szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


Vizsga2013 # 2013.03.23. 09:02

Kedves Forumozok!

Hetfon mrgyek irasbelizn(mjog)i,szerdan szobelizni,es fennakadt a szemem egy kommenten.Mit jelent,hogy meszarszek volt a Fov.Torvenyszeken?(vagy mar ne idegesitsem magam?)
Elore is koszonom a valaszt!

Sok sikert mindenkinek!
Kriszti

EbnerB # 2013.03.22. 21:16

Sziasztok, én is szeretném elkérni az ATES féle jegyzetet a következő e-mailre:

balazs_ebner@hotmail.com

Előre is köszönöm szépen!

Walzer # 2013.03.22. 20:29

Sziasztok!
Köszönöm a jegyzeteket.

Balázs

noemi12 # 2013.03.21. 15:33

Sziasztok!
Kérésem nem lesz újdonság... kérek valakit, küldje át nekem az Ates-féle jegyzetet! nagyon köszönöm!
e-mail címem: nojcs21@gmail.com

Sirokko74 # 2013.03.21. 14:09

Sziasztok!

Megkaptam a jegyzeteket, nagyon köszönöm!!

O.

gmar # 2013.03.21. 12:07

Sziasztok!

Én a munkajogot törvényből és kommentárból tanultam, a többit Ates jegyzetből. Ezeket a kérdéseket kaptam:

Munkajog:

  • munkáltató személyében bekövetkezett változás
  • ügyvédként javasolnám-e a munkáltatónak, hogy legyen nála munkavállalói érdekképviseleti szervezet

az előttem lévő vizsgázótól az azonnali hatályú felmondást és a felmondást kérdezték, nálunk TB, közszféra nem volt.

Közig:

  • polgármester, alpolgármester közötti különbségek (megválasztás, feladatkör), jegyző
  • Ket - határozatok tartalma, idéző végzés és eljárási cselekményről való értesítés közti különbség
  • köztársasági elnök feladatai

(az előttem lévőtől még a területrendezési eljárásokat kérdezték)

EU:

  • elsődleges jogforrások
  • előzetes döntéshozatal (arra volt kíváncsi a vizsgáztató, hogy tudom-e, hogy nem csak értelmezési kérdésben lehet)
  • közvetlen hatály

Jó bizottságnál voltam, rávezettek a válaszra, ha látták, hogy hirtelen nem jut eszembe. Három hármas lett.

Pracli # 2013.03.21. 11:55

Sziasztok! A tegnap vizsgázók kérdései, amire emlékeztek a fiúk:
eu:

  • ügyvéd hogyan vállalhat munkát eun belül másik tagállamban, be lehet e jegyeztetni a fogadó állam kamarájába?
  • előzetes döntéshozatalt hogyan kezdeményezheti a jogi képviselő? fellebbezési jog van-e?
  • mi van akkor ha nem veszi figyelembe az előzetes döntést a tagállami bíró (és már jogerős a döntés)? (kártérítési pert kell indítani a magyar állam ellen, amibe beavatkozhat más tagállam és eu-s intézmény is)
  • mi az eljárás nyelve az EU bíróság előtt?

munka:

  • milyen jogszabály vonatkozik egy ügyvédjelöltre? (Mt. Ütv)
  • visszakövetelheti e a munkáltató (ha ő mondott fel a mvónak) a felmentési időre járó távolléti díjat ha a mvó munkába áll máshol és így "duplán jól jár"? (Nem, mert pont az a felmentési idő célja részben h könnyebben találjon munkát a mvó)
  • milyen esetben és hogy lehet a jogalap nélkül kifizetett nyugdíjat visszakövetelni? (90 nap, írásbeli felszólítás, vagy ha fel kellett ismernie a "téves utalást")

közig:

  • milyen ügyekben jár el az OVB?
  • milyen jogorvoslati lehetőségei vannak a választó polgárnak a választási eljárás során? honnan hova lehet fellebbezni?
  • újrafelvételi eljárás

Eu:

  • Tanács, COREPER I, II
  • Gözütök, Brugges
  • előzetes döntéshozatal

Munka:

  • főleg jogesetek munkaidő, rendkívüli munkaidő, leltárhiány fogalma, leltár fogalma, leltárfelelősség (lehet e pl azonnali felmondás alapja a leltárhiány (nem))

Közig:

  • költségvetést h készíti el az önkormányzat, ki érte a felelős stb
peteka # 2013.03.21. 11:41

Sziasztok!

Megtenné valaki, hogy nekem is elküldi az ATIS féle tételsort a brad23@freemail.hu címre?
Nagyon hálás lennék érte. köszönöm

Szabó Zsolt # 2013.03.21. 10:36

Sziasztok,

én is szeretném elkérni a híres ATES féle jegyzetet, megköszönném ha vki elküldené nekem emailen:

És kérdezem, hogy vkinek van esetleg rövid összefoglalója az alkotmányjog vizsgához szükséges AB határozatokról? mert nem szeretném őket elolvasni, de gondolom azért egy alkotmányjog vizsgához valamennyire kell őket ismerni (vagy ezt is tartalmazza az ATES jegyzet?)

Zsolt

f_barbara # 2013.03.21. 09:03

Sziasztok!

Olvastam, hogy van ATES féle jegyzetnek kibővített változata.
Valaki el tudná nekem küldeni.
Előre is köszönöm szépen.
fialka.barbara@gmail.com

milly28 # 2013.03.20. 21:23

Sziasztok!

A változatosság kedvéért én is szeretném elkérni az Atesz féle jegyzeteket. Elküldené nekem valaki a herceg.e.a@freemail.hu e mail-re.
Előre is nagyon köszönöm.

Pracli # 2013.03.20. 19:21

Sziasztok!
Én ma két sikeres vizsgázóról tudok,mindketten Ates jegyzetéből tanultak, megszerzem a kérdéseiket és leírom majd! Ma a Kúrián kedves, aranyos bizottság volt, a Fővárosi Törvényszéken mészárszék...:)

signorina # 2013.03.20. 18:43

Sziasztok!

Volt valaki mostanában vizsgázni? Mert én nagyon szívesen olvasnék már vizsgával kapcsolatos beszámolót is.

balak12@gmail.com (törölt felhasználó) # 2013.03.20. 11:03

Sziasztok!
Ha már mindenki dicséri, én is megnézném ezt az ún. ates jegyzetet. Megtenné valamelyikőtök, hogy továbbítja nekem?

balak12@gmail.com

Köszönöm előre is!!!

Zozka # 2013.03.20. 09:18

Köszönöm szépen, már meg is kaptam a jegyzetet!

Walzer # 2013.03.20. 09:05

Sziasztok!

Akinek megvan legyen kedves nekem is átküldeni a kidolgozott (ATES névre hallgató) jegyzetet.
E-mail: gwalzer@gmail.com

Köszönöm előre is.

Balázs

Sirokko74 # 2013.03.19. 20:18

Sziasztok!

a "C" típusú szakvizsgára készülök, a változatosság kedvéért az ATES-féle kiegészített jegyzeteket szeretném én is elkérni, illetve munkajog-tb jog írásbeli feladatokat szeretnék beszerezni, tudna valaki segíteni ebben? E-mail címem: sirokko74@gmail.com

Nagyon köszönöm előre is!!

Mindenkinek kitartást és sikeres vizsgát kívánok!

marnya # 2013.03.19. 12:04

Sziasztok!

Átküldené nekem is valaki az ATES-féle (kiegészített) jegyzetet a marnyak@gmail.com címre?

Köszönöm szépen!

Zozka # 2013.03.19. 11:25

Kedves Sorstársak,

én is szeretném elkérni az ATES-féle jegyzetet.

Esetleg át tudná nekem is dobni valaki a marcsi80@yahoo.com címre?

Előre is köszönöm!
ÉS sikeres felkészülést mindannyiunknak!

sann # 2013.03.17. 10:08

Miami,

én szívesen átvenném a jegyzetet, én is a XI. kerületben lakom. E-mailem: msann@freemail.hu.

Előre is nagyon köszi!

kisqp # 2013.03.16. 18:51

Szerintem az OGY hagyja jóvá a KT-k közös döntését. A többi hasonló esetből kiindulva. A KE "csak" címeket adományoz...de azért nem 100%.

Tőzike # 2013.03.16. 17:21

Sziasztok!

Kérek szépen mindenkit, hogy az ATES féle jegyzetet nekem is küldjétek meg a reka.kelemen@gmail.com címre. A segítséget előre is nagyon köszönöm, mert óriási segítség lenne!

donzoltano # 2013.03.16. 13:37

Sziasztok!

Én is a "C" részvizsgára készülök, amihez szeretném kérni a segítségeteket.
Legendákat olvasok itt a fórumon az ATES-féle jegyzetekről, ezért igazán hálás volnék érte, és nagyon megköszönném, ha valaki részemre is megküldené ezt a tananyagot, óriási segítség volna számomra.

Előre is köszönöm a kedvességeteket.
E-mail címem: donzoltano@freemail.hu

Köszönöm: Zoli

azebu83 # 2013.03.15. 17:41

Sziasztok Fórumozók!

Lenne egy rövid kérdésem:
területszervezési eljárások során ki dönt a területrész átadásáról???
KE v. Ogy. V egyik sem???
Nekem a tv. alapján nem világos, de lehet, hogy túlagyaltam a dolgot, mert ott csak annyi van, hogy a KT-ek döntenek, semmi utalás, hogy egyebekben az önálló községre von. szabályokat kellene alkalmazni v. valami mást, viszont kérdés, hogy ki az akkor, aki egyébként megtagadhatja az átadást, hiszen valakihez csak szól a 2011. évi CLXXXIX. törvény 102. § (5) bek. (Lakott területrész átadása nem tagadható meg, ha a képviselő-testületek előzetes megállapodást kötöttek és az átadással a területrész választópolgárainak többsége helyi népszavazás során egyetértett.).
Ebben a kérdésben a 321/2012. (XI. 16.) Korm. rendelet sem segített.
Előre is köszi a segítséget.

Üdv:
Azebu

kisqp # 2013.03.15. 13:49

Sziasztok!

Hétfőn megyek írásbelizni, pénteken pedig szóbelizni "c" részből. Ates-féle jegyzeteket tanulom, de esetleg, ha lenne valakinek kérdéslistája, bármelyikhez, azt nagyon megköszönném!!!