szakvizsga - "B" rész (büntető)


Lilly_30 # 2017.05.22. 19:01

Sziasztok!

A jelszó jó. :) Ha beléptek a fiókba, akkor a jobb felső sarokban láttok 3 db ikont. Kattintsatok arra amelyik 9 db kockából áll. (Google-alkalmazások), a csengő ikon mellett. :) Ezután pedig a lenyíló ablakban kattintsatok a "Drive" ikonra és ott vannak az anyagok. :)

Don't panic! :) (Nekem is 3 napba telt amíg rájöttem :D :D)

Sven84 # 2017.05.22. 14:34

Sziasztok,

a közös email címre nekem sikerült bejelentkezni a régi jelszóval, viszont a fiók üres :( Tud erről valaki valamit?
Esetleg másik fiókba átkerültek a levelek? Reménykedem, mert ahogy eddig néztem sok hasznos anyagot tartalmazott.

Szeptemberben tervezem elkezdeni a szakvizsgát, bv ből írásbeliznék. Kérdésem, hogy ehhez kapcsolódó iratmintát, vagy a felkészülést gyakorlatban segítő anyagot merre találok?

Előre is köszönöm a segítséget.

Luluka0719 # 2017.05.20. 17:31

Sziasztok!
Hónap végén megyek B részből vizsgázni.Írásbelim anagi jogból lesz. Ha esetleg van valkinek használható szabs jegyzete az jól jönne. Persze jó tanácsok az írásbelire...
Köszönettel: Luluka

Zsuzsi1990 # 2017.05.17. 18:20

Sziasztok!

Hétfőn írásbeliztem, bv-ből, a feladatom az alábbi volt:

A terheltet életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélték, a feltételes legkorábbi időpontja 20 évben lett meghatározva. 2005. január 5. napjától tölti a büntetését a Szegedi Fegyház és Börtönben. 2015. január 2. napján bead egy fokozatváltás iránti kérelmet. A bv bíró elsőfokon iratok alapján elutasítja, az indoka az, hogy az életfogytos ki van zárva fokozatváltás kedvezményéből. Fellebbez az elítélt és a védője. Hozzon másodfokú határozatot.

Megoldás: Hatályon kívül helyezés és új eljárásra utasítás, mivel a kérelemről érdemben kellett volna dönteni, nem lehetett volna elutasítani erre hivatkozással, ilyen ok nincs a törvényben.

A szóbeli a Legfőbb Ügyészségen volt, nagyon korrekt bizottság. Mindhárom vizsgáztató fontos, lényeges dolgokat kérdezett.

Anyagi: területi hatály, büntetés enyhítése, annak fajtái. Magánlaksértés, költségvetési csalás.

Be: bíróság összetétele, tárgyalás megnyitása és megkezdése, nyomozási bíró bizonyítási cselekményei, bíróság elé állítás.

Szabs: közvetítői eljárás.

Bv: fokozatváltás és evsz közötti különbség, elítélt hová fordulhat panasszal, ha a kérelméről nem döntenek.

Lizzy31 # 2017.05.17. 13:23

Sziasztok!

Valaki megtudná adni a közös email cím jelszavát?
Ezzel próbálkoztam de nem jártam sikerrel:
Szakvizsga.bunteto@gmail.com
jelszó: Bunteto1515

9patricia9 # 2017.05.11. 18:48

Sziasztok!

Sikeres vizsgát tettem ma a Legfőbb Ügyészségen. Mivel számomra is hasznosnak bizonyultak az itt olvasottak, így megosztanám a tapasztalataimat.

A sorrendet teljesen felborították és a csoportot is szétszedték. Nekem ez a 2. volt és az 1. vizsgánál c részből nem történtek "ilyenek". Így esett meg, hogy az egész büntető részből első vizsgásként 2.-nak mentem be, egy pótvizsgás előttem, egy pedig utánam.... hozzáteszem volt, aki írt.... tehát teljesen felborult a rend:)számomra ez nem okozott gondot, csak az "izgulósabbak" kedvéért írom le, hogy nincs ez a sorrend kőbe vésve:)

Anyagi jog: végszükség jogesetekkel (ide érdemes elolvasni és az egész anyagi joghoz jól jön a HVG-s könyv, nem árulok el nagy titkot, hogy az egyik szerző vizsgáztatott:), hamis tanúzás - hamis vád-hatóság félrevezetése, büntetés kiszabása, BKV. az enyhítő-súlyosító körülményekről: alanyi-tárgyi példákkal, sikkasztás jogesetekkel. Tőlem a tényállásokat is szó szerint kérték.

Be: végig a bírósági titkár szerepén pörögtünk, ha egy sort nem tanultam volna erre a vizsgára, akkor is ugyanezt tudom....hozzáteszem semmi közöm a büntetőjoghoz és a bírósági titkárokhoz sincs ilyen mélységig, hogy a be. alatt mit csinálnak részletekbe menően. Utána külön-különleges eljárásokról minden, na a magánvádas eljárás szabályainál ugye ismét a bírósági titkár...megmondom őszintén ez nagyon bosszant.

BV: rezsimek és szabályok, ki hova kerül, mi alapján lehet valakit befogadni a BV. intézetbe? Azonnali és ideiglenes foganatba vételről minden

Szabs: szabálysértési őrizet, elzárásról minden, elévülésről minden.

Én két hét négy napot tanultam napi 12-14 órában, tényleg a lábamat sem tettem ki a lakásból és úgy éreztem, hogy látom átfogóan a szabályokat ennyi idő alatt is. Természetesen a két hvg-s könyv nekem mellett be.-ből csak a törvény, bv-szabsból pedig a szakvizsga előkészítők hanganyaga fért bele ennyi időbe és ez bejött. Remélem tudtam segíteni, kitartást kívánok Mindenkinek és nem lehetetlen ez 3 hétnél kevesebb idővel sem, intenzív tanulással és némi szerencsével:)

ninive444 # 2017.05.11. 11:42

Sziasztok!

Az alább meghirdetett büntetős könyvek elkeltek.

Üdv,

Magister81 # 2017.05.10. 17:44

Sziasztok!
Megpróbáltam tételeket keresni ma a B rész Gmail postafiókjában, de teljesen üres volt. Tudja valaki esetleg, hogy érhetőek el az eddig ott fellelhető anyagok (vagy, hogy miért tűntek el onnan)??

Üdv,
A.

dewü # 2017.05.09. 16:03

Kedves Kollégák!

Sikeres vizsga után eladóvá váltak teljesen új állapotban lévő alábbi könyveim:

  • Büntetőjog I. Általános rész, Patrocinium, BP, 2015 (szerk.: Domonkos Andrea) 2500 HUF
  • Büntetőjog II. Különös rész, Patrocinium, BP, 2016 (szerk.: Domonkos Andrea) 3000 HUF
  • Magyar Büntetőjog Különös rész, Complex, BP, 2013 (Görgényi-Gula-Horváth-Jacsó-Lévay)

Ezen könyvek nélkül tapasztalatom szerint nem tudtam volna sikeres vizsgát tenni, Be. és Bv. törvényből megoldható.

Jelentkezés: veressoszi@gmail.com (+36 20 589 38 39)

Kérdéseim (amire emlékszem):
Fiatalkorúakkal kapcsolatban rengeteg kis kérdés (!!!)
Büntetések, intézkedések elhatárolása
Be. tárgyalás megnyitás, megkezdés
Bv. Sajtó-kapcsolattartás
Szabálysértési alapelvek nagyon részletesen
Cserbenhagyás vs. segítségnyújtás elmulasztása
Bv. bíró feladatai részletesen kifejtve
Bűnpártolás, orgazdaság elhatárolása
Akarati, felismerési, belátási képesség elhatárolása
A vizsgabizottságot inkább nem minősíteném...

Sok sikert mindenkinek!

ninive444 # 2017.05.09. 13:25

Sziasztok!

Az alábbi Dialóg-Campus könyveket eladnám:

Büntetőjog I. Általános rész ( Balogh Ágnes, 2016. január 1.)
Bolti ár: 4980 Ft helyett 2500 Ft.

Büntetőjog II. Különös rész ( Balogh Ágnes, 2016. augusztus 31.) 6980 Ft. helyett 3500 Ft

Büntető eljárásjog ( Herke Csongor, 2014. március 31.) 6480 Ft helyett 3200 Ft.

Büntetés-végrehajtási jog és szabálysértési tételek ( Vokó György, 2015. június 20.) 5980 Ft helyett 3000 Ft.

A könyvek szövegkiemelővel ki vannak húzva.
11000 Ft-ért együtt odaadom őket. Érdeklődni a ninive444@yahoo.com emailen vagy a 20/2554461 számon tudsz. Budapesten a Nyugatinál tudom átadni.

Üdv,

István

E0123 # 2017.05.04. 11:50

Sziasztok!

Ha már (nem csak) a "megúnt" könyvek piaca a fórum (bár szerintem nagyon hasznos ez a funkciója is) gondoltam megosztom én is a tapasztalataimat a vizsgával kapcsolatban.
Már voltam egyszer, akkor sikerült a BE és BV része, de az anyagi jog sajnos nem. Btk-ból most voltam. Tőlem inkább ilyen kissebb, promt kérdéseket kérdeztek, és gyakorlati szemszögből voltak kiváncsiak a válaszra is. Amire emlékszem:

  • időbeli hatály,
  • folytatólagosság,
  • mi van akkor ha vki 2004,2005 és 2006-ban is elkövet bcs-ket, ezek a folytatólagosság körébe tartoznak, és minden elkövetéskor más-más Btk volt hatályban, mit kell alkalmazni
  • milyen mellékbüntetések vannak (vigyázat nem csak egy!)
  • bűnpártolás és orgazdaság összehasonlítása
  • pénzhamisításnak van-e gondatlan alakzata

Az elméleten kívül, mondom inkább a gyakorlatra mentek rá, meg is kaptam, hogy nem nagyon látom gyakorlatban a dolgot... (soha nem foglalkoztam és nem is tervezek...) Mindegy, a lényeg h megvan.

A gyakorlati praktikákon túl pedig eladóvá vált

  • Büntetőjog I. (Dialog Campus, Balogh Ágnes, lezárva: 2016. január 1.) ára: 3000.-
  • Büntetőjog II. (Patronicium, Deres Petronella, lezárva: 2016. május 2.) ára: 4000.-

vagy a kettő együtt: 6500.-

Érdeklődni: eszterkisvari@gmail.com

Üdv.
E.

Impossible # 2017.05.04. 07:52

Nem hangzik rosszul :D Kár, hogy nincs időpontom :D

Anikó04 # 2017.05.04. 07:38

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy lenne-e olyan személy, aki le szeretné adni a június 7-ei időpontját, mert elhalasztja a vizsgát. Ha igen, akkor a részleteket pm-ben megbeszélhetjük.

Impossible # 2017.04.27. 19:06

Ez már olyan, mint hogy a pénz oda megy, ahol van. Mivel itt van szó állandóan a szakvizsgáról, itt van a legnagyobb esély arra, hogy megvegyék a könyveket, hiába van erre külön topic (ahová pedig senki sem ír, és nem véletlenül). :)

Dr.Attika # 2017.04.26. 21:41

Már leírták többen, hogy ez nem a megunt könyvek bolhapiaca, hanem a szakvizsga tapasztalatok megosztásának helye.

dorotti.nagy # 2017.04.26. 18:13

Sziasztok!

B részhez eladók az alábbi könyveim:

Dialóg Campus - Büntetőjog I. (2016. január 1.) 4980 Ft helyett 3200 Ft.

  • kb. az 1/3-a van szövegkiemelővel kihúzva

Dialóg Campus - Büntetőjog II. (2016. augusztus 31.) 6980 Ft helyett 5500 Ft.

  • 4 oldal van szövegkiemelővel kihúzva.

Dialóg Campus - Büntetésvégrehajtási jog (2015. június 20.) 5980 Ft helyett 5000 Ft.

  • nincs benne kihúzás

Érdeklődni a dorotti.nagy@gmail.com e-mail címen.

Impossible # 2017.04.25. 22:38

júni. 28., 29., 30. írásbelin mindegyik napon ezek közül 1 db szabad helyet látok.

Szerintem mondd meg a munkáltatódnak, hogy sürgős. :)

csicsike861 # 2017.04.25. 21:57

Köszönöm a választ , kedves Bum Out! Ezek , ha jól sejtem szóbeli helyek... Azt még megnéznéd nekem esetleg, hogy írásbelire is van-e hely? Büntetés-végrehajtásból szeretnék írásbelizni.Előre is nagyon-nagyon köszönöm !

Burn Out # 2017.04.25. 21:23

június 2.,7.,8.,9., 14. - ezeken van még hely, utána már csak szeptember

csicsike861 # 2017.04.25. 19:46

Sziasztok!
Meg tudná nekem nézni valaki, hogy júniusban van-e még hely jelentkezni büntetőből ?
Sajnos még nem kaptam meg a munkáltatómtól a joggyakorlatról kiállított igazolást, így nem tudok regisztrálni és nem látom a szabad helyeket.
Nagyon hálás lennék a segítségért!

Impossible # 2017.04.23. 23:47

Akinek nagyobb a tudása, annak nem arra kell rámennie, hogy a kevesebb tudásút kiszívassa, ez csakis a jó öreg idehaza lehet így. De itt nagyon. A szánalmas mindenit minden gyökérkedő őskövületnek! Semmi helyük terpeszkedni a vizsgabizottságban!

onlygodcanjudgemeonce # 2017.04.21. 18:38

Büntető (anyagi/Btk) írásbeli feladatom (első fokú ítéletet kellett írnom): BH 2002.11.421

Gyakorlatilag félig sikerült eltalálnom a helyes minősítést (mint a BH-ban szereplő elsőfokú bíróságnak), ennek ellenére engedtek vizsgázni. A végén meg is jegyezték, hogy főszabály szerint nem lehetett volna megengedniük, hogy szóbelizzek a hiba miatt, de örültek, hogy mégis megengedték, mert látták, hogy egyébként van fogalmam az anyagról. Mondjuk 3 év büntizés után be is cseszett volna, ha nincs. Az utánam következő vizsgázó sajnos teljesen elrontotta a feladatát, őt nem is engedték szóbelizni. Szerintem elmondható, hogy ez az engedjük/ne engedjük dolog abszolút bizottság és hiba függő.

A BTK-s elnök egy alkotmánybíró volt (:D), a Be. egy koll.vez, a Bv./szabs.-ot pedig az egyik főügyészség vezetője kérdezte. Szóval innen nincs nagyon feljebb.

A kérdések, amikre emlékszem.

Btk:

  • 3/2013. BJE.
  • közérdekű munka/jóvátételi munka elhatárolása

Be:

  • bíró kizárása teljesen
  • pótmagánvád
  • szakértő

Bv./szabs:

  • szabs. szankciókat felsorolni
  • ügyész szerepe
  • több végrehajtandó szabadságvesztése elrendelése esetén a mik a szabályok
  • büntetések végrehajtásának sorrendje

Jelöltként nekem abszolút rendben voltak a kérdések, - a szakmai tekintély ellenére - nagyon kedvesek voltak, próbáltak rávezetni a válaszra, ha éppen nem ugrott be.

E0123 # 2017.04.20. 15:15

SZiasztok!
Eladó Büntetés végrehajtási jog és szabálysértési tételek TK (Vókó György, Hatodik teljesen átdolgozott kiadás, eredeti ára: 5.980.-Ft) 2.800.-Ft

Érd.: eszterkisvari@gmail.com

kiskrisztina # 2017.04.18. 16:14

Kedves Mindenki!
Bv-ből írásbeli feladatokat tudnátok nekem mondani ami a korábbi vizsgákon előfordultak? Milyen típusú feladatok a jellemzőek? Mi az amire inkább hangsúlyt fektetnek? Hátha segítene ez nekem a felkészülésben :) kinyomtatott formában is be lehet vinni a törvényeket? A szóbeli vizsgán már egyátalán nem
is lehez javítani ha esetleg az írásbelin nem a megfelelő határozatot hoztam?
A friss vizsgázók a szóbeliről is megoszthatnák a tapasztalataikat :-)mi hogyan zajlik... nagyon köszönöm :))

gyongyi1104 # 2017.04.18. 13:42

Kedves Vizsgázók!

Eladóvá váltak Dialóg Campus-os szakvizsga felkészítő könyveim.

Büntetőjog I. (Balogh Ágnes, kézirat lezárva: 2015.02.09., eredeti ára: 4.980.-Ft) 2.500.-

Büntetőjog II. (Balogh Ágnes, lezárva: 2014.03.15., eredeti ára: 6.480.-Ft) 3.500.-

Büntető eljárásjog (Herke Csongor, lezárva: 2014.03.31., eredeti ára: 6.480.-Ft) 3.500.-

Büntetés végrehajtási jog és szabálysértési tételek(Vókó György, lezárva: 2015.06.20., eredeti ára: 5.980.-Ft) 3.000.-Ft

Együtt odaadom: 11.000.-Ft-ért. Postázni tudom a könyveket. Érdeklődni: gyongyi1104@freemail.hu-n lehet.