végrehajtási ügyben kérdés


Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.28. 11:38

Attól még.
De ennyiből mi biztosan nem tudjuk megmondani, hogy közös-e a tartozás. Lehet. Meg az is lehet, hogy nem az.

Akire58 # 2012.09.03. 14:31

T Fórumozók!

A következő ügyben szeretnék segítséget kérni.A férjemék öten örökölték meg a szülői házat. Az egyik tulajdonostárs a saját ingatlanára néhány éve hitelt vett fel, de mára egyedül maradt, munkahelye megszűnt, ezért nem tudja fizetni a hitelt. Most a végrehajtó a közös tulajdonú ingatlanra végrehajtási jogot jegyeztetett be. Az egész ingatlanra kérte a bejegyzést, de a Földhivatal ezt elutasította és csak az adós részére, vagyis az 1/5-öd részre jegyezte be.
A kérdésem az lenne, hogy attól, hogy ez a jog be van jegyezve, az ingatlan értékesíthető-e, mert már évek óta árulják.
Szeretnénk azt is megtudni, mi van akkor, ha az adós tulajdonostárs a közeljövőben sem tud még törleszteni? A többi tulajdonos részére is rákerülhet a végrehajtási jog?
Mit lehet tenni ilyen esetben?
Köszönjük a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.03. 14:40

A kérdésem az lenne, hogy attól, hogy ez a jog be van jegyezve, az ingatlan értékesíthető-e, mert már évek óta árulják.
A nem terhelt 4/5 adható csak el szabadon.

Akire58 # 2012.09.03. 14:46

Köszönöm szépen a választ! Még szeretném megkérdezni, hogy mi lehet a legjobb megoldás ilyen ügyben? Egyelőre csak 200000 Ft körüli összegről van szó. Megvásárolni az adóstól a részét és ebből megfizethetné a tartozását? Vagy van esetleg valami jobb megoldás?

gerbera317 # 2012.09.03. 21:22

A végrehajtó bepróbálkozott az 1/1-gyel? Nem tudom elhinni.

A vevő vegye meg a végrehajtási joggal terhelt tulajdoni illetőséget árverésen vagy a 157. § szerint, a nem terhelteket pedig a szokásos módon.

runningman # 2012.09.04. 04:21

anna76,

ebben a formában a bank életed végéig gyötörni fog. Gondolom előbb-utóbb vki megveszi a házat, onnantól bejön az albérlet költsége is.

Én keresnék egy dörzsölt ügyvédet. Lehetőleg ismerősöd legyen, vagy legalább a baráti körödből ajánlja valaki.

Az első lépés a jövedelmeid átszervezése, úgy, hogy ne lehessen személyedhez kötni.
Második lépés, hogy a vagyontárgyaidat se lehessen hozzád kötni.
Ne tudjon egy tróger se behajtani, se végrehajtani rajtad semmit.

Végül el kell dönteni, hogy igényt tartasz -e a házra vagy sem. Ha kell neked a ház, meg kell nézni, miképp tudod a legkevesebb veszteséggel, a legkisebb pénzzel megszerezni - mimimum 1.5 - 2m-re saccolom amennyiért megszerezheted. Saját nevedre nyilván nem kerülhet. Ha jó az ügyvéd, megmondja mit lehet tenni, ez milyen költségekkel és esetleg milyen veszélyekkel járhat. Megmondja hogyan védheted be a jogi, pénzügyi támadások zömével szemben. Törekedni kell arra, hogy teljeskörűen gondoljátok át a helyzeted, egy nem várt körülmény boríthat mindent.

Sajnos ezt kialakítani, átgondolni nem két perc, de hosszútávon tízmillíókban mérik a különbséget aközött, hogy kiszolgáltatott adósként élsz vagy nyugodtan begyújthatsz egy végrehajtási lappal. Kétgyeremekes egyedülálló anyukaként nem biztos, hogy járható ez az út számodra, de létezik az adósságnak ilyen megoldása. Mocskos egy világban élünk, minden ingyenélő a dolgozóból akar meghízni...

runningman # 2012.09.04. 04:29

"Már éppen ideje volt a letiltás kiadásának."

gerbera, ha nem vennéd észre épp kiirtani vagy elüldözni próbálnak bennümket a saját hazánkból. Nem helyes ha a banknak szurkolsz, számomra nem kérdés, hogy inkább pusztuljon a külföldi parazita mint egy három dolgozót foglalkoztató azaz három magyar család megélhetését biztosító vállalkozó. A jogrendszerünk persze elősegíti a kifosztásunkat és a jogszolgáltatás 90%-a tapsikol ennek, de ezzel együtt finoman fogalmazva nem helyes amit műveltek.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.04. 04:57

minden ingyenélő a dolgozóból akar meghízni...
Nem mind. Vannak olyan mocskos ingyenélők is, akik kölcsönt vesznek fel, és szerződésszerű teljesítés helyett trükköznek, és másokat is arra biztatnak.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.04. 04:58

Ha jó az ügyvéd, megmondja mit lehet tenni
Aki ilyen tanácsokat ad, az nem ügyvéd, legfeljebb consigliere.

vegrehajtasugyintezo # 2012.09.04. 06:09

anna76

Az egyik stratégia az, hogy keresel vevőt a házra (mert el lehet adni kevesebbért is (árverés hatályával árverésen kívül) mint a követelés csak a bank hozzájárulása kell hozzá ami egyáltalában nem valószínűtlen lehetőség ugyanis - ha jó az ár - a kényszer értékesítésen sem kap többet (sőt) csak legalább majd még később)
Persze így még fognak vegzálni a maradékkal de talán egyszer ledarálod azt is.

A másik stratégia szerint pedig használod amíg csak lehet aztán ha már ki kell költözni, eltűnsz a láthatatlan jövedelemszerzésbe és csak 5év múlva - az elévülés után - kerülsz elő ismét...

vegrehajtasugyintezo # 2012.09.04. 06:13

runningman

asszem, mi egy - nemzeti szín - zászló alatt hajózunk... :)
üdv

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.04. 06:18

Kalózlobogó az, Kedves...

vegrehajtasugyintezo # 2012.09.04. 06:25

Akire58

4/5 része szabadon az 1/5 része pedig "árverés hatályával történő árverésen kívüli vétellel" értékesíthető (amennyiben jó az ár és a vh kérőnek van egy csöpp esze hogy belemenjen)

vegrehajtasugyintezo # 2012.09.04. 17:48

Összekevered Kedves! Kereszt van rajt, nem csillag...

anna76 # 2012.09.06. 09:58

runningman és vegrehajtasugyintezo!

Nagyon köszönöm Nektek!
Igaz magyar zászlónk alatt felcsillant egy kis remény az életemben!

zskovacs # 2014.01.14. 15:14

Üdvözlöm! A magántartozás végrehajtásakor az egyéni vállalkozói vagyon végrehajtható?

gerbera317 # 2014.01.17. 22:46

Igen.

Ez a kérdés majdnem olyan volt, mint: "A magántartozás végrehajtásakor a színházi jegyszedői vagyon végrehajtható?"

SeressPeter # 2014.01.28. 10:10

Az előző egyéni vállalkozói vagyon-foglalással kapcsolatban még egy rövid kérdés, hogy az egyéni vállalkozói számláról is leemelhet pénzt a végrehajtó? (Persze magántartozás, nem vállalkozói tartozás miatt)

gerbera317 # 2014.01.28. 14:43

Igen. A másodállású színházi jegyszedőnek kizárólag a jegyszedői jövedelme fogadására fenntartott számlája is végrehajtás alá vonható a jegyszedő magántartozása miatt.

Zsuzsu1954 # 2014.02.06. 16:03

A végrehajtó kivonathatja-e a gépkocsimat a forgalomból és az ingatlanomat felméretheti-e akkor ha van nyugdíjam aminek az 50%-át már vonják. A gépkocsi kivonatásáról a végrehajtó nem tájékoztatott csak az okmány irodától kaptam levelet amiben közlik, hogy 2014.01.29-vel ezt megtették, de én a levelet 2014.02.06-án kaptam meg.Jól tudom-e azt, hogy első a mindenkori illetmény levonásából kell foganatosítani a levonást és amennyiben ez nem lehetséges akkor lehet az ingó és ingatlanokra ráterhelni.A gépkocsival kapcsolatban már egyszer ezt megpróbálta és árverésre kiírta.Személyes találkozásnál visszavonta. Én úgy tudom, hogy jelentős összegű tartozásom már nincs, de semmilyen tájékoztatást nem kaptam a végrehajtótól.A lejárt tartozások amik a tulajdon lapon szerepelnek arról sem kaptam semmilyen levelet, hogy levethetem.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.06. 16:09

Igen, nem.

kalcedon # 2014.02.10. 18:03

Tisztelt Fórumozók!
Lehet, hogy nem jó helyre írtam. A volt párom nem fizette a gyerektartást,végrehajtóhoz fordultam aki végrehajtói jogot tett az ingatlanára.Most az a volt párom rendezni akarja az elmaradt tartozását és a végrehajtót is ki akarja fizetni,de az elmaradt tartózását a végrehajtónak akarja kifizetni amit nekem kellene.Kérdésem, hogy a végrehajtónak ki tudja fizetni az elmaradt tartásdíjat? Ha igen akkor én azt az összeget hogy kapom meg?
Köszönöm a választ!

kalcedon # 2014.02.10. 19:16

Lemaradt az előbb h a tartozás már több mint a végrehajtó jogon bejegyzett tartozás.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.10. 19:47

Az a célszerű, ha a végrehajtónak fizet, mert azt tudja, mennyi a teljes tartozás. A végrehajtó majd továbbutalja neked, ami neked jár.

subickos # 2014.03.04. 04:21

érdeklödni szeretnék édesapám tulajdonában van egy gépjármü ö mzogáskorlátozott ésérdeklödöm hogy a végrehajto el e árverezheti a gépkocsit .ö a kocsit is a mozgáskorlátozott utalványon vásárolta érdeklödöm hogy vane valami modja hogy ne vihessék el továbra a házban még él egy fogytékoságal rendelkezö aKI RENSZERES FOGYATÉKOSÁGI TÁMOGATÁSBAN RÉSZESÜL KÖSZÖNÖM VÁLASZUKAT