szakvizsga - "B" rész (büntető)


bajussz # 2009.09.17. 20:20

Az igen!

Gratulálok én is!

Csipke # 2009.09.18. 08:00

Virág!

Gratulálok! :)


Csipke

Pronyex # 2009.09.18. 11:15

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „B“ tételsor eladó (10.000,– Ft)

Kérésre küldök mintaoldalakat, de akkor is telefonon keressetek, NE mailben! :-) Köszi!

Tel: 06–20–223–9240

szakvizsgázó # 2009.09.22. 10:48

Sziasztok!
Üdvözlök mindenkit új tagként a fórumon, én is elkezdem a szakvizsgázást, elsőként büntetőből, azon belül BV-ből fogok írni.
Tudom már nem sokan olvassák a fórumot, olyankok, aki már leszakvizsgáztak büntetőből, de azért lenne 1-2 kérdésem!
A Bv írásbelivel kapcsolatban kinek vannak tapasztalatai?:)
Be-ből pl. megyei bíróság hatáskörébe mi tartozik, ügyész kizárólagos nyomozási hatáskörébe stb a felsorolásokat pontosan kell tudni, vagy elegnedő néhányat felsorolni?
Btk-ból, akitől a bűncselekmény törvényi fogalmát kérdezték, ott tényleg csak a törvényt kellett elmondani, vagy az egyetemi tankönyvekben hozzá kapcsolódó fejtegetést is?

Friss vizsgázók! Mennyire mennek rá az új módosításokra?

Katt # 2009.09.23. 11:29

Szakvizsgázó!

Én is bv-ből írok novemberben. Te tudtál szerezni iratmintákat? A tapasztalatokra én is kíváncsi lennék, főleg, hogy milyen kérdésekre lehet számítani az írásbelin.

Kata

szakvizsgázó # 2009.09.26. 06:36

A minták beszerzése folyamatban van...
Úgy látszik most mindenki tanul, de remélem, ha valaki mostanában levizsgázik büntetőből, megosztja velünk a tapasztalatait!
Katt: Te kaptál már időpontot a novemberről, én november elejére kértem, és még nem küldtek értesítést.

Katt # 2009.09.28. 15:24

Szakvizsgázó!

Még nem kaptam értesítést, de ez még nagyon korai kérdés. Valszeg 2 héttel előtte szólnak majd.

drpony # 2009.09.29. 20:26

Kedves Mindenki!

A segítségeteket kérném egy eljárási kérdésben, már teljesen összezavarodtam, és a Be. meg én nem vagyunk túl jóban :-)

Szóval, mi van akkor, ha a vádemelés után észlelik, hogy büntethetőséget kizáró ok áll fenn? Elvileg a Be 6. § szerint meg kell szüntetni az eljárást, de a vádemelés utáni megszűntetési eseteknél (tgy előkészítése, első, másod harmadfok) ez az ok már nincs felsorolva, mint megszűntetési ok. Alkalmazandó a 6§, int általános szabály (oda van írva, hogy a tv-ben meghatározott kivételekkel). Vagy nem alkalmazandó? (én erre tippelnék, mert pl. a tgy előkészítés során alkalmazható megszüntetésnél a gyermekkor ott van, meg ott vannak a kizáró okok a nyomozás megszüntetésnél is). De ha nem megszűntetés, akkor milyen határozatot hoz a bíróság???

Előre is köszi, ha valaki válaszol.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.29. 20:45

Ott van a 6. § (3) bekezdésének második fordulatában: "vagy..."

Szerintem aludj egyet. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.29. 20:47

Bocsánat: harmadik fordulat. Én is megyek aludni.

drpony # 2009.09.30. 16:37

basszus, köszi szépen. Közben én is megtaláltam...

Törpi123 # 2009.10.01. 07:53

Sziasztok!
az előbb elszállt, amit írtam, gyorsan újra...szóval tegnap sikeresen túl a harmadikon is :)
Csak ismételni tudom az előttem szólókat, életem legjobb vizsgája volt!! Nagyon kedvesek,rendesek,segítőkészek...
Amikre emlékszem:
Btk.

  • járművezetéstől eltiltás, kiutasítás
  • hamis tanúzás, mentő körülmény..
  • elterelés
  • perbencsalás

Be.

  • pótmagánvádló, nyomozási bíró, ülése
  • mulasztás jogköv.
  • feljelentést ki tehet
  • előzetes letartóztatás tartama, nyomozás időtartam

Bvszabs

  • elítéltek tanulmányai
  • kifogás,panaszt ki bírálja el
  • bv mi alapján jár el(1.tétel,jogerős és végrehajtható döntés, jogszabály)

Tényállást nem kellett szó szerint.

Zsuzscsika # 2009.10.07. 17:34

SZiasztok! tudnátok segíteni, hogy az 1999. évi LXXXV. törvény bűnügyi nyilvántartásról - jól látom, hogy június 30. óta hatálytalan? Mégis benne a tételsorban....:(((

Pronyex # 2009.10.08. 07:36

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „B“ tételsor eladó (10.000,– Ft)

Tel: 06–20–223–9240

Törpi123 # 2009.10.09. 10:20

Jah és keresem a sorstársaimat, akikkel szept.30-án együtt voltunk büntiből a Magyar Ügyvédi Kamaránál (én voltam az utolsó :))

znati # 2009.10.09. 10:32

Sziasztok! Aki már volt vizsgázni, mi a tapasztalat, névsor szerint kell bemenni vizsgázni?

drpony # 2009.10.10. 13:24

penteken sikeresen befejeztem a szakvizsgat, hurra :-)

az OIT-ban voltam, rendes volt nagyon a bizottsag, es iszonyuan porgott a vizsa, nem tudom, hogy a pentek miatt, vagy mas okbol, de 5. vizsgazokent fel 3kor mar hazafele mentem.

Ennek megfeleloen nem sok kerdesem volt, amire emlekszem, a kovetkezok:
Btk:
reszletesen korbejartuk az elkovetoket, fogalom, peldak stb, ezzel erintve nehany kulonos reszi tenyallast is.
aztan ugyanezt tettuk a sikkasztassal
Be:
peldan keresztul hataskor, illetekesseg (nyomozas es birosag is). Felsorolni nem kellett a megyei bir. hataskoret, de peldak kellettek, szoval ne ugorja at senki
aztan szinten peldan keresztul a birosagok osszetetele, kotelezo vedelem, ugyesz
Bv.
ez a resz villam volt, bv. birorol par szo, maganelzarasal szembeni jogorvoslat, szabalysertesekbol a fogalom, es ennyi.

nagy mazlim volt a kerdesekkel, meg kell hagyni :-) es a vizsga is eleg jo hangulatu volt, nagyon kozvetlenek es kedvese voltak a vizsgaztatok, ilyet korabban nem tapasztaltam, szoval uj volt az elmeny, de jo volt.

Osszessegeben azt tudom elmondani hogy ha latjak rajtad, hogy keszultel, es atlatod a rendszert, akkor ugranak a kovetkezo temara. fontos, hogy atlassataok az egeszet (persze ugy fogjatok erezni, hogy kaosz az egesz, foleg azok, akiknek nincs nagy tapasztalatuk az adott teruleten). Az a lenyeg, hogy ertsetek mi miert van. En jogszabalybol tanultam, de egyes reszekhez hozzaolvastam konyvet, kommentart az elso olvasaskor ez sokat segit szerintem.

Mindenknek sok sikert, aki meg elotte van

znati, 3 szakvizsga alatt sem sikerult megfejtenem, hogy allitjak fel a sorrendet. egyszer 1., egyszer 3., egyszer pedig 5. voltam :-) azt hittem, eloszor mennek azok, akik irtak, de ez a masodikon megdolt. aztan azt is hittem, az megy elobb, aki ismetel, de a mostanin az egyik ismetlo kesobb ment. szoval a fene tudja...

zsuzscsika, az a torveny mar termeszetesen nem kell, de van helyette masik. Abbol kell az elso par szakasz.

Bmisa # 2009.10.13. 09:06

Zsuzscsika!

A bűnügyi nyilvántartásról új törvény van hatályban,
MK. 83. szám 2009. évi XLVII. törvény


BM

puhaorr # 2009.10.13. 14:15

Sziasztok!

Eladó:
Balogh-Kőhalmi: Büntetőjog I-II.
Herke: Büntető eljárásjog

puhaorr@citromail.hu

Pronyex # 2009.10.14. 18:31

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „B“ tételsor eladó (10.000,– Ft)

Tel: 06–20–223–9240

szakvizsgázó # 2009.10.19. 16:28

Sziasztok! Volt ma valaki bv-ből írásbelizni? Esetleg megoszthatná velünk a tapasztalatait! Köszi

Viola568 # 2009.10.22. 17:23

Sziasztok!

Tegnap túlestem a vizsgán:-)Sikerült:-)Gondoltam leírom a tapasztalataimat, mert nekem is segített amiket a fórumozok írtak.
Az írásbelin használni lehetett mindent, de így is gondolkodni kellett,mert a példák becsapósak voltak.Az én feladatom az volt, hogy az ügyész perújítást kezdeményez,mert a szabálysértésben 2 bíróság is hozott határozatot 2004-ben. A perújítást viszont 2006-ban nyújtotta be. Határozatot kellett hozni.Én elutasítottam,mert 1 éven túl nyújtotta be.5-ös lett az írásbelim:-)......

Viola568 # 2009.10.22. 18:34

A szóbelin az írásbelit kellett megvédeni. Megkérdezték, hogy ha 1 éven belül nyújtja be akkor hogy döntök. Elutasítom,mert az ügyész csak akkor kezdeményezhet perújítást ha a bűncselekményt szabálysértésként bírálták el.

További kérdések bv-ből
bv bíró kicsoda, mikor jár el
feltételes szabadság
enyhébb végrehajtási szabályok
büntetés félbeszakítása
mikor adható halasztás a büntetés megkezdésére
ügyészi óvás
kifogás, panasz
szabálysértési hatóságok
bíróság hogy kapcsolódik a szabálysértési eljárásba
Btk-val folytattam
büntett, vétség
kisérlet
bűnszövetség, bűnszervezet
visszaeső
összbüntetés
lopás, minősített esetek, szabálysértési alakzata

Sajnos ebből többre nem emlékszem

Be-ből
perújítás
külön eljárások
nyomozási bíróról mindent
elkobzás
vagyonelkobzás
lefoglalás
különösen védett tanúnál jegyzőkönyv kivonatot csatolnak csak

Nagyon rendesek voltak, végig segítettek. Az államvizsgához viszonyítva itt arra voltak kíváncsiak, mit tud az ember, nem arra, hogy mivel lehetne megfogni. Nem szabad a részletekben elveszni, főleg a törvényt kell tudni. A felsorolásoknál elég volt kb 5. A kérdésekre elég a lényeget mondani és lépnek is tovább. Szerencsére egyből megmondják a jegyet nem kell mindenkit végigvárni.
Egy kalappal mindenkinek! Nekem is ment pedig sose foglalkoztam büntivel.

Viola568 # 2009.10.22. 18:38

Sziasztok!

Eladnám a kidolgozott jegyzeteim és az íratmintáimat.
Ha érdekel hívj 20/3278597

Üdv

Lhotse # 2009.10.25. 10:24

Okt. 8. LÜ

554

Sajnos csak azok maradtak meg, amiknél jobban elidőztünk...

Anyagi: Hamis tanúzás, hamis tanúzásra felhívás elhatárolása, tettesek, részesek. Példa, jogeset nem volt (!). Csodálkoztam is...

Be: perújítás, (az anyagi jogot Varga Zoltán kérdezte, akit egyébként nagyra tartok...) felülvizsgálat, nyomozási bíró előtti eljárások, előzetes letartóztatás (csemege...)

Bv: A Bv. bíró eljárásával kapcsolatos kérdések, kedvezmények, különleges végrehajtási szabályok, szabadulhat-e valaki fogházból, ha fegyházra ítélték?

Persze jóval több egyszavas kérdés-felelet volt, de nagyjából ezekben a témákban...

Már csak egy van hátra!!! :)