szakvizsga - "B" rész (büntető)


Eroni # 2017.01.04. 17:10

Sziasztok!

Az általam korábban hirdetett könyvek elkeltek.

siam # 2017.01.02. 23:25

Sziasztok!

Sikeres szakvizsga (5,5,5) után eladóak az alábbi könyvek:

Dialóg Campus Büntetőjog I.: 2500,- Ft (eredeti ár: 4980)

Dialóg Campus Büntető eljárásjog: 3500,- Ft (eredeti ár:6980)

Dialóg Campus Büntetés-végrehajtási jog: 3000,- Ft (eredeti ára: 4980)

Herke Csongor, Hautzinger Zoltán: Büntető eljárásjogi alapismeretek: 1000,- Ft (eredeti ára: 2500)

Személyes átvétel Budapesten vagy Érden.

Email-cím: jogi.szakvizsga.konyv@gmail.com

Üdv:
Andi

PAndrea # 2017.01.01. 13:37

Sziasztok!

Eladó vadonatúj könyv: Dialóg Campus Jogi Szakvizsga Segédkönyv, Büntető eljárásjog (B/2. témakör), 5. (legújabb, aktuális) kiadás, bolti ár 6.480 Ft, Budapesti átvétellel tőlem 4.500 Ft. (Érdeklődni: balint.gyemant@freemail.hu.)

Andrea

peti850 # 2016.12.30. 18:04

Sziasztok!

Eladóak az alábbi, szakvizsgán kiválóan teljesítő könyvek:

1.- Deres Petronella- Harangozó Attila: Büntetőjog II. Patrocinium. 2016. Eredeti ár: 5.200 Ft (szinte érintetlen, minimális aláhúzás). Aki anyagiból (büntetőjog) akar írásbelizni annak nagyon ajánlott a jogesetek miatt, nekem a könyvnek is köszönhetően 5-5 lett az írásbeli-szóbeli része.

2.- Balogh Ágnes: Büntetőjog I. Dialóg Campus. 2016. Eredeti ár: 4.980 Ft (kb. a fele van mérsékelten aláhúzgálva). Az általános részt kiválóan átfogja, csak ez bőven elég.

3.- Lajtár István - Szűcs András: Büntetés-Végrehajtási Jog Patrocinium. 2015. Eredeti ár: 5.200 Ft (aláhúzgálva majdnem végig, gyakori vizsgakérdések jelölve benne)
A vh. részhez csak ez + a szab.s.-i törvényhez a gyakori kérdések bőven elég.

Ár: 8500,- Ft (1.-3500, 2.-2500, 3.-2500)

Érdeklődni a 30/9080-185 számon lehet. Átadás Bp.

  • Eljárásjogból szerintem felesleges a könyvvel bajlódni, elég a jogszabály.
Eroni # 2016.12.25. 11:13

Sziasztok!

Eladóvá váltak az alábbi könyvek. Átvétel Budapest területén, személyesen.

Balogh Ágnes: Büntetőjog I. Dialóg Campus. 2016. Eredeti ár: 4.980 Ft

Deres Petronella- Harangozó Attila: Büntetőjog II. Patrocinium. 2016. Eredeti ár: 5.200 Ft

Herke Csongor: Büntető eljárásjog Dialóg Campus 2014. Eredeti ár: 6.480 Ft.

Mindhárom könyvben tollal és/vagy szövegkiemelővel aláhúzás található.

A három könyv együtt: 9.500,- Ft.

Érdeklődni a missbagi@gmail.com címen lehet.

javtam55 # 2016.12.18. 10:11

Sziasztok!

Az alábbi könyvek eladóak (valamennyi legfrissebb kiadás):

Vókó György: Büntetés-végrehajtási jog (Dialóg Campus, 2015)

Balogh Ágnes: Büntetőjog I (Dialóg Campus, 2016)

Herke Csongor: Büntető eljárásjog (Dialóg Campus, 2014)

Eredeti ár: Összesen: 5980 Ft + 6840 Ft + 4980 Ft = 17800 Ft

Én áram: 10.000 Ft a három könyvért

Nekem a könyvek nagyon segítettek, 4,4,5 eredményű vizsgát tettem le a Legfőbb Ügyészségen.

Átvétel Budapesten, érdeklődés: javoritamas55@gmail.com

vassg # 2016.12.14. 14:58

Sziasztok!

Tud esetleg valaki abban segíteni, hogy van-e közös oldal, e-mail stb. ami segíthet a felkészülésben a fórumon kívül? Előre is köszönöm!

Joc86 # 2016.12.12. 09:10

Kedves Kollegák!

A jogi szakvizsga könyveim eladásra kerültek, ezért hirdetésem már nem aktuális.

Üdv!

Atti1980 # 2016.12.10. 11:17

Sziasztok!

Az alábbi könyveimet árulom:

  1. Domokos Andrea Büntetőjog I. Patrocinium Kiadó eredeti ár: 4400 Ft, 3000 Ft-ért odaadom. (70 oldal van kihúzva)
  2. Deres-Harangozó Büntetőjog II. Patrocinium Kiadó eredeti ár 5200 Ft, 4000 Ft-ért adom. Teljesen új, nincs kihúzva.

Mindkettő a legfrissebb kiadás.

drfr # 2016.12.10. 09:50

Köszönöm a válaszokat!

Öreg Tölgy # 2016.12.09. 16:10

A könyvet nem ismerem, de röviden erről van szó:

Erőszak típusa:

vis absoluta: akaratot megtörő (bénító) erőszak; olyan nagyfokú erőszak, hogy a sértett képtelen az ellenállásra (pl. ökölcsapások sorozata, rugdosás)
vis conpulsiva: akaratot hajlító erőszak, ez csupán hajlítja a sértett ellenállását, de nem töri meg. (pl. bírói gyakorlatban egy pofon ilyennek minősül: ellen tudunk állni, el tudunk szaladni.

Rablás - zsarolás elhatárolásánál biztos van róla szó.

Burn Out # 2016.12.09. 16:08

csak tippelek, talán: fizikai, pszhichikai, akaratot bénító, akaratot hajlító (régen volt már a szakvizsga...)

drfr # 2016.12.09. 15:39

Sziasztok!

Vizsgán kérdés volt, hogy milyen fajtái vannak az erőszaknak, sajnos nem találom erre a választ a Dialog Campus kiadós könyvben.

Légyszi segítsetek,a Patrícium kiadós könyvben ez benne van??

Köszönöm

Joc86 # 2016.12.07. 14:49

Kedves Kollegák!

Eladóvá váltak a büntetőjog szakvizsga felkészítő könyveim:

BÜNTETŐJOG II. - KÜLÖNÖS RÉSZ – Jogi szakvizsga felkészítő kötet. (A kézirat lezárva: 2016. május 2.) Patrocinium Kiadó, 2016 - pár helyen kihúzva, jó állapotú - 3000 Ft

BÜNTETŐJOG I. - Jogi szakvizsga felkészítő kötet (Szerkesztés lezárva: 2015. szeptember 15.) Patrocinium Kiadó, 2016 - teljesen kihúzva, első pár oldalra jegyzet van írva, jó állapotú - 2000 Ft

BÜNTETÉS-VÉGREHAJTÁSI JOG – Szakvizsga felkészítő kötet Patrocinium Kiadó, 2015 - pár helyen kihúzva, jó állapotú - 2500 Ft

Összesen 7500 Ft (elsősorban egyben szeretnék megválni tőlük)

Érdeklődni: jozsefkrammer@gmail.com
Átadás: Budapest

Dobó # 2016.12.07. 11:18

Kedves Kollegák!
Büntetőjog szakvizsgához keresek kidolgozott tételeket.
Tudna valaki segíteni?
Előre is köszönöm
D

Atti1980 # 2016.12.06. 07:47

Dr.Attika ezt az üzenetet az én hirdetésemre írtad? :)

Dr.Attika # 2016.12.05. 19:10

Megveszem tulajdonjog visszaszármaztatással. Küldd a bankszámla számod. Feltétel, hogy nem adhatod el és jogászi hivatásod alatt megtartod.

Atti1980 # 2016.12.05. 18:48

Sziasztok!

Eladóvá váltak a következő könyveim:

Lajtár -Szűcs Büntetésvégrehajtási jog Patrocinium Kiadó
eredeti ár 4200 Ft 3000 Ft-ért odaadom. Ki van húzva.

Domokos Andrea Büntetőjog I. Patrocinium Kiadó eredeti ár: 4400 Ft, 3000 Ft-ért odaadom. (70 oldal van kihúzva)

Deres-Harangozó Büntetőjog II. Patrocinium Kiadó eredeti ár 5200 Ft, 4500 Ft-ért adom. Teljesen új, nincs kihúzva.

Trudi_Szeged # 2016.12.02. 18:51

Sziasztok!
Ma voltam szóbelizni, megosztom a tapasztalataim hátha segít valakinek a felkészülésben:

Anyagi jog: bűncselekmény fogalma, mit jelent a társadalomra veszélyesség, materiális bűncselekmény, rablás, okirat hamisítás

Be: járásbíróság, tvszék összetétele, mikor melyik és hogyan jár el, az egyes tanácsok összetételei, tárgyalás terhelt távollétében, pótmagánvád

Bv: feltételes szabadságra bocsátás, szabálysértés során alkalmazandó büntetések, melyiket lehet együtt és külön kiszabni

Nagyon belezavarodtam, de a bizottság nagyon segítőkész volt és főleg jóindulatú! További jó felkészülést, és sok sikert kívánok mindenkinek!

Döczi # 2016.11.25. 16:01

Sziasztok!

Ma voltam a Fővárosi Törvényszéken: az elnök egy hölgy volt (ott bíró), Ő kérdezte a be-t, a Debreceni Ítélőtábla elnöke (btk),a harmadik cenzort nem tudom (bv jog).
Az írásbelim 5-ös lett, félbeszakítás ( lejjebb írtam róla).Bv-ből nem nagyon ment bele, kisebb kérdések a szabveszt végrehajtásáról. Szabs-ból kísérlet, kifogás, hatáskör. Btk: inkább gyakorlati kêrdések pl: életfogytigtartó, feltételes szab., közügyektől eltiltás, felfüggesztett,szexulás erőszak, szexuális kényszerítés, hanyag kezelés, sok kis kérdés, Be: hatály, terhelt, tárgyalási őrizet, bíróság elé állítás, tanuvédelem. Kb, ennyi, sok kis kérdés. A bizottság nagyon rendes, korrekt volt! További sikeres vizsgát kívánok mindenkinek!!!!

Scenn # 2016.11.25. 14:33

Sziasztok!

Büntetőjog vizsgát követően eladnám a felkészüléshez szükséges jegyzeteket:

Büntetőjogi I. jogi szakvizsga könyv (Patrocinium 2015, szövegkiemelővel kihúzva) - eredeti ár: 4400 Ft
Büntetőjogi II. jogi szakvizsga könyv (Patrocinium 2015, szövegkiemelővel kihúzva) - eredeti ár: 5200 Ft

Büntetés-végrehajtási jog jogi szakvizsga könyv (Patrocinium, szövegkiemelővel kihúzva) - eredeti ár: 4200 Ft
Vókó György: Bv. és szabálysértési jog szakvizsga könyv (Dialóg Campus, 5. kiadás, már nem hatályos és nem kapható, de ebben vannak bv. iratminták, szövegkiemelővel részben kihúzva) - eredeti ár: 4980 Ft
Vókó György: Bv. és szabálysértési jog szakvizsga könyv (Dialóg Campus, 6. kiadás, szövegkiemelővel részben kihúzva) - eredeti ár: 5980 Ft

Herke Csongor: Büntető eljárásjog szakvizsga könyv (Dialóg Campus, 5. kiadás, szövegkiemelővel kihúzva, már nem kapható) -eredeti ár: 6480 Ft

Jogszabályok (eredeti állapotban, Patrocinium kiadó):
Be. (hatályosság: 2016. január 01.) - eredeti ár: 990 Ft
Szabálysértési törvény és BM rendelet (hatályosság: 2016. júlis 10.) - eredeti ár: 750 Ft
Bv. törvény (hatályosság: 2015. november 01.) - eredeti ár: 990 Ft
Btk. (hatályosság: 2016. július 17.) - eredeti ár: 900 Ft

  • egyéb kötelező anyagként megjelölt jogszabályok

A jegyzeteket lehetőség szerint egyben szeretném eladni (34.870 eredeti ár helyett) 18.000 Ft-ért. Aki mindet megveszi, ajándékba adok hozzá teljes anyagi- eljárás- és szabálysértési jog kommentárt kinyomtatva és kihúzva, valamint a tételeknél megjelölt BH-hat (AB határozatokat, stb.), ugyancsak kinyomtatva. Érdeklődni lehet a vajpet[kukac]gmail.com - on.

Scenn # 2016.11.25. 14:32

Sziasztok!

Pár infó a mai büntetőjog szóbeliről:

Összességében egy nagyon kedves, korrekt bizottsághoz volt szerencsém a Fővárosi Ítélőtáblán, (ha jól vettem ki, akkor) egy korosabb bírónő volt az elnök, ő kérdezte az eljárásjogot, az anyagi jogot egy idősebb ügyvéd úr (talán korábban bíró) kérdezte, a bv-t pedig egy (ha minden igaz, Pécsről érkezett) bíró. Róla úgy tudom, korábban egyetemen is tanított, ennek megfelelően ő tette fel a számomra legnehezebb, kicsit "törvényízű" kérdéseket, de ő is korrekt volt.
Az írásbeliről sokat nem beszéltünk, azzal kezdte az érintett cenzor, hogy jó, amit írtam, arra hívta fel a figyelmemet, hogy nem lett volna szükséges kiírnom, hogy a bíróság "az enyhébb végrehajtási szabályok elrendelését mellőzi", de ezt nem tekintette érdemi hibának.

Pár kérdés, ami eszembe jut:

Bv. jog

  • bv. jogviszony és bv. ügy fogalma
  • végrehajtás rendje, mit miután hajtanak végre, pontosan
  • szabálysértési hatóságok felsorolása
  • pénzbüntetés végrehajtása
  • soroljak fel pár elzárással büntethető szabálysértést

Anyagi jog

  • időbeli hatály
  • tartás elmulasztása
  • bűnpártolás és orgazdság

Eljárásjog

  • időbeli hatály
  • előzetes letartóztatás feltételei
  • ki fellebbezhet

Sikeres vizsgát kívánok mindenkinek!

Döczi # 2016.11.23. 07:25

Sziasztok!
Szerintem, ez mindenképpen a bv intézet hatásköre (Bv.tv.277.), halasztás ez esetben nem áll fenn, mert àtvette a felhívást, a befogadás elkezdődött. A kêrdés, hogy miért, mi alapján tagadom meg a befogadást? Na, nekem ez nem világos. :(

bibika # 2016.11.22. 23:39

44. § (6) A tanács [...], elzárás esetén a 40. § (2) és (3) bekezdésében meghatározott körben – a 39. § (4) bekezdésére és a 40. § (4) bekezdésére figyelemmel – szükség szerint intézkedik a büntetés-végrehajtási bírónál a végrehajtás függőben tartása iránt.

49. § (1) Ha a büntetőügyben eljárt bíróság a halasztás iránti kérelemmel kapcsolatosan – a 44. § (6) bekezdése alapján – a végrehajtás függőben tartása iránt küldött megkeresést, a büntetés-végrehajtási bíró intézkedik annak érdekében, hogy az elítélt részére a büntetés megkezdésére a felhívást ne küldjék ki, vagy – ha az elítélt nem jelenik meg a megjelölt határnapon a bv. intézetnél – nem bocsát ki elfogatóparancsot, illetve az elfogatóparancsot, elővezető parancsot visszavonja, vagy visszavonatja. Ha az elítéltet a bv. intézet befogadta, a büntetés-végrehajtási bíró erről haladéktalanul értesíti a megkeresést küldő bíróságot a kérelemnek, mint félbeszakítás iránti kérelemnek a továbbítása végett.

bibika # 2016.11.22. 23:35

44. § (6) A tanács [...], elzárás esetén a 40. § (2) és (3) bekezdésében meghatározott körben – a 39. § (4) bekezdésére és a 40. § (4) bekezdésére figyelemmel – szükség szerint intézkedik a büntetés-végrehajtási bírónál a végrehajtás függőben tartása iránt.

49. § (1) Ha a büntetőügyben eljárt bíróság a halasztás iránti kérelemmel kapcsolatosan – a 44. § (6) bekezdése alapján – a végrehajtás függőben tartása iránt küldött megkeresést, a büntetés-végrehajtási bíró intézkedik annak érdekében, hogy az elítélt részére a büntetés megkezdésére a felhívást ne küldjék ki, vagy – ha az elítélt nem jelenik meg a megjelölt határnapon a bv. intézetnél – nem bocsát ki elfogatóparancsot, illetve az elfogatóparancsot, elővezető parancsot visszavonja, vagy visszavonatja. Ha az elítéltet a bv. intézet befogadta, a büntetés-végrehajtási bíró erről haladéktalanul értesíti a megkeresést küldő bíróságot a kérelemnek, mint félbeszakítás iránti kérelemnek a továbbítása végett.