Szakvizsga - "A " rész (polgár)


Euro Eugen # 2014.01.04. 11:02

Stornó, mégsem, csak én vagyok ügyetlen. Mint egy rossz ügyvéd: ügyetlen.


Ajró Özsén

Euro Eugen # 2014.01.04. 11:01

Ha jól látom, valaki már át is írta a jelszót. Gratula!


Ajró Özsén

deshawn # 2014.01.03. 11:57

Köszi vargap!

vargap # 2014.01.03. 11:13

Sorstársak! Van egy gmail elérhetőség,ahol elég sok anyag fellelhető! Felhasználói név: polgarszakvizsga2013, Jelszó: polgarlaw201313. Hajrá Mindenkinek!

deshawn # 2014.01.03. 07:47

Sziasztok!

Sorstársakat keresnék! :)

Február közepén fogok menni, írásbeliként a polgári jogot és családjogot választottam. Bármilyen segítséget, kidolgozott anyagot szívesen veszek!

Nekem eddig csak egy Kbt.-s anyagot sikerült beszereznem. Ha esetleg szüksége van valakinek erre, akkor szívesen megküldöm.

Sziasztok!

vesely # 2013.12.31. 09:06

Kedves Fórumozók!

Február eleji - utolsó - vizsgához keresek a "C" vizsgarészben hatalmas segítséget jelentő ATES-jegyzethez hasonló, kidolgozott tételeket első sorban a polgári jogi részből, de szívesen venném a gazdasági részt és a Pp-t is.
Minden lehetőség érdekelne!

Boldog és sikeres vizsgákban gazdag új évet kívánva minden fórumozónak,
köszönettel:

Vesely

grapes # 2013.12.19. 08:16

ELADÓ!!!

Eladó a Novissima Kiadó Polgári jog I. és II. használt kötete 2000 Ft/db áron!

Érdeklődni: grapes@citromail.hu címen lehet!

Vizsgázóknak sok sikert!

siomnes # 2013.12.18. 16:02

Ezek a Novissima szakvizsga könyvek még eladók:

Polgári eljárásjog I-II
Végrehajtási jog

E-mail: moleskine85@gmail.com

siomnes # 2013.12.18. 16:01

Szóbeli vizsgán nekem az alábbiak voltak Gt.-ből:

  • Ügyvezető milyen mércék szerint köteles eljárni? (a vállalatcsoportnál külön kérdezte ezt)
  • Végelszámolást mennyi idő alatt kell befejezni?
  • Dönthet úgy végelsz. alatt a cég, hogy mégsem szűnik meg?
  • Mi van, ha nem fejeződik be 3 év alatt?
  • És mikor van vagyonrendezési eljárás?
  • Mikor kérhetnek a hitelezők biztosítékot Gt. szerint?
  • Mikor nem kell biztosítékot adni?

(Én Gt.-ből írtam, így a jogesettel is elment 5 perc, lehet ezért kaptam csak ennyi kérdést.)

Vukka # 2013.12.18. 15:18

Szia La pri! Nekem ez az utolsó vizsga, nem írok. Sajnos nincsenek kérdéseim Gt.-ből, de ígérem, nyitva tartom a szemem és ha találkozom vele, már teszem is fel nektek. :)

csurmi7 # 2013.12.18. 13:12

Sziasztok!

Én is nagyon megköszönném ha valaki elküldené a szóbeli kérdéseket a raczv77@gmail.com címre.
Előre is köszönöm!

Szöszi12 # 2013.12.18. 12:16

sziasztok!

Szóbeli kérdésekre én is igényt tartanék, ha lehetséges!
lyla@freeemail.hu
Köszönöm!

csurmi7 # 2013.12.17. 17:39

Sziasztok!

Én is új vagyok még, de olvasgatom a tapasztalatokat,véleményeket, és próbálok erőt gyűjteni.Már elővettem a jogszabályt... "csak" erő kellene hogy elkezdjem tanulni. Márciusra tervezem a vizsgát még az új ptk hatályba lépése előtt és izgatottan várom, hogy még beférek-e. Remélem... Szeretnélek megkérni benneteket, hogy akinek megvannak a szóbeli gyakori kérdések legyen kedves elküldeni nekem a raczv77@gmail.com, vagy a közös e-mail címre. Nagyon köszönöm előre is.
A sikeres vizsgázóknak gratulálok, és mindenkinek kellemes ünnepeket kívánok!

La primavera # 2013.12.16. 12:25

Drkriszti! Én is csatlakoznék drEbihez és meg szeretnélek kérni, hogy az alábbi e-mail címre kérlek küldd el nekem is az összegyűjtött kérdéseket.

Köszönöm szépen!

orsolya.saxon@gmail.com

La primavera # 2013.12.16. 12:21

Szia Vukka!

Gazdaságiból megyek...és Te? Illetve valaki más még megy Gt-ből?

siomnes # 2013.12.13. 15:11

sziasztok!

Eladnám az alábbi Novissima szakvizsga könyveket:

Polgári eljárásjog I-II
Polgári jog I-II-III
Végrehajtási jog

E-mail: moleskine85@gmail.com

soska # 2013.12.13. 13:33

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Évet kívánok! Jó tanulást, sikeres vizsgát!!!

Borsopanna # 2013.12.11. 19:16

Kriszti: szívből gratulálok!!!! :))))) Nagyon örülök neked! :)))

soska # 2013.12.11. 18:28

Kedves Fórumozók,

már rég óta olvasom a hozzászólásaitokat, tapasztalataitokat... de csak most jött el az a pillanat, hogy írjak.

Valaki lenne olyan kedves és nekem is el tudná küldeni a kérdéscsomagot mind szóbelit, mind írásbelit illetően?
Email címem: mentacska@freemail.hu

Én februári vagyok és a Pp-vel kezdem, melyet most már szorgosan lapozgatom, áááhhh mi lesz itt januárban?!

Vukka # 2013.12.11. 18:00

Úgy látom alakul a csapat... :) Üdv köztünk La primavera! Miből írsz?

drEbi # 2013.12.11. 13:25

Kedves Kriszti!

Ha még jársz a fórumon, el tudnád küldeni az összegyűjtött szóbeli kérdéseket a kisebihal@gmail.com elérhetőségre?

Ha Kriszti nem olvas már minket, valaki el olyan tudna segíteni az anyag elküldésében, aki esetleg már megkapta? Előre is köszönöm!

Utólag is nagyon gratulálok a múlt héten sikeresen vizsgázóknak! Bár én sem regisztráltam eddig, de mindennap olvastak titeket, és nagyon szurkoltam!!!
Erőt adtatok a most készülőknek!

drkriszti # 2013.12.09. 18:21

Ígértem a beszámolót a pénteki vizsgáról, hát íme. :)

Kúria, II/296. Az elnök kúriai tanácselnök volt, ő kérdezte a Pp-t. A másik két tag pedig ügyvéd (Ptk.), és cégbíró (Gt.). 7-en voltunk, 3 írásbelis, 1 második vizsgás, 1 ismétlő, és 2 utolsó vizsgás.

1 órakor kezdtünk, én voltam a 6., fél 4-kor mentem be. Azt nem ecsetelem, hogy addigra milyen állapotba kerültem, szörnyű volt a várakozás, pedig "csak" kb. 30 perc/fő volt egy vizsga.

Kérdéseim (már, amire emlékszem):

Pp.: rendelkezési elv, kérelemhez kötöttség elve, milyen perekben jár el a bíróság ülnökökkel, kereset idézés kibocsátása nélküli elutasítása, közbenső ítélet, önkormányzat feladatellátási-, és határozathozatali kötelezettsége elmulasztása miatti per.

Ptk.: az ügyvéd nagyon zagyva jogeseteket vázolt, mire a végére ért, már nem is emlékeztem az elejére. :/ Jogesetek alapján volt állattartók felelőssége, károsulti közrehatás, veszélyes üzemek találkozása, felelősségbiztosítás, balesetbiztosítás.

Gt.: gazdasági társaság alapítása, társasági jogvita, választottbírósági eljárás, vagyonrendezési eljárás, Cégközlöny, szövetkezet.

A bizottság nagyon rendes, közvetlen volt.

Én ezzel végeztem. :) Lezárult egy nagyon nehéz fejezet, kezdődik valami új, valami más, ami teljesen tanulásmentes lesz - legalábbis most így gondolom. :D
Köszönöm a támogatást, bátorítást, amit itt kaptam. :)

Kitartást a vizsgára készülőknek, meg lehet csinálni! :)

La primavera # 2013.12.09. 16:29

Sziasztok!

Olvasgattam a hozzászólásaitokat és gondoltam én is beszállok:)

Nekem is február végére (február 28-ra) szól a jegyem a nagy vallatásra...:( írásbelivel egybekötve, így a hozzászólásokból kb. egy időben megyek Vargappal, Vukkaval és Szöszi 12-vel...üdv. a klubban Nektek.

Valaki nem tudna részemre küldeni kérdéscsomagot mind szóbelit, mind írásbelit illetően? Nagyon hálás lennék érte! A cím: orsolya.saxon@gmail.com

Mindenkinek hajrá!!

viragpor # 2013.12.08. 16:15

Eladom a szakvizsga "a" részéhez tartozó novissima könyveimet (polgári jog és családi jog, polgári eljárásjog)illetve az összes kapcsolódó novissima kiadású jogszabályt (pp, ptk, csjt, gt, ctv, csődtörvény)
Emai: poor.virag@outlook.com

dini4 # 2013.12.07. 17:53

Kriszti!

Itt írok, C-be biztosan nem jössz.Hatalmas gratula, és nagyon jó pihenést!

Hétfőn és szerdán azért szoríts légyszi, rám fér...