jelzálog alatt lévő ingatlan, és más végrehajtás


győr1 # 2011.10.31. 06:34

Sajnos ettől a tulajdonostól másként nem tudjuk a több, mint egy millió ft tartozást behajtani, mert nincs munkabére, nincs autó sem. Az előző kk. hagyta, hogy halmozódjon a tartozás. Áll az ingatlanpiac, de itt lenne, akinek kellene az ingatlan. De nagyon lassan halad az ügy intézése, a ház lakói pedig már türelmetlenek. A tartozás áprilistól ismét több, mint 100 ezerrel nőt, mert az illető a közös vizet használja.
Köszönöm a választ!

végrehajtó1 # 2011.10.31. 08:14

Írjatok vh kifogást a bíróságnak címezve ,hogy az ingatlant nem foglalta le pedig megelőlegeztétek a vh költségeket.

gerbera317 # 2011.10.31. 09:04

győr1:
Nos, ha ez a helyzet, akkor ingatlan-végrehajtásnak lesz a végén helye. De addig el kell jutni, a fokozatosság elvét betartva. Éppenséggel már ott kellene tartani.
Először a végrehajtónál érdemes sürgetni a dolgot, rákérdezve, hogy lefoglalta-e egyáltalán az ingatlant. Nem lehet annyira hülye, hogy ne tette volna meg. Ti valószínűleg azért nem tudtok róla, mert nem kaptatok határozatot (kellett volna); vagy kaptatok, de az ügyvitelnek még van hová fejlődnie.
Ha kiderül, hogy mégsem foglalta le az ingatlant, akkor se vh-kifogással nyissatok, hanem sürgessétek meg. Fontos, hogy ne telefonon sürgessétek, hanem ügyfélfogadáson, iratbetekintéssel, és addig el ne menjetek tőle, amíg előttetek ki nem nyomtatja a vh-jog bejegyzés iránti megkeresést. Ha vonakodik ezt megtenni, akkor jöhet a vh-kifogás, de előtte egy jegyzőkönyvet az ottlétetekről mindenképpen csikarjatok ki belőle.

győr1 # 2011.10.31. 15:30

Kedves Gerbera! Köszi a tanácsot!
A vh.-t sürgető levelünknek annyi lett az eredménye, hogy a múlt héten a földhivataltól jött egy levél, amelyben 6700 Ft-ot kellett befizetnünk, ott járt a végrehajtó. Remélem, ez haladás már. Annak számít ez?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.10.31. 15:32

Annak. A vh-jog bejegyzése megtörtént, azért kell fizetnetek. (6600 lesz az.)

győr1 # 2011.10.31. 18:19

Köszönöm a segítséget.

lalika2 # 2011.11.03. 16:21

Szeretnék segítséget kérni.Kiadó üzlethelységet kerestünk, hónapok óta nézük, végre megtaláltuk az ideálisat. DE! A Kft. végrehajtás alatt áll. Már több, mint egy éve!A tulajdonos Kft. ezt "elfejette" megemlíteni.A végrehajtással kapcsolatos adatok nyilvánosak? Valahol utána lehet annak nézni, hogy 100.000 Ft-os parkolás, vagy több milliós tartozás maitt indult-e meg az eljárás? Ha végrehatás alatt áll, adhat ki számlát? Fogadhat be számlát?Egyáltalán kiadhat -e bérbe tulajdonában lévő üzlethelységet? A válaszokat előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.03. 16:33

Ha csak végrehajtás, az nem akadály. Ha felszámolás vagy végelszámolás, az már más. Ugyanígy az is, ha magára az ingatlanra van bejegyezve a végrehajtási jog.

gyoriedes # 2011.11.12. 20:55

Kedves Fórumozók!
Társasházunk felé az egyik tulajdonostársnak tetemes tartozása halmozódott fel. Egyes részösszegekre korábban jelzálogjogot jegyeztetett be a közös képviselő, később már végrehajtást kért. A végrehajtás megkezdődött, a tulajdonos lakása közüzemi szolgáltatók felé meglévő tartozásokkal is terhelt. A tulajdonosnak korábban semmilyen jövedelme nem volt, nemrég megállapítottak neki valamilyen nyugdíjat (sajnos a pontos jogcím ismeretlen), ezért ebből már - állítólag - vonnak tőle bizonyos összeget. A lakására árverezést indítottak, melyre nem volt jelentkező.
Kérdésem, hogy a jelzálog követelés milyen helyet foglal el a végrehajtás során, illetve amennyiben egy következő árverés során valaki megvásárolja a lakást, hogyan zajlik a követelések kiegyenlítése? Mi a teendő a folyamatosan újra felmerülő tartozásokkal, hiszen hónapról-hónapra nem fizet, a letiltással csak az előző tartozásait csökkenti (kb. 10 éve nem fizet).
Előre is köszönöm a választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.12. 23:25

A jelzáloggal biztosított követelést csak a tartásdíj és munkabér jellegű követelések előzik meg a kielégítési sorban. És persze a végrehajtás költségei.

Kb. félévenként érdemes újra meg újra bejegyeztetni a jelzálogjogot és kérni a fizetési meghagyást: Nemigen van más út. Előbb-utóbb csak lesz vevő a lakásra.

tündi22 # 2011.11.14. 12:23

Üdvözletem Mindenkinek!
A kérdésem az lenne, hogy adott egy jelzáloggal, és annak járulékaival terhelt ingatlan. A hitel rendben fizetve. Egy polgári per miatt perfeljegyzés került az ingatlanra. Azt írják, hogy a bankot tűrésre kényszerítik vagy kérik!
Ha úgy döntöttem, hogy hagyom veszni az ingatlant, és nem fizetem tovább a hitelt, akkor a bank mit tud velem tenni?


Tisztelt Végrehajtó!
Kérdésem, hogy mi történik akkor, ha eddig rendesen törlesztettem a hitelemet, de az ingatlanomat mostantól egy polgári per miatt

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.14. 12:39

Ki mondta, hogy csak az ingatlan veszik? Pláne, hogy perli valaki tőled.

gigi69 # 2011.11.24. 09:15

Szeretnék segítséget kérni!
2008-ban elváltam,én nevelem a három gyerekünket,én fizetem,a házra felvett kölcsönünket,a volt férj gyerektartást fizet,és lemondott a házon lévő kevesebb mint fele részéről az én javamra.Az ingatlan része továbbra is a nevén van a kölcsön miatt,,megegyeztünk az eladásban,vagy kiváltásban,de sajnos egyik sem jön össze,persze vevő nincs,nekem olyan jövedelmem megint amivel a bank szóba állna velem.Két felnőtt és egy kiskorú gyerekünk van.Van a házon szocpol,mind a kettőnk nevére lett igényelve.Most szeretnénk azt a megoldást,hogy az apa elajándékozná az ő részét gyerekeinek,ő maradna továbbra is az adós én az adóstárs,a ház a fedezet.Csak a gyerekek lennének a tulajdonosai az ő részének! Ez lehetséges e,és a szocpol visszafizetés jogos e ,az apa részéről.Van e erre lehetőség,a bank és az államkincstár részéről?Köszönettel várom válaszukat!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.24. 09:49

Miért kellene a gyerekeknek ajándékozni azt, amire te magad már jogot szereztél? A bank hozzá fog járulni a tulajdonjogod bejegyzéséhez, ha a volt férj adós marad. (Épp az lenne nehéz, hogy őt kiengedjék a kötelemből.) A szocpol felét meg már amúgy is vissza kellene fizetnie, hiszen, az nem azon múlik, hogy tulajdonostárs-e, hanem azon, hogy nem lakik az ingatlanban a gyerekekkel együtt.

gigi69 # 2011.11.24. 10:02

Köszönöm a gyors válaszát, a válási papíron szerepel,hogy ő lemond az én javamra!Tehát ez sehova máshová nem került bejegyezve.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.24. 11:21

Azért kellene bejegyeztetni a nyilvántartásba. A te tulajdonjogodat - és nem a gyerekekét.

Ercsi71 # 2011.11.25. 10:56

Tisztelt Kovács Úr!

2003-ban vettem a házasságom fennállása alatt egy ingatlant 1/1 tulajdoni bejegyzéssel úgy, hogy 20%-ot apukám ajándékozott, a többi szocpol 2 gyerekre, hitel közösen a volt férjemmel.2004-ben el is váltunk.Mi a véleménye, itt hogy alakul a szocpol kérdés, ha a gyerekek nálam lettek elhelyezve, és azóta is én lakok az ingatlanban a két gyerekkel, ex elköltözött.Hitelből megfizettem neki a befizetett 10 hónapnyi közös törlesztés felét közjegyző előtt, és ezzel el is számoltnak tekintettük a dolgot.Csakhogy most jött egy hitelezői követelés, mert az exem nem fizetett valami apró kölcsönét, amiről én nem tudtam, de még akkor köttetett az, mikor jogilag nem szűnt meg az életközösségünk.Követelik rajtam vh-eljárásban a közös vagyonból rám eső rész erejéig az ő/ex/tartozását.Ezt értem.De mennyi lehet az a közös vagyon rám eső része így?A szocpol is képezheti ebben az esetben is a közös vagyoni osztani valót így utólag, harmadik személlyel szembeni ügyben?Lehet, hogy nekem kell így megfizetnem az ex 600ezres tartozását?A szocpol miatt lett közös vagyoni rész, ami rám esik?Vagy csak a kötelmi követelés lesz az alapja?
Mit gondol?
Köszönettel:Erika


Ercsi

ObudaFan # 2011.11.25. 11:18

Csak az a 20% ajándék a különvagyon ebből.

Ercsi71 # 2011.11.25. 12:25

Kedves ObudaFan!
Azt nem írtam bele a kérdésbe, hogy életközösség megszűnése után a vagyonközösséget megszüntettük szerződéssel közjegyző előtt.Az előbbiekben írtak alapján osztozkodtunk.Bíróság váláskor jóvá hagyta.Akkor most melyik dolog érvényes, ha a szerződés akkor köttetett, mikor az ex még nem esett késedelembe a titkos hitelének törlesztésével?
Köszi a fentieket is!


Ercsi

ObudaFan # 2011.11.25. 12:39

Attól még ami közös vagyon volt, azzal felelsz.

Ercsi71 # 2011.11.25. 14:03

Kösz!Hát ez lehangoló...
A bankszámlámon ha csak 10ezer forint van, azt elveheti a végrehajtó?


Ercsi

kittiketimi # 2011.11.29. 11:37

Tisztelt forumozok.Abban szeretnek segitseget kerni.hogy lakaskolcsonom volt az otpnel adostars vagyok benne.amit ferjem akitol mar elvaltam nem fizetet igy elarvereztek a lakastAmit en csak most tudtam meg .Mivel rosz viszonyban valtunk el nemtudtam vele megbeszelni.Most kaptam a NAV-tol 1hatarozatot miszerint 5millio forint tartozasunk van felejuk.Ez a tartozas onhibamon kivul keletkezet,gyermekemet 1dul nevelem nehez korulmenyek kozott,nemtudom fizetni a tartozast.Mit tehetnek ez ugyben valaszukat elore is koszonom.

jochellne # 2011.11.30. 14:39

Üdv.mindenkinek.Több kérdésem is lenne egyszerre.Sajnos én és családom is az itt kérdezők többségéhez hasonlóan fizetés képtelen helyzetbe kerültünk.Noha fizetgetünk már amit tudunk,de ez mostanra édes kevés.Még nem állunk végrehajtás alatt,de ami késik nem múlik.Jelzálog alapú deviza hitelre vettük házunkat,ami mellé az önerőt is deviza alapú személyi kölcsönnel tudtuk teljesíteni.A kettő mostanra a duplájára nőtt.Kérdés1:a házunkon jelzálog joggal van bejegyezve a bank aki meghitelezte a vételárat,és a magyar államkincstár,ebben az esetben az ingatlant elárverezheti egy másik bank?Vagy csak az önerő részéig,ami 10%volt.Kérdés2:mivel babát vállaltunk,sajnos ez is lökött egyet rajtunk a gödör felé,a végrehajtó kérhet-e és ha igen milyen mértékben inkasszót a közös számlánkra,amire a férjem jelen pillanatban letiltás után maradt fizetése,a családi pótlék és a tgyásom érkezik?Lehet mondani hogy felelőtlenül bele ugrottunk hitelekbe,meg felelőtlenül 36 évesen döntöttünk úgy hogy babát vállalunk mielőtt kifutunk az időből,de erre szerintem senki nem készítette fel az embereket hogy ilyen brutálisan elszabadulnak deviza hitelek törlesztői.Ma már a bevételünk nem fedezi a hiteleket,és még akkor nem fizettünk rezsit,és nem ettünk.Gondolom nem csak a saját nevemben mondhatom ezt el.Előre is köszönöm a válaszokat.

Arpuska # 2011.12.04. 14:09

Tisztelt Fórumozók!

Azt hiszem, hogy nagy bajban vagyok. Évekkel ezelőtt egy refinanszírozó cégtől vettünk fel szabad felhasználású jelzálog hitelt, olyan felállásban, hogy az unoka nővérem volt a hitelfelvevő és az édesanyám a dologi adós, tehát ő adata a jelzálog alá vont ingatlant. Mint sokan mások nem tudtuk fizetni a hitelt de a mi esetünkbe sajnos nem az árfolyamváltozások miatt hanem egyébként se ezt el kell ismerni. Édesanyám évekig semmiféle felszólítást, értesítést, levelet nem kapott ettől a cégtől a nem fizetés ellenére sem. A papíron hitelfelvevő rokonommal pedig az évek alatt megromlott, sőt ellenséges lett a kapcsolatunk, ennek azt hiszem a későbbieken leírtakhoz kapcsolódóan nagy jelentősége lesz Ez év szeptember 15.-i keltezéssel annak rendje és módja szerint kijött a felhívás a végrehajtótól, nincs is ezzel semmi gond, sőt azt gondoltuk, hogy még hálásak is lehetünk a cégnek, hogy eddig várt ezzel. Én elmentem a végrehajtóhoz aki nagyon emberségesen viselkedett elmondta, hogy a dec 1.-én életbelépő moratórium és egyebek miatt kb. 1 év múlva fog eljutni a dolog odáig, hogy ki kell költöznie az édesanyámnak a lakásból. Van 1 évünk valami lakhatásról gondoskodni neki gondoltuk, de nagyon attól félek, hogy mégse. Nov. 30.-ai keltezéssel kaptunk a refinanszírozó cégtől egy levelet amiben arról értesít, hogy a 4 millió forintnak megfelelő svájci frank alapú eredő követelését az ingatlanon alapított önálló jelzálog jogát non. 30.-án engedményezte egy magánszemélynek. Ez a magánszemély a kölcsönt felvevő unokanővéremnek a nagybátyja akikkel, mint már említettem más ügyekből kifolyólag szinte ellenséges a kapcsolatunk. Ezek miatt neki nyilván nem más lesz a célja mint az édesanyámat minél hamarabb az utcára tenni. Kérdésem az lenne, hogy ezzel a engedményezéssel a kezébe ezt bármikor megteheti e vagy ő is csak a végrehajtón keresztül, a kilakoltatási moratóriumot betartva. Azzal, hogy a jelzálog jog engedményezése a kezébe van esetleg van e joga bemenni az ingatlanba mondjuk egy pár zord külsejű arccal? Mivel, hogy rokonságba áll a hitelfelvevővel, a rossz családi viszony miatt a rosszhiszeműség egyértelmű ez az engedményezés támadható e a bíróságon vagy akárhol?

Előre is köszönöm a segítséget

hajoz # 2012.04.18. 10:28

Tisztelt fórumozók !
Próbáltam kihámozni a problémámra lehetséges választ az előző hozzászólásokból , de nemigen találtam hasonló esetet . A kérdésem viszonylag egyszerűnek tűnik : egy bedőlt hitel mögött a családi házunk az egyik fedezet , a párom -mint az ingatlan tulajdonosa - dologi adós . Úgy tűnik , előbb utóbb árverezésre kerül az ingatlan , ebben az esetben licitálhat -e a párom ( tudom , hogy az adós még közvetve sem , de a párom csak mint fedezetet adó szerepel az ügyletben ) ? Még egy kérdés : a vh. által az adó és érték bizonyítvány (?) alapján korábban megállapított becsértéket ( 30 M úgy , hogy benne lakunk ) a bank megtámadta és a bíróságtól kérte , hogy szakértőt rendeljen ki és állapítsa meg ( sokkal magasabb összegben ) a becsértéket. Véleményetek szerint mekkora eltérés lehet a két érték között , és ha nagy ez az eltérés , mi is megtámadhatjuk-e , mint ahogy azt a bank tette ?

köszönöm