Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


Bástya # 2017.09.12. 11:06

Üdvözlet

Ugyanez a problémám. Azzal a különbséggel, hogy a bank által kezelt letéti számlára közvetlen befizetés történt. Gondolom, ilyen esetben nem kérdés, hol van az előleg. :-) Kicsit azt érzem (bizonyítani nem tudom :-D), hogy van némi stratégia az aktiválás késleltetésénél, olyan igátlanok esetében feltétlenül, amelyeknél még nem volt licit. Bár ez már nem jogi jellegű...

Az érdeklődő telefon megtörtént, jeleztem az igényt, továbbá azt, hogy szükség esetén mindenben közreműködök. A telefon másik végén sok volt a határszünet, és megtörtént a természetesen intézzük ígérete... ismét egy nap eltelt aktiválás nélkül. :-D

bojarka # 2017.09.12. 10:26

Hát ez van... Várok. Máshol teljesen gördülékenyen megy minden. Igazából már le is mondtam az árverésről, csak az előleget várom vissza. Úgy tűnik ebből nem lesz semmi...

gerbera317 # 2017.09.12. 10:16

Monták-monták, és akkor mi van? Olyan nincs, hogy egy végrehajtó nem tud belépni az árverési rendszerbe.
A 8 nap nagyon közeli, ennyi idő alatt sem sem panasz, sem vh-kifogás nem tud segíteni.
Más kérdés az előleg sorsa, az elveszni nem fog.

bojarka # 2017.09.12. 09:30

Ezt mondták... nem tudom hogy működik, szerintem lehet egy belső rendszer, amit a végrehajtó ér el. Talán ide nem tud belépni.
18án jár le az árverés (ha ennyire érdekel :), de ez mindegy is, mivel nem tudok mit tenni azon kívül hogy várok. Egy hete nem oldották meg a problémát.
Már annak is örülni fogok, ha visszautalják a pénzt. Nem gondolnám hogy ez normális így, hogy hetekig ülnek egy ilyen problémán.

gerbera317 # 2017.09.12. 08:39

a végrehajtónál nem működik a rendszer

Ez efogadhatatlan. Ugyanis a végrehajtó a bankszámlájára akár egy internet-kávézóból is ráláthat. És ugyanígy - jó, bizonyos tanusítványokat meg a kártyakezelőt telepíteni kell a kliensgépen, de - az árverési rendszerre is.

Megjegyzem, még mindig nem tudjuk, mikor ér véget az árverés. Biztosan nehéz közölni...

Grave, eddig mintha gyorsabb lett volna a felfogásod, nem? :-)

bojarka # 2017.09.12. 08:18

Köszi mindenkinek aki értelmes hozzászólást írt. Amúgy nem hibáztam, miért ez az első gondolat??? Mindenki magából indul ki, aki rosszindulatú
Az árverés vége is fontos, de azért az fontosabb hogy nem tudok az elutalt pénzről.
Mindegy, elértem valakit az irodából és arról tájékoztatott hogy a végrehajtónál nem működik a rendszer... nem is tudják mikor fog. Senkinek sem aktiválták a kérelmét, nem csak nekem.

Grave7 # 2017.09.12. 08:02

@gerbera317: Bocsáss meg, de most hirtelen nem tudom mire gondolsz.

gerbera317 # 2017.09.12. 07:29

Grave, én ezt értem. Azt nem értem, miért nem tartja fontosnak a lejárat közlését. Azt nyilván te is belátod, hogy hogy a válasz attól függ, hogy még 5 hét, vagy pedig már csak 1 hét van hátra az árverésból.

Grave7 # 2017.09.12. 07:18

gerbera317: A kérdező 2017.09.11. 20:42-kor írta:
09.04én este elutaltam az árverési előleget a végrehajtónak és az aktiválási kérelmet is elküldtem”,
és most nem azért "sír", mert lekésett az árverésről, hanem még mindig az aktiválásra vár. Szerintem ez alapján valószínűsíthető, hogy nem az utolsó 3 munkanapban utalta az előleget és kérte az aktiválást, valamint az árverés végéig még pár nap/hét van hátra.

.
@bojarka: Írod:
Az utalás jó helyre ment, megjegyzésben az azonosító/hivatkozási szám helyes.
az adatok helyesek, a feltüntetett referencia/azonosító is.

  • Azonosító/hivatkozási szám/referencia alatt azt érted, hogy a végrehajtói ügyszámot és az árverési rendszerbe belépéshez használd felhasználói nevedet tüntetted fel az utalás közleményében?

Ha igen, akkor legalább ezzel nincs gond, de bármelyik helyett más szöveget írtál be, azzal hibáztál.

  • Az aktiválási kérelmet ugye az árverési rendszeren keresztül küldted és nem e-mailben?

Ez a másik tipikus hiba, amit az árverezők elkövetnek, aztán nem értik, hogy miért nem aktiválja őket a végrehajtó.

gerbera317 # 2017.09.12. 07:05

Jópofa, ahogy itt sírsz, de a lényeget (hogy mikor ér véget az árverés), a világ pénzéjé' nem közölnéd. Pedig a használható tanács éppen ettől függ. Egyébként ld. az előttem szólót.

lewho # 2017.09.12. 06:13

Küldj neki faxot + emailt, írd le benne az árverési ügyszámot, felhasználói neved, meg a számlatulajdonos nevét, ahonnan utaltál + utalás időpontját. Kérd az aktiválást.

Működik.

bojarka # 2017.09.12. 03:09

Igen, itt kérdezem. Hátha valakinek van ötlete.
Az utalásról természetesen van igazolásom, az adatok helyesek, a feltüntetett referencia/azonosító is.
A végrehajtó nem válaszol és nem néz utána hogy miért nem aktiválták a jelentkezésem az árverésre.
Telefonon is csak leráztak.
A kamaránál azt javasolták hogy tegyek írásbeli panaszt, de annak a kivizsgálása 30 nap. De ha nem lesz más lehetőség, hát ezt fogom tenni.

Vadsuhanc # 2017.09.11. 20:30

..Most már kicsit aggódom, hogy hol a pénz?...

Ezt most tényleg itt kérdezed ? Igazolták, hogy a pénzed beérkezett? Te tudod igazolni, hogy beérkezett a pénz ?

Járj utána......

bojarka # 2017.09.11. 18:42

Kedves Fórumozók!

Abban kérnék segítséget, hogy 09.04én este elutaltam az árverési előleget a végrehajtónak és az aktiválási kérelmet is elküldtem.
Az aktiválás a mai napig nem történt meg. Felhívtam a végrehajtó irodát, ahol annyi információt kaptam, hogy ha beérkezik az összeg, aktiválják a kérelmet.
Jeleztem hogy ez nem történt meg és kérem hogy intézkedjenek, vagy legalább felvilágosítással szolgáljanak. E-mailre nem válaszoltak semmit.
Azt tanácsolták, hogy írjak levelet...
Most már kicsit aggódom, hogy hol a pénz?
Az utalás jó helyre ment, megjegyzésben az azonosító/hivatkozási szám helyes.
Ilyenkor mi van?
Köszi a segítsége!

gerbera317 # 2017.09.10. 08:29

Ez a topik szinte csak erről szól. Talán olvass vissza egy kicsit.

Atti74 # 2017.09.10. 07:28

Sziasztok! Az mbvk ingatlan árverésen enyém lett a legmagasabb licit, már a vételár kifizetésére is meg van az időpont. A kérdésem az lenne, hogy mikor vehetem ténylegesen birtokba az ingatlant a) ha az adós nem él jogorvoslattal, b) ha él jogorvoslattal. Illetve honnan fogok értesülni a b eshetőségről.
Köszönöm

Grave7 # 2017.09.09. 20:13

@TiaTina: Az árverési jegyzőkönyv (a kifogásoló személy részére történő) kézbesítésétől.

TiaTina # 2017.09.09. 18:45

Sziasztok.
Augusztus 29-én árverésen megnyertünk egy licit ingatlant, amelynek árverési jegyzőkönyvét szeptember 7-én vettük át a végrehajtónál. A kérdésem az lenne, ha kifogással él az adós, akkor a 15 napot honnan számolják? A licit végétől vagy a jegyzőkönyv aláírásától?

gerbera317 # 2017.09.07. 07:39

Miért vannak ekkora különbségek birtokbaadásnál?

Ejnye. Talán azért, mert az egyik kiürítésénél előre láthatólag szükség lesz rá, am másiknál meg előre láthatóla nem.
Semmi nem írja elő, hogy az ingatlan kényszerátadásához (182. §) rendőri erő is kell. Rendőr akkor kell, ha szükséges (154/A. § (12) bek). És akkor szükséges, ha a végrehajtó ellenszegűlést tapasztal, vagy akár előre is igényelhet rendőri erőt, ha ellenszegülés várható (45. §). Ügygondnokra a 46. § szerint akkor van szükség, ha az adósnak van lefoglalható vagyontárgya, de az adós lakóhelye vagy tartózkodási helye ismeretlen, vagy külföldön lakik, vagy hosszabb ideig ott tartózkodik, vagy meghalt, és jogutóda ismeretlen. Ilyenkor - feltéve, hogy az ingatlan egyébként üresen áll, logikus, hogy nem várható ellenszegülés, így a végrehajtó nem is rendel oda rendőri erőt.

Frankline # 2017.09.06. 20:16

Colle "Annyit írt az általad említett kitűző intézkedésben, hogy lakatosról és karhatalom kirendeléséről intézkedik."

Az én vételemnél is ügygondnokos történet volt. Az én értesítőmben az állt, hogy lakatosról és szállításról én gondoskodjak. Rendőr nem volt.
Miért vannak ekkora különbségek birtokbaadásnál ?

colle # 2017.09.06. 11:59

Gerbera317! Megértettem! Köszönöm szépen!!!!!

gerbera317 # 2017.09.06. 11:50

A. elviteti a cuccokat, B. 30 napig megőrzi. Melyiket választja?
Nem jól értelmezed. A két lehetőség (ha az adós nem viszi el a dolgait): a) a vevő elszállítja, és az adós költségére és veszélyére max. 30 napig őrzi azokat, vagy b) a vevő az átadott ingatlanban az adós költségére és veszélyére max. 30 napig őrzi azokat.
Egyébként pedig, ahogy burkoló és burkoló, matektanár és matektanár, ügyvéd és ügyvéd között lehet lényeges színvonalbeli különbség, ugyanúgy az előfordulhat végrehajtó és végrehajtó között is.
Most már mindegy, kivárod a 30 napot, oszt' jónapot.

colle # 2017.09.06. 11:27

A gondom annyi és nem akarom túlragozni, hogy, ha ilyen normálisan, ahogy Te most leírtad, Ő elmondja, hogy A. elviteti a cuccokat, B. 30 napig megőrzi. Melyiket választja? Akkor nem lenne gondom. Ez bosszant az egész történetben, hogy akkor most nem kellene itt vacakolni, Téged zargatni és már elfelejthettem volna az adóst, és az ígérgetésének hallgatását (mikor viszi el.

colle # 2017.09.06. 11:24

Gergerba317, ha hiszed, ha nem, egy kumma szóval nem kérdezte ezt meg amit írtál:
"a végrehajtó az átadási időpontot kitűző intézkedésében nem szólított fel az ingóságok elszállításáról való gondoskodáskor, illetve, hogy nem kérdezte meg az átadáskor, hogy szállításról és tárolóhelyiségről gondoskodtál-e".

Annyit írt az általad említett kitűző intézkedésben, hogy lakatosról és karhatalom kirendeléséről intézkedik. Ezen kívül semmi mást.

Elhiheted, ha ezt megkérdezi vagy mondja, akkor elvitetem!? Írtam Neked a konténert is. Annyit mondott, hogy az ingóságokat 30 napi meg kell őrizni. De az A. lehetőséget nem említette.

A legnagyobb gondja az volt, hogy neki 1 óra múlva egy másik kilakoltatáson kell lenni, ami Tőlünk 60km van és nem ér oda.

gerbera317 # 2017.09.06. 11:24

gondoskodáskor = gondoskodásra