végrehajtási ügyben kérdés


Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.13. 16:30

A 'haladéktalanul' kifejezést számos jogszabály is használja. Törvényből 1363. Tulajdonképpen mi a problémád vele?

olorsi # 2014.07.13. 16:19

Még annyit, gerbera is használja a "haladéktalanul" kifejezést. Ezt csak behajtó és végrehajtó cégek használják.
Miért, ha "haladéktalanul" nem fizetek, szitává lőnek???
Bocsánat a kirohanásért, de ki az aki komolyan gondolja azt, hogy inkább valaki nem fizet (pedig nyilván tudna), mert szereti, ha hetente fenyegető leveleket kap?? Meg az egzisztenciája veszélybe kerül??

olorsi # 2014.07.13. 16:14

Igazad van!
Egyes emberek, nyilván jó anyagi helyzetben élők, el sem tudják képzelni, milyen az, ha valaki tényleg nem tud fizetni. Vajon jó érzés várni a végrehajtót??? Baromira nem jó. Minden nap arra gondolok, mikor jön és folyamatosan összeszorult gyomorral élek.
Igen "elkövettem" aljas indokból, hogy tartozást halmoztam fel. Utána szintén aljas indokból nem akarok fizetni. Mert nekem ez így baromi jó.
Volt olyan is aki annyit írt, persze netre azért futja! Hát néha erre a bedugósra igen, meg a telefonomon ingyen van egy darabig, aztán még van,csak belassítják, de netezni úgy is lehet vele.Csak kissé körülményes.

Szóval szeretem az "adós fizess" mondatokat. Szóval adóstársaim, ne üljünk a millióinkon és ne nyaraljunk külföldön :) És ne élvezkedjünk a fenyegetéseken!!! Bármilyen jó érzés is az...

pondro # 2014.07.13. 14:21

Elnézést kérek,hogy nem tudom megállni,hogy ne replikázzak,de magamtol is van annyi eszem,miszerint az lenne legyszerűbb ha a végrehajtónál befizetném a tartozásomat. A 22800.ft szociális ellátásból nem tudom kigazdálkodni!Egyébként akik Önökhöz fordulnak tanácsért nem a törvényeket akarják kijátszani többnyire,csak egyszerűen még egy jogi tanácsra sincs pénzük!

gerbera317 # 2014.07.13. 11:20

egy ingatlant furcsa tárgynak nevezni

Miért fordulsz ide, ha azután nem vagy hajlandó hinni az itt adott válasznak?

Nemcsak az ingatlan, hanem a munkabér, a bankszámla, az üzletrész, a bt-tagság, az osztalék, de még a beszedett bérleti díj is "vagyontárgy", akkor is, ha emiatt most egy világ dől össze benned.

Az összes fellelhető vagyontárgy pedig nem a felhíváson van bejelölve, hanem a végrehajtási lapon. És nem kérik rájuk a végrehajtást, hanem kérik a végrehajtás alá vonásukat, ami azt jelent, hogy biztosítékul ezeket (is) le kell foglalni, és szükség esetén a jogosult ezekből (is) kereshet magának kielégítést. Ezt elkerülheted, ha haladéktalanul rendezed a tartozásodat, és nem is akárhol, hanem magánál a végrehajtónál.

pondro # 2014.07.13. 09:25

Kedves ius latratus!Köszönöm a válaszát,gondolom a "persze"arra utal,hogy persze az ingatlan is,bár egy ingatlant furcsa tárgynak nevezni.Ha mégis igy van a lakásomat is bevonhatják a végrehajtás alá egy 90eft-os tartozás miatt?Köszónöm a túrelmét.

ius latratus # 2014.07.13. 08:16

Persze.

pondro # 2014.07.13. 06:45

Birosagi végrehajtói felhivást kaptam,egy 90eft-os tartásdij hátrálék miatt./a tényleges fizetendő a kúlönböző költségekkel 170eft/ A végrehajtási felhíváson az van bejelölve,hogy "bárhol fellelhető összes vagyontárgy"-ra kérik a végrehajtást. A kérdésem az lenne,hogy a bárhol fellelhető összes vagyontárgy az ingatlanvagyonra is vonatkozik e? Köszönöm,ha válaszolnak.

Ági56 # 2014.07.09. 18:09

Gerbera317 köszönom szépen a választ,megerősítette a gondolataimat!


Ágnes56

gerbera317 # 2014.07.09. 17:38

ez mit jelent?
Azt, hogy a fizetési meghagyás jogerős és végrehajtható.

letiltast adhat a nyugdíjamra
Nem.

vagy bírósági végrehajtónak adjak át az ügyet
Igen.

Hova fordulhatok esetleges panasz tétellel
Sehová.

Ági56 # 2014.07.09. 16:57

Tisztelt Szakértők !

Kérdésem a következő lenne: az Intrum Justitia át vette banki tartozásom,es a MOKK-on keresztül fizetési meghagyast kaptam. Ellentmondással éltem ,amit a közjegyző elutasított,azzal az indokkal,hogy nem ért be határidőre az ellentmondás. Való igaz en voltam figyelmetlen mert a 15 napos határidőre nem számoltam be a munkaszüneti napokat így egy napot kestem. Ezt az elutasítás nem fellebbeztem meg ( valószínű hibáztam). Ma 2014.07.09-en kaptam egy sima nem ajánlott,nem tertivevenyes levelet,aláírás nélkül ,láthatóan a pecsét sem eredeti /utan nyomtatott példány/,amiben közlik velem,hogy a fent említett fizetési meghagyas jogerőre emelkedett 2014.06.19-en,es fellebbezésnek helye nincs. A kérdésem az,hogy ez mit jelent ? Az Intrum Justitia illetve az általa megbízott közjegyző bírósági végzés nélkül letiltast adhat a nyugdíjamra,vagy bírósági végrehajtónak adjak át az ügyet. Hova fordulhatok esetleges panasz tétellel ? Válaszukat köszönom .


Ágnes56

Vh-ügyes # 2014.07.09. 13:50

Vht. 114/A (10) A végrehajtási eljárásba e § alapján bekapcsolódó zálogjogosultra a végrehajtási eljárás illetékének és egyéb költségeinek (34. §) előlegezése és viselése, valamint a jogosultat a végrehajtási eljárás során megillető jogok és kötelezettségek tekintetében a végrehajtást kérőre irányadó szabályokat kell alkalmazni.

csego # 2014.07.08. 16:17

Mi a helyzet a bekapcsolódott zálogjogosulttal, olyan esetben, mikor a vh kérő szüneteltetni kéri az eljárást?
A zálogjogosult kényszerű késedelmet szenved?
Folytatódik az eljárás? (ez esetben mi volna a "végrehajtható okirat"?)
A zálogjogosultnak önállóan kellene indítani egy új eljárást? (mi lesz akkor a már befizetett költségeivel?)

gerbera317 # 2014.07.08. 14:40

Annyit mindenképpen hozzáfűznék, ha a végrehajtótól kaptál iratot, akkor őnála érdeklődj, ne máshol! Egyébként ő is csak azt fogja tudni mondani, hogy a végrehajtás nem telefonhívásra indult, logikus, hogy nem is fog telefonhívásra befejeződni, csakis akkor, ha fizetsz. Ha részletet akarsz fizetni, akkor előbb fizesd meg a végrehajtónál az első részletet (hogy hová, az rajta van a felhívásán), és csak utána érdeklődj, hogyan tovább. Teljesítés nélkül, csak úgy fel ne hívd, ha nem akarod az egész napodat végigsírni!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.08. 13:44

Mi a teendő...?
Fizetni.

hhhhh # 2014.07.08. 12:37

Tisztelt Fórumozók!

A kérdésem a következő: egy végrehajtási lapot kaptam egy cég megbízásából majd lefoglalták az autómat és terhelték a házamat is. Ezt a céget azóta sem tudom elérni semmilyen elérhetősegen, az ajánlott levelemre sem kaptam választ. Mi a teendő...?
Köszönettel: Marika

papa5 # 2014.07.08. 11:17

Köszönöm a választ!

gerbera317 # 2014.07.08. 07:14

Hopp, ezt elküldtem, pedig még folytatnám:

A végrehajtó az eljárás kezdetén felszólított, hogy fizesd meg a tartozásodat, és abban egyértelműen közölte, hogy nála rendezd, ne másutt. Amikor az adós meg akarja kerülni a végrehajtót, annak mindig hiszti lesz a vége, lásd jelen esetet is.

gerbera317 # 2014.07.08. 07:12

1. Haladéktalanul.
2. 14/1994. IM. rendelet.
3. Szó szerint kell érteni. De van neki folytatása is: "...Ennek elmulasztása esetén ezen összeg megfizetéséért az adós és a végrehajtást kérő egyetemlegesen felel." És ez alapján a végrehajtó - amennyiben lehetséges - inkább az adóson hajtja be, és az adós ezt hiába is sérelmezi.

papa5 # 2014.07.08. 05:03

Tisztelt Fórumozók!A következő esettel kapcsolatban szeretnék felvilágosítást kapni:
2012-ben banki hitelem nemfizetés miatt végrehajtóhoz került(1,4 MFt).Családi segítséggel még ebben az évben(tehát 2012-ben) sikerült a tartozást kiegyenlítenem.A pénzt a végrehajtás kérőnek fizettem be.Ezt követően vártam hogy kapjak értesítést a végrehajtás megszüntetéséről,de hiába.2014!! júniusban kaptam egy levelet a végrehajtótól,hogy csak akkor szünteti meg az eljárást,ha kifizetek neki 289 eFt költségtérítést(ezt múlt hónap közepén megtettem).A banki elszámolás szerint(2012) ők is fizettek a végrehajtónak 197 eFt költségtérítést.A következőket szeretném kérdezni:
1.,A tartozás rendezése után mennyi időn belül kap a munkáltatóm értesítést a végrehajtás megszüntetéséről?
2.,A végrehajtónak milyen jogcímeken jár díjazás,és ezek mértéke?
3.,Hogy kell a következőt érteni:
"34. § (5) Ha az adós a végrehajtási eljárás során a végrehajtást kérőnek fizette meg a követelés összegét, a végrehajtást kérő köteles a végrehajtási költségek kielégítéséről is gondoskodni."
Köszönöm a választ!

gerbera317 # 2014.07.05. 15:10

Úgy érted, perfeljegyzés van az ingatlan tulajdoni lapján?

feherho # 2014.07.05. 08:36

Tanácsot kérnék, mit válaszoljak a végrehajtónak...
Kis értékű, jogerősen megítélt tartozásra végrehajtást kértem tavasszal. Az ítélet 2012-es. Most visszaírt a végrehajtó, hogy lejárt a tartozás, és fogadjam el: nem 5 év az elévülés?
Köszönettel,

tdia # 2014.07.04. 18:03

Üdvözlet!

Hiteltartozás miatti, per alatt álló ingatlanra jogos-e árverést kitűzni?

gerbera317 # 2014.07.04. 13:01

Kérni kell a végrehajtót, hogy ellenőrizze, hogy a munkáltató betartja-e a levonás szabályait.

Biztos vagy benne, hogy a munkáltató a mentes részből is von? Hány letiltás terheli a munkabéredet? Mennyi a nettó fizetésed, és abból mennyit von le a munkáltató?

taes # 2014.07.04. 11:46

Tisztelt Fórumozók! Végrehajtó által letiltott jövedelem esetén, ha a munkáltató mentes jövedelemből is von, milyen jogorvoslattal lehet élni?