szakvizsga - "B" rész (büntető)


vikesz # 2012.12.27. 08:16

Kedves Sorstársaim!

Eljött az idő, hogy én is csatlakozzak a b részhez.
Sajnos a jogiszaki.hu még mindig nem működik, én pedig nem voltam annyira előrelátó, hogy letöltsem az anyagokat. Ahogy látom, többen is így jártak...
Ezért kérlek benneteket, hogy bármilyen hasznos anyagot (de leginkább bv, szabs írásbeli jogeseteket) küldjetek e-mailben.
Láttam, hogy felmerült egy közös e-mail ötlete, hogy közkinccsé tehessük a hasznos anyagainkat, de nem láttam, hogy megvalósult volna.
Ezért csináltam egy e-mail címet:
szakvizsga.bunteto@gmail.com
jelszó: bunteto2013
Nagyon örülnénk (az utódok nevében is) ha Pracli, Borsopanna, Gyheni, Lebron, Banánhintahercegnő, Mókusok és bárki más feltöltené a hasznos anyagait. A felajánlásokat a fenti e-mail címre küldjétek légy szíves.
Nekem nem nagyon van elektronikus anyagom ehhez a részhez, de azt a minimálisat már feltöltöttem...
Nagyon szépen köszönöm!

Vikesz

Wittekind # 2012.12.18. 14:59

Üdv Mindenkinek,

A január végén szakvizsgázók egyik úttörőjeként regeltem, miután tegnap átpörgettem az elmúlt néhány hét hozzászólásait.

Hát...engem is a megcsapott a vizsgadrukk jótékony szele az élménybeszámolók olvasgatása közben. :)
Csak most szedegetem össze az anyagokat..és a hozzászólásokból úgy tűnik, hogy nem is érek rá annyira, mint azt korábban gondoltam.

Hálás lennék, ha a sikeres lókupecek közül valaki tudna küldeni nekem valami használható jegyzetet/ segédanyagot/ kidolgozottat/ ezek kombinációját, hogy legyen mit busa fejjel nézegetni a karácsonyfa alatt.

Előre is köszi! :)

mail: lawyersawyer83@gmail.com

Gratula azoknak akik túl vannak és kitartás azoknak, akik még távol!

Borsopanna # 2012.12.15. 08:52

Kedves Lebron,

itt az egész csapat tartja a lelket a másikban! Ettől jó ez a fórum :) Szívből gratulálok ehhez a csodás karácsonyi ajándékhoz, nagyon ügyes vagy! :) Tudtam, hogy sikerülni fog. :))))
Jó pihenést, töltődést, megérdemled! :)

Berényi Miki: ha már BHH írt, én nem teszem. Én azt követném, amit ő mond, mert piszok jó jegyeket kapott! :) Sok szerencsét neked is! :)

BHH: de jó, hogy végre itt is itt vagy! :)

Szép hétvégét mindenkinek! :)

lebron23 # 2012.12.14. 22:15

Gyerekek, én ma voltam csak büntető eljárásból.
Kötelező védelem körei, a speciálisak is,tanú mentességek, és egy kis különleges rész.
Borsopanna a királynő aki külön a lelket tartotta benne.Köszönöm. Most fél év pihenő legalább... :)

banánhintahercegnő # 2012.12.14. 12:01

jahhh és Kriszti:

Tiszta szívből gratulálok! Nagyon nagyon ügyes vagy!

Decemberben is éljenek a lókupecek! :)

banánhintahercegnő # 2012.12.14. 12:00

Sziasztok Csajszikáim!

Nem tűntem el, csak belep a munka és a fahéj illat. :) :)
pedig hiányoznak az itteni csevejek.

Berényi Miki, Neked írtam levelet. jól.

Jövök ígérem, jövő héttől az ünnepi hangulaté és tietek vagyok! :) :)

BHH

Berényi Miki # 2012.12.13. 19:50

Sziasztok!

Most jött el az idő, hogy átjöjjek ide, a B részre. Mielőtt ész nélkül kinyomtatnék minden jogszabályt és/vagy megvennék minden könyvet... melyik részt miből érdemes tanulni - ha egy n00b vagyok, aki államvizsga óta nem foglalkozott büntetőjoggal?

Törvény, törvény + kommentár, szakvizsga könyvek? Szívesen veszek minden tanácsot!

Borsopanna # 2012.12.11. 13:39

Heni, Sele, ment a mail! :)

Gyheni # 2012.12.11. 12:53

Sziasztok,

én szívesen küldenék, de elektronikusan nekem nincs semmi sajnos, kinyomtattam a tételsoron szereplő összes joganyagot, Bj. általános és különös részhez tanultam könyvet is meg elméletet, Be+Bv csak jogszabályokat. a kapcsolódó joganyagokat Bkv+Ab határozatok+BJE határozatok, hozzáolvastam, de nem sok minden maradt meg belőlük, legalábbis úgy éreztem.

aki tudna nekem A részhez anyagot küldeni, megköszönném gyongyhenriett@gmail.com

Minden jót nektek is,
Heni

borsopanna köszi, elektronikusan szkennelve elküldtem nekik pont most, remélem postára nem kell mennem a csekkel.

sele11 # 2012.12.11. 10:46

Sziasztok!

Új forumozóként, szeretnék először is mindenkinek gratulálni, mert nagyon hasznos információkkal van tele az oldal. Én most csináltam meg a C-részt, és az oldal nélkül azt sem tudtam volna, hogyan is kezdjek hozzá. :))

Most a B rész következik, és ehhez várnám segítőkész sorstársaim hasznos, hatályos anyagait. (Bármit, ami segíthet ;) )

Aki esetleg mostanában volt büntiből, és van alkalmazható elektronikus anyaga, az legyen szíves küldje el nekem.

Én C-részből tudok küldeni anyagokat, akit esetleg érdekel.

Köszönöm kedvességeteket előre is!! :)

E-mail: sele11@freemail.hu

Borsopanna # 2012.12.10. 19:18

Heni!

És ne feledd, hogy nem elég átutalni az összeget, hanem 3 napon belül csatolni kell a befizetési igazolást is! Küldheted ezt is elektronikusan, én az oktatas@...-ra küldtem. Ha ez elmarad, akkor fővesztés! :)

Gyheni # 2012.12.10. 16:45

jaaa, csak engem az kavart meg, hogy nem azt írták, hogy vizsgatanúsítvány, hanem előző jelentkezés ügyszáma. én meg nézegettem emailekben hogy jött-e vmi kódszám még szeptemberben amikor jelentkeztem, amivel most már engem azonosítanak.
jegyem már felkerült, de a papíros otthon van, így akkor este jelentkezek.

köszi szépen az infót :))

remélem mindenki jól van, én március végi polgárt néztem magamnak, így majd átmegyek az A fórumra január végefelé.

byebye

Pracli # 2012.12.10. 16:04

Heni! A tanusítvány az a szép színes papír, amit a sikeres vizsga után kapsz.:) Az azon lévő ügyszám és dátum kell a jelentkezéshez, de csak akkor tudsz jelentkezni ha az előző jegyedet felvezették már a rendszerbe.

Danina # 2012.12.10. 14:37

Heni,en meg nem probaltam az ujfajta jelentkezest,de a rendelet szerint ez feltetele az elektronikusan torteno uj jelentkezesnek. Nem gondoltam volna,h igy fogjak megoldani. Nezd meg a rendelet jelentkezesre vonatkozo szabalyait! Nem tudod beirni az adatokat?
Nem is tudom,ertheto-e amit irok,mert a c vizsga kuszoben fura tuneteket produkalok.

Gyheni # 2012.12.10. 13:09

Sziasztok, technikai kérdés: elektronikusan jelentkeznék a következő vizsgára, rákattintok és kiírja, hogy írjam be az előző jelentkezésemhez tartozó tanúsítvány ügyszámot és annak keltét.

de én az előző jelentkezésnél csupán egy visszaigazolást kaptam,hogy az időpontot véglegesítették és volt a mailben egy link, megnyitottam feljött a két időpont (írásbeli-szóbeli, és ennyi). sehol nm volt semmihez ügyszám.

világosítsatok fel léci, holnap van telefonos ügyfélfogadás, ma is telóztam már, de nem értem el persze senkit.

Puszi

Pracli # 2012.12.08. 14:53

Borsopanna, nem hiszem, hogy azt küldtem, ami neked is megvan, mert ez ilyen saját szerzemény a netről :)

A polgáros lovam..egyelőre botrány..:D Még csikócska állapotban sincs...:D De bízom benne, hogy jövő héttől növekedésnek indul!!:)

Borsopanna # 2012.12.08. 12:17

Sziasztok Lányok! :)

Kriszti: mégegyszer hatalmas kalapemelés, nagyon ügyes voltál! :)))) Milyen a szabadság? :))) Ja és a jó hír: nem lesz több büntetőjog vizsgád, hurrá!!! :)))

Vica: köszönjük a jótanácsokat! :) És gratulálok a papírodhoz, nagy dolog ez! :) Mennyi munka egy vékonyka kis papírért, te jó ég! :) Sokszorosítsd és tapétázz ki vele valamit! :D

Edina: de aranyosat írtál! :) És gratulálok az A lóhoz! A B is menni fog, ez 100%. :)

Pracli: Edinának és Gabinak azt küldted, ami nekem is megvan? Hogy indul a polgáros lovad? Az enyém egyelőre még fókában kúszik... :D

BHH: HOL VAGY? :) Igazolatlan hiányzásért vegyed csak elő az ellenőrződet!!!! :)

Heni: merre? :) Mi újs? :)

Mindenkinek csodaszép hétvégét, itt a délvidéken gyönyörűen esik (szakad) a hó! :)

Pracli # 2012.12.08. 09:08

Kedves Edina, Gabi! E-mail-ek elküldve! :)
Kriszti!!! Hatalmas gratuláció!! Nagyon ügyes voltál!!:)

m.edina # 2012.12.08. 08:30

Sziasztok!

A kis csapat pont végzett, gratulálok mindenkinek! :)

Eddig csak kíváncsiságból olvastam ezt a fórumot, mert tényleg jó volt látni, ahogy biztatjátok egymást, ebből még külsős is meríthetett. Az „A” vizsga reggelén úgy indultam én is, hogy „El kell adni a lovat!”. 
Köszönöm a nem nekem célzott, de nálam is eredményes távoli lelki támogatást! :)

Most a „B” típusú lovamat kell eladni, de azt látom, hogy a jogiszaki.hu teljesen megadta magát.
Tudna valaki segíteni olyan kiegészítő anyagokkal, összefoglalókkal, jegyzetekkel – esetleg az emlegetett táblázatokkal -, amikkel hatékonyabban lehet tanulni és „átjön” a lényeg?

Nagyon szépen köszönöm, ha küld valaki anyagot.
A és C részhez tudok adni cserébe pár jegyzetet, igaz, ezek jellemzően a közkézen forgók.

Edina
edina.m.dr@gmail.com

vicaszabo # 2012.12.08. 08:22

Krisztiiiii!!!!!!! Megvan!!!!! Gratulálok!!!!!!!

És igen, nagyon nagyon jó kis csapat voltunk, igazi kis család :) Nekem mindegyik vizsgán sokat jelentett a fórum, de itt a végén ez fantasztikus volt, annyi erőt, bátorítást adott:) Nagyon örülök hogy ebbe a klubba tartozhattam, részemről a megtiszteltetés :)

Lányok, nagyon ügyesek legyetek a többin. Ahogy mondtam az A mennyiségileg rengeteg, de ott nem kell könyv. A C meg szerteágazó, és nehéz összeszedni mi kell hozzá, cserébe kivétel nélkül nagyon normális bizottságok vannak.

Sok sikert mindannyiótoknak a továbbiakban, majd azért megleslek benneteket a többi fórumon is:)

Szeretettel: Vica

drkriszti # 2012.12.08. 07:31

Sziasztok!!! ;)

A KIM-ben vizsgàztam tegnap, 7-en voltunk.
A Be-t egy ügyész, a Btk-t egy bírónő, a Bv-t pedig szemèlyesen Vókó György kérdezte. A bizottsàg szimpatikus, segìtőkèsz volt.

BTK:

  • büntetési rendszer
  • magànindìtvàny
  • tartàs elmulasztåsa (tényàllás, önhiba, érvényesìtése)
  • okirattal visszaélés (tényàllàs, rendbeliség)
  • àru hamis megjelölése (tényàllás, min alapszik a rendbelisèg)

Az utolsó kèt tènyàllàst nem tudtam szó szerint, meg az àru hamis megjelölésènél nem tudtam, hogy a rendbeliség a versenytàrsak szàmàn múlik, ìgy kaptam 4-est. ;)

BE:

  • vèdőről minden
  • tanúvèdelem formài, csak a különösen védett tanú feltètelei kelletek rèszletesen
  • angol àllampolgàrt, aki Angliàban is èl, ittas vezetés miatt eljàràs alà vonjàk, de 3 napon belül vissza kell utaznia, vèdőkènt mit tanàcsolok neki? A biztosìtèk volt a vàlasz, a szabàlyait is el kellett mondani.

A Be ment a legjobban, 5-ös lett. ;)

BV:

  • kènyszergyógykezelés, pènzbüntetés, elkobzàs, előzetes letartóztatàs, melyiket hogy hajtjàk vègre?
  • összbüntetés esetèn hogy alakul az egyes büntetèsek vègrehajtàsa, illetve a pènzbüntetés àtvàltoztatàsa esetén mi a helyzet az elèvülèssel
  • előzetesen letartóztatott meglàtogathatja-e súlyos beteg hozzàtartozójàt, ki engedélyezi neki?

Az összbüntetéses kérdésbe belefagytam, totàl blokk, ìgy az utolsó kérdést is elrontottam, mert kapàsból a fèlbeszakítás ugrott be, aztàn kihangsúlyozta, hogy előzetesről van szó, ès akkor mondtam az ügyészt. A Bv. így 3-as lett. ;)

Összessègèben nem ez volt èletem nagy vizsgàja, de megvan, és ez a lènyeg!! ;)

Köszönök mindent, jól jöttek a bàtorìtó szavak, tanàcsok. Az A-ra egyenlőre nem megyek Veletek, de kitartàst kìvànok hozzà!! ;)

Borsopanna # 2012.12.07. 16:10

Jajj, de jó, Kriszti!!!!!!!!!!! :)))) Gratulálok, nagyon örülök neked! :)))) Ma aludj egy hatalmasat, meg örülj, ünnepelj, megérdemled! :)))

Gyerekek, azért a tényeket szögezzük le:

  1. mindannyiunknak sikerült,
  2. hatékonyan működő, egymást motiváló,
  3. örömteljes kis csapat voltunk!

:)

Szép estét mindenkinek! :)

Mókusok # 2012.12.07. 14:10

Gratula Krisztinek:))!!!

drkriszti # 2012.12.07. 13:57

Megvagyok, a zöld A4-es a birtokomban!!! :)

gringabi # 2012.12.07. 12:55

Kedves Pracli!

Köszönöm ha elküldöd a gabriella.grin@gmail.com címre. gg