szakvizsga - "B" rész (büntető)


maci28 # 2009.05.09. 15:59

Nekem is elegem van!!!!!Már készen vagyok, totálisan bezakkanva....................

Megyei bíróság egyesbíróként is eljárhat, az előzetes letartóztatásnál, vádirat benyújtása előtt hosszabbíthat...........

3 hivatásos bírából álló tanácsban megyei, első fokon, mikor????????????????

progcic # 2009.05.09. 16:07

Maci,

ezt honnan olvastad ki???

maci28 # 2009.05.09. 18:31

Ez sandrabuddha kérdése volt,

"Mikor jár el a megyei bíróság első fokon 3 hivatásos bírósól álló tanácsban, bíróság elé állítás, perújítás megengedhetőségéről ki dönt. Nagyon sokat kérdezett, és a végén nem tudtam megkapom-e a kettest.........................."

A megyei bíróság egyesbíróként jár el, kivétlesen, ez az előzetes letartóztatásnál van..................

progcic # 2009.05.10. 07:23

Ezt vágom, de azt nem, hogy mikor jár ela megyei bíróság első fokon 3 hivatásos bíróból álló tanácsban...Nos, kedves sandrabuddha?

Kérlek, segíts nekünk, hogy megvilágosodjunk...Köszi! :D

Kacsa1111 # 2009.05.10. 07:28

Kedves pazs,

GRATULÁLOK!!!:)


Kacsa11

sz_ildiko # 2009.05.10. 09:48

Sziasztok!

Kifogástalan állapotban eladó:
Balogh Ágnes: Büntetőjog II. Különös rész
Dialóg Campus 2008. 3500 Ft-ért

Herke Csongor: Büntető eljárásjog JOG-ÁSZ kártyák
Dialóg Campus 2000 Ft-ért

Érdeklődni e-mailben lehet.

sz_ildiko

maci28 # 2009.05.10. 11:15

Köszi szépen, Sandrabuddha!

A pervezető végzéssel kapcsolatban kérdeznénk valamit:

Azt tudjuk, hogy az ügy menetét megállapító, de ügy érdemében nem döntenek, a törvény úgy írja, hogy főszabály szerint nem lehet megfellebbezni, de mikor lehet megfellebbezni, mikor van rá mód??????????????????????????????????????????????????

progcic # 2009.05.10. 17:12

Köszi Szandra!

Tényleg, most, hogy mondod...dereng valami... :/

Pronyex # 2009.05.11. 07:37

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „B“ tételsor eladó. (ár: 10.000 Ft)
Tel: 20–223-9240

pazs # 2009.05.11. 08:09

Kedves Kacsa1111,

köszönöm :) kezdhetem intézni az ügyvédi papírjaimat :)

szlobi1 # 2009.05.11. 09:37

Sziasztok !
Május 7-én voltam bünti-ből. SIKERÜLT !

Nagyon rendes volt a bizottság csak alapdolgokat kérdezett !

BTK. - szándékosság gondatlanság, megszünt okok, rablás, kk veszélyeztetése
Be - ártatlanság vélelme, nyomozási bíró feladatai és inden, megalapozatlanság okai,
Bv. - elitéltek jogai, köt, bv. félbeszakítása, szabs kényzerint elleni panasz, kézbesítéséi vélemlem

Végeztem immár !

Üdv mindenkinek

progcic # 2009.05.14. 16:09

Helló mindenki!

Tegnap sikeresen leszakvizsgáztam :D

A Fellebbviteli Főügyészségen voltam, nagyon rendes volt a bizottság, fellebbviteli főügyész úr volt az elnök, ő kérdezte a Btk-t, elhatárolási kérdéseket, jogeseteken át.

Egy győri bíró kérdezte a bv-t, rengeteget, jogeseteken át.

A Bv-t pedig egy szintén nagyon korrekt nyugállományú bv.ezredes kérdezte, mondanom sem kell, szintén jogeseteken át...de szabálysértést egyáltalán nem kérdezett.

Én egyébként "visszafelé" haladtam a vizsga során, azaz a bv.résszel kezdtem.

A dolog egyetlen szépséghibája az volt, hogy 18 azaz este 6 órakor (!!!!) mentem be és 18 óra 45 perckor jöttem ki....Gondolhatjátok....Én voltam az utolsó, azaz az ötödik. Előttem mindenki egy órát, vagy még többet volt bent. Az utolsó előtti srác, azaz a negyedik, másfél órát(!!!!!)...

Senkit nem buktattak meg, állítólag ezt a srácot karták be-ből, de a bv. cenzor+főügyész úr rábeszélte a be. kérdezőt, hogy ne, utolsó vizsgája volt a srűcnak, akárcsak nekem...

jegyeim(impossible kedvéért főleg): bv:5; be:5, btk:4.

Nagyon fáradt vagyok, éjfélre értem haza, de nem bánom, megérte...

Szóval ennyit tudok mondani. Kitartás, hajrá!!!

pazs # 2009.05.14. 16:21

Gratula, nagyon ügyes vagy, hogy akkor este is még így tudtál koncentrálni!
és ugye hogy így utólag már nem is kellett volna izgulni :)

progcic # 2009.05.14. 16:57

pazs:

köszi, aranyos vagy :D

Hát igen, utólag már tényleg nem is kellett volna izgulni :D

doki79 # 2009.05.15. 16:40

Sziasztok!

Én is túl vagyok a büntetőn:
kérdéseim:

BTK.: közügyektől eltiltás, közokirat-hamisítás, magánokirat-hamisítás, okirattal visszaélés.

BE: idézés, értesítés, igazolás, kézbesítés, vádelv, törvényes vád, súlyosítási tilalom, tárgyalásról lemondás, előzetes letartóztatás, óvadék.

BV.: feltételes szabadság megszüntetése, szabadságvesztés fokozatásának utólagos megváltoztatása, elítélt jutalmazása.

Mindenkinek további kitartást!

bonane # 2009.05.16. 21:22

Sziasztok!
13-án voltam a Fővárosi Bíróságon.
dr. Gatter az elnök szobájába szólt a "behívóm". Ez volt az első szakvizsgám. Elsőnek mentem be, aminek nagyon örültem.
Kérdéseim:
Bv.:-feltételesről minden, halasztás
szabálysértés: védő(ki lehet, kizárási okok), elévülés

Be: vezető védő, harmadfok felülbírálat, előzetes okai, hatáskör-illetékesség, különös eljárások felsorolása

Btk: elkövetők, bűnsegéd és bűnpártoló elhatárolása, rágalmazás- becsületsértés (AB-t is kérték)
Jegyeim:4,5,4
Nagyon rendesek voltak. Sok mindent jogeseteken keresztül közelítettek meg.
Szeptemberben polgári!
Üdv:K.

maci28 # 2009.05.17. 18:06

Sziasztok!

14-én voltam, Legfelsőbb Bíróságon

Nagyon rendes bizottság volt!

Btk: fő-és mellékbüntteések, katonai mellékbüntetések
egyedi azonosító jel meghamisítása, ( de csak rá kellett pédán keresztül ismerni), összbüntteés, halmazat
Be: bíróság feladata, eljáró bíróságok, összetétele, ki az aki bírósági feladatot lát még el bírósági szakszban, és nem bíró?( bírósági titkár)
BV: ENYHÉBB VÉGREHAJTÁSI SZABÁLYOK, ELŐVEZETÉS

5, 4,3, LETT! Mindenkinek kitartást!

drmd # 2009.05.21. 09:38

Sziasztok!

Szerintetek a Btk. Általános részből mit érdemes a tankönyvből is megnézni?

Thalia # 2009.05.21. 12:26

Sziasztok...még április elején lett meg a B részem, azóta visszatértem az élők sorába, de nem feledkezek meg rólatok, mert nagyon sok hasznos infót meg bíztatást kaptam itt, szóval annak, aki még előtte áll...:

A bv-írásbeli szab.vesztés elhalasztásával kapcsolatos volt, ítélőtáblai végzést kellett írni, melyben helybenhagytam a másodfokú végzést (2 év 6 hónap börtönre akart kérni a védő 3 havi halasztást arra hivatkozással, hogy 4 kisgyereke van a terheltnek és lakhatási gondjai�arra hivatkozott, hogy 8 hónapot kitöltött előzetesben, így a hátralévő büntetés kevesebb, mint 2 év)

Ezzel kapcsolatban kezdődött a szóbeli az OIT-nál... Az ORFK Közlekedésrendészeti Főosztályáról volt a bv-cenzor...mondta, hogy tetszett neki az írásbelim, beszélni kellett a halasztás és a félbeszakítás szabályairól, kérdezett az előzetes letartóztatás végrehajtásáról, meg arról, hogy félbeszakításnál ki adja kötelezően a szükséges orvosszakértői véleményt...és talán összesen ennyi volt...egy kis kérdés volt a szabálysértési anyagból, de mindössze annyi, hogy milyen esetben kerülhet a képbe bíróság...

A bizottság elnöke kérdezte az anyagi jogot, ő a Fővárosi Ítélőtáblának kollégiumvezetője volt, a következőkkel kapcsolatban kérdezett:

  • felfüggesztett szabadságvesztésről mindent
  • tartás elmulasztása (kiegészítő kérdés volt, hogy hány rendbeli, ha 2 elvált házastárs van és mindkét házasságból 2-2 gyerek és ugye kétrendbeli, mert az asszonyok száma számít, nem a gyerekeké...)
  • garázdaság minősített esetei (beleértve a legutóbbi módosítást, miszerint nyilvános rendezvény helyszínén)
  • összbüntetésről a jogegységiket (nemrég módosult a tv. és visszatértek az első jogegységihez, miszerint folyamatosan kell végrehajtani őket, és csak akkor lehet ÖB, ha még egyiket sem töltötte ki...)
  • önkéntes eredményelhárítás mikor jöhet szóba (befejezett kísérletnél, ezzel kapcsolatban kérte, hogy beszéljek az önkéntes elállásról is)
  • törvény erejénél fogva mikor mentesül a terhelt a büntetett előélethez fűződő hátrányos jogkövetkezmények alól azonnal, az ítélet jogerőre emelkedésekor (KM,PB, önálló mellékbüntetés)

A be-t szintén a Fővárosi Ítélőtábláról kérdezte egy bíró:

  • a sértettről mindent
  • pártfogó felügyelői véleményről mindent
  • mediációról néhány szót
  • tanúvédelem szabályai
  • mivel korábban említettem, hogy jelenleg nincs összhang a Btk. és a jogegységi között, műsoron kívül kérdezte, hogy ilyenkor a bírónak melyiket kell figyelembe venni, hát nyilván a jogszabályt...

Mondott 2-3 elképzelt esetet, és rá kellett jönni, hogy mi nem jó benne, de elég alap dolgokat rontott el bennük, például "FK terhelttel szemben távolétében folytatták le az eljárást, szabadságvesztést kapott 6 évre felfüggesztve és a sértett replikázik nálam, hogy miért nem voltam jelen a tárgyaláson, mikor a sértetti képviselőnek ilyenkor kötelező ott lenni�" Ugye az FK távollétében az eljárás meg a 6 évre felfüggesztett már eleve érdekes, a sértetti kötelező képviselet meg pláne...Ennek kapcsán kellett beszélni a terhelt távollétében lefolytatott eljárásról, mi van, ha előkerül időközben...meg kérdezte, hogy ha az elsőfokú nem jogerős után kerül elő, akkor fellebbezhet-e a döntés ellen vagy csak a tárgyalás megismétlését kérheti� Az az igazság, hogy ezek nagyon jól mentek, szerintem nem volt nehéz és tök sokat segített is közben...

Ezeken kívül kisebb esetek és kérdések voltak, amire már nem nagyon emlékszem! Mindenkinek ilyen bizottságot kívánok, végig bólogattak, segítettek, nagyon rendesek voltak...kb. 30 perc volt a vizsga és a végén 5-5-5-5-tel zártam...:D

Közig jön, de majd csak évvégén valamikor...:)

drmd # 2009.05.27. 13:55

Kedves Sorstársak!

Ha vannak valakinek a GYIK-re kidolgozott válaszai, akkor legyen szíves, küldje meg azokat nekem!

Köszönöm előre is..

Juris79 # 2009.05.30. 15:39

Sziasztok,

én május 20-án voltam, a következő kérdések voltak:

Btk:

  • felbujtás/felhívás elhatárolása
  • mentesítés (bírósági részletesen), előzetes mentesítés
  • fegyveresen, felfegyverkezve
  • hűtlen kezelés/hanyag kezelés (igaz-e, h a hanyag kezelés a hűtlen kezelés gondatlan változata - NEM, mert a hanyag kezelés esetén a kötelezettséget csak tv. írhatja elő)

Be:

  • mi az a törvényes vád (2. §)
  • tárgyalás előkészítés - mi van, ha formailag rossz a vád (visszaküldi kieg-re) és mi van, ha tartalmilag rossz, nem tárgyalható (ez utóbbi megszüntetési ok)
  • szakértőről mindent, lehet-e kirendelni 4. ill. 5. szakértőt? (elvileg igen)
  • tárgyalás folyamatossága (megkezdés, elnapolás, félbeszakítás, változás a tanács összetételében stb.)
  • óvadék/biztosíték elhatárolása

Bv:

  • ki jogosult halasztást engedélyezni
  • bv. bíró jogköre
  • szabálysértési hatóságok
  • szabálysértési kifogás elintézése

Büntető eljárásjog JOG-ÁSZ kártyák (Dialóg Campus) eladók 2.000 Ft (bolti ár 3.500), ha érdekel hívj: 06 20 42 18 119

Sok sikert!

Impossible # 2009.06.05. 12:42

A felbújtó felbújtója felbújtó, de a felbújtó bűnsegéde bűnsegéd.

(Ez a kedvencem büntiből. :D Ebből is látható, mekkora állatság a büntetőjog. Bocsánatot kérek a büntetőjogot kedvelőktől. :D )

myrtocle # 2009.06.12. 08:43

Tegnap voltam B részből az ítélőtáblán. A kérdéseim:

anyagi: Btk hatálya, szándékosság-gondatlanság, hivatalos személyek, példa általuk ill. ellenük elkövetett bcs-ekre, emberölés minősített eseteinek felsorlása

eljárás: bíróságok feladata, hatásköre, illetékessége, összetétele, jogegységi eljárás, fiatalkorúak elleni büntetőeljárás sajátosságai

végrehajtás: szabadságvesztés félbeszakítása, feltételes szabadságra bocsátás előkészítése, jutalmak, kényszergyógykezelés végrehajtása

Tóth Marianna # 2009.06.23. 09:22

Sziasztok!
Abban kérnék segítséget, hogy a részvizsga díját csak csekken lehet fizetni, vagy utalhatom is?
Köszönöm.

drpony # 2009.06.23. 10:27

Kedves Marianna!

én sajnos nem tudom a választ, de javasolnám az irm honlapján megtalálható tájékoztatót. Amennyiben az nem segít, úgy hívd fel nyugodtan a szakvizsga bizottság titkárságt, az elérhetőségeik megtalálhatók az említett tájékoztatóban.