végrehajtási ügyben kérdés


Vh-ügyes # 2014.09.13. 04:59

mulasztási kifogásnak hívják...

Thaly # 2014.09.12. 13:09

Tisztelt Fórumozók!
Egy egyszerű kérdésre szeretnék választ kapni. Van egy 30.000 Ft-os követelésem. Akivel szemben a követelésemet szeretném érvényesíteni, minimális jövedelme van, amit több milliós letiltás terhel, ebből belátható időn belül az én követelésemet nem tudja a végrehajtó érvényesíteni. Ennek a személynek van egy nem lakás céljára szolgáló ingatlana. Köteles e elindítani a végrehajtó kérésemre az ingatlan árverezését?
Válaszukat előre is köszönöm.

Thaly # 2014.09.12. 13:01

Tisztelt Fórumozók!
Egy egyszerű kérdésre szeretnék választ kapni. Van egy 30.000 Ft-os követelésem. Akivel szemben a követelésemet szeretném érvényesíteni, minimális jövedelme van, amit több milliós letiltás terhel, ebből belátható időn belül az én követelésemet nem tudja a végrehajtó érvényesíteni. Ennek a személynek van egy nem lakás céljára szolgáló ingatlana. Köteles e elindítani a végrehajtó kérésemre az ingatlan árverezését?
Válaszukat előre is köszönöm.

pszirmai # 2014.09.12. 07:51

Üdvözlök mindenkit!

Lehet volt már szó róla, igyekeztem visszaolvasni, de nem találtam a következő témában való kérdést / választ:

Van egy adósom, aki ellen hivatalos behajtás van érvényben(nincs semmije), viszont legjobb tudomásom szerint adósságokat hátrahagyva távozott több ingatlanból is. A kérdésem az lenne, hogy mivel a volt/jelenlegi tulajokat nem sikerült felhajtanom egyenlőre, le lehet-e valahol kérdezni, hogy az adott személy ellen van-e még más ügyben is folyamatban eljárás, ugyanis szeretném a többi károsultat felkutatni, és együtt feljelenteni szándékos csalásért az illetőt.

Segítséget előre is köszönöm.

Üdv,
Péter

Grave7 # 2014.09.06. 17:52

@arlusz: Igen, van joga ehhez a banknak, ha te is adós vagy (99%, hogy nem csak az ingatlan-részeddel felelsz a tartozásért, de konkrétumért nézd meg a közjegyzői okiratot).

Az ingatlant valószínűleg nem fogják még jópár hónapig árverezni ("végrehajtani"), mert a 2014. évi XXXVIII. törvény alapján nincs erre lehetőség (ha fogyasztói kölcsön biztosítéka az ingatlan), előre meg nem határozott ideig. A volt férjed az adós, ezért az adós tulajdonában lévő vagyontárgyak vonja végrehajtás alá a végrehajtó - a te tulajdonrészed csak akkor lesz árverezve, ha veled szemben indít valaki (pl. a bank) végrehajtást, de az sem 1 hónap.

Ha az adós valamilyen vagyontárgyából pénz kerül behajtásra, akkor abból (összegtől függően) fogsz kapni. A követelések kielégítési sorrendjében a gyermektartásdíj az első (a végrehajtási költségek levonása után), tehát az ingatlan vételárából is fogsz részesülni.

Gyermektartásdíj esetén csak az utolsó 6 havi elmaradást kérheted a végrehajtási lap kiállításakor a bíróságon, illetve a folyamatos gyermektartásdíjat.

Előny: ha van vagyona az adósnak, megkapod majd gyermektartásdíjat.
Hátrány: általában rosszabb lesz a helyzet az apa és az anya között.

Kérlek szépen, központozás után használj szóközöket, illetve jobban tagold amit írsz.

arlusz # 2014.09.03. 10:09

T.Jogász!

Három éve váltam el,van egy 17 és egy 12éves gyermekem,apukájuk 2013.novembere óta nem fizeti a 30ezer ft.gyerektartásdíjat.Állítása szerint nem dolgozik,én a bíróságon érdeklődtem,azt mondták adjak be végrehajtási nyomtatványt,mivel az ingatlan amibe ma is ő egyedül tartózkodik az közös tulajdonunk,nekem a fele ingatlan a tulajdon jogom.Sajnos én kényszerültem elköltözni a saját lakásunkból a két gyerekkel,mivel már nagyon kellemetlen életet éltünk együtt.Az ingatlan banki terhelt,svájci alapú hiteles lakás,amit nyögve fizet,és amibe én adóstárs vagyok,félek,a bank tőlem fogja levonni azt az összeget,amit ő felhalmoz,ehez van joga a banknak? A kérdésem,ha a bírósághoz fordulok,végrehajtják az ingatlant,rám és rá nézve ez mit jelent?Kapok-e ezek után gyerektartást?az ő fele tulajdonát hajtják végre,vagy az egész lakást?milyen előnyöm,ill. hátrányom származik ebből.
Kérem segítsen,anyagilag nem egyszerű nekem,nem tudom hogyan követelhetném ki tőle,hogy fizessen,nem áll velem szóba.
Köszönettel:Enikő

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.09.02. 20:13

Egyébként igaz, ha folytatod a tevékenységedet,akkor mégtöbb adóhiányt generálsz.

gerbera317 # 2014.09.02. 20:09

Ja, hogy nem érted... Hmmm. Akkor talán nem is baj, ha odébbállsz.

gerbera317 # 2014.09.02. 19:55

Számlát sohasem kaptam...hogy is van ez?

Sokan azt hiszik, hogy Ádám azzal bukott meg, hogy evett a tiltott gyümölcsből. Hát nem. Ő azzal bukott meg ténylegesen, hogy a kérdésre így válaszolt: "Én? Én ugyan nem! Az ott, az szakította le, és adott belőle nekem is."
Nos, a történelem azóta sem tesz mást, mint ismétli önnömmagát...

gerbera317 # 2014.09.02. 06:45

Ha meghagyják az árukészletedet, akkor sem valószínű, hogy az adótartozásodat valaha is megfizeted. Innentől pedig az a jogalkotói törekvés érvényesül, hogy adóját megfizetni nem képes (vagy nem akaró)személy vagy szervezet ne folytathasson adóköteles gazdasági tevékenységet, tisztességtelen versenyelőnyt élvezve azokhoz képest, akik adóznak.

éva48 # 2014.08.25. 17:25

Tisztelt Válaszoló Urak (Hölgy?)!

Nagyon köszönöm a segítségüket.
Megkeressük a bíró urat, aki a jogerős ítéletet hozta az ügyünkben és remélhetőleg a segítségével tovább tudunk lépni az európai uniós végrehajtás útjára.

Kívánok Önöknek erőt, egészséget, sok sikert a jövőben is, mind a munkájukban, mind a magánéletükben.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.25. 10:58

Az uniós tagállamok kölcsönösen végrehajtják egymás bíróságainak az ítéleteit.

gerbera317 # 2014.08.25. 10:23

Kihez fordulhatunk érdemben?

Magyarországon sehová. A Vht. XII. fejezete tárgyalja, hogyan kell külföldi határozatot végrehajtani. Azt kell megvizsgálni, hogy az osztrákok végrehatjási törvényében (ami valószínűleg a BGB egy fejezete) van-e ugyanilyen rendelkezés, és az mit mond. És akkor aszerint kell kérni a végrehajtást - nem itthon, hanem Ausztriában!

éva48 # 2014.08.24. 19:53

Tisztelt Szakértő !

Az adósunkkal szemben jogerős bírói végzésünk van, melynek alapján az illetékes végrehajtó nem járt sikerrel M.országon, mivel az adós Ausztriában tartózkodik és dolgozik.
Ezt a tényt mi már a bírósági szakaszban is jeleztük, mind a bírónak, mind a végrehajtónak.
Az anyagi helyzetünk miatt költségmentességet kaptunk.

A problémánk a következő :

A hatóságok egymásra mutogatnak és küldözgetnek minket, mert senkinek sem hatásköre, hogy kinyomozza az adós osztrák címét és munkahelyét. /A végrehajtó és a MBVK.: nekik csak M.országon belül van hatáskörük, rendőrség : bűncselekményt nem követett el, így ők nem, külügyminisztérium jogsegélyszolgálata: nem az ő illetékességük./
A városházát is megkerestük, ahol él,de nem kaphattunk információt az adósról, mivel magánszemélyek vagyunk.
A bejelentett állandó lakcíme még M.országon van.
Úgy érezzük, hogy ördögi körbe kerültünk.
Kérem mielőbbi szíves válaszát !
Kihez fordulhatunk érdemben ?
Előre is köszönöm.

taes # 2014.07.30. 21:45

Sziasztok! Ha van egy végrehajtási eljárás az adós ellen, s közben derül ki, hogy van házastársa, akkor ezt a végrehajtónak kell bejelentei, és a közös vagyonra kiterjeszti a végrehajtást, vagy pert kell indítani a házastárs ellen. Honnan lehet megtudni a házastárs adatait?

bromélia # 2014.07.30. 13:03

Tisztelt KBS!

Köszönöm a választ.Én már csak akkor tudtam meg,hogy per lesz,mikor az első tárgyalásra mentek.Volt fizetési felszólítás,a barát azt mondta,hogy már törleszti a tartozását.A férjem hitt neki,most is naivan várja,hogy a barátja úgysem hagyja cserben.Én próbálok itt érdeklődni,hogy mi lesz,lehet-e még valamit tenni?Kifizetni nem tudjuk a tartozást,még az ingatlanunk sem fedezi.

sziszike! # 2014.07.29. 11:52

Érdeklődnék, hogy van egy szépségszalonom amiben van egy szoláriumgép. Tartozásom van a Nav felé és a szoláriumot el akarják árverezni. Egyszer már volt időpont kitűzve árverezésre, de nem jelent meg senki, így törölték, viszont akkor a végrehajtók nem írták bele a jegyzőkönyvbe, hogy a szoláriumot csak úgy tudják ki vinni az üzletből, ha a falakat bontják és még a távirányítója is be van építve a falba.
Kérdésem, hogy így elárvereztethetik a szoláriumot, hogy szét bontják a falat, mert akkor ezt a kárt ki teszi helyre??!
Ha a héten megtörténik az árverezés és megveszik akkor lehet még ez ügyben tenni valamit, hogy ne bontsák szét? Mert 08.14-én meg megvennék az üzletet a szolival együtt (nem hitelből) és ki tudnám fizetni a tartozásomat.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.29. 09:57

Akkor az különvagyon. De a közös vagyonból ráeső résszel felel.

Miért bocsátkoztatok perbe? Az alaptartozás nem volt elég? Ragaszkodtok hozzá, hogy a perköltséget is fizethessétek?

bromélia # 2014.07.28. 14:24

Tisztelt Ügyvédek!

A férjem kezességet vállalt egy barátjának,aki nem fizet.Bírósági per már indult a hitelező részéről.Mi ennek a menete?Fizetésletiltás vagy vagyonelkobzás (lakás,autó hitellel terheltek)?
Másik félelmem pedig az,hogy van egy házasság előtt szerzett kicsi lakásom.Ezt ugye nem vehetik el?
Nem tudom számít-e a kérdésem szempontjából,hogy házasságunk előtt írta alá a kezességet.
Köszönettel.

gerbera317 # 2014.07.28. 07:09

a bíróság végrehajtói kifogásnak veszik ami illetékkel jár, és nemtudom megfizetni

És miért akarnád megfizetni? Ha nem a végrehajtó hibázott, akkor úgyis el fogják utasítani a kifogásodat, mert nem a végrehajtó hibázott, az illeték pedig megy a lecsóba. Ezt szeretnéd? Vond vissza a kifogást!

A bank ellen az igényedet más úton kell érvényesítened, de az már nem végrehajtási kérdés.

Mónyk # 2014.07.28. 05:27

Tisztelt fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni, szinte mindennapos dologban,mert nem vagyok egyedűl.
Közüzemi tartozás, a szolgálltató ki tudja hány behajtó cégnek adta át az adóságot, és azok számolhatatlan végrehajtónak.
Többször kerültem olyan helyzetbe amikor, minden pénzemet elvette, családi pótlék, árvasági segély és özvegyi nyugdíj(melynek összege 12000 ft)és a teljes fizetésem.
Most is így történt június- júliusban, kértem az inkasszó feloldását, 30 nap pioritás volt, így az magától megtörtént, de egy fillér sem maradt a számlán, megtudtam ,miután a szolgálltató a végrehajtóra, a bank a végrehajtóra mutogat, hogy bírósághoz kell forduljak, meglepő, de pont a végrehajtó segített, a bíróság megkűldte hosszas várakozás után, hogy valóban a Bank hibázott,(1994.évi LIII.törvény(Vht)79/A és 79/D paragrafus alapján, de és igen itt jött a de, a bíróság végrehajtói kifogásnak veszik ami illetékkel jár, és nemtudom megfizetni, ha nem nyilatkzom jövedelmemről stb, pedig Én csak a jogtalanúl eelvett pénzemet szeretném visszakapni. 4 gyermekem nevelem egyedűl, eddig a fizetésemből vonta, majd párszor a teljes pénzemet is elvette. Én csak a jogtalanúl elvett pénzemet szeretném visszakapni, hogy a teljes inkasszóval a teljes ellehetetlenítés megtörtént, és ezzel kölcsönt kellett kérnem, vissza kell fizetnem, közben a számlákat is fizetni kell, a kötelező nyári gyakorlatra ,minden nap a két fiam Érd-Csepel között gyalog járt, mert bérletre nemvolt pénzem, a számlákkal lassan teljesen elúszúnk ismét. Most akkor mit kell írni a bíróságra? Kitől kell kérni a jogtalanúl elvett pénzeket?
Előre is köszönöm válaszotokat!

olorsi # 2014.07.13. 16:54

Nem haragszom

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.13. 16:51

Ne haragudj, de a hitelezőnek, akinek esedékes követelése van, hadd ne kelljen már foglalkoznia az adós problémáival. A végrehajtót pedig végképp nem azért fizetik, hogy meghatódjon az adósok nyomorán.

olorsi # 2014.07.13. 16:45

A haladéktalanul szóval csak annak van baja, aki kapott már ilyen levelet. Aki ül a pénzén boldogan és nem kerül bele egy adósságspirálba, az könnyedén beszél. Ez egy fenyegető szó. Mert mi történik ha valamit nem teszek meg "haladéktalanul"?
Szóval a fenyegetésen van a szó és nyilván nem kell kifigurázni azt ("fizessen,ha kedve van"), aki tényleg bajban van és tanácsot kér.Ha haladéktalanul tudna fizetni, nem írna ide. Nem is értem, hogy némely emberek, miért lesznek ilyen rosszindulatúak?

Sherlock # 2014.07.13. 16:33

Azt kellene írniuk, hogy fizessen "valamikor" vagy "ha kedve van".