végrehajtási ügyben kérdés


Vh-ügyes # 2014.06.18. 19:27

a "kedves ismerősöd" nem sokáig lesz "kedves"...

cseszti # 2014.06.19. 10:31

Tisztelt Szakértők! A segítségüket szeretném kérni. Röviden: Az exem tartozott nekem, másfél évig hitegetett, majd elérhetetlenné vált, így ügyvédhez fordultam, akivel FHM-et adtunk ki részére. Az FMH jogerőre is emelkedett, nem élt ellentmondással. (az fhm előtt kiment a lakcímére egy "sima" ügyvéd általi felszólító levél a fizetésre, amit átvett és válaszolt is rá, amivel nem értett egyet, konkrétan bepróbálkozott a letagadással). Végrehajtás lett belőle, a végrehajtó elkezdte felkutatni, munkabér híján ingatlan tulajdonra megtörtént a foglalás, autóra is. Itt járt az ügy, amikor e hónap elején a végrehajtó jelezte, hogy az adós kifizette a tartozását! amit már meg is kaptam. Tehát sikeres volt, önként kifizette és ezzel szerintem el is ismerte. Viszont tegnap felhívott az ügyvédem, hogy most jutott tudomására: az adós (aki már rendezte a tartozást) még a tartozás rendezése előtt - kb akkor mikor tudomása lehetett a végrehajtó foglalásról, de a 15 napos határidő után!- kézbesítési vélelem megdöntésére fellebbezett a közjegyzőnél, miszerint a levelet az apja vette át és nem adta át neki (persze ez nem igaz, és tudta hogy tartozik nekem).Ugyanazon a lakcímen laknak, a levelet pedig átvették, szerintem kézbesítettnek tekinthető. Valamint azzal próbálkozik, hogy a társasházban lévő ajtószám nem egyezik a levélen lévővel. Konkrétan 1. em 11-ben lakik, és a postai cím 1. em 14. re szól. Az adós levelezési címét én adtam meg az illetékeseknek, mert én 14. számra emlékeztem. Név, város, út, házszám, emelet minden egyezik csak az ajtószám nem. A közjegyző a fellebbezését csípőből elutasította, amire most adós fellebezett és a Főv. Bíróságra kerül az ügy. Van mitől félnem? :( Mit érhet el ezzel az indokaival? Megkaptam a pénzt, a végrehajtás sikeres volt és egyáltalán a fenti indokai miatt mire számíthatok? Köszönettel veszem szíves segítségüket!

cseszti # 2014.06.19. 12:20

Még kiegészíteném azzal, hogy az első hivatalos felkeresést, hogy legyen szíves rendezze a tartozását nyilván ugyanerre a címre, tehát I. em 14. ajtóra címezve: kézbesítették, átvette és hiszen válaszolt is rá.

gerbera317 # 2014.06.19. 20:55

Ez a végrehajtás befejeződött. Punktum. Van még kérdésed?

cseszti # 2014.06.20. 04:54

Koszonom a valaszt. Igen befejezodott, aminek nagyon orulok. A kerdesem az, hogy van e jogalapja annak hogy a 01.29 apja altal atvett levelet az FMH-rol az ados nem latta, ergo nem volt tudomasa rola, igy a 15 napos ellentmondassal sem volt modja elni. A 04.14-en kezhez kapott vegrehajtasbol szerzett tudomast rola (ezt allitja). Erre akar hivatkozni, ill. a lakcim hibara. Illetve vitatja a jogalapot es osszeget is. Kerdesem: a nem tudott elni a hataridon beluli ellentmondassal, jogos e az o eseteben? Remelem nem. A tartozasat pedig rendezte. Indithat vitat, ellentmondast meg egyaltalan? Arra vagyok kivancsi lehet e folytatasa a beadvanya miatt, mert reszemrol hal istennek hosszu ido utan sikerrel zarult, es remelem nincs joga vitatni semmit.

gerbera317 # 2014.06.22. 10:57

Ha a posta a pontatlan címzés ellenére jó címre kézbesítette az iratot - márpedig kézbesítette! - akkor az adósod már csak a sóhivatalnál kereskedhet az ellentmondásával. A helyettes átvevő mulasztásából fakadó igényét a helyettes átvevő ellen érvényesítheti, a Ptk. szerződésen kívüli károkozásról szóló szabályai szerint. A végrehajtás pedig behajtással befejeződött. Punktum.

cseszti # 2014.06.22. 14:08

Nagyon szepen koszonom :) a turelmet is!

Ferenc36 # 2014.07.02. 21:01

Tisztelt szakértők!

Segítséget szeretnék kérni a következőben. Válásunk után a 14M forintra felértékelt ingatlanunkban én maradtam a 17 éves lányommal.Abban bíztam,hogy hitelfelvétellel kitudom fizetni a rá eső 7M forintot.Sajnos a ház jellegéből kifolyólag(vannak vályog falai) meghiúsult. A volt feleségem kérte a végrehajtást.Az ingatlan árverésre került,de még érdeklődő sem akadt.Időközben a volt feleségem már lejjebb vitte az igényeit.3M forinttal kiegyezett volna.Családi segítséggel kifizettem a 3M forintot,amiről ügyvédi papír készült,hogy nincsen semmiféle követelésünk egymással szemben.Majd közösen kértük a végrehajtás megszüntetését.
Már majdnem teljesen megnyugodtam,amikor kb 3 hét múlva jött egy levél a végrehajtótól,hogy fizessünk 1,5M forintot(behajtási jutalék??? 1.1M forint,egyéb költségek 400 000Ft).A volt feleségem elzárkózik a fizetéstől,mondván hogy aláírtuk az ügyvédnél a papírt,hogy nincsen semmiféle követelésünk egymással szemben,illetve az ingatlannal kapcsolatos fizetnivalók engem terhelnek.

Kérdésem a következő:Jogos a végrehajtó követelése?
A legnagyobb összeg 1.1M forint behajtási költség?
A végrehajtási költség engem illet?Vagy a végrehajtást kérőnek kellene fizetni?

Válaszukat előre is köszönöm.

taes # 2014.07.04. 11:46

Tisztelt Fórumozók! Végrehajtó által letiltott jövedelem esetén, ha a munkáltató mentes jövedelemből is von, milyen jogorvoslattal lehet élni?

gerbera317 # 2014.07.04. 13:01

Kérni kell a végrehajtót, hogy ellenőrizze, hogy a munkáltató betartja-e a levonás szabályait.

Biztos vagy benne, hogy a munkáltató a mentes részből is von? Hány letiltás terheli a munkabéredet? Mennyi a nettó fizetésed, és abból mennyit von le a munkáltató?

tdia # 2014.07.04. 18:03

Üdvözlet!

Hiteltartozás miatti, per alatt álló ingatlanra jogos-e árverést kitűzni?

feherho # 2014.07.05. 08:36

Tanácsot kérnék, mit válaszoljak a végrehajtónak...
Kis értékű, jogerősen megítélt tartozásra végrehajtást kértem tavasszal. Az ítélet 2012-es. Most visszaírt a végrehajtó, hogy lejárt a tartozás, és fogadjam el: nem 5 év az elévülés?
Köszönettel,

gerbera317 # 2014.07.05. 15:10

Úgy érted, perfeljegyzés van az ingatlan tulajdoni lapján?

papa5 # 2014.07.08. 05:03

Tisztelt Fórumozók!A következő esettel kapcsolatban szeretnék felvilágosítást kapni:
2012-ben banki hitelem nemfizetés miatt végrehajtóhoz került(1,4 MFt).Családi segítséggel még ebben az évben(tehát 2012-ben) sikerült a tartozást kiegyenlítenem.A pénzt a végrehajtás kérőnek fizettem be.Ezt követően vártam hogy kapjak értesítést a végrehajtás megszüntetéséről,de hiába.2014!! júniusban kaptam egy levelet a végrehajtótól,hogy csak akkor szünteti meg az eljárást,ha kifizetek neki 289 eFt költségtérítést(ezt múlt hónap közepén megtettem).A banki elszámolás szerint(2012) ők is fizettek a végrehajtónak 197 eFt költségtérítést.A következőket szeretném kérdezni:
1.,A tartozás rendezése után mennyi időn belül kap a munkáltatóm értesítést a végrehajtás megszüntetéséről?
2.,A végrehajtónak milyen jogcímeken jár díjazás,és ezek mértéke?
3.,Hogy kell a következőt érteni:
"34. § (5) Ha az adós a végrehajtási eljárás során a végrehajtást kérőnek fizette meg a követelés összegét, a végrehajtást kérő köteles a végrehajtási költségek kielégítéséről is gondoskodni."
Köszönöm a választ!

gerbera317 # 2014.07.08. 07:12

1. Haladéktalanul.
2. 14/1994. IM. rendelet.
3. Szó szerint kell érteni. De van neki folytatása is: "...Ennek elmulasztása esetén ezen összeg megfizetéséért az adós és a végrehajtást kérő egyetemlegesen felel." És ez alapján a végrehajtó - amennyiben lehetséges - inkább az adóson hajtja be, és az adós ezt hiába is sérelmezi.

gerbera317 # 2014.07.08. 07:14

Hopp, ezt elküldtem, pedig még folytatnám:

A végrehajtó az eljárás kezdetén felszólított, hogy fizesd meg a tartozásodat, és abban egyértelműen közölte, hogy nála rendezd, ne másutt. Amikor az adós meg akarja kerülni a végrehajtót, annak mindig hiszti lesz a vége, lásd jelen esetet is.

papa5 # 2014.07.08. 11:17

Köszönöm a választ!

hhhhh # 2014.07.08. 12:37

Tisztelt Fórumozók!

A kérdésem a következő: egy végrehajtási lapot kaptam egy cég megbízásából majd lefoglalták az autómat és terhelték a házamat is. Ezt a céget azóta sem tudom elérni semmilyen elérhetősegen, az ajánlott levelemre sem kaptam választ. Mi a teendő...?
Köszönettel: Marika

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.08. 13:44

Mi a teendő...?
Fizetni.

gerbera317 # 2014.07.08. 14:40

Annyit mindenképpen hozzáfűznék, ha a végrehajtótól kaptál iratot, akkor őnála érdeklődj, ne máshol! Egyébként ő is csak azt fogja tudni mondani, hogy a végrehajtás nem telefonhívásra indult, logikus, hogy nem is fog telefonhívásra befejeződni, csakis akkor, ha fizetsz. Ha részletet akarsz fizetni, akkor előbb fizesd meg a végrehajtónál az első részletet (hogy hová, az rajta van a felhívásán), és csak utána érdeklődj, hogyan tovább. Teljesítés nélkül, csak úgy fel ne hívd, ha nem akarod az egész napodat végigsírni!

csego # 2014.07.08. 16:17

Mi a helyzet a bekapcsolódott zálogjogosulttal, olyan esetben, mikor a vh kérő szüneteltetni kéri az eljárást?
A zálogjogosult kényszerű késedelmet szenved?
Folytatódik az eljárás? (ez esetben mi volna a "végrehajtható okirat"?)
A zálogjogosultnak önállóan kellene indítani egy új eljárást? (mi lesz akkor a már befizetett költségeivel?)

Vh-ügyes # 2014.07.09. 13:50

Vht. 114/A (10) A végrehajtási eljárásba e § alapján bekapcsolódó zálogjogosultra a végrehajtási eljárás illetékének és egyéb költségeinek (34. §) előlegezése és viselése, valamint a jogosultat a végrehajtási eljárás során megillető jogok és kötelezettségek tekintetében a végrehajtást kérőre irányadó szabályokat kell alkalmazni.

Ági56 # 2014.07.09. 16:57

Tisztelt Szakértők !

Kérdésem a következő lenne: az Intrum Justitia át vette banki tartozásom,es a MOKK-on keresztül fizetési meghagyast kaptam. Ellentmondással éltem ,amit a közjegyző elutasított,azzal az indokkal,hogy nem ért be határidőre az ellentmondás. Való igaz en voltam figyelmetlen mert a 15 napos határidőre nem számoltam be a munkaszüneti napokat így egy napot kestem. Ezt az elutasítás nem fellebbeztem meg ( valószínű hibáztam). Ma 2014.07.09-en kaptam egy sima nem ajánlott,nem tertivevenyes levelet,aláírás nélkül ,láthatóan a pecsét sem eredeti /utan nyomtatott példány/,amiben közlik velem,hogy a fent említett fizetési meghagyas jogerőre emelkedett 2014.06.19-en,es fellebbezésnek helye nincs. A kérdésem az,hogy ez mit jelent ? Az Intrum Justitia illetve az általa megbízott közjegyző bírósági végzés nélkül letiltast adhat a nyugdíjamra,vagy bírósági végrehajtónak adjak át az ügyet. Hova fordulhatok esetleges panasz tétellel ? Válaszukat köszönom .


Ágnes56

gerbera317 # 2014.07.09. 17:38

ez mit jelent?
Azt, hogy a fizetési meghagyás jogerős és végrehajtható.

letiltast adhat a nyugdíjamra
Nem.

vagy bírósági végrehajtónak adjak át az ügyet
Igen.

Hova fordulhatok esetleges panasz tétellel
Sehová.

Ági56 # 2014.07.09. 18:09

Gerbera317 köszönom szépen a választ,megerősítette a gondolataimat!


Ágnes56