Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


gerbera317 # 2018.12.21. 10:02

ha végrehajtói kifogással élek, ... mennyi esélyem van a győzelemre?
Alapjaiban nem érted te ezt, úgyhogy semmi esélyed. Ítélt dolog ellen akarsz kifogással élni? Lejjebb nemdenem megírtuk, hogy közvetlenül kártérítési pert indíthatsz a végrehajtó ellen, ahol a bizonyítékod a már ítélt dolog? És ügyvéd nélkül bele ne kezdj!

Grave7 # 2018.12.21. 12:36

@gerbera317: Szerintem összekeverted a két kérdezőt:

  • kobor6 akinél 2 év után semmisítette meg bíróság az árverést jogerősen,
  • Atti74 pedig akinél társtulajdonos kézbesítési anomália miatt a végrehajtó kvázi megsemmisített a sikeresen lezárult árverést.
gerbera317 # 2018.12.21. 13:18

Grave
Igaz. Úgy válaszoltam, mintha kobor6 lett volna az. Stornó.

Atti74 # 2018.12.21. 14:03

@gerbera - Akkor tudnál nekem is válszolni? :-) Köszönöm előre is.

gerbera317 # 2018.12.21. 17:01

Már megírtam ekkor: 2018.12.19. 18:20. A véleményem azóta sem változott.

Atti74 # 2018.12.22. 10:43

@gerbera - Az esélyekre és a felfüggesztésre lennék kíváncsi, amit utána kérdeztem. Köszi

gerbera317 # 2018.12.22. 15:24

Már megírtam a véleményemet. Abból az is kitűnik, mennyire látom esélyesnek a kifogás sikerét. Felfüggesztésről pedig egy szó sem esett. De mit is kellene felfüggeszteni?
Egyébként - ha számít a véleményem - tűrd el, ami történt, és vegyél részt az újabb árverésen. De követeld a végrehajtótól, hogy az előleg ide-oda utalgatásának a költségét ő fizesse meg, ne te.

Atti74 # 2018.12.22. 21:23

Erre az időre felfügesztik az újra kiírt árverést?
Esett szó felfüggesztésről.

gerbera317 # 2018.12.22. 23:12

Egy árverést nem lehet felfüggeszteni. És nem esett róla szó. És nem is fog.

gaba1966 # 2018.12.28. 15:26

Sziasztok!
A végrehajtó értesítette jegyzőt a kilakoltatási kérelmemről. Kell igazolást kérnem vagy nem?
"Az árverési vevő köteles a 138/C. § szerinti igazolást kiállító jegyzőnél - ha a 138/C. § alapján a végrehajtást kérő nem tett bejelentést, akkor az ingatlan fekvése szerint illetékes jegyzőnél - bejelenteni, hogy az ingatlan kiürítésére irányuló kérelmet terjesztett elő, amelyről a jegyző 8 napon belül igazolást állít ki. Az igazolást az árverési vevő köteles megküldeni a végrehajtónak." (2016 05.20. Gerbera hozzászólás)
A vht-ben ezt nem találom. Módosították?

gerbera317 # 2018.12.28. 15:44

Módosították, mégpedig jó hamar, mert az árverési vevők csak vakaróztak, a jegyzőnek meg nem bírtak írni 2 nyomorult sort. Azóta a végrehajtó értesíti a jegyzőt, és amaz nem ad erről igazolást.

gaba1966 # 2018.12.28. 19:41

Köszi gerbera!

A 60 nap 01.23.-án jár le, a moratórium után májusban birtokba vehetem. A vht 182/A/3/c szerint mivel nincs a tulajdonomban lakóingatlan kifogással élhetek a halasztás ellen.Ezzel hamarabb vagy később kerülnék birtokba?

drbjozsef # 2018.12.28. 19:50

Ez így nem igaz.
Az hogy nincs a tulajdonodban másik ingatlan, kevés.
Most az utcán élsz, vagy legalábbis már felmondták a mostani lakáshasználatodat?

gaba1966 # 2018.12.28. 20:42

Nem az utcán élek szívességi lakás használó vagyok szüleim lakásában és van egy bérelt lakásom külföldön. Mi kellene a bíróságnak hogy, elfogadja a kifogásomat?

gaba1966 # 2018.12.28. 20:46

A szüleim felmondhatják a lakáshasználatot az már jó lenne?

drbjozsef # 2018.12.29. 13:43

Én nem tudom mi a bírósági gyakorlat, nem is értek hozzá, de szerintem nem. A moratórium pont azért van, hogy ne fagyjon meg az utcán senki ha nem muszáj, még a notórius nem fizető sem, igen, a tulajdonos kárára. Ezt felülírni igen indokolt esetben lehet szerintem. Az, hogy egy családi lakáshasználatot "felmondanak", az kevéssé elég - hacsak édesanyád nem prezentál látleletet és rendőrségi feljelentést, mert állandóan italozol, megvered őket, és ellopdosod a pénzüket. Vagyis nyomós oka van kirakni a szűrödet. A "csak úgy" inkább tűnik mondvacsináltnak.
De mondom, nem értek hozzá.

gaba1966 # 2018.12.30. 04:27

"182/A. § * (1) * A végrehajtó a lakóingatlan kiürítésének foganatosítását [174. § d) pont] a november 15-től április 30-ig terjedő időszakot követő időszakra halasztja el, ha a kötelezett magánszemély. Nincs helye halasztásnak az önkényesen elfoglalt lakás kiürítése során, vagy ha a kötelezettel szemben korábban rendbírságot szabtak ki.

(2) A végrehajtó a lakás kiürítésének elhalasztásáról jegyzőkönyvet készít, amelynek másolatát megküldi a feleknek.

(3) A bíróság - erre irányuló végrehajtási kifogás esetén - a kiürítés foganatosítására utasítja a végrehajtót, ha

  1. a kötelezett vagy a vele egy háztartásban élő személy a kiürítendő lakóingatlan helyett más beköltözhető lakóingatlan használatára jogosult,
  2. a végrehajtást kérő a halasztás időtartamára a kötelezett elhelyezéséről gondoskodik, vagy
  3. a magánszemély végrehajtást kérő valószínűsíti, hogy a kiürítendő lakóingatlan birtokba vétele nélkül lakhatása nem biztosított.

(4) Az (1) bekezdésben meghatározott időszak lejártát követően a lakóingatlan kiürítésének foganatosításáról a végrehajtó soron kívül intézkedik."

A törvény három lehetőséget biztosít az árverési vevőnek a halasztás(moratorium) elkerülésére. Volt már olyan akinek ez sikerült?

gaba1966 # 2018.12.30. 11:41

Jól értelmezem a törvény szövegét?

a. a kötelezett vagy a vele egy háztartásban élő személy a kiürítendő lakóingatlan helyett más beköltözhető lakóingatlan használatára jogosult,
Az én esetemben az adós egy nővel él együtt (nem a felesége,nem tudom hogy, van-e lakása) benyújtom a kifogást és a bíróság ki vizsgálja hogy,ki az és van-e lakása
b. a végrehajtást kérő a halasztás időtartamára a kötelezett elhelyezéséről gondoskodik, vagy
Csak az adóst kell elhelyeznem a hajléktalan szállón
c. a magánszemély végrehajtást kérő valószínűsíti, hogy a kiürítendő lakóingatlan birtokba vétele nélkül lakhatása nem biztosított.
igen kijelentem nincs hol laknom

gerbera317 # 2018.12.30. 16:25

Igen, jól értelmezed. De az árverési vevőnek kell bizonyítania, hogy a) az adós vagy a vele egy háztartásban élő személy a kiürítendő lakóingatlan helyett más beköltözhető lakóingatlan használatára jogosult, vagy hogy c) a kiürítendő lakóingatlan birtokba vétele nélkül lakhatása nem biztosított. Vagy nyilatkozik, hogy b) a halasztás időtartamára az adós elhelyezéséről gondoskodik.
De csak óvatosan: A bírósági gyakorlat itt az adós iránt gyakorlandó méltányosság irányába tolódik el, és ha csak egy kicsit is átlátszó az az indok, hogy "a lakhatásom nem biztosított", vagy nem sikerül minden kétséget kizáróan bizonyítani, hogy az adós más beköltözhető lakóingatlan használatára jogosult, bizony, az adós javára dönt.

gaba1966 # 2018.12.30. 18:37

Szia gerbera!
A végrehajtó szerint a c. pont(nincs lakhatásom) jó is lehetne,de ha az adós ezt megfellebbezi a moratórium végéig nem születik döntés, tehát saját magamnak húznám el az eljárás végét.A jegyző 60 napja 01.22.-én jár le, ha akkor beadnám a kifogást három hónap alatt nem biztos hogy, születik jogerős végzés. Nyerhetek ,de veszíthetek is időt. Ezért legjobb, ha várok. Köszönöm!
OFF
Normális választ kaptam, lehet megtanultam kérdést feltenni?
ON

gaba1966 # 2019.01.02. 04:33

"megfellebbezi"= vègrehajtási kifogás
BUÉK!

Grave7 # 2019.01.02. 10:22

@gaba1966: Itt most helyes a fellebbezés szó, hiszen a Vht. 182/A. § (2)-(3) bek. alapján a végrehajtó jegyzőkönyvét az árverési vevő kifogásolhatja, ami alapján a bíróság végzést hoz és ezt a végzést fellebbezheti meg az adós.

Ugyanakkor a fellebbezéssel nem húzódna el az eljárás vége, hiszen a "moratórium" 2019.04.30-ig tart, május 1. után pedig a korábbi kifogástól, fellebbezéstől függetlenül ki kell tűznie a végrehajtónek a kiürítés időpontját - álláspontom szerint.

Atti74 # 2019.01.02. 12:26

BUÉK mindenkinek!
A korábbi esetem kapcsán, a végrehajtói kifogást benyújtottam. Ennek kivitsgálasa bizonyára tovább fog húzódni mint az azóta újra kiírt árverés. Mi történik, ha a bíróság helyt ad a kifogásomnak, közben meg az árverést más nyeri. Lehetséges ez? Köszi!

drbjozsef # 2019.01.02. 12:53

Hát majd a bíróság utólag megsemmisíti ezt az árverést is. De az ottani nyertes majd kifogást ad be, ezért egy újabbat írnak ki, ott is megsemmisítik, újat írnak ki, nyertes megtámadja, és így tovább, az idők végezetéig meg még hét évig.

Ahogy a szakértők kifejtették neked, merőben elméleti a kérdésed, mert végrehajtási kifogással egyszerűen nem érheted el azt, amit akarsz. Felesleges és értelmetlen volt.

A lehető legjobb tanács is ugyanaz, mint egy hónapja (már azon túl, hogy "NE KEZDJ BELE ÜGYVÉD NÉLKÜL") : az új árverésre is regisztrálj, és nyerd meg.

Atti74 # 2019.01.02. 13:38

végrehajtási kifogással egyszerűen nem érheted el azt, amit akarsz.

Korábban azt mondta Gerbera, hogy a végrehajtó nem semmisíthet meg saját hatáskörben árverést, ez alapján most nem értem iért ne lenne esélyem.

Illetve azt tanácsoltátok, hogy vegyek részt az újra kiírt árverésen, amit termeészetesen meg is fogok tenni. De mi lesz, ha jóval magasabb összegen kel majd el az ingatlan, és nem én leszek a nyretes? utólag már nem igen tuok mit tenni, ezért éltem a kifogás lehetőségével.