Eos Faktor?


rozsika101 # 2017.01.18. 22:00

T.Fórum.Az eos ügyemmel kapcsolatban még szeretnék felvilágositást kérni.A héten jár le a 15 nap hogy átvettük a jogerössé vált fizetési meghagyást,amit a végrehajtón keresztül küldtek.abban az áll,abban az esetben lehet ellentmondani,ha a végrehajtónál befizetjük a felmerült költségeket.Az életársam bement a Magyar Biróság Végrehajtói kamarához a Cházár u-ba,és ott megpróbáltak 2x összehozni találkozót a végrehajtóval , aki nem jött el.Ilyen esetben mit lehet csinálni,mert az igazolás nélkül nem fogadják el az ellentmondást elfogadni, a választ előre is köszönöm Rózsika 101

rozsika101 # 2017.01.19. 15:56

T.Forum.Felkerestem egy kozjegyzot,es kikereste az iratokat, azt mondta,hogy a tartozast megvasarolta egy mafffiaceg,es lehet elevulest kerni,de ennek a cegnek nagyon jo ugyvedeik vannak ,es akkor meg a perkoltseg is lenne.azt javasolta ,keressuk fel a vegrehajtot,es egyezzunk meg vele hogy az alaposszeget kifizetjuk,es kerjunk ra reszletfizetest.En tanacstalan vagyok.rozsika 101

gerbera317 # 2017.01.19. 15:59

Felkerestél EGY közjegyzőt, aki kikereste AZ iratokat??? Nem is tudtam, hogy a közjegyzők mindentudók...

rozsika101 # 2017.01.19. 16:13

Az ugyiratszam alapjan kikireste rozsika 101

Grave7 # 2017.01.19. 20:01

@rozsika101:
Az utólagos ellentmondáshoz befizetendő költségek a "bírósági végrehajtói felhívás tartozás haladéktalan megfizetésére" elnevezésű dokumentum táblázatában szerepelnek. Ezek az alábbi megnevezésű összegek:
. végrehajtást kérőnek felmerült költség,
. végrehajtást kérőnek járó költségrész.

Ezt kell befizetni a végrehajtó letéti számlájára (a korábban említett felhívásban szintén szerepel). Közleményben a végrehajtói ügyszámot (pl. 0123.V.456/2016/5; a levél bal felső részén, fejléc alatt), valamint az "fmhtv.32. ellentmondás előlegezett költségek" szöveget tüntesd fel.
A befizetési igazolás és a végrehajtói felhívás másolatát küldd meg közjegyzőnek, azokkal az iratokkal együtt amit a 2017.01.11. 21:17-kor írt hozzászólásomban említettem.

.
Egyéb, bár lényegtelen:
Akit felkerestél az vagy nem közjegyző volt, vagy (...), vagy nem is ezt mondta. Végrehajtónak nincs joga olyan megegyezéshez, hogy csak az alapösszeget fizesse ki az adós.

arseth # 2017.02.06. 12:08

Udv.

2012-ben elhagytam az orszagot 3 evre, es rest voltam felmodani a k&h-s szamlam. Termeszetesen a szamlavezetesi dij ketyegett, majd 2015-ben az EOS-ra engedmenyezte a penzintezet a kovetelest. Most 38ezer forintot kovetelnek. Van bejelentett munnkam, igy nem vennem szivesen ha a fizetesembol tiltananak. A faktorceg ertesito levelet kuldott, viszont siman bedobtak a postaladaba, se tertiveveny semmi. A levelben benne van, hogy 51 ezer huf.-re emelkedhet a tartozas, ha jogi lepeseket kell tenni. fmh meg nem erkezett.
Elevulesre nem jatszok, am gonodlom van tobb ezer ilyen ugye az EOS-nak. Realis hogy vegrehajtast inditanak es fizetesbol letiltjak a megemelt osszeget? Avagy fizessek v se ? :)
Koszonom a valaszokat elore is.

runningman # 2017.02.07. 13:55

Ha már mindenképpen fizetni akarsz a görényeknek, legalább tedd úgy, hogy kérdd írásban mennyivel tartozol szerintük. Addig nem fizetsz egy fillért sem amíg nincs leírva mire, mennyit, mióta - egyértelműen.

Utána közöld velük, hogy jogi álláspontod szerint követelésük megalapozatlan, ha megalapozott lenne ahhoz képest is eltúlzott, de egyébként is elévült, de rajtad - mint az eu-n kívül élő és dolgozó polgáron úgysem tudnak behajtani semmit. De a békesség kedvéért hajlandó vagy egy méltányos 5.500 ft-t kifizetni ha annyival megelégszenek és eltekintenek a többitől, amit egyébként is 760 ft-ért vettek meg, tehát van rajta 650% profitjuk.

Aztán erre mondanak valamit.

vi555555 # 2017.03.05. 12:08

Még 2012-ben az EOS elküldte a tartozásomat egy közjegyzőnek, aki fizetési meghagyást bocsájtott ki.Mivel én ezt nem kaptam meg, nem is tudtam ellentmondani. Meg nem is tudtam róla. 2017-ban kaptam egy végrehajtási lapot ahol már végrehajtónál van az ügyem és itt az egyik rubrikába azt írták, hogy a fizetési meghagyás jogerőre emelkedése 2012.Másik oldalán egy közjegyzői aláírás 2016-os dátummal.És a többi 3 oldal végrehajtói lap.Ki akartam kérni a 2012-es fizetési meghagyást EOS-tól, de csak egy postakönyvet mutattak,hogy ők állítólag tértivevényes levelet küldtek, de visszajött nekik a címzett nem vette át írással.Erről a bejegyzést megmutatták a postakönyvbe A tartozásom 200.000 Ft volt,azóta már 1.000.000 Ft lett.Több rajta a kamat,mint az alaptőke.Hogyan bizonyítsam be, hogy én tényleg nem kaptam értesítést a 2012-es fizetési meghagyásról.Mindig ellentmondtam a fizetési meghagyásoknak,hiszen tudom, hogy 2008 után sosem vettem fel hitelt, mivel BAR-listás vagyok már 2008-tól.Köszönöm válaszukat.

gerbera317 # 2017.03.05. 13:00

Ez utoljára 2 napja volt téma egy másik topikban, ráadásul a kérdező is te voltál. Most itt elölről kezded? Gondolod, hogy itt más választ fogsz kapni?

Vh-ügyes # 2017.03.05. 13:09

vi55555

Ha van vh-lapod, akkor tudod ki a közjegyző és tőle megkaphatod az fmh-t...
Csak 2 kérdés: 1. mikor jutottál hozzá a vh-laphoz?
2. mi a követelés jogcíme?

gerbera317 # 2017.03.05. 13:29

Ügyes! Pénteken ezt mind kitárgyaltuk. Vagy elfelejtette, mi a megoldás, vagy hülyének néz minket!

drbjozsef # 2017.03.05. 20:33

Szerintem csak egy csomó embernek fixa ideája, hogy itt a különböző topikokban különböző emberek olvasnak-írnak. Ha csak 6 hozzászólást visszaolvasnának, látnák, de mégis. Fura.

gerbera317 # 2017.03.05. 20:52

Azt is elárulom hol: fóru > adózás, illeték és pénzügyek > tartozás elévülés 5 év után létezik topik.
Mindent tudunk az ügyről, és azt a feladatot kapta, hogy a közjegyzőtől tudja meg, mikor adták be a vh-kérelmet. Még meg is köszönte a tanácsot. Errefel itt elölről kezdi az egészet. Taps-taps-taps.

Rajka76 # 2017.03.18. 23:44

Tisztelt mindenki!
Van egy Telekom nevű cég, akitől megrendeltem egy tv-internet szolgáltatást. Jött is a szerelő, beüzemelte a berendezéseket. Az első gondok ott kezdődtek, hogy sem szerződést, sem számlát nem küldtek. Elektounikus formát igényeltem, mivel a postához nem fértem hozzá abban az albérletben. Elmentem ügyfélszolgálatra megtudakolni, hogy miért. Gyorsan átutaltam a hátralékomat, de az adategyeztetés, módosítás rögzítés ellenére sem kaptam számlkat. Elkezdtem saját kútfőből utalgatni. Ebből a helyzetből adódóan, volt kikapcs, visszakapcs, késedelmi díj...
Semmi gond, tudomásul vettem. Emiatt, beállítottam egy automatikus havi utalást.Közben másik városba költöztem, a szolgáltatást üresjáratban fizettem, mert méltányosság az nincs.
És letelt a várva várt 1 év hűségidő. Fel is mondtam a meg nem kapott szerződést. Kérdeztem, van-e tartozásom? Jelenleg nincs, de 1 hónapon belül még lehet. Telefonáltam is 1 hónap múlva és azt mondta az ügyintéző, hogy 585 ft-ot kell még befizetnem. Pár napon belül ez meg is történt.
Egyszer csak az Intrum elkezdett zaklatni, hogy 18000 ft hátralékot fizessek a telekom tartozára. MI VAN??? kinek? Miért? Az utolsó kérdésre senki sem tudta a választ, csak ezt állítja a Telekom. Hát felvettem velük a kapcsolatot. A telefonos ügyfélszolgálat nem tud segíteni, a számlázási osztály meg csak számlamásolatot küld. Magyarázatot senki sem hajlandó adni. A postázási címet 3 alkalommal sem sikerült úgy rögzíteni, hogy a másolatok megérkezzenek hozzám, csak egy erősebb a hangvételű levelem után. Átnéztem nem egyszer. Nem találtam a hibát, a telekom nem magyarázta el, nem is foglalkoztam tovább ezzel. Azután jött az Eos. Tőlük is a magyarázatot kértem. (mindig elmodtam, hogy fizetek ha tartozom, csak mutassák meg, hogy hol történt az elmaradás) Ők szintén, magyarázat helyett a számlákat "lobogtatták". Írtam nekik, hogy nem számlamásolat kell, hanem magyarázat. Igaz, eme levelet immár emelkedett hangnemben fogalmaztam meg. A dolog nem hagyott nyugodni, hosszú órákat töltöttem el a számlák elemzésével, matekolásával. És megtaláltam a hibát! Azonnal átutaltam nekik a tartozás összegét és egy bocsánatkérő levelet az átutalás közlésével együtt. Persze, ügyintézési díjat nem vagyok hajlandó fizetni, mert a szolgáltatásukat nem én rendeltem meg, meg nem is lett volna rá szükség, ha a telekom szóbaáll velem.
Most épp bíróságra vitték az ügyet. Mit tehetek?
Várom szíves hozzáértő válaszukat.
Üdvözlettel, Csaba

gerbera317 # 2017.03.19. 10:00

bíróságra vitték az ügyet. Mit tehetek?

Ugyanezt előadod a bíróságnak is. Aztán vagy megkönnyezik, vagy nem.

Mira74 # 2017.03.19. 13:19

T.Szakértők!

Szeretnék ismét tanácsot kérni.Páromnak vegrehajtás útján vonják az EOS a tartozását január óta. Megnéztük a papirokat es a kezünkbe akadt 2016.04 .23 havi dátummal egy közjegyzői levél amiben kérik ugyan ennek a tartozásnak a letiltását.Arra a levélre nem reagáltunk igy nem értjük miért nem akkor kezdték el vonni? A főkövetelés ugyan az 365.265 ft de most a járulekokkal együtt majdnem egymillió ft amit letiltásba helyeztek és vonnak. Létezik hogy a kamatok ennyi idő alatt közel 600.000ft.?
Köszönettel

gerbera317 # 2017.03.19. 13:28

Az a közjegyzői "levél" egy fizetési meghagyás, ami nem letiltás, hanem egy fizetési felszólítás. Miután arra nem reagált és nem teljesített az asszony, kérték a végrehajtását, és ez került letiltásra.
Rosszul és hiányosan kérdezel, legalább úgy, amilyen szelektíven is olvasol. Ezek után nem kéne csodálkozz semmin.

Mira74 # 2017.03.19. 14:29

Köszönöm a felvilágosítást. Valóban rosszul kérdezek sőt el is veszek dolgok között én már csak egy ilyen kis nyomorult ember vagyok ráadásul úgy hogy egyetemet végeztem és ide jutottam. Való igaz 2016.04 hónapban nem reagáltunk a felszólításra és vártuk is a letiltást de nem tiltottak semmit. Aztán novemberben meg is érkezett egy új közjegyzői okirat amire szintén nem reagáltunk és valóban rá egy hónapra körübelül a letiltás amit nem elleneztünk most sem fizetjük. ÉN CSAK ANNYIT BÁTORKODTAM MEGKÉRDEZNI ENNYI IDŐRE KICSIT SOKKALOM A KAMATOT. De amúgy valóban nem csodálkozom semmin.

Köszönöm tisztelettel

gerbera317 # 2017.03.19. 14:55

Létezik hogy a kamatok ennyi idő alatt közel 600.000ft.?
Ennyi idő alatt? Hát mennyi idő alatt?

SOMARENKO # 2017.03.19. 15:01

Tisztelt Fórumozók!

2008-ban felvettem 1 kis összegű kölcsönt, az akkor még létező ATHLON ZRT-től. A cég 2011-ben megszünt és 2015-ben kaptam egy bírósági végzést amelyben egy számomra ismeretlen követeléskezelő céget jelölnek meg engedményesként (CASH CLAIM KFT.)
Én az engedményezésről hivatalos értesítést nem kaptam senkitől, sem egy felszólító levelet, semmit évekig..
Már most egy önálló bírósági végrehajtótól kaptam fizetési felszólítást, hogy tartozásomat 15 napon belül rendezzem.

Az lenne a kérdésem, hogy esetemben megállítható-e a végrehajtás, ha indítok egy pert arra hivatkozva, hogy sem az engedményező, sem az engedményes tájékoztatási kötelezettségének nem tett eleget?

gerbera317 # 2017.03.19. 15:38

Megszüntetési igénnyel csak akkor járhatsz sikerrel, ha be tudod bizonyítani, hogy a fizetési meghagyás jogerőre emelkedése óta a követelés alaptalanná vált, vagy megfizetted, vagy egyébként megszűnt. Ez nagyon keveseknek szokott sikerülni.
Másik, ettől független esély, hogy megvizsgálod, van-e lehetőség az egyébként jogerős fizetési meghagyásnak való ellentmondásra. Ennek leírását megtalálod a végrehajtási lap végén található "figyelmeztetés" című szöveg harmadik bekezdésétől kezdődően.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.19. 16:26

Mira74, nem a fizetési meghagyás kibocsátásától kell a kamatot számítani, hanem a követelés esedékességétől, az pedig ki tudja, hány éve volt. (Nem az első évben szokott az ilyesmi az EOS-hoz kerülni.) És nem mind kamat az, van abban jócskán eljárási költség is.

SOMARENKO # 2017.03.19. 21:41

kedves Gerbera 17!

Tisztelettel megkérdezem, hogy végig olvastad és értelmezted a Fórumozókhoz intézett kérdésemet, mert nekem igazából úgy tünik, hogy " trollkodsz", már nehari! :D

gerbera317 # 2017.03.19. 21:59

Jó, akkor a kérdésedre válaszolok: Nem tudod "megállítani" a végrehajtást.
Bocs, hogy nem erre válaszoltam, hanem rögtön a két létező lehetőséget mutattam be. És fogadj ügyvédet, mert az alapján, hogy trollkodásnak vélted a válaszomat, bátran megjósolhatjuk, hogy magadtól biztosan nem fogsz boldogulni.

SOMARENKO # 2017.03.19. 22:44

szép estét, szia! többen jelezték már, hogy a "behajtók" pártján vagy.. (és sajna nem) az igazság oldalán :D össze-vissza irkáltál, már nehari (a forum kérdésemre nem válaszoltál) minden jót kívánok köszi!