végrehajtási ügyben kérdés


végrehajtó1 # 2011.06.10. 19:20

Nem baj hogy nem érti:)
Mert nem jót írtam

Helyesen:

Ha a megtartott második árverés is sikertelen volt, úgy a végrehajtást kérő veheti át az ingatlant.
Ha több végrehajtást kérő van, a végrehajtó megállapítja a becsérték felét meghaladó legmagasabb árajánlatot az ingatlant az veheti át, aki a becsérték felét meghaladó legmagasabb árajánlatot tette. Ha a becsérték felének megfelelően vagy azt meghaladóan több egyenlő árajánlatot tettek, az átvételi jogosultság a 165. §-ban meghatározott sorrend szerint alakul.
A becsérték felének, illetőleg az azt meghaladó átvételi árnak megfelelő összeget be kell számítani a végrehajtást kérő követelésébe.
Ha a végrehajtást kérő követelésének összege nem éri el az ingatlan becsértékének felét, a különbözetet a végrehajtást kérő köteles az árverési vevőre nézve irányadó szabályok szerint befizetni.
Ha az árverésen a kikiáltási ár csak a becsérték 70%-ának megfelelő összegig szállítható le, az ingatlant ennél alacsonyabb összeg fejében nem lehet átvenni

brigitta67 # 2011.06.10. 18:33

Tisztelt Végrehajtó1!
Köszönöm válaszát, de sajnos nem igazán értem.
Szóval nem járulok hozzá. És akkor mi jön azután?
Kérem, ha ideje engedi válaszoljon!
Brigitta

végrehajtó1 # 2011.06.09. 20:08

brigitta67

Ahhoz hogy átvegye kell a többi vh kérő beleegyezése is.
Tehát gyakorlatilag nulla az esély.

fannyka68 # 2011.06.09. 15:38

Tisztelt válaszoló!
Kérdésem az lenne, van egy kölcsönöm amit 4.-hónapja nem tudtam fizetni. Mivel nem tudok rá megoldást így kértem a bankot nincs más tiltsák le. Ők azzal ijesztgetnek, hogy jön a végre hajtó és "összeszed párdolgot". De a letiltás után is emlegették,ha dolgozom akkor foglalnak egyből vagy le tiltják a fizetésem?- és mennyi az letiltás %-ban?
Másik kérdésem az lenne, hogy a kölcsön az Én nevemen van a férjemnek semmi köze hozzá. Ő tőle is letilthatják?
Éveken keresztül kiemelt ügyfél voltam, ez az év nem jól kezdődött és ez lett a vége, mindennel ijesztget a bank ezért szeretném ha valaki felvilágosítana és nem vagyok rá büszke, hogy ide jutottam. Üdvözlettel és előre köszönöm a választ.

brigitta67 # 2011.06.09. 10:10

Tisztelt Obudafan!

A többiektől nem érkezett válasz a kérdésemre, abban reménykedem, hogy Öntől hátha... Már régebben is kérdeztem Öntöl ebben az ügyben és akkor sokat segített a válasza!

Voltférjem ingatlana túl van a második sikertelen árverésen. Végrehajtásijog van bejegyezve hitel felvétel miatt a bank részéről, gyerektartás miatt az én részemről, adótartozások miatt apeh részéről és egy magánszemély részéről nem tudom mi miatt.
Jelenleg a vh. kérőknek lehetőségük van átvenni az ingatlant.
Kérdésem az lenne, hogy amennyiben olyan vh. kérő jelentkezik be erre az átvételre akinek követelése meghaladja a becsérték 70%-át és így készpénzmozgás nem történik, a törvény szerint egyébként előre sorolt
gyerektartásbeli tartozás hogyan tud kifizetésre kerülni?

Válaszát előre is hálásán köszönöm!
Brigitta

ágika777 # 2011.06.06. 15:57

Tisztelt Végrehajtó!
Sürgősen segítségét szeretném kérni a következőkben:
1.) Anyósom fizetési meghagyást adott be (illeték: 5.000,- Ft) amely ellen a kötelezett nem mondott ellent a rendelkezésre álló határidőn belül, így az jogerőre emelkedett, de nem fizetett.
2.) Ezt követően végrehajtási eljárást kezdeményezett (illeték: 5.000,- Ft). A közjegyző átadta neki a "végrehajtó okirat nyomtatványt", hogy (mint laikus) töltse ki! Segítséggel (bírósági vh. irodában dolgozó személlyel)kitöltötte, majd visszavitte a közjegyzőnek. Kérte, hogy nézze át a nyomtatványt, melyre az volt a válasza, hogy: "Nem ér rá, dobja be a ládába".
Most kapott egy levelet a közjegyzőtől, hogy hibásan lett kitöltve a nyomtatvány, ezért újból fizessen 5.000,- Ft illetéket és adja be újból.

A kérdésem az lenne, hogy ez így a megfelelő eljárás? Mit lehet ilyenkor tenni? (Véleményem szerint a közjegyző feladata lett volna, hogy a végrehajtó okirat nyomtatványt átnézze, vagy segítsen kitölteni, ha már az illetéket a végrehajtást kérő lerótta.) Az illetéket ilyenkor újból meg kell fizetni, és ha újból nem ér rá a közjegyző? A közjegyzőt nem terheli ilyenkor semmilyen felelősség? Ha anyósom most eláll az egész végrehajtástól, akkor a vh-ra lerótt illetéket vissza lehet kérni (mert akkor más közjegyzőt keres)? Mit tanácsol, mit tegyen?

Válaszát előre is köszönöm!

ObudaFan # 2011.06.06. 13:48

Meg lehet próbálni. Kérj igazolást a háziorvosodtól.

Heparin # 2011.06.06. 13:21

Haragszotok rám valamiért, hogy senki nem segít?:-(

Heparin # 2011.06.05. 19:24

Tisztelt Fórumozók!

Munkabéremet 2 tartozás miatt 50%-os letiltás terheli. Egészségi állapotom egy gerincsérv miatt megromlott, sokat voltam táppénzen az elmúlt hónapokban, 3 gyermek eltartásáról kell gondoskodnom. Azt hallottam, hogy ez talán elég indok ahhoz, hogy benyújtsak a bírósághoz egy végrehajtás felfüggesztése iránti kérelmet és könnyen meg is kaphatom 6 hónapra. Kérdésem az lenne, hogy ez igaz e, és, hogy ennek mik a formai követelményei? Mit kell csatolódnom ehhez? Kérjem meg a háziorvosom, hogy írja le a betegségemet? A 2 ügyemben két különböző bíróság adta ki a végrehajtási lapot, gondolom mindkettőhöz kell beadni a kérelmet is. Egyáltalán laikusként van értelem, hogy egyedül próbálkozzak, vagy ez ügyvéd nélkül nem fog menni?

Előre is köszönöm a segítséget.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.06.05. 18:06

A leghatározottabb.

Jaca # 2011.06.05. 18:04

végrehjtó1

Akkor ezt most egy határozott igennek vettem a kérdésemre. :-)

végrehajtó1 # 2011.06.05. 16:48

Jaca

:)

Amíg megvan az ingatlan, addig azzal felel, ha már nincs meg, akkor a hagyaték erejéig bármely vagyontárgyával.

A válaszban lévő szavak közül melyiket nem érted?

végrehajtó1 # 2011.06.05. 16:44

nikexy

Állítsd le a hülyeségeidet.

Ha lövésed nincs a kérdező problémájához akkor inkább csak olvasgass.

Jaca # 2011.06.05. 14:37

"Amíg megvan az ingatlan, addig azzal felel, ha már nincs meg, akkor a hagyaték erejéig bármely vagyontárgyával."

Tehát akkor most, mivel megvan az ingatlan, pénzt nem is követelhetnek?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.06.05. 13:53

Meg a többi is. Viszonylag kis helyen egész sok zöldséget firkáltál össze. Ez is egyfajta teljesítmény.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.06.05. 13:52

És amennyiben a halála előtt felvették a kölcsönt és a hagyatéki eljárásban nem tüntették fel a tartozást utólag már ez az összeg nem is követelhető.

Hogy ez mekkora tévedés!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.06.05. 13:51

Az a mondat, hogy "csak és kizárólag a hagyatékátadó végzésben megjelölt hagyaték erejéig felel a végrehajtási eljárás során, egyéb vagyontárgya, jövedelme nem képezheti a végrehajtási eljárás tárgyát”"

Na látod. A többi meg csak a brossúraszöveg, nem a lányodnak szól. Amíg megvan az ingatlan, addig azzal felel, ha már nincs meg, akkor a hagyaték erejéig bármely vagyontárgyával. (

Jaca # 2011.06.05. 13:01

nikexy!

Mikor örökölt a lányom, már rajta volt a kölcsön és a jelzálog a házon, még halála előtt vette fel a nagymama és a nagypapa. Az ingatlan 8 milliót ért, a kölcsön 4 millió volt, tehát az örökség pozitív volt, a tartozással együtt is ért fél milliót az 1/8-ad ingatlan. Szerepelt a hagyatékiban is. Azóta a nemfizetés miatt a kamatokkal /egyéb költségekkel nőtt a tartozás, így a nagypapa halálakor már visszautasíthattuk, amit utána örökölt volna a leány.
Jól értettem, hogy kiskorúként örökölt, amiről nagykorúvá válásakor lemondhatott? Erre van lehetőség?

nikexy # 2011.06.05. 11:38

Jaca levelére én annyit tudok mondani, hogy kiskorúként örököltem az apám tartozását, amit nagykorúságomkor ugyanígy akartak behajtani! Én lemondtam az örökségemről így sem pénzt sem adósságot nem örököltem. Nem értem, hogy ebben az esetben miért nem lehet egyszerűen lemondani az örökségről! Nagykorúként jogom van nem elfogadni azt amit a gyámhatóság kiskorúként elfogadott a nevemben. Ráadásul azt nem értem hogy amikor örökölt a lánya akkor pozitív volt a tartozás, tudomásom szerint az ingatlanra nem lehet felvenni kölcsönt és nem is lehet terhelni kölcsönt addig amíg kiskorú örökös szerepel a hagyatékban! És amennyiben a halála előtt felvették a kölcsönt és a hagyatéki eljárásban nem tüntették fel a tartozást utólag már ez az összeg nem is követelhető. Én a maguk helyébe nem hallgatnák itt senkire, hanem becsattognék a bíróságra ügyvéd nélkül és perelni kezdeném az OTP faktoringet. De semmiképpen sem adnám meg az adataimat nekik és semmilyen papírt nem írnék alá amíg meg nem állapítják a tartozást a bíróságon. Valószínűleg mint oly sokszor a behajtó cég blöfföl. Ingyenes jogi segítségnyújtást lehet kérni sok helyen nézzenek utána, ne fizessenek előre senkinek mert kidobott pénz az ablakon.Sajna ebben az országban rengeteg jogi diplomával rendelkező dilettáns van aki a világon semmit nem ért ahhoz amit csinál!!!!!!!!!!!

Jaca # 2011.06.05. 11:13

Köszönöm a válaszokat!
Sajnos nem néztünk el semmit, a papíron ott szerepel kerek perec a 4,7 milliós tőketartozás plusz egyéb költségei.

Az a mondat, hogy "csak és kizárólag a hagyatékátadó végzésben megjelölt hagyaték erejéig felel a végrehajtási eljárás során, egyéb vagyontárgya, jövedelme nem képezheti a végrehajtási eljárás tárgyát" azt jelenti, hogy csak az örökölt ingatlant vehetik el az örököstől, vagy pedig a hagyaték értékéig pénzt is követelhetnek/hajthatnak be?

végrehajtó1 # 2011.06.04. 19:15

Jaca

A fizetési felszólításban szerepel az is, hogy 8 napon belül nyilatkozzék munkahelyéről illetőleg jelölje meg bankszámláit, különben rendbírság kiszabására kerül sor, és 15 napon belül nyilatkozzon a vagyontárgyait terhelő zálogjogról.

Ezért nem ad a bíróság birságot hiszen a végrehajtó az irodából (interneten) utána tud nézni ezeknek az adatoknak vagy lekérheti levélben.

Árva ellátás mentes de a bank le fogja szedni mert nem figyelnek oda.

lawka1 # 2011.06.04. 13:35

Tisztelt Fórumozók és Szakértők!

Nekem 2009-ben ellopták a lízingelt autómat, amin ugyan volt biztosítás, de a biztosító mégsem fizet, mivel szerintük én sértettem meg a lízingszerződésben foglaltakat, ezért szerintük nem történt lopás...
A bank ekkor 4 millió ft-ot követelt tőlem, amit csak az idén tudok rendezni. Úgy, hogy a testvérem megveszi tőlem a lakásunk felét.
Sajnos időközben a bank már közel 6 millió ft-ot követel tőlem. De ennyit már nem tudok fizetni, mert se munkám, se semmi.

Kérdésem az lenne, hogy ha most kifizetem nekik a 4 milliót, akkor a testvéremen követelhetik-e még a fennmaradó részt? Nem tekintik-e ezt fedezetelvonásnak? ...és lehet-e a testvéremnek ebből baja?
ezenkívül van egy régi, közös számlánk a testvéremmel, amire apánk küld pénzt. Ezt valahonnan megtudhatják-e, és inkasszózhatják-e a közös számlát?

köszönöm a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.06.04. 12:26

aki után az örökséget visszautasíthattuk, mert a tartozás tetemes volt, több, mint 7 millió forint.

Azt nem kellett volna. A tartozás ugyanakkora maradt, az örökség viszont így csak a fele. Még szerencse, hogy az örökös csak az örökség erejéig felel.

A végrehajtó elnézett valamit, vagy te értettél félre valamit. Akár így, akár úgy valószínűleg célszerű lenne egy ügyvédet megbíznotok.

Jaca # 2011.06.04. 12:22

Tisztelt fórumozók!

Nagyon sűrgős segítségre lenne szükségem.
Már nagykorúvá lett nevelt lányom az elhunyt édesapja helyén 2008-ban örökölt 1/8-ad részben egy ingatlant miután nagymamája 2007-ben elhunyt. Az ingatlan akkori értéke 8 millió forint volt. A nagyszülő halála előtt 5 hónappal az ingatlanra 4 millió forint szabadfelhasználású jelzálogkölcsönt vettek fel, amit a nagymama hagyatéki tárgyalása óta nem fizetnek. A két nagyszülő volt az adós. A három felnőtt gyereke illetve lányom, mint unoka az örökösök. A nagymama halálakor a gyámhatóság nem engedte visszautasítani az örökséget az akkor még kiskorú lányomnak, mert akkor még pozitív volt az örökség. Az ingatlant árverezni akarták, de új szerződést kötöttek emelt törlesztőrészlettel, majd azt sem fizették. 2010 májusában meghalt a nagypapa is, aki után az örökséget visszautasíthattuk, mert a tartozás tetemes volt, több, mint 7 millió forint.
Lányom 2010 végén betöltötte a 18-at. Tegnap kaptunk egy levelet egy végrehajtói irodától, melyben az áll, hogy az OTP faktoring 6 millió forintot követel lányomtól, amit 15 napon belül be kellene fizetni. A még tanuló lányom csak árvaellátást kap már saját bankszámlára, más jövedelme nincs. A fizetési felszólításban szerepel az is, hogy 8 napon belül nyilatkozzék munkahelyéről illetőleg jelölje meg bankszámláit, különben rendbírság kiszabására kerül sor, és 15 napon belül nyilatkozzon a vagyontárgyait terhelő zálogjogról.

Kérdésem, hogy árvaellátásból tilthatnak-e, ha megadjuk a bankszámlaszámot, és jogos-e a 6 milliós követelés, hiszen az örökölt adósságokért csak a hagyaték tárgyával, vagy annak értéke erejéig felel (ez 1 milló forint).
Mit tehetnénk, hogy lányom a lehető legjobban járjon?

Váalszukat előre is köszönöm!

ObudaFan # 2011.05.25. 12:06

Ha a végrehajtó foglal, akkor valóban igényperben ezt bizonyítani kell. Tanúkkal például.