Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


Gabo. # 2015.11.11. 19:35

És talált. Csak nem te is ott voltál a háttérben :))
Kit keressek aki tud ebben nekem segíteni? Úgy érzem engem simán leráz majd a behajtási osztályuk(mert oda kell mennem).

ius latratus # 2015.11.11. 19:25

Azt valószínűleg egy agyonsminkelt, lilára festett hajú, minden otthoni frusztrációját a hülye ügyfeleken levezető, "három évem van a nyugdíjig édesem" - lelkületű agyamputált közölhette veled.

Gabo. # 2015.11.11. 19:00

Ez addig rendben is van. Mondtam is, hogy hagyják akkor rajta a szűkítőt. Erre az volt a válasz, hogy akkor ráterhelik a házra a tartozást.

gerbera317 # 2015.11.11. 15:09

"Ez meg mi?"

Esetleg, ha elolvasnád, pl. itt: http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

Joga van korlátozni a fogyasztást, kizsarolva ezzel a hátralék rendezését, de nem követelheti direkt módon a hátralék rendezését.
Az árverési vevőnek pedig joga van megtámadni az 58. § (1) szerinti intézkedést. A végén valószínűleg az árverési vevő jön ki győztesen a vitából.

Gabo. # 2015.11.11. 13:04

Most jöttünk meg a vízművesektől. A helyzet cifrább, mint gondoltuk. Szerintük az összes fennálló tartozást nekünk kell kifizetni az üzletszabályzatukra és a 2011.évi CCIX. 51$ (5)98 hivatkozva(fejérvíz) és ennek az 58.$ (1) bekezdése szerint járna el.
Ez meg mi?? 650eft nem kevés még akkor sem, ha olcsóbban vettem.

Moyoko # 2015.11.11. 09:44

Gabo.

Próbáld meg nem át íratni hanem létesítsenek egy teljesen új bekötést, Mert és igen keményen hangsúlyozd a szűkítőt nem te miattad rakták be akkor a kivételének a költsége sem téged terhel!!!

mmvj # 2015.11.10. 15:53

tőlem nem kért semmilyen pluszt a szolgáltató. a vízórákat ki kellett cserélni, az oké, de csak a csere díját számolták fel. a villany kicsit cifrább volt, mert az átadás utáni napon észrevettem, hogy nem számol a villanyóra, és hibaüzenetet ad. azonnal kihívtam a szolgáltatót, akik azután úgy jártak oda, mint a jó kútra, voltak vagy ötször, és még az áramkommandó is kivonult. lecserélték az órát, kaptam másikat, de nem kellett érte fizetnem. most már minden oké, leszámítva, hogy iszonyat pukkant a lakás, de kb erre számítottam.

Grave7 # 2015.11.10. 15:43

@Gabo.: Ha a végrehajtótól a birtokbaadás alkalmával kérted, hogy jegyzőkönyvbe foglalja az óraállásokat (gyártási szám, azonosító szerint), akkor a közüzemi szolgáltatóknak ezt el kell fogadniuk és az adott óraállás után keletkező díjakat kérheti csak tőled.
(Visszakötésről, szűkítésről nincs tapasztalatom.)
Ha sürgős a szolgáltatások visszaállítása, akkor jogfenntartással fizesd meg a kért összeget (írd meg nekik, utalásnál közleményben szerepeljen), majd indíts pert a befizetett összeg visszakövetelésére.

Egyébként fordulj ügyvédhez, mert ez komolyabb történet annál, hogy interneten oldja meg bárki.

Gabo. # 2015.11.10. 14:23

Annak én is örülök hogy megkaptam, de azt nem gondoltam, hogy egyből 500k mínusszal indulunk, mert gondolom a gáz és a villany sem lesz más tészta.

Érdeklődő30 # 2015.11.10. 14:11

Az egyik hőszolgáltató esetében a hőszabályozók visszaszerelésénél volt olyan, hogy közölték, hogy akkor a kikapcsolás díját is az új tulajnak kell fizetni.

Ez ilyen, de gondolom a házat sem piaci áron vetted...

Egyébként örülök, hogy megkaptad, remélem a hónap végén én is hasonlóan járok!

Gabo. # 2015.11.10. 13:41

Egész pontosan úgy fogalmaz, hogy közterületi szűkítés aszfaltbontás nélkül 85k, a szűkítés feloldásakor az összeg kétszerese fizetendő. Gondolom előre tudják, hogy szűkítésnél senki nem fizet egy petákot sem, viszont visszakötésnél meg pont lehúzzák ugyanazt a pénzt.
Nem lehet valahogy ezt kibulizni? Valaki járt már így?

Moyoko # 2015.11.10. 12:34

Gabo

berakását és kivételét ami 2x85eFt.

A kivételt értem az sajnos valós költség és a vissza köttetőt terheli, de a berakás az a volt tulajdonos, vagy számlafizető költsége. Ha ezt nem fogadják el fenyegesd meg őket a fogyasztó védelemmel.

ius latratus # 2015.11.10. 11:36

Sohasem értettem a szolgáltató ilyen eljárását tulajdonjog -változás esetén.

Gabo. # 2015.11.10. 11:27

Érdekes. Nálunk nem variált semmit. Dec.1.-ig nincs moratórium szerintük.
Ellenben kis szívás van a közművekkel Azt mondták, hogy 650eFt tartozása van a volt tulajnak a vízműnél. Átíráshoz és visszakötéshez nekünk kell fizetnünk az órát, ami 28eFt, valamint a szűkítő berakását és kivételét ami 2x85eFt.
Létezik az, hogy ez tényleg ilyen drága dolog? A tehermentes ingatlan nálam kicsit kevesebb terhet jelent :)
A gáznál és villanynál még nem tudjuk mi a helyzet, de ott is valószínű hasonló mutatvány lesz, mert az órák sincsenek fent.

ildidi # 2015.11.09. 11:35

Nekem meg nem adja át a végrehajtó a moratóriumra hivatkozik! Tud valaki ajánlani egy ügyvédet aki e témában járatos?

Gabo én is gratulálok!

Moyoko # 2015.11.06. 17:41

Gratulálok

Gabo

Gabo. # 2015.11.06. 08:28

Sziasztok

Több, mint 2év után tegnap átadták a házat. Kicsit kellemetlen volt, sajnáltam a bentlakókat, főleg szerencsétlen gyerekeket a h.lye szülők miatt akik nem voltak hajlandók semmiféle kompromisszumra velünk. Felajánlottuk többször, hogy üljünk le megbeszélni a dolgot, de letojtak minket.
Szerencsére el tudtak költözni a két idősebb gyerek családjához, így talán még jobb is nekik. A tesók úgy tűnt jobban odafigyelnek rájuk.
A ház totál le van lakva, de nem is számítottunk másra. Kb. a tv-ből ismert gyűjtögetők szindróma áll fenn. Kellene egy dózer, ha van valakinek :)
Köszönöm a segítséget mindenkinek! Sok szerencsét és kitartást kívánok a továbbikban!

ildidi # 2015.10.21. 18:20

Gerbera317
Lentebb irtam Önnek! Megtenné hogy válaszolna? Előre is köszönöm!

Gabo. # 2015.10.21. 17:16

Óó. Köszönöm szépen. Majd lebegtetem, de remélem nem lesz rá szükség.
Még egyszer köszönöm!

gerbera317 # 2015.10.21. 16:41

Vht. XVII. FEJEZET
A JOGORVOSLATOK EGYÉB SZABÁLYAI
A jogorvoslatok halasztó hatálya
222. § A végrehajtó és a rendőrség intézkedése elleni jogorvoslatnak nincs halasztó hatálya.

Gabo. # 2015.10.21. 13:11

gerbera317:

Beszéltem a vh.-val és ő azt mondta, hogy halasztó hatályú a jogorvoslat. Akkor most hogy is van ez? Tudnál picit segíteni ebben?
Köszönöm előre is.

Bori Bori # 2015.10.18. 08:29

Szeressetek bele egy tehermentes ingatlanba.

copper # 2015.10.18. 07:10

Bori Bori:

információink szerint vh-s ingatlanra nem adnak a bankok hitelt, így megpróbálnánk kp-ben kifizetni, meg amiatt is, hogy mielőbb túl legyünk az egészen. Viszont kp-s fizetés esetén meg buknánk a CSOK-ot

ildidi # 2015.10.17. 14:59

Gerbere317
Kérem szépen nézze már át mit írt a végrahajtó és tényleg így van e? Válaszát előri is köszönöm! Ezt írta a végrehajtó 2015. 09. 25-én.

A fenti számú végrehajtási eljárásban tájékoztatom az árverési vevőt, hogy a 2014. évi XXXVIII. törvény és a 2014. évi XL. törvény alapján 2015.10.16. napjáig minden határidő megszakad, a jognyilatkozatok érvénytelenek így a jegyző által az ön részére kiállított igazolás idő előtti. A törvényi szabályozás alapján a határidők 2015.10.16. napján indulnak újra és a jognyilatkozatok ezen határidő után válnak érvényessé valamint végrehajtási cselekmény is ezen határidő után foganatosítható.

A hatályba lépett 1994.évi LIII törvény 145/A § (12) bekezdése alapján leghamarabb 2015,12.17. napjára állna módomban a birtokba adást kitűzni ám tekintettel arra hogy ezen időpont viszont már az általános kilakoltatási moratórium hatálya alá tartozik, ezért a Vht. 182A. § (1) bekezdése alapján a birtokba adást 2016. 03.01. napját követő időszakra halasztom.

ildidi # 2015.10.17. 13:28

Gerbera317
Most akkor nincs moratórium? Mert nekem azt írta a végrehajtó hogy csak jövő március után tudja átadni. Látom itt a fórumon hogy az idén megkapják többen is!