szakvizsga - "B" rész (büntető)


fantasmagora # 2009.10.26. 09:34

A szakvizsgás ügyintézők legalább annyira segítőkészek, mint a cipőm talpa.

BV:
iratminták: Vokó György szakvizsga könyvében rengeteg van.

Kapott már valaki behívót nov 16-re írásbelizni bv-ből?
(Még hogy egy hónappal előtte meg kell kapni...)

fantasmagora # 2009.10.26. 09:38

A szakvizsgás ügyintézők legalább annyira segítőkészek, mint a cipőm talpa.

BV:
iratminták: Vokó György szakvizsga könyvében rengeteg van.

Kapott már valaki behívót nov 16-re írásbelizni bv-ből?
(Még hogy egy hónappal előtte meg kell kapni...)

Sz.Márton # 2009.10.26. 09:42

November 16 - Torgyán Józsi bácsi szülinapja.. ..említsétek meg, hátha oldja a hangulatot!

znati # 2009.10.26. 15:51

Sziasztok!

Én ma voltam Bv-ből, röviden ismertetem a kérdésem. Egy Bv. bírói határozatot kellett hoznom feltételesről az intézet javaslata alapján. emberünk 2 év börtönre és 2 év közügyektől eltíltásra lett ítélve, feltételes esedékessége 2005. augusztusában. Előtte 3 hónappal tette a javaslatot az intézet. Javasolta, mert 7szer volt dícsérve, szorgalmas, jó magaviseletű, az okozott kárt megtérítette a munkadíjából, rendezett a kapcsolattartása. Annyi volt odaírva, hogy nekem júniusi dátummal kell meghoznom a határozatot. Én feltételesre bocsátottam augusztussal, mert akkor tölti ki a 3/4-ét, és jó a magaviselete. Remélem jó lett. :)Gondolom az esedékes időpont előtt 1 hónappal is lehet már döntést hozni.

Katt # 2009.10.26. 17:44

Znati,

gratulálok, biztos jó lesz! :) A fickónak, akit feltételesre engedtél, mennyi a feltételes szabadság próbaideje?
Ha van esetleg iratmintád (Vókó könyvön kívül), szívesen megvásárolnám!
Előre is köszi!

znati # 2009.10.26. 18:18

Azt írtam, hogy a feltételes tartama megegyezik a szabadságvesztés hátralévő részével. De most hogy utána számoltam, 6 hónap van hátra, tehát kevesebb mint 1 év. Ebben az esetben az utolsó napon kitöltöttnek kell venni, ha nem rendelték el a végrehajtást. Itt most arra gondolnak, hogy a feltételes alatt nem rendelik el, ugye?

Pronyex # 2009.10.27. 16:14

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „B“ tételsor eladó (10.000,– Ft)

Tel: 06–20–223–9240

Katt # 2009.10.28. 10:32

Znati,

igen, a feltételes alatt ha nem rendelik el, máskor mikor... Szerintem tuti jó lesz, ne aggódj. Majd számolj be a szóbeliről! Drukk!

Szücsiré # 2009.10.29. 08:38

Kedves szakvizsgázó társak!

November második felére kértem vizsgaidőpontot büntetőjogból. Ez már a második részvizsgám lesz. Kapott már valaki vizsgaidőpontot büntiből november 16-ával, vagy november 23-ával kezdődő hetekre?
Csak tájékozódni szeretnék, mert még nekem nem jött semmilyen jelzés!

Előre is köszi a visszajelzést!

znati # 2009.10.29. 16:59

Sziasztok! Túl vagyok rajta. OIT-ban voltam, Bárándy Gergő volt az elnök.

Az írásbelimet pontosítottam, így az is jó lett és Bv-ből kérdezték: az intézetbe a befogadást, az enyhébb végrehajtási szabályokat, a végrehajtás utólagos meghatározását, szabálysértésből a perújítás okait. Mindenből pár mondatot, még a felét sem hagyták végigmondani.

Anyagi jog: jogos védelem, magánlaksértés. Az egy dolog, hogy elmondtam a törvény szövegét, de ennél több kellett volna, nem ment, emiatt 3as lett.

Be. pedig bünügyi nyilvántartás, mi az a DNS profil, időbeli hatály, területi hatály, szakvélemény miből áll, mikor kötelező, magánvádas eljárás.

Az anyagin kívűl a többi 5ös lett.

Sajnos volt, akit megvágtak, de azt mondta tényleg nem tudta.

Kitartást mindenkinek!

fantasmagora # 2009.10.29. 17:51

hétfői információ a szakvizsga bizottságtól, hogy idézem: "most a 23-i polgár van kinn"
Ebből én azt értettem,hogy épp azt postázták, tehát a 16-i behívók már elvileg megérkeztek a vizsgázókhoz.
A 23-i behívók szerintem a napokban érkeztek/érkeznek meg.

Azt mondták heti 60 írásbeliző lehet, szóval türelem mindenkinek-csak néha nehéz...

szakvizsgázó # 2009.10.30. 15:00

Znati!
A bűnügyi nyilvántartást mennyire kérdezték részletesen?

Katt # 2009.10.30. 15:58

Znati,

gratulálok!! :-)

Az írásbeliden mit kellett pontosítani? Ezt írd már meg légyszi, mert én is bv-ből fogok írni és nagyon érdekel!
Köszi!

puhaorr # 2009.11.02. 08:17

Sziasztok!

Eladó:
Balogh-Kőhalmi: Büntetőjog I-II.
Herke: Büntető eljárásjog

puhaorr@citromail.hu

Pronyex # 2009.11.05. 11:33

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „B“ tételsor eladó (10.000,– Ft)

Tel: 06–20–223–9240

szakvizsgázó # 2009.11.05. 20:55

Miújság a szakvizsgázókkal? A héten nem volt senki, aki megosztaná velünk a tapasztalatait?

ókidli1975 # 2009.11.10. 13:52

Sziasztok!

Büntetőeljárás és büntetés-végrehajtási jogi iratmintatár kiváló állapotban eladó. Egyszer használtam,amikor a szakvizsgán írásbeliztem, bv jogból. Az írásbelire csak ebből készültem, nekem bevált.

Az új ára: 5700 Ft, én odaadom 3000,- Ft-ért, akit érdekel a következő email-en tud érdeklődni.
apu30@citromail.hu

ókidli1975 # 2009.11.10. 13:54

Sziasztok!

Büntetőeljárás és büntetés-végrehajtási jogi iratmintatár kiváló állapotban eladó. Egyszer használtam,amikor a szakvizsgán írásbeliztem, bv jogból. Az írásbelire csak ebből készültem, nekem bevált.

Az új ára: 5700 Ft, én odaadom 3000,- Ft-ért, akit érdekel a következő email-en tud érdeklődni.
apu30@citromail.hu

Pronyex # 2009.11.11. 09:59

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „B“ tételsor eladó (10.000,– Ft)

Tel: 06–20–223–9240

igamed # 2009.11.11. 10:37

Sziasztok!

nov 30 bv írásbeli. jön még vki akkor?

Köszi

Bmisa # 2009.11.11. 16:59

Szia Mindenkinek!

Ma büntető szakvizsga Legfü-n. 5/5 siker, korrekt bizottság (kivéve a harmadik rész)lásd alább.

Az én kérdéseim:

Btk: társas elkövetői alakzatok (ezekről minden), kényszerítés-önbíráskodás, közokirathamísítás (közokiratok fajtái)

Be: nyomozási bíróról minden, zár alá vétel-biztosítási intézkedés, nyomozás felfüggesztése, jogorvoslatok a bírósági szakban (I. II. III. fok, rk. jogorvoslat) felsorolás

Bv és Szabs: bv. szervezeti felépítése, munkáltatás, bv. gazdasági társaságai???, szabs-i eljárásban kézbesítés szabályai...
3-ik részről no comment...

Eredmény:4-4-2, de MEGVAN!!!!!!!!!!!!!!

Mindenkinek sok sikert!


BM

szakvizsgázó # 2009.11.14. 11:04

Sziasztok!
A héten én is sikeresen végeztem a büntetővel.
L.Ü-n vizsgáztam, nagyon rendesek és korrektek voltak.
Kérdéseim, amikre emlékszem:

Bv-szabs: ügyészi óvás, bv bíróról néhány mondat és ezzel kapcsolatban kis kérdések

Btk: maradékbűncselekmény, mi jut róla eszembe; szükségesség-arányosság, bírói mentesítés, lopás-sikkasztás különbsége

Be: ki az a magánfél, ezzel kapcsolatban biztosítási intézkedés-zár alá vétel, felmető ítélet mellett milyen szankciókat lehet kiszabni,biztosíték

Kb ennyire emlékszem.
Nem kell semmi sem részletesen, 1-2 dolgot mondasz róla és nem kérdezik tovább.

Mindenkinek szép hétvégét!

Pronyex # 2009.11.15. 17:11

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „B“ tételsor eladó (10.000,– Ft)

Tel: 06–20–223–9240

évicsibe # 2009.11.16. 16:49

Sziasztok!

Szükségem lenne néhány okos tippre, hogy hogyan kezdjek hozzá a büntihez.

A polgáron túl vagyok, jól is sikerült, de büntetővel soha nem foglalkoztam. (a 3 és fél év alatt egyszer voltam egy db szabsértes tárgyaláson) Se agyam, se tehetségem nincs a büntihez. A múlt hét végén beleolvassgatam az államvizsgás jegyzeteimbe és kb olyan volt, mintha kinaiul lenne...

Nincs valakinek ötlete, hogy hogyan állítsam át az agyamat? :)

Előre is köszi mindenkinek!

É

drpony # 2009.11.16. 17:22

évicsibe én is hasonló cipőben jártam, minimális büntetős gyakorlattal indultam neki a b résznek. Az agyamat átállítani nem sikerült sajna. Fogat összeszorítani, és nekiállni. Az anyagi jog egész jól ment, abból az általános rész a legfontosabb,arra jobban koncentráltam, szerintem azzal neked sem lesz gondod. A Bv becsapós, mert ahogy olvassa az ember, olyan könnyűnek tűnik, én azt hagytam a végére, úgy éreztem tudom, aztán bepánikoltam az ismétléskor, mert tök kínai volt az egész. Szerencsére nagyon könnyű kérdéseket kaptam :-) Szerintem a Be a legrosszabb, hosszú, és nagyon komplex, már az egyetemen is utáltam. Én nagyon szenvedtem vele, azzalkezdtem a tanulást, azt tapasztaltam, hogy ha kicsit ülepszik az anyag, az ismétlés csodát tehet. Ha nagyon polgáris az agyad, figyelj a szavakra, mert egyes fogalmak mást jelentenek a Be-ben min a Pp-ben (pl berekesztés).