Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


gerbera317 # 2020.10.04. 17:24

Régen közölt becsérték, aminek senki nem kérte a módosítását. Csak akkor van jelentősége, ha egyetlen vételi ajánlat érkezik. Ha több érdeklődő is van, egészséges árversenyben pillanatok alatt fölverik a piaci érték közelébe.

Wagner úr # 2020.10.04. 19:51

Köszi, ezt várom én is, bár most megállt a piac, csökkennek az árak, kínálat van bőven, vevők válogatnak...
Érdekes lesz, majd figyelem.

Rontó Pál # 2020.10.04. 21:22

Melyik városban laksz? Mert ugye nagyon függ a piaci ár, egyik városban 6-7 millió a piaci ár, máshol meg 20 millió.

Grave7 # 2020.10.05. 05:52

Nekünk lényegtelen, hogy melyik városban lakik Wagner úr, mert saját maga írta 2020.10.04. 18:44-kor, hogy városukban egy garzon piaci ára 16-17m Ft.
Kivéve persze, ha valaki szintén részt akarna venni ezen az árverésen és önállóan még arra sem képes, hogy az árverési oldalon kikeresse a hirdetmények közül.

akhilleusz48 # 2020.10.05. 11:16

wagner ur

ilyet már láttam többször és volt idő mikor én is részt vettem benne(bekaptam a csalit)felrakják alacsony áron,hogy sokan beszálljanak a licitálásba(biztos megvan a miértje).az árverés vége előtt 1 héttel a sok licitáló miatt úgyis emelkedni fog..

nekem volt olyan,hogy elküldtem a beugrót aztán nem is licitáltam rá.mert a vége előtt már nem volt annyira "kedvező" az ár...itt is az lesz.

gerbera317 # 2020.10.05. 11:48

a csalit)felrakják alacsony áron
A kutya ha ezt bevenné, akkor megveszne tőle. Ez itt nem valami jogi fórum???
Lássuk, mint mond a törvény:
140. § (2) A végrehajtó az ingatlan becsértékét közli a felekkel.
140. § (8) Ha a becsérték megállapítása óta két év eltelt, a végrehajtó bármelyik fél kérelmére az árverés kitűzése előtt a becsértéket ismételten megállapítja.
147. § (1) Az ingatlan kikiáltási ára a becsérték összege (értsd: a 140. § (2) vagy (8) alapján megállapított, tehát nem valami kamu becsérték. Ha ez csali, akkor nagyjából annyira az, mint például az Euró árfolyama).

akhilleusz48 # 2020.10.06. 10:39

gerbera317

mivel nem vagyok jogász "csak" az utca embere,ezért én nem tudok olyan szépen,választékosan fogalmazni,majd "belekapaszkodni" szavakba vagy azoknak jelentésébe.
(ha már itt tartunk a kutya be van oltva veszettség ellen);)....és igaz nálam nem sorakoznak diplomák,oklevelek a falaimon és a műveltségemet az élethez az évek múlásával a való világban szereztem és az 1x-ű munkásember 1x-ű fiaként is úgy gondolom lehet véleményem.Az évtizedes árveréseken való részvételem(internet híján személyesen kellett megjelenni) a sok éves tapasztalat miatt mertem oda írni és 1x-űen fogalmazni!

én úgy tudtam,hogy a becsértéket, a minimál árat a végrehajtó szabja meg és van egy felső és egy alsó határ ami között dönthet.úgy gondolom,(gondoljuk azokkal akik ebben benne vannak és beszélek velük)hogy vannak ingatlanok amiknél megtehető,hogy a legminimálabb áron hirdetik,ezért többen licitálnak és elküldik a beszállót a végrehajtó számlájára.(ami neki biztos nem ráfizetés)

a lényege ez volt az írásomnak!..és maradok legnagyobb tisztelettel az orákulum felé..

egy árverési vevő

Robiiot # 2020.10.06. 10:54

akhilleusz48:

A becsértéket az illetékes Önkormányzat adócsoportja határozza meg, őket kéri fel a végrehajtó.

gerbera317 # 2020.10.06. 11:02

én úgy tudtam, hogy...
Semmi sem úgy van. A becsérték tekintetében a végrehajtót köti az adó- és értékbizonyítvány, és ha az érintetteket nem izgatja a dolog, akkor akár 15 évvel ezelőtti becsérték lesz a kikiáltási ár. És a minimálár megállapítása sem hasra ütéssel megy, hanem a Vht. 147. § (2)-(5)szerinti feltételrendszer alkalmazásával történik. Azt, hogy az egyszerű júzernek ebből csak annyi jön le, hogy "egyszer ennyi a minimálár, egyszer meg annyi, tehát biztosan hasra ütéssel működk", elhiszem. Mindenki látott már kiscicát benézni a tükör mögé. Sokáig ugyanez miatt keringett a Nap is - az egyébként lapos - Föld körül, de aztán jöttek emberek, akik helyükre tették a dolgokat. És a kiscica is felfogja idővel, hogy az csak egy tükör. Bizony, lépést kell tartani a tudomány vívmányaival.

drbjozsef # 2020.10.06. 13:01

(A végrehajtót köti az adó- és értékbizonyítvány, de az egészen bizonyos, hogy az nem feltétlenül tudományos módszerekkel születik. Konkrétan hagyatéki ügyben az önkormányzat telefonált, hogy ugyan saccoljuk már meg mennyit ér az ingatlan, és mit ad isten pont az szerepelt az értékbizonyítványban. Igen, hasraütésre ment. De, benne volt a fellebbezés lehetősége is, ha valakinek nem tetszene. Szóval igen, aki érdekelt, és a feltételek fennállnak, vitathatja azt az értéket.)

Wagner úr # 2020.10.06. 13:55

Nekem úgy rémlik, hogy volt már ez árverezve, de csak a fele, valószínűleg annak idején ennek megfelelően lett megállapítva a kikiáltási ár, aztán úgy is maradt.

gerbera317 # 2020.10.06. 18:19

ennek megfelelően lett megállapítva a kikiáltási ár, aztán úgy is maradt.
Nem. Fél ingatlant többnyire lakottan árvereznek, tekintettel a bent marad(hat)ó nem adós tulajdonostársra. Egész ingatlant ugyanakkor - többnyire - beköltözhetően. A lakóingatlannak pedig mindig két becsértéke van: beköltözhető vs. lakott. Például egy - az adó- és értékbizonyítvány szerint - húszmilliós ingatlant lakottan (például haszonélvezővel) 14 millióért kiáltanak ki. Értelemszerű, hogy fél ingatlant 7 millióért, lakottan. De ha ugyanezt később 1/1 beköltözhetően hirdetik meg, akkor 20 millió a kikiáltási ár. Úgyhogy nem "marad úgy".

Wagner úr # 2020.10.06. 20:01

Okés, világos, köszi.

akhilleusz48 # 2020.10.07. 06:52

mikor az árverési vevőt "orgazdának" nevezik és a kilakoltatás meghiúsul a karantén miatt

https://www.facebook.com/watch/live/?…

gerbera317 # 2020.10.07. 10:09

Bocs, hogy ilyet kérdezek, de az a karanténos tilalmi lap hogy-hogy csak akkor került fel az ajtóra, miután felhangzott a "Ferenc, te jössz"? Addig hol volt? Netán engedély nélkül eltávolították? Mert az büntetőeljárást von maga után. Vagy hamisítottak egyet? Mert akkor pláne.
Azt még jegyezzük meg, hogy szerencse, hogy a hatósági oldalon mindenkin maszk volt, mert így csak a hangos röhögés lett volna feltűnő.

akhilleusz48 # 2020.10.07. 12:09

a birtokba adás ismét nem történt meg, mivel a cetli még kint volt az ajtón

gerbera317 # 2020.10.07. 15:42

Mert te is ismered az előzményt?

Haner (törölt felhasználó) # 2020.10.07. 16:52

Üdv Mindenkinek! Vásároltam árveréses lakóingatlant. Már több mint egy éve benne vannak az előző tulajok. Úgy volt, hogy maguktól elmennek de ez eddig nem sikerült. Használati díjat milyen formában kérjek? Visszamenőlegesen igényt tarthatok rá? Mi a törvényes? Mekkora összeget kérhetek? Gondolom ajánlott levélben kellene kérni. Köszönöm segítségeteket!

Wagner úr # 2020.10.07. 17:17

Haner
Kérted időben a kilakoltatást?

Haner (törölt felhasználó) # 2020.10.07. 17:48

Igen! Minden jogszerűen van! A moratorium miatt és a tél miatt húzódott el.

Haner (törölt felhasználó) # 2020.10.07. 18:13

Amikor nem kaptam meg az ingatlant írásban jeleztem ezt a Vh.-nak. Aztán tél aztán rendkívüli helyzet.

alsovonal # 2020.10.07. 19:06

2020.10.07. 08:52

OFF Eszem megáll. Molnár F. Árpád és bagázsának videóiba gyakran belefutok. Azt már megtudtam, hogy minden devizás szerződés érvénytelen, orgazda az árverési vevő, Don Corleone a végrehajtó, no meg Magyarország nem is létezik hivatalosan. Kár volt bezárni Lipótot, ez a sok őrült dezinformálja a népesség egy részét, nem hogy live videókba, az utcára se valók. ZÁRTOSZTÁLY.

...

2016-os becsértékközlés “megújításának” mi a menete? Jelenleg csak egy szünetelő végrehajtásom van, de ha úgy alakulna nem az utolsó pillanatookban szeretném kérni új becsérték megállapítását.

gerbera317 # 2020.10.07. 19:07

Amikor nem kaptam meg az ingatlant
Na és mikor "nem kaptad meg az ingatlant"? Az árverést követően mikor kérted az átadást? (Ha ugyan kérted.)

akhilleusz48 # 2020.10.07. 22:55

Haner

több,mint egy éve benne vannak?

amikor a végrehajtónál megcsinálták a jegyzőkönyvet akkor nem kérted,hogy foglalják bele a kilakoltatást?mert ha akkor kéred már valamikor mostanában történhetne meg a birtokba adás.a bent lakó szavára sajnos nem lehet adni.amikor megbeszéltétek a kiköltözés időpontját,el kellett volna menni együtt a végrehajtóhoz és ezt lepapírozni.Te vissza vonod a kilakoltatást(ha anno kérted ) és ö pedig kiköltözik a megbeszélt időpontban...igaz még erre se lehet mérget inni.nekem volt,hogy a megbeszélt a vh-nál aláírt időpont után 2 héttel ment el.

használati díjat én ügyvéden keresztül kértem,küldtem (ő tudja,hogy kell)fel kell szólítani ez a menete.azt is megnézem,hogy a környéken mennyiért mennek az albérletek.úgy mondom a használati dijat.amikor a nevemre került attól a hónaptól kértem.így visszamenőleg lesz az igény és biróság válogatja elfogadja-e vagy nem.

Haner (törölt felhasználó) # 2020.10.08. 04:54

Határidőn belül, személyesen meg jelenve, írásban kértem a v.h. -t. Be is fogadta. Az átadást nem jelölte ki, mert mire letelik a 2 hónap úgy is belecsúszunk a téli tilalomba.