Szakvizsga - "A " rész (polgár)


fágica # 2010.04.16. 07:05

Sziasztok, egy bnőm tegnap végzett a szakvizsgán.Azt mondta az írásbelin sokaknak meg voltak a lehetséges feladatok. Én gazdasági részből megyek kb. 2 hét múlva, az internetről ahonnan lehetséges volt, meg innen leszedtem a korábbi feladatokat. Ha esetleg valamelyikőtök rendelkezik ilyen feladatcsokorral el tudná nekem küldeni a gigy1@freemail.hu címre? Előre is köszi

coccinelle # 2010.04.19. 10:56

Sziasztok!

Múlt csütörtökön voltam utolsó vizsgaként az "A" részből.

Anyagi jog: halál tényének megállapítása (nem összekeverendő a holtnak nyilvánítással!), semmisség, megtámadhatóság, előszerződés, öröklési jog: özvegyi hélv megváltása, apaság-családjog.

Pp: perköltség, bíróságok összetétele (mely különlgeges eljárásokban van 3-as tanács első fokon pl közig per), ideiglenes intézkedések.

Gt: ez elég érdekes volt, egy ügyész(!) kérdezett, igen érdekes logikával megáldott ember...első kérdése: kft: az egyik tag a társasági szerződés aláírása után észreveszi h a 6. oldalon más szerepel, mint amiben megállapodtak. Mit tehet? semmit, mert nincs megtámadhatóság, csak a Gt 12 szerinti semmisség jöhet szóba..utána előtársaság, üzletrész öröklése, átalakulás, csődtörény: moratórium..Nem volt vészes, csak rá kellett jönni, hogy ő mindig arra kiváncsi, hogymire nincs megoldás:-)
Akinek még hátrvan annak hajrá!
üdv

Judit

coccinelle # 2010.04.19. 11:04

Sziasztok!

mivel szerencsére nincs szükségem már rájuk, a következő könyveket szívesen továbbadnám féláron:

Dialóg Campus, Gazdasági jog I és II (legújabb kiadás): a kettőt 4200-ért (erdeti ár 4280+4760)

Kengyel-féle legújabb kiadású Pp: 2800-ért (eredeti ár 5800)-ez egy kincs annak aki nem foglalkozik Pp-vel, nagyon jól rendszerez, én enélkül megbuktam volna.

Novissimás Polgári jog I és II (régebbi kiadás, de nagyon jól használható rengetek PK van benne): a kettőt 3000-ért.

Érdeklődni ezen az e-mail címen lehet: komlosj@gmail.com

üdv és jó felkészülést!

Judit

fágica # 2010.04.21. 15:05

Olyan szerencsés vagyok, hogy május 6-án megyek polgárból. Az új ptk-val kapcsolatban lenne egy kérdésem-mert gondolom, hogy azt már kérdezni fogják. Pár hónapja találtam a neten egy 2009. dec 3-án hatályos kivonatot-amiben már mint kész jogszabály néz ki az első két könyv, számozva, mint 2009. évi CXX tv. Most biztos, ami biztos megnéztem az IRM honlapját-onnan egy másik változat tölthető le pdf-ben és nincs még száma. Szerintetek melyik az irányadó?

kondidori # 2010.04.21. 15:20

Én egyikben se bíznék. Mi van a magyarorszag.hu-n?

fágica # 2010.04.21. 15:23

Akkor mit tanácsoltok, miből készüljek???

nikzsuzs # 2010.04.21. 15:48

Fágica!

Szerintem (de csak szerintem) az első két könyvet tanuld meg plusz a régi Ptk. Az első két könyv egyébként nem sok, én a könyvesboltban megvettem a 2009. CXX. tv.-t, de csak az első két könyvet nézem meg belőle. (ha eljutok oda) Egyébként én is májusban megyek, csak még időpontot nem kaptam.

Azt megkérdezhetem mikor kaptad meg a behívódat? Mármint mennyivel előtte?

pazs # 2010.04.21. 15:48

magyarkozlony.hu 2009. évi 165. száma.

nikzsuzs # 2010.04.21. 16:18

Ja igen és a Csjt-t meg a 2010.V.1-től hatályosat nyomtattam ki.

TÉvi # 2010.04.21. 17:44

Igaz, én már áprilisban levizsgáztam "A" részből, de az időpontról: nekem kereken 3 HÉTTEL ELŐTTE jött a behívó.

nikzsuzs # 2010.04.21. 18:13

TÉvi!

És mennyit tudtál rá készülni?

kondidori # 2010.04.21. 19:30

Nekem frankón 2 és fél héttel a vizsga előtt jött az első alkalommal a papír (pedig csak 5 utcányira lakom), aztán utána mindig pont 4 héttel a vizsganap előtt.

fágica # 2010.04.22. 07:13

Nekem is pontosan három héttel előtte érkezett.

nikzsuzs # 2010.04.22. 09:16

Hát akkor holnap felhívom őket, hátha elküldenek a ..............

Köszi mindenkinek az infót

fágica # 2010.04.22. 14:39

Pazs!

akkor közlönyben az a legfrissebb a ptk.ról??
köszi

pazs # 2010.04.22. 15:48

Ezt hogy érted? Az új Ptk-t még nem módosították, addig talán nem is fogják, mert nem nagyon lesz parlamenti ülés addig.

TÉvi # 2010.04.23. 11:48

Nikzsuzs-nak:

Én jóval hamarabb elkezdtem a tanulást, mint ahogy megkaptam a behívót, mert kisgyerekem van, aki mellett alig lehet a tananyagot elővenni.
Tehát már a Pp-nek a felét átvettem, amikor megkaptam a behívót, és összesen 11 napom maradt a többire. (Ugyanis ennyi szabit kapott a férjem, hogy vigyázzon a gyerekre, amíg tanulok.) Ez így nagyon nehéz volt, életem legnehezebb vizsgára készülése volt, de szerencsére sikerült.
Szóval szerintem egy 3-4 hét minimum kell, akkor is, ha nincsenek ilyen nehézségek.

nikzsuzs # 2010.04.23. 19:24

TÉvi!

Köszi..........., és gratulálok a vizsgához...

emma # 2010.04.25. 10:20

Sziasztok!

Pénteken szerencsésen levizsgáztam a polgári jogi részből. Nem volt könnyű.... Sem a felkészülés, sem a vizsga. Ráadásul én is kifogtam a híres-hirhedt Honvédelmi Minisztériumos vizsgahelyet. Annyira azért nem kell megijedni, mert tényleg korrektek voltak, jogeseteken keresztül kérdeztek, és csak néhány témakört érintettünk. Viszont előre kikötötték, hogy egy minimum szintet mindenkinek el kell érnie. Ezt be is tartották. Négyből ketten mentünk át aznap.
Polgári anyagi jog: szerződés megszűnése, öröklési jog: ági öröklés, köteles rész, és még néhány kérdés.
Polgári eljárásjog: határidők, kérdések jogeseteken keresztül (már nem emlékszem pontosan).
Gazdasági jog: soroljam fel a Ctv-ből, milyen adatokat kell tartalmaznia a cégnyilvántartásnak a hitelezők védelme szempontjából,valamint utána választhattam egy tételt. Én az OBA-t választottam, mert azt tudtam, és reméltem, hogy az államtitkár úrnak is tetszik. Tetszett. És utána már nem is kérdezett.
Szóval azt tudom tanácsolni, hogy tanuljatok, és minden témához tudjatok hozzászólni. Vizsgán ami eszetekbe jut, mondjátok, mert ha nem szólaltok meg, azt tényleg nem tudjátok értékelni.
Végül is én úgy érzem, hogy nem kerültem rossz bizottsághoz. Hallottam olyat is, hogy valakit azért nem engedtek át anyagi jogból, mert a családjog már nem ment neki...
Tanuljatok és legyetek talpraesettek!

fágica # 2010.04.26. 07:31

Sziasztok,
gratulálok azoknak, akik mostanában szerencsésen átestek a vizsgán. Rendes tőletek, hogy felteszitek a szóbeli kérdéseket, hogy tanuljunk belőlük. Esetleg lehetne egy olyan kérésem, hogy az írásbeli feladatotokról is írtok picit? Hátha az is segítene. Előre is köszi.

emma # 2010.04.26. 11:48

Nem lép hatályba május 1-jén az új polgári törvénykönyv (Ptk.) első két könyve - határozott az Alkotmánybíróság.

dr.beata.beres # 2010.04.30. 07:40

Sziasztok!

Ha lenne valakinek (esetleg már felesleges) A/1 anyagból írásbeli feladatmintája,iratmintái és el tudná nekem küldeni, azt megköszönném!

nikzsuzs # 2010.04.30. 08:18

Ki megy vizsgázni május 31-ei héten?

Dr.Attika # 2010.05.03. 11:12

Mai nap. Gazdasági jog 306. feladat. Cca. 30 feladat van.
Zrt. bejegyzési kérelmet nyújt be.
Alaptőke 100 millió. Ebből törzsrészvény 49 millió, dolgozói részvény 16 millió.
Hiánypótlási végzést kell hozni, amiben szerepelnie kell, hogy az alapszabály miért jogellenes.

A törzsrészvény nem lehet kevesebb, mint az alaptőke felénél több.
Dolgozói részvényt csak az alaptőkén felüli vagyonból tőkeemelés révén lehet kibocsátani és névértéke nem lehet több, mint a felemelt alaptőke 15%-a. Ezenkívül közgyúlési határozat szükséges .
Gt. 183.§, 191.§, 262.§, Ctv.hiánypótlást engedő része.

nikzsuzs # 2010.05.10. 08:09

Két hetem van a polgárra és a gazdasági részre, és ebből egy két nap mínusz. Szerintetek menni fog? NA jó csak a kétségbeesés szól már belőlem. :-)