Szakvizsga - "A " rész (polgár)


vargap # 2014.01.20. 08:46

Uhh, nem irigyellek, de hajra menni fog! 2 het alatt sok mindent meg lehet tanulni, legalábbis remelem! :) Írásbelitől én is parázok, mert nem valami egyszerű az az 1-2 eset,amit lattam! Kitartást mindenkinek!

hmonika # 2014.01.19. 20:23

Offon...A kislányomnak az elmúlt 2 hétben tüdőgyulladása volt, úgyhogy tanulásra nem nagyon volt időm, de a lényeg, hogy ő jól van.. Pp. 80 %, Ptk 50 %, Gt. 0 %. Jelenleg így állok, de van 2 hetem hajrázni :) szóval csak előre nézek!

Az írásbeli viszont jobban aggaszt, mert nem találtam hozzá semmit, anyagi jogból több jogeset volt fent a közösben is. Na mindegy. Csak meg lesz valahogy. Mindenkinek kitartást!!!!!

vargap # 2014.01.19. 18:53

Köszönjük a biztatást es a "vizsga élményeket" is! Ki hogy áll februáriak? Hmoni? Esetleg nincs valakinek Ptk-s kidolgozott minimumkérdései?

Gillin # 2014.01.18. 10:58

Sziasztok,

Feb. 13-án megyek én is, már csak ez az egy van, és vége :-) Már elkezedtem tanulni, de jól jönne még némi segítség. Főleg a szóbeli kérdések érdekelnének, ill. bármilyen jó anyagnak örülnék, főleg kidolgozott tételeknek! Kérem szépen ha valakinek megvannak ezek az anyagok, küldje el nekem az akka081@gmail.com címre! Előre is köszönöm: Üdv

ktim # 2014.01.17. 15:45

Sziasztok!
Én ma voltam vizsgázni, a KIM-ben voltunk.
Egy kék lap boldog tulajdonosa lettem:-)

Kérdések:

Gt:

  • Zrt. alapítása
  • vagyoni/nem vagyoni hozzájárulás. Nem vagyoni hozzájárulásnál mondjak példát, hogy mi lehet a "vagyoni értékkel rendelkező jog". Ezt nem igazán tudtam. Aztán a hölgy rávezetett, hogy know-how, műszaki ismeretek, stb. Ezt hogyan bizonyítom, hogy annak minősül, ne gondoljak bonyolult dologra. Aztán itt a válasz az lett volna, hogy leírom.
  • Kényszertörlési eljárás
  • Felszámolási eljárásban ki minősül hitelezőnek
  • Egyesületnél mi minősül vagyoni tagságnak
  • Kkt. kik képviselik.

Ezután jött a Pp.:

  • Első kérdése: mivel Ön pénzügyi területen dolgozik, hogy találkozik a Polgári eljárásjogban 1.000.000.- Ft-tal, 30 millió Ft-tal, 3 millió Ft-tal.
  • Gazdasági társaságoknál keresetbenyújtásnál mire kell figyelni
  • Részítélet / másodfokon lehet-e részítéletet hozni
  • Fizetési meghagyásos eljárás

Polgár:

  • Jogképesség
  • Közös tulajdon/társasház
  • Törvényes öröklési rend

Polgárból, Gt-ből 3 kaptam, Pp-ből pedig 4-t.
Alaposan megkérdeztek mindenből, de nagyon rendesek és korrektek voltak.

Valaki kérdezte, hogy kidolgozott tételekkel kapcsolatban. Én Gt-ből a közös e-mailen található kidolgozásból tanultam, egy-két helyen néztem meg hozzá a törvényt, de szinte csak abból tanultam. Polgárból a kidolgozott tételek közül a Családjogi részre vonatkozó tételeket szintén a kidolgozásból tanultam + a kötelem különös részt, az is elegendő volt.

Mindenkinek kitartást és sok sikert!

MacskaMalvin # 2014.01.16. 14:03

sziasztok
én már végeztem, de még néha olvasom az oldalt
először is nyugi menni fog, becsülettel készültök, én is meló mellett szenvedtem a felét
irodai, városi legendák mindenhol vannak..., h ki mennyi alatt tanulta meg , ez egyén és szerencse függő, na meg ismerek olyt aki a napi 8 órájában semmit nem csinál melóban egész nap tudott tanulni, így könnyű, aki meg 7 hét fizetett szabit kap vizsgánként na azokról meg már ne is beszéljünk!

ja és egy ismerősöm most halasztott(+20E Ft-ért), köv. hétfőn kellett volna mennie...

szerintem ti ezt semmiképp ne lépjétek meg kivéve ha valami nagyon súlyos dolog történt....

hajrá, kitartás, egyszer vége lesz, én se hittem de eljön :D

Recycle # 2014.01.15. 18:40

Soska,

Én is február 13-i ítéletnapra várok. Te már a 688. tervig is eljutottál? Én csak jövőhéttől leszek szabin akkor tudok majd elkezdeni tanulni. Szóval az "ajjaj" érzés nekem is meg van rendesen.

Egy kicsit bosszús vagyok mert melóhelyen a szakvizsgázott kollégák egymásra licitálnak, hogy ki mennyivel kevesebbet tanult a sikeres "A" rész szakvizsgára anno [a rekorder bemondó állítása szerint egy hét alatt készült jeles vizsgájára :)].

Én a leendő három hetet is borzasztó kevésnek érzem...:(

dfrm1983 # 2014.01.15. 17:05

sziasztok
eladóvá váltak a következő könyveim:
Dr.Tölg-Molnár László: Polgári eljárásjog I., kézirat lezárva: 2009.02.22.
Dr.Bókai Judit-Dr.Greskovics-Dr.Gábor-Dr.Tölg: Polgári eljárásjog II., kézirat lezárva: 2009.05.15.
Mindkét könyv teljesen szűz.

Dr. Bóoc Ádám-Dr. Fábián Ferenc-Dr. Kózsa Yvette: Polgári jog II., kézirat lezárva: 2011.04.21.
A könyvet használtam, aláhúzások vannak benne.

Dr.Fábián Ferenc-Dr.-Dr. Szeibert Orsolya: Polgári jog III. (öröklési jog, családi jog), kézirat lezárva: 2011.03.28.
A könyv teljesen szűz.

Akit érdekelnek a könyvek kérem írjon e-mailt.
Az ár megegyezés szerint.

MacskaMalvin # 2014.01.15. 15:50
Briganti55 # 2014.01.15. 13:41

Sziasztok!

Kérem, hogy a közös e-mail cím aktuális elérhetőségét írja meg valaki!
Egyben érdeklődöm azoktól, akik a tanulásban előrehaladottabb állapotban vannak: Mit érdemes letölteni a közös e-mail címről polgári jog témában? Van esetleg jó Gt. jegyzet? Időspórolósabb, mint a könyv?
Az utolsó vizsgámra készülök, még az új Ptk. hatályba lépése előtt.

Kitartás Mindenkinek!

vargap # 2014.01.15. 12:05

Kedves Mindenki! Nincs valakinek gazdasági jogból írásbeli feladat mintái (közös emailt kivéve)?

soska # 2014.01.14. 00:34

Sziasztok,

így reggel felé a korábbi bejegyzések olvasgatása során hol "húúú ez jó kérdés", hol "ajjaj, van baj" felkiáltással pihenek két érdekfeszítő rész között...

Remélem mindenki ugyanolyan lelkes és a 688. tanulási ütemtervet ugyanúgy tudja tartani, mint én (a terv mindig változik, csak, hogy a lelkemet megnyugtassam).

hmonika # 2014.01.10. 21:13

Pp írâsbeli febr.3. Szóbeli.most kezdem a tanulást

dolcevita # 2014.01.10. 14:32

Sziasztok!

szöszi köszi a mailt, ezer hála a sok anyagért!!
Egyelőre azt sem tudom, hogy melyiket használjam..
van aki a kidolgozott tételekből már levizsgázott, az légy szi jelezze:)!

Minden esetre nagy segítség a sok kis kérdés is, ami egy kis ketteskéhez már bizti elég!

Mindenkinek jó tanulást kívánok a hétvégére:)!

vargap # 2014.01.10. 11:24

Én a február első hetében vizsgázók jelentkezését várom :)

soska # 2014.01.10. 08:15

És február 13. napján???

Szöszi12 # 2014.01.10. 07:42

Sziasztok!

Megy valaki február 28-án?
Ki hogy áll az anyaggal való ismerkedéssel? :P
dolcevita írtam mailt!

Mrv87 # 2014.01.09. 15:17

Kedves julianna.b!

Mi az irodában megvettük a Ptk. fordítókulcsot, aztán nekiállunk... mert hát nem csak a szakvizsga, hanem a munkánk miatt is mindenféleképp szükséges az alapos áttanulmányozás...
Az ünnepek alatt meg ugye módosították a még hatályba nem lépő új Ptk-t, nem beszélve a saláta törvényekről is, úgyhogy meglesz vele a munkánk bőven.
A jogi szakvizsga tételeinél még mindig javarészt a 2013 júliusi tételek vannak fent a weboldalon, amit azért gondolom, hogy a közeljövőben frissíteni fognak. Ha frissítik, akkor talán már egy kicsit világosabban fogunk látni ebben a nagy rengetegben...

julianna.b # 2014.01.09. 14:40

Kedves Mrv87!
Új Ptk. időszakban megyek én is, fogalmam sincs mit tanuljak. Elkezdtem a Pp.-t, hogy talán az annyit nem változott, és megvettem a dialógos könyvet hozzá, hááát... 2 nap alatt csak a 70. oldalig jutottam, mert inkább mindent megnézek, h változott-e. Mert van olyan is, h már a tételsorban szereplő Pk véleményt sem tartják fenn. :(
A 2 Ptk-t remélem nem várják, h párhuzamosan szó szerint tudjuk, mert lehetetlen.

Leevi # 2014.01.09. 10:08

Üdv!

Én is febr. 26-án megyek ;)

Mrv87 # 2014.01.09. 10:00

Kedves szakvizsgázók!

Azok, akik a Ptk. módosítását követően mennek vizsgázni, hogyan tanulnak?
Régi Ptk. + új Ptk + fordítókulcs?

MacskaMalvin # 2014.01.08. 16:57

hogy kinek a felügyelete alatt töltötted azt már nem kell beleírni....

Kkata_87 # 2014.01.08. 10:55

Kedves szakvizsgázók!

Először is sok sikert mindenkinek!:)
Másodszor: lenne egy kérdésem:a gyakorlati időmet jogi főálláshoz kötött munkakörben végeztem, de nem volt másik, szakvizsgázott jogász, aki felügyelte volna a munkámat. Feltétel-e még ennek igazolása, vagy elég a munkáltató nyilatkozata, hogy valóban itt dolgozom/dolgoztam, ebben a munkakörben, 3 évig?

Köszönöm előre is!

Kata

dolcevita # 2014.01.07. 08:57

Bocsánat, tegnap elírtam.

írásbeli február 24, szóbeli február 26.

remélem a vizsgán ennél jobban tudok majd teljesíteni:)

sorstársak, hogy vagytok?:):)

Jó készülést mindenkinek!

dolcevita # 2014.01.06. 07:52

Sziasztok,

én is február 26-án megyek írásbelizni, a sorstársakkal együtt, üdv a klubban..:(

Kedves drkriszti!

Szeretnélek megkérni, hogy küldd el részemre is a szóbeli kérdéseket a drhudakheni@freemail.hu címre!
Előre is köszi!