisztérium részére.

A kérdésem az lenne, hogy pontosan mit (milyen formát) jelent az igazolás, és hogy meg lehet-e küldeni elektronikusan?

Előre is köszi,
Üdv,

dzsuzsanna # 2013.02.21. 17:42

Gratulálok Castor3!

Szép eredmény!
Ügyi vagy, jöhet a jól megérdemelt pihenés!!! :)

Mókusok!!!!
Hajrá, hajrá! Gondolok rád, menni fog!!!

Castor3 # 2013.02.21. 15:19

Sziasztok!

Először is nagyon szépen köszönöm mindenkinek a biztató szavakat! Nagyon sokat segítettek a hajrában :-)

Nemrég értem haza, Ügyészségen voltam és mindenkinek ilyen aranyos, jófej bizottságot kívánok! Eredményeim: 5-5-5 :-))) azt mondták egy élmény volt, hát még nekem!

Kérdések nagyjából: munkaviszony alanyai, jognyilatkozatok, azonnali hatályú felmondás...gyülekezési jog részletesen, köztársasági elnök( megfosztás,választás, ki lehet közt.i elnök), jegyző(ki lehet, feladata), Ket.ből: milyen döntéseket hozhat a szerv, ügyintézési határidők...EU elsődleges,másodlagos jogforrások, rendelet részletesen, Daily Mail-ügymit mondott a bíróság...ezekre emlékszem most.

Holnapra mindenkinek egy kalappal!
Évi

ktim # 2013.02.21. 09:33

Gratulálok mindenkinek, aki sikeresen túl van a vizsgákon. És nagyon-nagyon sok sikert a mai, holnapi vizsgázoknak.
Egy kérdésem lenne a felkészüléssel kapcsolatban: aki megkapta Ates jegyzeteit, annak elegendő volt abból + jogszabályokból készülni vagy szükségesek voltak hozzá tankönyvek is.

BH-kat mennyire tanultok, mennyire kérdeznek?

Előre is köszi a válaszokat!

És természetesen Atesnek még egy köszönet az én nevemben is a fantasztikus kidolgozásokért.

Mókusok # 2013.02.21. 08:42

gratula dzsuzsannának szép kis névnapi aji:)

kissviki85 # 2013.02.21. 07:20

Sziasztok!

A freemail-es e-mail címre feltettem az általam kidolgozott Mt-s tételeket. A törvényszöveg és a kommentár lerövidítve.