szakvizsga - "B" rész (büntető)


Csa-csa-csa # 2017.09.07. 07:41

Sziasztok!

Én az írásbelivel kapcsolatban lennék kíváncsi a tapasztalatotokra. Milyen feladatok merülhetnek fel a 3 részből? Melyiket tartjátok a "legkönnyebbnek"?

Köszi
Angi

szdavid0316 # 2017.09.05. 19:01

Sziasztok!

Kérhetek én is hozzáférést az említett közös e-mail címhez?

A cím és a jelszó is kellene, a címem szdavid0316@gmail.com.

Köszönöm!

Üdv:

Dávid

St. Zozz # 2017.09.03. 11:19

Sziasztok!

A közös e-amil felhasználói azonosítóját és jelszavát szeretném én is elkérni!

Megtennétek, hogy megírnátok a következő címre?

stzozz@gmail.com

Segítségeteket előre is köszönöm!

Ui: Elég sürgős lenne!

Zozz

FeherAdel # 2017.09.03. 08:52

Kedves Fórumozók!

Eladnám az alábbi könyveimet:
Balogh Ágnes: Büntetőjog I. Hetedik hatályosított kiadás, 2016.jan.1. lezárás bolti ár: 4.980,- Ft helyett 3.000,-Ft

Vokó György: Büntetés-végrehajtási jog és szabálysértési tételek, Hatodik, teljesen átdolgozott kiadás, 2015.jún.20. lezárás bolti ár: 5.980,-Ft helyett: 3.500,- Ft

Büntető törvénykönyv Novissima kiadó, 2017.jan.16., 2017.ápr.1.napján hatályba lépő módosításokkal bolti ár: 1.390,- Ft helyett: 500,- Ft

Büntetőeljárás Novissima kiadó, 2017.febr.6., 2017.máj.1.napján hatályba lépő módosításokkal bolti ár: 1.490,- Ft helyett: 500,- Ft

A könyveket személyesen Budapesten, a Nyugati-tér környékén vagy Kaposváron lehet átvenni. Egyeztetés végett kérlek a dr.feher.adel@gmail.com e-mail címre írjatok.

Sikeres vizsgát kívánok!
Adél

ngyzslt # 2017.08.25. 09:21

Kihasználatlanság miatt megválnék az egyik Dialog Campus - Büntetés-végrehajtási jog és szabálysértési tételek c. szakvizsga felkészítő könyvemtől.

A könyv egyáltalán nem volt használva, 6. teljesen átdolgozott kiadás, 2015. június 20. lezárású.

Ára: 4000 Ft (5980 Ft helyett)

Budapesti átvétel.

Érdeklődni az ngyzslt54@gmail.com email címen lehet.

vvvvvera # 2017.08.23. 12:38

Sziasztok!

Eladóvá váltak az alábbi könyveim:

  • Domokos Andrea: Büntetőjog I. (Patrocinium Kiadó, új ára: 4400,-Ft) 3000,- Ft
  • Deres Petronella, Harangozó Attila: Büntetőjog II. (Patrocinium Kiadó, új ára: 5200,-Ft) 3000,- Ft
  • Lajtár István, Szűcs András: Büntetés-végrehajtási jog

(Patrocinium Kiadó, új ára: 4200,-Ft) 3000,- Ft

A könyvek kihúzottak.

Érdeklődni az alábbi e-mail címen lehet:
lero8429@gmail.com

gorgeouslife # 2017.08.15. 10:51

A közös e-amil felhasználói azonosítóját és jelszavát szeretném elkérni!
Többek között az írásbelire szeretnék anyagot.
Illetve, ha valaki rendelkezik hasznos, hatályos és felhasználható anyaggal, amit bátran ajánl, kérlek küldjetek el a gorgeouslife85@yahoo.com e-mail címre. Ezer köszönet és hála!

Lizzy31 # 2017.08.01. 12:27

Sziasztok!

az általam hirdetett könyvek közül már csak az alábbi eladó:

Büntetés-végrehajtási jog és szabálysértési tételek (Vokó György, 2015. június 20.eredeti ára:5980 Ft, néhány helyen ceruzával aláhúzva)3500Ft.

Nickyca # 2017.07.10. 17:17

Sziasztok!

Az általam 2017.07.02-án meghirdetett könyvek elkeltek...

Dr.Attika # 2017.07.08. 09:31

Gratulálok. Nyilván a befolyt 6.700,- forintból megvetted az ehavi szőrtelenítő készletet. A könyvekből akár jogászi szakirodalmat, később előforduló jogászi problémára adandó válaszra vonatkozó ismereteidet is gyarapíthattad volna.

gyongyi1104 # 2017.07.07. 15:19

Kedves Fórumozók!

Az általam hirdetett B rész szakvizsga felkészítő könyvei elkeltek.

gyongyi1104 # 2017.07.03. 15:17

Kedves Vizsgázók!

Eladásra kínálom a B rész szakvizsga felkészítő könyveit.

Büntetőjog I. általános rész /Patrocinium kiadó, 2015. szeptemberi kiadású, új ára:4.400.-Ft/ 2.200.-Ft

Büntetőjog II. különös rész /Patrocinium kiadó, 2016. májusi kiadású, új ára: 5.200.-Ft/ 2.500.-Ft

Büntetés-végrehajtási jog /Patrocinium kiadó, 2015. augusztusi kiadású, új ára: 4.200.-Ft/ 2.000.-Ft

A könyvek jó állapotúak, igényesen, szövegkiemelő filccel kihúzottak.

Érdeklődni: gyongyi1104@freemail.hu

Személyes átvételre Salgótarjánban van lehetőség, de szívesen postázom is.

Nickyca # 2017.07.02. 13:24

Sziasztok!

Eladóvá váltak a felkészüléshez használt alábbi jogi szakvizsga segédkönyveim:

  • Balogh Ágnes: Büntetőjog I. (Dialóg Campus, új ára 4.980,- Ft) 2.500,- Ft,
  • Deres Petronella, Harangozó Attila: Büntetőjog II. (Patrocinium, új ára 5.200,- Ft) 2.500,- Ft
  • Lajtár István, Szűcs András: Büntetés-végrehajtási jog (Patrocinium, új ára 4.200,- Ft) 2.000,- Ft
  • Herke Csongor: Büntető eljárásjog (Dialóg Campus, új ára 6.480,-) 3.500,- Ft

A könyvek jó állapotúak, ceruzás kihúzásokat tartalmaznak.

Érdeklődni az alábbi e-mail címen lehet: gallniki@gmail.com

Zozinho # 2017.06.27. 07:19

Sziasztok
Új gazdáját keresi az alábbi 3 jó állapotú könyv, minimális bejegyzésekkel:
Vokó: Bv-jog 5. kiadás
Herke: Büntető eljárás 4. kiadás
Herke: Büntető-eljárásjogi alapkérdések

Az egészet egyben 5e-ért elküldöm.
dazo@c2.hu

Dr.Attika # 2017.06.26. 10:29

"kísérlet fogalma, mely bcs-eknek kizárt a kísérlete, minden ami eszembe jut még a kísérletről"

Ha nem tudtad ne bánkódj. Tavaly egyik törvényszék- nem kis port felvert ügyben- gondatlanságban, mint bűnsegédet mondott ki valakit bűnösnek. Nem éppen kísérlet, de a részesek cselekvősége még sok gyakorlattal rendelkező bíráknál sem megy minden esetben. A másodfok persze helyre tette.
A csempészetnek miért nincs kísérlete?

Barbi1988 # 2017.06.26. 09:59

Sziasztok,

gondoltam megosztom én is veletek a tapasztalataimat.

A Bizottság korrekt volt, úgy vettem észre, hogy először alapdolgokat kérdeztek, aztán ha az ment, akkor kérdeztek bele jobban, gyakorlati oldalról megközelítve, bővebben, összefüggéseikben (nem dolgoztam ezen a területen sosem, de anyagi jogból a különös részi könyvben rengeteg példát olvastam, szóval ezekre tudtam válaszolni).
Kicsit konkrétabban:

Anyagi jog (amire emlékszem): időbeli hatály, kísérlet fogalma, mely bcs-eknek kizárt a kísérlete, minden ami eszembe jut még a kísérletről, előkészület fogalma, feltételes szabadságra bocsátásról minden, közúti veszélyeztetés, garázdaság, elhatárolások, gyakorlati példák (általános részből mindenképp ajánlanám a könyvet és a különös részből is, mert utóbbiban rengeteg gyakorlati példa van+az elhatárolások miatt is lényeges szerintem)

Be: Bíróságok összetétele, mikor jár el 5 hivatásos bíróból álló tanácsban a Kúria, rendkívüli jogorvoslatok, másodfokú eljárás, elsőfokú eljárásnál a tárgyalás megkezdése és megnyitása, házkutatás szabályai (én törvényből tanultam, nekem bejött)

Bv: feltételes szabadságra bocsátás menete, enyhébb végrehajtási szabályok, a szabadságvesztés végrehajtási fokozatának utólagos meghatározása, bv bíró feladatai, szabs-ból pedig a helyszíni eljárásokat kérdezték, főleg a helyszíni bírságot és az eljáró hatóságokat. (Szabs-ból könyvet néztem, bv-ből a törvényt próbáltam tanulni, abból viszont én nem láttam át, szóval nekem a könyv segített ebben)

És megválnék könyveim nagy részétől is:

  • Czine Ágnes: Büntetőjog II., Különös rész (Patrocinium Kiadó), teljesen új, az 586 oldalból kb. 90 oldal van kihúzva csak citromsárgával, eredeti ár: 5.200 Ft, helyette: 4.000 Ft.
  • Vókó György: Büntetés-végrehajtási jog és szabálysértési tételek (6., teljesen átdolgozott kiadás, Dialog Campus Kiadó), teljesen új, nincs kihúzva, eredeti ár: 5.980 Ft, helyette: 4.500 Ft
  • Balla Lajos: Szabálysértési jog (Patrocinium Kiadó), csak citromsárgával van kihúzva kb. a 2/3-a, eredeti ár: 3.600 Ft, helyette: 2.500 Ft
  • Lajtár István-Szűcs András: Büntetés-végrehajtási jog (Patrocinium Kiadó), teljesen új, nincs kihúzva, eredeti ár: 4.200 Ft, helyette: 3.000 Ft.

E-mail: t.barbi88@gmail.com (Budapesten személyesen is át tudom adni megbeszélés alapján).

Mindenkinek sok szerencsét! :)

JD-Csige # 2017.06.25. 06:25

Sziasztok!

Eladóvá váltak a "B" részhez tartozó tankönyveim, szívesen megválnék tőlük, a következők szerint:

Balogh Ágnes: Büntetőjog I. (Dialóg Campus) Lezárva: 2016. január 1. - a könyv hibátlan, az első 78 oldal van csak kihúzva. Új ára: 4.980,- Ft - ára: 3.000,- Ft

Herke Csongor: Büntető eljárásjog (Dialóg Campus) Lezárva: 2014. március 31. - a könyv hibátlan, sem írás, sem kihúzás nincs benne, mint az új. Új ára: 6.480,- Ft - ára: 5.000,- Ft

Vókó György: Büntetés-végrehajtási jog és szabálysértési tételek (Dialóg Campus) Lezárva: 2015. június 20. - a könyv hibátlan, sem írás, sem kihúzás nincs benne, mint az új. Új ára: 5.980,- Ft - ára: 4.500,- Ft

A könyvek tartalma kellően hatályos (kb. 1 %-át haladta meg az idő), a felkészüléshez elegendő, az adott témakört lefedi. Lehetőleg egyben szeretném eladni. Személyesen Gyulán átvehető, vagy postán elküldöm. Érdeklődni lehet: csigegabor@gmail.com

Sikeres felkészülést!

Bandori # 2017.06.22. 20:36

Sziasztok!
Nagyon hasznos volt a fórum, úgyhogy az én tapasztalataimat is megosztom
Mind a három vizsgarésznél a bizottság maximálisan emberséges és segítőkész volt. Nagyon sok apró kérdésem volt minden vizsgatárgyból. Igazából sehol nem a nagy témaköröket járták körbe, hanem 3-4 különböző tételből egy-egy részkérdést.
Ahogy tapasztaltam, aki nem ment át, az alapvető dolgot nem tudott.
Sikeres vizsgák után megválnék az összes könyvemtől, valakinek hátha még segít, én csak ezekből tanultam, ennek megfelelően aláhúzottak (2 db-ot itt vettem). Jó lenne, ha valakinek egyben kellene.
dbanfalvi@yahoo.com

A rész
Nagy Éva, Pecze Dóra: JSZS: Polgári jog I. (Az új Ptk. alapján) 3000 Ft (Új ár:6 980 Ft)
Nagy Éva, Pecze Dóra: JSZS: Polgári jog II. Az új Ptk. alapján 3000 Ft (Új ár:6 980 Ft)
Czoboly Gergely, Juhász László, Kengyel Miklós, Király Lilla, Nemessányi Zoltán: JSZS: Polgári eljárásjog 3000 Ft (Új ár:6 980 Ft)
Juhász László, Mohai Máté, Nochta Tibor JSZS: A gazdaság jogi szabályozása I-II. (A/3. Témakör: A jogi személyek jogával és a gazdasággal kapcsolatos joganyag) 5000 Ft (Új ár:5 980 Ft és 4980 Ft)

B rész:
Balogh Ágnes: JSZS: Büntetőjog II. Különös rész - B/1. Témakör: Büntetőjog (4., átdolgozott kiadás) 3000 Ft (Új ár:6 980 Ft)
Balogh ÁgnesJSZS: Büntetőjog I. Általános rész - B/1. Témakör: Büntetőjog (7., hatályosított kiadás) 2000 Ft (Új ár:4 980 Ft)
Herke Csongor JSZS: Büntető eljárásjog (5., átdolgozott kiadás) 3000 Ft (Új ár:6 480 Ft)
Vókó György JSZS: Büntetés-végrehajtási jog és szabálysértési tételek (6., teljesen átdolgozott kiadás) 2500 Ft (Új ár:5 980 Ft)

C rész:
Rózsás Eszter JSZS: Közigazgatási jog (5., átdolgozott kiadás, 2015) 2500 Ft (Új ár:5 980 Ft)
Karoliny Eszter, Komanovics Adrienne, Mohay Ágoston, Pánovics Attila, Szalayné Sándor Erzsébet: JSZS: Az Európai Unió joga (2015) 3. átdolgozott kiadás 2500 Ft (Új ár:5 980 Ft)
Chronowski Nóra: JSZS: Alkotmányjog (Negyedik, jelentősen átdolgozott kiadás) 2500 Ft (Új ár:4 980 Ft)

FeherAdel # 2017.06.22. 12:29

Kedves Fórumozók!
A felkészülésben nekem is segített, ezért én is megosztom veletek a vizsgakérdéseim.

Anyagi rész: bűncselekmény fogalma, társadalomra veszélyesség fogalma, gyermekkor, büntethetőséget megszüntető okok, nemzetközi jogszabályok alkalmazhatósága, határzár bűncselekmények.

Eljárásjog: bizonyítási eszközök, poligráf alkalmazhatósága, megítélése, kényszergyógykezelés felülvizsgálata.

Bvh: hogyan járunk el, ha a szabadságvesztés ideje alatt kóros elmeállapotú lesz az elítélt, szabálysértés elévülési ideje.

Remélem segíthettem a felkészülésben!

Továbbá eladnám az alábbi könyveimet:
Balogh Ágnes: Büntetőjog I. Hetedik hatályosított kiadás, 2016.jan.1. lezárás bolti ár: 4.980,- Ft helyett 4.000,-Ft

Vokó György: Büntetés-végrehajtási jog és szabálysértési tételek, Hatodik, teljesen átdolgozott kiadás, 2015.jún.20. lezárás bolti ár: 5.980,-Ft helyett: 4.600,- Ft

Büntető törvénykönyv Novissima kiadó, 2017.jan.16., 2017.ápr.1.napján hatályba lépő módosításokkal bolti ár: 1.390,- Ft helyett: 1.000,- Ft

Büntetőeljárás Novissima kiadó, 2017.febr.6., 2017.máj.1.napján hatályba lépő módosításokkal bolti ár: 1.490,- Ft helyett: 1.000,- Ft

A könyveket személyesen Budapesten, a Nyugati-tér környékén lehet átvenni. Egyeztetés végett kérlek a dr.feher.adel@gmail.com e-mail címre írjatok.

Sikeres vizsgát kívánok mindenkinek!
Adél

r.henriett # 2017.06.17. 13:38

Sziasztok,

Miután végre befejeztem a szakvizsgákat, megválnék a megmaradt, felkészülést segítő anyagaimtól.

B részhez: kinyomtatott ELTE felkészítő diasor

A részhez: kinyomtatott ELTE felkészítő diasor, nehány pje, ped kinyomtatva

C részhez: kinyomtatott ELTE felkészítő diasor, hatályos jogszabályok kinyomtatva (1000 oldal), tételek és fontos kérdések bejelölve bennük

A diasorok nekem mindhárom vizsgánál segítséget nyújtottak, utolsó nap pedig nagyon jól jöttek az ismétlésnél.

Jelképes árakon válnék meg tőlük, akit érdekelne a 06/30-620-6184 számon tud érdeklődni.

pzita # 2017.06.12. 10:54

Sziasztok!

Június 8-án voltam vizsgázni a Kúrián, a bizottság mindhárom tagja nagyon szimpatikus és kedves volt,
az alábbi kérdéseket tették fel:

Anyagi jog: közügyektől eltiltás a védőre vonatkozóan, zugírászat jogeset alapján

Eljárásjog: bíró kizárása, nyomozási bíró feladatai, tárgyalás mellőzése

Büntetés-végrehajtási jog: eltávozás, közérdekű munka végrehajtása, feltételes szabadságra bocsátás

A sikeres vizsgát követően az alábbi könyveket szeretném eladni:

  • Balogh Ágnes: Büntetőjog I. Általános rész Dialóg Campus Kiadó (lezárás: 2016. január 1.) 3.200,- Ft
  • Deres Petronella- Harangozó Attila: Büntetőjog II. Különös rész Patrocinium Kiadó (lezárás: 2016. május 2.) 3.000,- Ft
  • Herke Csongor: Büntető eljárásjog Dialóg Campus Kiadó (lezárás: 2016. március 31.) 3.500,- Ft
  • Vókó György: Büntetés-végrehajtási jog és szabálysértési tételek Dialóg Campus Kiadó (lezárás: 2015. június 20.) 4.200,- Ft

Tapasztalataim alapján a felkészítő könyvekben foglaltak ismerete szükséges a sikeres vizsgához, a törvények szövege nem elegendő.

Érdeklődni a zita.plangar@gmail.com címen lehet.

Üdvözlettel: Zita

Linda55555 # 2017.06.10. 20:50

Sziasztok!
A b vizsgarészhez keresek könyveket. Elsősorban a Patrocínium kiadó könyvei érdekelnének. Köszönöm.
e-mail címem: lianee10@gmail.com

drnzs # 2017.06.07. 10:41

Sziasztok!

Herke Csongor féle BE könyvet keresek, 5. átdolgozott kiadás. Valakinek esetleg?

Köszönöm,
Zsanett

Lizzy31 # 2017.06.05. 12:44

Sziasztok!

Sikerült végül nekem is bejelentkeznem a közös gmail fiókba.
A Fővárosi Törvényszéken vizsgáztam, ez volt az utolsó vizsgám. Véleményem szerint korrekt volt a bizottság. Számomra elég nehéz volt a felkészülés sosem dolgoztam ezen a területen, és nem tartozott a kedvenc tantárgyaim közé a büntetőjog. Tankönyvekből jogszabályokból a szakvizsga felkészítők hanganyagából készültem.
Kérdéseim:
Anyagi jog : előkészület, sui generis előkészelti bcs-ek, emberölés minősített esetei, hamis vád, illetve gyakorlati kérdések, jogesetek pl: rablás, emberölés stb...
Eljárásjog: soroljak fel 5 db határidőt amit a be szabályoz, bűnügyi nyilvántartási rendszer, idézés, értesítés, mit tartalmaznak, mi a különbség, tárgyalás megnyitása és megkezdése.
büntetés végrehajtási jog: javítóintézeti nevelés,adható jutalmak
Szabálysértés: kifogás és elbírálása
Az alábbi könyveket szeretném eladni:
1.) Büntetőjog I. Általános rész, Patrocinium, BP, 2015 (szerk.: Domonkos Andrea, eredeti ára : 4400 Ft, kb 10-12 oldal ceruzával aláhúzva) 3000 HUF
2. ) Büntetőjog II. Különös rész, Patrocinium, BP, 2016 (szerk.: Domonkos Andrea eredeti ára: 5200 Ft, csak néhány helyen van ceruzával aláhúzva, kb 4 oldal szövegkiemelővel ) 4000 Ft
3.)Büntető eljárásjog ( Herke Csongor, 2014. március 31.eredeti ára 6480 Ft, néhány helyen ceruzával aláhúzva) 4000 Ft.
4. ) Büntetés-végrehajtási jog és szabálysértési tételek (Vokó György, 2015. június 20.eredeti ára:5980 Ft, néhány helyen ceruzával aláhúzva)3500Ft.

Tulipán99 # 2017.05.28. 14:52

Sziasztok!

"B" rész szóbeli, Kúrián:

  • anyagi jog: társas bűnelkövetői alakzatok, visszaeső, különös visszaeső, próbára bocsátás, járművezetéstől eltiltás, rágalmazás, becsületsértés
  • eljárásjog: ügyész feladata, bíró kizárása, előzetes letartóztatás, fk. bíró
  • bv: bv. bíró eljárása általánosságban, hol működik bv. bíró, feltételes szabadság megszüntetése
  • szabálysértés: helyszíni eljárás, ki szabhat ki helyszíni bírságot, szabálysértési hatóságok