szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


niki79 # 2013.03.15. 10:07

Sziasztok!

Április elején megyek és nekem is nagy szükségem lenne az ATES féle jegyzetre.
Akinek megvan, azt meg szeretném kérni, hogy küldje el nekem a niki1999@freemail.hu címre.

Köszönöm szépen és mindenkinek nagy kalappal! :)

Pracli # 2013.03.14. 07:49

Sziasztok! Van itt valaki, aki április 18-án jön?

fkriszta777 # 2013.03.13. 16:35

Sziasztok!

Nagy szükségem lenne az ATES féle jegyzetre, át tudná küldeni valaki?

email címem: ferenczikrisz@index.hu

Nagyon köszönöm előre is!

Kriszta

HÜPI # 2013.03.13. 12:37

Sziasztok, az ATES féle jegyzetet át tudná nekem valaki küldeni?

címem: dettikex@gmail.com

Előre is köszönöm

Detti

dini4 # 2013.03.12. 14:19

Sziasztok!

Túl egy januári szülésen, egy hasnyálmirigy-gyulladáson és epeműtéten szeretnék nekivágni a szakvizsgának. Nagyon nagy segítség lenne számomra, ha valaki az Ates-féle jegyzetet el tudná küldeni a dianafabian@gmail.com e-mail címre.

Előre is köszönöm!

Zsuzsa1013 # 2013.03.12. 08:01

gsik950!Gratulálok neked! és jó ezt hallani!

smile99 # 2013.03.11. 22:53

Sziasztok!

Én is most megyek a "C" részből, így nagyon nagy szükségem lenne az ATESZ féle jegyzetre a felkészüléshez, amire már sajnos nincs sok időm. Ha valakinek megvan, kérem küldje már el a darkice199@gmail.com címre.

Nagyon köszönöm előre is és mindenkinek kitartást!!!

qsik950 # 2013.03.11. 16:04

Sziasztok!

Én múlt hét pénteken vizsgáztam "C" részből, gyakorlatilag csak ATES féle jegyzetet tanultam, ami bőven elegendő volt a sikeres vizsgához (4;4;3).

Kitartást Nektek!

Freddie # 2013.03.11. 12:50

Kedves ginus8@freemail.hu, kérlek, ha sikerült megszerezned a kiegészítést , küldd át a dr.lzsd@yahoo.com-ra. Előre is nagyon köszi!!

MÁS
Írásbeli kérdések állítólag (20-30) vannak összegyűjtve valahol? Segítsetek lécci ebben, honnan tudnám megszerezni: MUNKAJOGBÓL

Nagyon köszönöm!!!!

Virgini # 2013.03.11. 12:44

Sziasztok!

Látom, hogy sajnos ATES (KÍN?) már törölte magát, de nagyon hálás, hogy valaki kiegészítette az ún. ATES jegyzetet...

Akinek megvan az emlegetett ún. ATES kiegészített jegyzet, nagyon szépen kérem, küldje el nekem a ginus8@freemail.hu -ra! Elég sürgős lenne.

Előre is köszönök minden segítő szándékot :)

practice # 2013.03.11. 09:49

Sziasztok!
Lennétek kedvesek küldeni kidolgozott tételeket C részhez, leginkább EU-ból! Nagyon köszönöm előre is!!!Segítsetek légyszi!
email címem: iversonnagy@freemail.hu

esther1 # 2013.03.09. 13:34

Sziasztok!

Tudna nekem valaki küldeni kidolgozott munka- tb kérdéseket írásbeli feladatokhoz, vagy kidolgozott gyik-et? Mindkettőnek nagyon örülnék!

email: esther1@vipmail.hu
Köszönettel: Eszter

Lau86 # 2013.03.09. 09:17

Sziasztok!

18-án megyek írásbelizni munkajogból. Általában mik a tapasztalatok? Milyen beadványokat kell készíteni? Csak Mt-t kérdeznek írásbelin vagy Kkt-t, Kjt-t is?

miami # 2013.03.08. 10:29

En is Ates jegyzeteibol tanultam, amiert nem gyozok eleg halas lenni neki, es szinten szivesen odaadom barkinek, akinek szuksege van ra! Egy szinnel vannak kihuzva es spiralozva, Bp 11. Keruletben atveheto!

Zsuzsa1013 # 2013.03.08. 06:02

Köszönöm a jegyzeteket!

mingili # 2013.03.07. 21:31

Sziasztok! Jövő szerdán megyek C rész vizsgára.
Nagyon kérem, hogy ha valakinek megvan, küldje át nekem emailben az Ates-jegyzetet:
zs.kata@gmail.com
Állítólag, tömör, velős. Az anyag átismétléséhez pont jó lenne. Előre is nagyon köszönöm.

Zsuzsa1013 # 2013.03.07. 08:38

Sziasztok! Csupa jót olvasok az Ates-féle jegyzetről. Szépen kérem, h akinek megvan, küldje el nekem:

dinizsu@gmail.com

Előre is nagyon köszönöm, és mindenkinek sok sikert kívánok.

Zsuzsa1013 # 2013.03.07. 08:23

Kedves Fru22!
Új vagyok itt, most szántam el magam a vizsgára (1 éves kisfiammal vagyok itthon..szóval nem egyszerű), és nyomtató/munkahely hiányában óriási segítség lenne kinyomtatott jsz-kat kapni. Szeretném elkérni, ha lehet. Bp-i vagy? Mikor vizsgáztál? köszi. Zsuzsa

Fru22 # 2013.03.06. 18:12

És még annyit, hogy ha kell valakinek a kinyomtatott jogszabály-halom, még őrzöm pár napig. Be van spirálozva.

Fru22 # 2013.03.06. 16:39

Sziasztok! Száraz lábbal túl vagyok rajta és egy vajszívű bizottságnál ma szép jegyeket is kaptam. :)
Alkotmányból a Csink könyvet tanultam, közigből a ket-et, önkormányzatokat jsz-ból. Eu-ból nekem bejött a Mohay Szalayné féle segédkönyv, mert bár szószátyár, de ismétel sok mindent, és így többször elolvasva ugyanazt jobban meg is ragad.
Munkajog és tb a törvényből, tb ates jegyzetéből (bár pár helyen kiegészítettem).

Az az igazság, hogy nincs recept a vizsgához. Ezer félét lehet kérdezni ezer féle módon. Nekem:
Mt: leltárfelelősség és mvállaló kártérítése, ktv-ből a kinevezés körülményei, megszűnés esetei
Tb: nyugdíj jogosultság és kérelmezése
közig: ket hatálya alól kivett eljárások (ápolgárság kapcsán van e mégis ket szerinti eljárás, bizonyítvány, ezek nem voltak a csink könyvben, nem is tudtam megmondani a részleteket), idézésre nem jön el az illető, mit lehet tenni
EU: tőke szabad áramlása, Eu állampolgárság, megsemmisítési eljárás, külön kitérve a hatályára.

A többiektől Közt E ellenjegyzéssel gyakorolható hatáskörei, Ogy megbizatása mikor rövidebb, felmondás szabályozása, hogyan lehet visszakövetelni a mit a tb-ben, Ket alapelvei, jóhiszeműség mit jelent, kötelezettségszegési eljárás, beszéljen a rendkívüli állapot, szükségállapotról, megsemmisítési eljárás. (ennyi jut eszembe)

3x vettem át az mt-t, a többit 2x, elsőre memorizálni próbáltam mindent (próbáltam a felkészülési idő előtt mindent átolvasni egyszer, de nem igazán ragadt meg semmi) Az eu-t csak a vizsga előtt tudtam átismételni, amíg vártam.

Jó tanulást mindenkinek!!

gmar # 2013.03.06. 00:43

:) Nem elfogadott törvény keresek, hanem azt, amiről ez a cikk szól: http://www.origo.hu/…s-miatt.html

Nem mintha szakvizsga előtt országgyűlési irományokat szeretnék olvasni, de a cikkben van olyan, ami az Alkotmány résznél felmerülhet mint lényeges módosítás, és hírportálra mégsem hivatkoznék:

Ebben az van: "A kormánypártok így az alkotmányban rögzítenék [...], hogy az AB az alaptörvény értelmezése során nem vehetné figyelembe az alaptörvény hatálybalépése előtt hozott AB-határozatokat és indoklásukat." ill. "az is az alaptörvénybe kerülne, hogy az Országos Bírósági Hivatal elnöke az általános illetékességű bíróságtól eltérő, azonos hatáskörű bíróságot jelölhet ki sarkalatos törvényben meghatározott ügyek tárgyalására az ésszerű határidőn belüli bírói döntéshez való alapjog érvényesüléséért."

Mókusok # 2013.03.05. 19:49

a törvény szövege egységesben a www.njt.hu oldalon fent kell, h legyen:)

gmar # 2013.03.04. 15:07

Sziasztok!

Ma voltam írásbelizni, és mivel én leginkább a várható kérdések miatt járok fel (meg persze jegyzeteket szerezni), megírom, mit kaptam.

A munkaszerződésben a felek prémiumot kötöttek ki, ami a munkáltató árbevételéhez igazodott, többet erről nem rendelkeztek benne. A munkáltató rendes felmondással megszüntette a munkavállaló jogviszonyát, aki a prémiumot és 5 nap szabadságmegváltást követel, amit a munkáltató nem akar kiadni, mert a felmondási idő egészére felmentette a munkavégzés alól. Ítéletet kellett hozni, hogy mi jár neki.

A prémiumos részt túlbonyolítottam, mert az új Mt. alapján a teljesítménybért nem lehet a munkáltató eredményéhez kötni, a szabadságosnál pedig azt írtam, hogy jár neki a megváltás, mivel szabadságot nem lehet kiadni arra az időre, amikor munkavégzés alól fel van mentve.

Nem tudjátok véletlenül, hogy a mostani Alaptörvény-módosítás végleges szövege hol érhető el? Mert feltételezem, hogy szóba jön, de az mkogy.hu-n nem találom egységes szerkezetben.

Előre is köszi és mindenkinek sok sikert/egy kalappal, ahogy tetszik! :)

Mókusok # 2013.03.02. 11:28

beleolvastam az A részes fórum oldalba, hát ott se valami szívmelengető a helyzet, én azonban újra nekivágok...jó tanulást, ismétlést mindenkinek, kinek mit:)

Pracli # 2013.03.02. 09:34

Ates nagyon köszönjük a jegyzeted! Hatalmas energia és munka lehet benne, szerintem itt mindenki imába foglalta a neved! :)